Skocz do zawartości
Chudy112

Kamera ip

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma komputer do kamery połączonej do sieci WiFi?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wysyłać obraz strumieniowo dla dużej liczby oglądających, nie korzystając z płatnych serwisów które zrobią to za ciebie, musisz używać własnego komputera z oprogramowaniem.

Dla własnego użytku po WiFi w HD ciekawą propozycją może być Airlive WN-200HD

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko - nie wiem, czy masz pojęcie o czym piszesz, ale istniej coś takiego jak multicast, i różni się od unicastu tym, że nie ważne ilu będziesz miał odbiorców, pasmo zajęte jest zawsze takie same. Najważniejsze żeby kamera nadawała w multicascie a nie unicascie, nie potrzeba do tego żadnych serwisów, kamery zazwyczaj mają swój własny webserwer za pomocą którego puszczają strumień po RTSP lub podobnym. Potrzebny tylko login i hasło i już masz obraz.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz wysyłać obraz strumieniowo dla dużej liczby oglądających, nie korzystając z płatnych serwisów które zrobią to za ciebie, musisz używać własnego komputera z oprogramowaniem.

click2stream.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero nie jestem specem w tej dziedzinie, jedynie co wiem od dystrybutora kamery, że na wbudowany serwer od kamery, jest możliwy podgląd tylko dla 5 osób.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o transfer:

Kanał HD, który zajmuje 8167Kbits na Video, 198Kbits na Audio, do tego chodzi jakaś wartość Data i Unknown, w której zawarte są informacje kontrolne (program, wersja softu na urządzeniu itp), czyli razem ok. 8553Kbits.

Wiec jeżeli ktoś chce "wypychać" na świat to musi mieć łącze min 8 Mbit na upload-zie.


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która z tych jest lepsza? budżet 150zł

1.http://allegro.pl/obrotowa-kamera-ip-wifi-dzien-noc-11xir-hit-i4583994534.html

2.http://allegro.pl/f21-kamera-ip-dlink-dcs-930l-wireless-n-i4594585759.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego od niej oczekujesz - obie są słabe jeżeli chodzi o jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o pilnowanie poziomu wody gdy dolewka zawiedzie i o to czy jest prąd.

Rybek nie będę na odległość oglądać bo pewnie będę zajęty innymi atrakcjami.

Nic więcej nie oczekuje rozdziałka nie powala ale to dla mnie nie tak istotne stąd też cena niska.

Sprawdzałem jakość na VGA 640x480 w telefonie i wystarczy jedynie nie wiem na którą się zdecydować...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup d-linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te kamerki. Jest możliwość żeby ktoś jeszcze na chwile udostępnił kamerkę do obejrzenia bo poprzedni link nie aktualny.

A z chęcią bym zobaczył jaki to ma przesył. bo tez chce kupić kamerkę.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W google film po marce możesz znaleźć ale warto też wspomnieć o Raspberry Pi. Bardzo fajna sprawa ja co prawda wziałem d-linka bo wyjdzie taniej niewiele ale dla mnie wiele, a mi w sumie nie potrzebne ale tam możesz i temperature i wiele innych rzeczy sprawdzić koszt ok 120-150zł + kamerka na usb do kompa chyba nie wszystkie są kompatybilne i podpinasz tak samo jak kamere ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dedykowana kamera do Raspberry. Na specjalne złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-14993-1410871701,49_thumb.jpg

U mnie tak to wyglada

Zwykła kamera ip obrotową z Allegro


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby była łączność dobra to trzeba coś wykupywać bo na tym się nie znam.

Jest możliwość takiej kamerki HD może ma ktoś jakiegoś linka do sprawdzonej kamerki.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj drodzy koledzy oj ... w końcu gdzieś mogę się wypowiedzieć ;D Pracuje jako instalator alarmów i kamer tak wiec ^^

Co do kamer ip jest ich całe mnóstwo ... jak wiadomo i tak wszystko praktycznie składa jakiś azjata :D dobra tak na poważnie wszystko zaczyna się od tego co tak dokładnie chcecie ( na czym wam dokładnie zależy czy chcemy po prostu mieć podgląd czy wszystko działa , czy też chcemy będąc w pracy w chwili wolnej popatrzeć na nasze rybki jak sobie pływają ) i tu dochodzimy do ceny ponieważ cena idzie w parze z jakością

