Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem nowa wersje BIO Pellets

NP. reducing BioPellets XL są o wiele większe i cięższe niż standardowe NP reducing biopellets. Mniejsza powierzchnia do osadzania się bakterii równoważona jest jej porowatością. W przeciwieństwie do małych peletek, XL pelety nie wymagają poruszania w filtrze fluidyzacyjnym. Wystarczy włożyć je do filtra kanistrowego czy jakiegokolwiek innego filtra/reaktora, gdzie jest duży przepływ wody. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych systemów, w których brak jest miejsca na dodatkowy reaktor lub dla akwarium bez zbiornika filtracyjnego.

NP reducing biopellets XL są złożem, na którym osadzają się, namnażają i odżywiają bakterie tlenowe. W procesie nitryfikacji dochodzi do skutecznego oczyszczenia wody ze związków takich jak azotany i fosforany. Nadwyżka bakterii pobierana jest przez korale i innych mieszkańców akwarium oraz usuwana z wody poprzez odpieniacz. Najlepiej jest umieścić wylot z filtra z peletkami tuż przed odpieniaczem, co dodatkowo zwiększa wymianę gazową - usuwanie CO2 i dodanie O2.

Przeciętnie potrzeba ok. 2-4 tygodni, aby mogła powstać wystarczająca ilość bakterii i rozpoczął się proces redukcji poziomów azotanów i fosforanów. NP reducing BioPellets XL po pewnym czasie zużywane przez bakterie zmniejszają swoją wielkość, dlatego też należy uzupełniać ich ilość. Zalecana dawka to 50-100ml każde na 100 l objętości systemu.

Zalety tej metody:

  • NP reducing Biopellets XL stymulują lokalny wzrost bakterii w komorze filtracyjnej, nie w całym akwarium.
  • Zapobiegają one rozwojowi cyjanobakterii, ponieważ bakterie rosnące na NP reducing BioPellets XL będą rywalizować z niepożądanymi mikrobami.
  • NP reducing BioPellets XL nigdy nie wymienia się, jedynie co jakiś czas dosypuje, by uzupełnić ich ubytek.
  • To efektywny i prosty sposób eliminacji azotanów i fosforanów z wody, niewymagający codziennego dawkowania.

Ważne:

  • Potrzebny jest silny odpieniacz, dobre napowietrzanie wody w akwarium.
  • Należy utrzymać duży przepływ wody przez NP reducing BioPellets XL, żeby zapobiec powstawaniu gazu siarkowodorowego.
  • Zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na peletach i wydłuża czas dojrzewania filtra
  • Przy wysokim poziomie azotanów i fosforanów, aby uniknąć gwałtownego skoku parametrów, zaleca się użycie mniejszej ilości biopelet na początku i stopniowe ich uzupełnianie.
  • Jeśli karmi się wyjątkowo dużo, dobrze jest dołączyć adsorber fosforanów, np. PO4X4


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem nowa wersje BIO Pellets

NP. reducing BioPellets XL są o wiele większe i cięższe niż standardowe NP reducing biopellets. Mniejsza powierzchnia do osadzania się bakterii równoważona jest jej porowatością. W przeciwieństwie do małych peletek, XL pelety nie wymagają poruszania w filtrze fluidyzacyjnym. Wystarczy włożyć je do filtra kanistrowego czy jakiegokolwiek innego filtra/reaktora, gdzie jest duży przepływ wody. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych systemów, w których brak jest miejsca na dodatkowy reaktor lub dla akwarium bez zbiornika filtracyjnego.

NP reducing biopellets XL są złożem, na którym osadzają się, namnażają i odżywiają bakterie tlenowe. W procesie nitryfikacji dochodzi do skutecznego oczyszczenia wody ze związków takich jak azotany i fosforany. Nadwyżka bakterii pobierana jest przez korale i innych mieszkańców akwarium oraz usuwana z wody poprzez odpieniacz. Najlepiej jest umieścić wylot z filtra z peletkami tuż przed odpieniaczem, co dodatkowo zwiększa wymianę gazową - usuwanie CO2 i dodanie O2.

Przeciętnie potrzeba ok. 2-4 tygodni, aby mogła powstać wystarczająca ilość bakterii i rozpoczął się proces redukcji poziomów azotanów i fosforanów. NP reducing BioPellets XL po pewnym czasie zużywane przez bakterie zmniejszają swoją wielkość, dlatego też należy uzupełniać ich ilość. Zalecana dawka to 50-100ml każde na 100 l objętości systemu.

