Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanko mam takie, czy posiada ktos pelletki z pierwszych dostaw (te w ksztalcie lezek)?

Wlasnie spostrzeglem ze mi filtr siadl. Wszystkie peletki posklejaly sie w jedna breje. Filtr dzialal wzorcowo dopoki nie zaczalem dodawac nowszysch polimerow bo te stare mi sie poprostu skonczyly.

Nie wiem czy to ma cos wspolnego (podejrzewam ze tak) ale PO4 mi skoczylo. Dopoki z filtrem bylo OK to PO4 I NO3 (filtracja z odpieniaczem) byly niziutkie a dzis po wyjeciu tego zlepka zmierzylem PO4 i ok 1.0.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy ilu z nas zostało przy peletkach ? Macie jakieś spostrzeżenia , stosujecie dodatkowo jakieś absorbery itp ..


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie od roku.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

U mnie generalnie jest ok ale czasem robi się zlepek i wtedy jest kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym kręcisz że Ci się kleją?

Była taka seria kuleczek że się kleiły, ale takie w kształcie walca nigdy mi się nie skleiły.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was wyglądają parametry , ile karmicie i jak często ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a ja po nieudanym starcie 2 lata temu powróciłem do tej metody filtracji, bogatszy o wiedzę i doświadczenie innych :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest moc :) , 15 kostek dziennie dla ryb , dwa razy w tygodniu 10 kostek mrożonek dla korali , a PO4 0,02 - 0,03 więc jest :thumbsup:


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest moc :) , 15 kostek dziennie dla ryb , dwa razy w tygodniu 10 kostek mrożonek dla korali , a PO4 0,02 - 0,03 więc jest :thumbsup:

kurna,łopatą karmisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię 3xdziennie po 2 kostki mrożonej artemii + płatki spiruliny + algi norii , od czasu do czasu jaja krabów, kryl, algi czerwone, zielone, czyli ogólnie mix. mam trzy pokolce i borsuka + drobnicę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna,łopatą karmisz.

Muszę tak karmić :) , odpieniek też robi swoje przypominam w obiegu 700 L a w sumpie RS 300


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zastosować BP. Czytam temat od 1 do 5 i od 28 do ostatniej strony i w większości na swoje pytania znalazłem odpowiedzi. Czytając wasze wypowiedzi faktycznie jest to metoda która ma sporo zwolenników i przeciwników.

Zamierzam użyć 400ml bp w 800l obiegu w filtrze niestety za wysokim ale na pompie NJ2300l/h. Jak dobrze zrozumiałem spływ na tej pompie nie musi być regulowany czyli tyle o ile wyreguluje na pompie kręcące sie kuli by nie za szybko wirowały i nie za wolno, lepiej nawet trochę szybciej przy niskim PH?tak?

Spływ z filterka w nie wielkiej odległosci od odpieniacza? tak?

W drugim filtrze na bay-pasie na wolnym przepływie absorbery (ROWA)na PO4 i SiO2, Węgiel, Nitrogen Sponge podobno się nie wykluczają?tak?

Zamiarem jest zwiekszenie karmienia, zwiekszenie przejrzystości wody, polepszenie filtracji.

Ponieważ jest tylko około 70kg skały, obecnie parametry sa w miare ok jesli wierzyć testom Saliferta i JBL-a czy warto zastosować bp w ilości takiej jak pisałem czy raczej zrezygnowac i użyć w filtrze chocby siporaxu?

Wacham sie jeszcze wiec licze na podpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP powinieneś dać około 150 ml. na 100L. wody w zbiorniku, czyli żeby dały dobry efekt to powinno być 8x150= 1200 ml. BP inaczej będzie bez efektu.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, drobne pytanie, wyczytałem, że stosując biopellety najkorzystniej jest usunąć wszystkie gąbki i waty z sumpa, bo zamiast w filtrze to tam właśnie mogą się osadzić bakterię, czy mając skarpetę filtracyjną na wylocie odpieniacza, też powinienem ją usunąć?

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używaniem gabek ani skarpet, bo trzeba je czyścić I mi jedzenie dla korali wylapywaly. Na Pelletach jade jakiś rok, wcześniej był carbon dosing BioFuel+Microbacter7. Z pelletek jestem bardzo zadowolony, nic przy tym nie trzeba robić, tylko wyregulowac przepływ I tumbling.

P.S. Nigdy nie robię I nie robiłem podmian wody, ale dozuje wszystko co potrzebne, jod, micro elementy, stront, itp.

Karmie korale codziennie az mi woda metnieje.

Ryby karmie codziennie.