Co jest potrzebne oczywiście połączenie z internetem

Wiadomo jeśli chcemy oglądać tylko to w obrębie domu to nie potrzebujemy za specjalnie dobrego internetu aczkolwiek jeśli chcemy mieć podgląd z każdego miejsca na ziemi to potrzebujemy stałego łącza ( Stateczny adres ip - zewnętrzny adres Ip )

co do transferu jaki potrzebujemy ... jest on uzależniony od przesyłu jaki będzie potrzebować nasza kamera czym większa jakość tym przesył musi być odpowiednio duży

Następna rzeczą jest posiadanie routera w która podepniemy nasza kamerke ( tu wiadomo iż w kamer ip się ustawia nadaje jej fizyczny adres ip, ustawia się jej ostrość itp. ) gdy już to posiadamy to mamy 2 możliwości albo przekierowujemy porty jakie mamy ustawione w kamerze albo używamy takiej funkcji jak DMZ i przekierować adres naszej kamery na zewnątrz :)

W razie jakichkolwiek pytań czy też wątpliwości śmiało pisać :p


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem twoj opis to rownie dobrze mogles to po chinsku napisac :) To nie da sie tak ze kupie kamerke i wrzuce gdzies na jakis serwer obraz tylko trzeba gdzies w routerach grzebac jakies ip zewnetrzne wewnetrzne ?


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co pisze @Dziobo to prawie prawda ale tylko prawie (sorki) :)

Faktem jest że aby oglądać obraz z naszej kamery z dowolnego miejsca na świecie potrzeba nam stałego i zarazem publicznego adresu IP

To jest oczywiście najprostsze i idealne rozwiązanie naszego problemu - jednak świat nie jest taki idealny :)

Jeżeli mamy tylko publiczny ale nie statyczny lecz zmienny adres (np. Neostrada czy niektórzy operatorzy mobilni) możemy skorzystać z serwerów dynDNS czy no-IP i wszystko chodzi jak trzeba bez zbędnego kombinowana.

Jeżeli nasz operator nie daje możliwości uzyskania adresu publicznego to też nie koniec świata i tu też opcji jest kilka:

1 Albo kupujemy kamerę z obsługą protokołu P2P (banalna konfiguracja urządzeń - wystarczy zeskanować kod QR i już działa)

2 Albo taką której producent udostępnia swój własny dedykowany serwer przez który się logujemy do naszego urządzenia co w sumie na jedno wychodzi :)

ps odradzam używania opcji DMZ w ruterach - "internetowe łobuziaki" tylko na to czekają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych kamerach jest to już opcja udostępniona iź jest serwer u danej firmy

Co do DMZ tak czekają aczkolwiek co zrobią jak na DMZ Masz tylko i wyłącznie kamerę która jest zabezpieczona ( login hasło )

Co do tego tam można inaczej aczkolwiek powiem Ci iż jest strata na jakości i przy tym mamy delikatne opóźnienie

Owszem można zrobic nawet serwer z własnego lapka kompa czy też na zewnętrznym serwerze jakim kupionym,

jak by na to tak patrzeć to nawet nie musimy miec kamery Ip :) Wystarczyła by nam analogowa i rejestrator którego podpinamy do sieci .

Albo jest jeszcze całkiem inna możliwość aczkolwiek tu juz są duże pieniądze :)

Są kamery IP z wejściem na karte sim i karte sd ;) Nie dość iż mamy magazyn nagrań jakiś tam to do tego mamy możliwość kamery na 3g 4g lub LTE - opcja dla osób miejących nadmiar gotówki

osobiście wole oferować komuś sprawdzone i działające rozwiązania które robię praktycznie na co dzień

ps odradzam używania opcji DMZ w ruterach - "internetowe łobuziaki" tylko na to czekają ;)
Dla tego najlepszym rozwiązaniem jest przekierowanie portów Edytowane przez Dziobo (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DMZ tak czekają aczkolwiek co zrobią jak na DMZ Masz tylko i wyłącznie kamerę która jest zabezpieczona ( login hasło )

Jak by powiedział mistrz Yoda "Nie doceniasz potęgi ciemnej strony mocy" ;)

Co do tego tam można inaczej aczkolwiek powiem Ci iż jest strata na jakości i przy tym mamy delikatne opóźnienie

Nic podobnego - przecież mówimy o kamerach IP, nie ma czegoś takiego jak jak strata jakości w sygnale cyfrowym - opóźnienia owszem ale to jest związane z przepustowością łącza i nie ma nic wspólnego z utartą jakości

Albo jest jeszcze całkiem inna możliwość aczkolwiek tu juz są duże pieniądze :)

Są kamery IP z wejściem na karte sim i karte sd ;) Nie dość iż mamy magazyn nagrań jakiś tam to do tego mamy możliwość kamery na 3g 4g lub LTE - opcja dla osób miejących nadmiar gotówki

osobiście wole oferować komuś sprawdzone i działające rozwiązania które robię praktycznie na co dzień

Mógłbyś podlinkować jakąś sprawdzona kamerę z wbudowanym modemem LTE?

