Skocz do zawartości
Roman.P

Taczka gruzu w słonej wodzie - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Też mi brakuje tych 10 cm szerokości.

Przy czyszczeniu szyb ciągle coś się łamie.

wlasnie o to chodzi :) ja mam jeszcze taka faze ze wkurza mnie brudna tylna szyba i ja czesto czyszcze ,niby skaly nie mam na bezposrednio na szybie ale wiecznie albo cos przestawie albo reke pocharatam :) dodatkowo te 10 cm pozwolilo by na dolozenie korali na dole obok glownej skaly a tak to lipton. Coz nauczka na przyszlosc

Edytowane przez kuba503 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik kwitnie, glony rosną, niespodzianki wychodzą po kilku latach znaczy się coś się dzieje... Co wizyta to zbiornik bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że jest tak pięknie.

Fajnie się pokazuje sukcesy. Ale i u mnie przyszedł czas goryczy i porażki.

Zbiornik mocno zaniedbany aczkolwiek strat nie odnotowano.

Do tego padnięta pompa obiegowa zastąpiona jakimś badziewiem na czas reklamacji.

Ale przyszła już nowa od Konrada z jego super sklepu (dzięki Snejki)

Parametry w kosmosie.

Ca-700

Kh- 7

Mg- 1700

No3- 50

Po4- 1,30

Zielony trawnik + zielone cjano +brązowe ścierwo podobne do hydroidów które zarasta mi korale z którym walczę od 3 lat.

Pomiar TDS na wyjściu to 0,27.

Początek wojny to poprawa parametrów wody. Wymiana wszystkiego w składzie RO DI i to się dzisiaj stało (zastanawiam się nad wymianą membramy która ma już 3 lata)

Dalej będzie ro***erducha z wywaleniem części skały, płukaniem piasku, zmianą aranżacji i przestawianiem korali.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że będą straty w koralach, ale też pojawi się sporo szczepek.

Koledzy z Łodzi już się deklarują z pomocą bo to będzie prawie jak przeprowadzka czy restart.

No i studiowanie zasobów NR i innych dla zdobycia wiedzy z próbą wyciągnięcia właściwych wniosków.

Ale czuję przez skórę że będzie bolało bo nie ma złotych środków.

Będę informował o kolejnych działaniach i "sukcesach"


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wielka szkoda ... życzę powodzenia i głowa do góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman jak coś to jestem gotów pomóc.Zawsze sie jeszcze czegos czlowiek nauczy. Daj znac kiedy chcesz działać to wrócę od rodziców najwyżej wcześniej.Pozdrawiam no i Szalonych obchodów jubileuszu małżeńskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak coś to będę się odzywał.

A balanga w knajpie w Manufakturze (dzieciaki organizują tak że nawet nie wiem w której}


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super Miłej zabawy wypijemy zdrówko za Was a nastepnym razem juz się nie wywiniesz od imprezy "Karniak" będzie czekał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób pytało na PV o poprzedni wątek.

Łezka się w oku kręci.

http://nano-reef.pl/...-slonej-wodzie/

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, coś robimy 02.08? Potrzebujesz pomocy? Czy jakaś inna data?

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zalewam drugi zbiornik i włączam do obiegu. Żeby było gdzie przekładać zwierzaki.

Dam znać jak będę gotowy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ja wracam od rodzinki w ten piatek tak więc od soboty jestem gotów do pomocy jakby co dawaj znać.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem i włączyłem do obiegu dodatkowe akwarium 80 l.

Powoli przenoszę oczyszczone małe korale do tego zbiornika. Wczoraj przeniosłem też dużą tak ze 25 cm czerwoną talerzówkę.

Dzisiaj rano zbaraniałem. W 80-ce siedzi sobie krabik. Po trzech latach taczki nie wiedziałem że mam kraba dzikusa.

Z pomocą Reflexu gość został zidentyfikowany jako Actaeodes tomentosus.

http://pl.reeflex.net/tiere/1120_Actaeodes_tomentosus.htm

Piszą że może być mięsożerny.

Ma ktoś z nim jakieś doświadczenia?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego kraba przywiozłem przypadkowo ze sklepu razem z koralem, żal było go wyrzucać wiec trafił do aqua. Niestety pół roku później żałowałem, urósł i podgryzał wszystko nawet salarisa. Długo na niego polowałem, ale udało się, już mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna gadzina :blushing: ekhm. skorupiak :)

BAU daj mu imię i do sumpa!


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się stało.

17-go sierpnia nastąpił restart taczki.

Dzięki @jackowiberet i @bazyliuszowi nastąpiła rewolta w akwarium.

Została wymieniona częściowo skała i wymienione 70% wody.

Zrobiło się małe dojrzewanie i rozjechane parametry. Ale zbiornik jest i żyje. Część korali jeszcze u kolegi.

Póki co króluje zielenina.

Nowy filmik z taczki.