Pelletki jeszcze nigdy sie nie skleily.

Reaktor mam recznie robiony, z oddzielna regulacja przeplywu wody do i z akwarium i oddzielnie regulowana moc krecenia pelletek.

Pierwszy miesiac albo dwa nic nie dzialalo - mialem przeplyw otwarty na max i krecenie za agresywne. Po ograniczeniu przeplywu i zmniejszeniu krecenia o polowe zaczelo dzialac w ciagu 1-2 tygodnia.

Przez pierwsze tygodnie wspomagalem troche dodajac Microbacter7, kilka kropli tylko raz na kilka dni/tydzien.

Jesli chodzi o ilosc to moze mam za duzo, ale to nic, reguluje to przeplywem. Mam chyba jakies 500ml na 65L akwarium (+jakies 5L wody w obiegu kanistra eheim z live rock).

Oprocz powyzszego jedyne co uzywam do filtrowania, to Purigen. Czasem wkladam wegiel ze wzgledu na to ze nie robie podmian wody i mam wszystkie typy korali.

Edytowane przez schriss (wyświetl historię edycji)

65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nigdy nie robię I nie robiłem podmian wody, ale dozuje wszystko co potrzebne, jod, micro elementy, stront, itp.

mozesz pokazac wiec swoje akwarium?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz pokazac wiec swoje akwarium?

Mogę, dlaczego nie. Ale nie oczekuj rewelacji, to tylko weekendowe hobby.

post-11968-134433363404_thumb.jpg


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie teraz zacznie Ze Hepatus w takim słoiku .... :whistle:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie teraz zacznie Ze Hepatus w takim słoiku .... :whistle:

Bez paniki, juz mam kupcow na niego, ale ze byl u mnie od malego jestem do niego przywiazany a on raczej zadowolony z zycia, bardzo wesoly i wiecznie glodny hehe, zjada dziennie tone jedzenia a jak zrobi kupke to cala woda metna.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem, wczoraj umieściłem 250ml biopellets w filtrze przepływowym o skośnym dni i na pompce 750l/h

problem w tym, że pellety strasznie sie posklejały i w ogóle pływają po całym filtrze, nie opadają na dno, blokuja wylot wody w filtrze. Czy je trzeba jakoś wcześniej namoczyć, albo nie wiem w jakiś sposób przygotować, bo z innymi wkładami nie miałem takiego problemu, a moje paletki niestety nie wyglądają tak jak na filmach przedstawionych w tym temacie, zamiast się o siebie ocierać, latają po całym filtrze i sa strasznie posklejane.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złą cyrkulację pletek. To typowe kiedy złoże kulek nie jest równomiernie podbijane.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a czy ktoś może mi pomóc dopasować odpowiednią pompę? bo przeczytałem cały temat i są tak różne opinie

że sam już nie wiem, jedni piszą 1200l/h inni 3000l/h mam ten filt: http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_1979/gallery_9946_1979_29304.jpg jaka najlepiej pompę zastosować?


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy pisze teoretyzując. To trzeba dobrac eksperymentalnie. Każdy ma inny reaktor więc każdy ma inną pompę.

U mnie spokojnie 750'ka ogarnia. Wcześniej miałem większy i używałem 1200'ki.

Wejdź na youtube zobacz jak się kulki kręcą i dobierz pompę tak aby dawała taki efekt.

Kup 1200'ke, załóż do niej zawór i nawet mocniejszą pomą wyregulujesz.

http://www.youtube.com/watch?v=zMx4HOsG3Rc&feature=related


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jak na tym srodkowym filmiku. Na pewno nie lataja w gore jak na tym pierwszym filmiku. Staram sie tak ustawic, zeby je dobrze podbijalo tam na samym dole, ale zeby w gornej czesci juz sie spokojniej ruszaly, raczej powoli. Zeby bakterie mialy szanse sie na pelletkach osadzic. I zeby z zadnej strony nie bylo martwego obszaru, musza sie ruszac wszedzie, chocby powoli, bo wtedy predzej czy pozniej wessie je w wir na samym dole. Jeszcze nigdy mi sie nie zlepily.

Sory ale pisze z angielskiej klawiatury.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki za rady, zamówiłem pompę z przepływem 2000l/h mam na filtrze zawór więc w razie czego ją zduszę :)

A czy ktoś jeszcze ma jakieś opinie dotyczące skarpety filtracyjnej na końcu odpieniacza?

wolałbym ją zatrzymać, a jakoś ciężko mi uwierzyć, że bakterie akurat tam mi się

osadzą, zamiast w komorze filtra przepływowego gdzie sa biopellety.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.