Taką którą instalowałeś/testowałeś i wiesz że rzeczywiście działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak praktycznie wszystkie kamery IP które montuje są to kamery megapikselowe IP czy też kamery sieciowe szybko obrotowe najczęściej firmy bcs novus bosch. Wiadomo iż firm produkujących i sprzedających na rynku jest od zaje.....

Jak chcecie kupić jakąś kamerkę a nie wiecie jaką albo coś to jest taka fajna firma/hurtownia eltrox - http://www.eltrox.pl/ posiadają dość sporą game sprzętu

Co to kamer z wbudowanym portem pod kartę sim to montowaliśmy 2 razy takiej o to kamerki powiem tak nie są najtańsze i tak bardzo popularne z tej racji :D przez to tylko 2 razy ja w przeciągu 3 lat montowaliśmy :

EYE 02 3G firmy Jablotron https://www.jablotro.../EYE-02--3G-LTA

Oczywiście w ofercie mają ja w kilku konfiguracjach innymi możliwościami

Walker do co linków niestety nie bardzo mogę udostępnić wam adresy ip danych kamer czy też całym rejestratorów

Aczkolwiek

http://5.226.103.14/ : bcs Hasło : bcs

Proszę nic nie kombinować tak z racji iż kamera posiada logi

- Tu macie podgląd jednej z kamer IP firmy BCS zainstalowanej w Warszawie - chyba - na jednym z głównych skrzyżowań

Jest ona bodajże ustawiona tylko poglądowo dla klientów jako kamera pokazowa aczkolwiek czasem miasto z niej korzysta

Można na niej zaobserwować jak delikatnie sie przycina i nie działa płynnie właśnie z racji niewyrabiania przesyłu samej kamery :D czyli dupiatego łącza :D

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to kamer z wbudowanym portem pod kartę sim to montowaliśmy 2 razy takiej o to kamerki powiem tak nie są najtańsze i tak bardzo popularne z tej racji :D przez to tylko 2 razy ja w przeciągu 3 lat montowaliśmy :

EYE 02 3G firmy Jablotron https://www.jablotro.../EYE-02--3G-LTA

Oczywiście w ofercie mają ja w kilku konfiguracjach innymi możliwościami

Walker do co linków niestety nie bardzo mogę udostępnić wam adresy ip danych kamer czy też całym rejestratorów

hehehe wiedziałem ze wkleisz ten Czeski badziew :)

To nie jest kamera IP tylko kamera GSM (olbrzymia różnica) ze względów eksploatacyjnych najgorszemu wrogowi bym jej nie polecił.

A pisząc o linkach chodziło mi o stronę producenta tak żeby dało się przeczytać specyfikację urządzenia.

BTW Wkleiłeś zły link do tego BCSa (już Ci poprawiłem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci nie do końca

Nie posiada ona wyjścia analogowego tak wiec nie możesz jej traktować jako kamerę normalna defakto jako ip też nie chodz na upartego tak ponieważ może ona chodzić z LTE a to juz jest swoisty internet mozna tak powiedzieć

Co do opcji mozna zrobić całkiem inaczej ponieważ na rynku istnieją routery LTE tak wieć wystarczy nam kamera ip router lte i kara sim z netem i możemy mieć kamer IP gdzie zechcemy

Innym rozwiązaniem jest kamera podpiętą pod odbiornik a nasz nadajnik może znajdować sie nawet do kilkunastu kilometrów aczkolwiek tu już nam zaczyna się właściwie zabawa w Tworzenie sieci

Ok nie wiem może coś mi się zle skopiowało :D dzieki wielkie :D

Jeszcze mam jeden adres który mogę wam udostępnić z obrotówki :)

http://77.79.235.167/ Login : admin Hasło : admin

Możecie sobie ja sterować :)

Co do takich kamerek to masa jest też szpiegowskich które chodzą własnie z karty sim

Co do takich kamer to ja wgl nikomu bym nie polecał kamer takich jak jablo i tego pokroju

Poniżej obraz z jednych z kamer

post-24047-0-64751200-1411154205_thumb.jpg

Edytowane przez Dziobo (wyświetl historię edycji)

bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.