Jakości kiepskiej bo operator :mooning

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wieści z placu boju.

Parametry przed rewoltą były rozjechane i po dłuższych przemyśleniach dochodzę do wniosku że podstawową przyczyną były zgony zwierzaków które nie były zbyt medialne.

Podczas rozpierduchy nie odliczyły się

- duuuże czarne wężowidło

- rozgwiazda piaskowa tak z 15 cm

- krab pertagon

- kilkanaście ślimaków turbo

Jako przyczyna o wzrost Po4 i No3 i z tym związany wysyp glonów który trwa.

Straty po restarcie.

Odeszła magnifica.

Zmiana aranżacji i odgruzowanie spowodowało wojnę pomiędzy zebrasomami czego efektem jest rekonwalescencja żółtka w oddzielnym zbiorniku.

Część korali zainfekowanych tym draństwem

http://pl.reeflex.net/tiere/1547_Acrossota_amboinensis.htm

została połamana lub trafiła do kibla.

Skała na której były ślady tego dziadostwa suszy się w ogrodzie.

Reszta ma się dobrze włącznie z glonami na które nie mam pomysłu.

Usuwam ręcznie, szczotkuję skały szczoteczką do zębów, leję bakterie biodigest i lipa

To by było na dzisiaj.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żeby te zgony miały realny wpływ na parametry to wszystko to musiało by paść na raz. Przecież wszystko co żyje w skale od krewetek po wieloszczety, to takiego padniętego ślimaka opędzluje w 15 min. Chyba, że te resztki gdzieś tam zalegały w głębi skały w martwych strefach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żeby te zgony miały realny wpływ na parametry to wszystko to musiało by paść na raz. Przecież wszystko co żyje w skale od krewetek po wieloszczety, to takiego padniętego ślimaka opędzluje w 15 min. Chyba, że te resztki gdzieś tam zalegały w głębi skały w martwych strefach.

Teoretycznie wszystko jest możliwe.

A wężowidło miało rozstaw macek tak ze 60 cm. Kawał mięcha.

Populacja wieloszczetów też w odwrocie. Kiedyś rozdawałem potrzebującym a teraz nie widzę. Z krewetek też nic nie zostało po restarcie a miałem dwie czyszczące.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Populacja wieloszczetów też w odwrocie. Kiedyś rozdawałem potrzebującym a teraz nie widzę. Z krewetek też nic nie zostało po restarcie a miałem dwie czyszczące.

Roman, zapytaj Chelmona gdzie sie podziały wieloszczety :)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, będzie dobrze, czasu tylko trzeba. Parametry się wyprostują to i z glonami będzie łatwiej.

Krewetki to dziwne stworzenia, nie przejmuj się. U mnie baniak wyprostowany, ustabilizował się już, a w ciągu jednej nocy zniknęły trzy Amboinensis, które miałem od ośmiu miesięcy i które żyły i rosły w gorszych parametrach. O dziwo, dwie Debelius i dwie boksujące żyją sobie normalnie dalej.Co się stało? Do dziś dnia nie wiem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem blisko załamki..

Przez trzy lata nie było większych problemów a teraz zieleniak.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek Chelmon nie zawsze je wieloszczety mój ich nie ruszał podobnie jak Auriga tylko skubnęła aiptazje może dwa razy i ma ją w głębokim ale czegoś szuka z nosem po skałach, U mnie też miałem już rozjechane parametry ale udało się wyprowadzić i jest w normie :) twój też dojdzie do siebie, jak nie masz Siporaxu to upchaj go trochę i jak bakterie się na nim osiedlą to pochłonie NO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałeś, dodawałeś pogrzebałeś możliwe że masz od początku dojrzewanie. Kiedyś (nie tak dawno temu) mi powiedziałeś glonami się nie przejmuj z czasem sobie pójdą, zbiornik się ustabilizuje i będzie dobrze.

Teraz bez załamywania się tylko głowa do góry piwo w dłoń, będzie dobrze.

Uparcie namawiam na dolabellę jako kosiarkę do zielonki.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałeś, dodawałeś pogrzebałeś możliwe że masz od początku dojrzewanie. Kiedyś (nie tak dawno temu) mi powiedziałeś glonami się nie przejmuj z czasem sobie pójdą, zbiornik się ustabilizuje i będzie dobrze.

Teraz bez załamywania się tylko głowa do góry piwo w dłoń, będzie dobrze.

Uparcie namawiam na dolabellę jako kosiarkę do zielonki.

Tylko zielsko pojawiło się jakiś czas temu a to nie jest dobry objaw.

Przez ponad 3 lata chyba dojrzał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwiałkowi chodziło bardziej o to, że po takich akwariowych rewolucjach zachwiałeś równowagę, jest inna ilość skały, przez to inna liczba bakterii, wszystko zostało przegrzebane - musi się teraz powoli zbalansować = dojrzeć na nowo.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.