Zalety tej metody:

  • NP reducing Biopellets XL stymulują lokalny wzrost bakterii w komorze filtracyjnej, nie w całym akwarium.
  • Zapobiegają one rozwojowi cyjanobakterii, ponieważ bakterie rosnące na NP reducing BioPellets XL będą rywalizować z niepożądanymi mikrobami.
  • NP reducing BioPellets XL nigdy nie wymienia się, jedynie co jakiś czas dosypuje, by uzupełnić ich ubytek.
  • To efektywny i prosty sposób eliminacji azotanów i fosforanów z wody, niewymagający codziennego dawkowania.

Ważne:

  • Potrzebny jest silny odpieniacz, dobre napowietrzanie wody w akwarium.
  • Należy utrzymać duży przepływ wody przez NP reducing BioPellets XL, żeby zapobiec powstawaniu gazu siarkowodorowego.
  • Zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na peletach i wydłuża czas dojrzewania filtra
  • Przy wysokim poziomie azotanów i fosforanów, aby uniknąć gwałtownego skoku parametrów, zaleca się użycie mniejszej ilości biopelet na początku i stopniowe ich uzupełnianie.
  • Jeśli karmi się wyjątkowo dużo, dobrze jest dołączyć adsorber fosforanów, np. PO4X4

Mam je od 14 dni zamieniłem z Zeo, włożyłem i czekam na efekty- jeden już jest cyjano mimo iż niewiele było znikneło.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam używam z 2 lata ale mam mieszane uczucia parametry ok ale polipowanie słabsze na adsorberach było wyraźnie lepiej


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paletki chodzą już u mnie 8 tygodni, na razie jestem bardzo zadowolony, problemów z odpieniaczem nie miałem za dużych, na początku rzez kilka godzin się obraził i nie pienił, ale po nocy wróciło wszystko do porządku. Z ciekawostek to tydzień po podłączeniu paletek wywaliło mi cyjano, ale tak szybko jak przyszło tak szybko poszło. Parametry wody są bardzo stabilne i zarówno NO3 jaki i PO4 waha się delikatnie w zależności od tego czy testy robię przed czy po karmieniu, ale wszystko na odpowiednim poziomie.

Filtr mam oczywiście od Sebastka, bardzo polecam, szkoda kasę wywalać na inne.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biopellets to w mojej ocenie świetna metoda , jednak wydaje mi się , że SPS oczekują czegoś innego , czego jeszcze nie wiem, dlatego chcę sprawdzić inną metodę , nie wykluczam , że do pelletek powrócę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić BP ale teraz jakiej firmy są najlepsze? Drugie pytanie czy mogę przy tej metodzie stosować węgiel, wkład na PO4, gąbki. I jak przejść bezbolesnie z Wódki?

Dziękuje za podpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja chyba na prawdę czegoś nie rozumiem, proszę niech ktoś mi to wytłumaczy jak małemu dziecku.

Kupiłem filtr przepływowy BOYU FT-312 Fluidized Filter, ma skośne dno, a sprzedawca

opisuje go jako nadający się do bio pellets. Z pompką 750 l/h nic nie działało,

kupiłem pompę 2000 l/h podłączyłem z zaworem, i jak bym nie chciał, jak bym sie nie starał,

paletki łatają albo po całym filtrze i wylatują do sumpa (musiałem wyjąć kulkę spełniającą

rolę zaworu przeciw zwrotnego, bo wtedy w ogóle już paletki wszystko blokowały) a jak skręcam

i tłumię moc pompy to tworzą się grudy pozlepianych paletek i nic się nie kręci

tak jak powinno.

POMOCY! ;-)

Nie wiem czy masz ten sam filterek co ja, ale ja mialem podobny problem... zrobilem tak:

Dalem pompe eheim 2000l/h, wywalilem kulke i dolna czesc gdzie znajdowala sie kulka, zostawilem tylko gorna czesc, teraz kreca sie dobrz i nic sie nie sleja.. mam nadzieje ze pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić BP ale teraz jakiej firmy są najlepsze? Drugie pytanie czy mogę przy tej metodzie stosować węgiel, wkład na PO4, gąbki. I jak przejść bezbolesnie z Wódki?

Dziękuje za podpowiedzi.

pozdrawiam

Wodkę możesz pociągnąć jakiś czas, np połowa dwawki przez tydzień a potem bym już chyba przestał.

Węgiel i wkład na PO4 możesz mieć, ale z adsorberu bym zrezygnował - być może kulki wykonają tą robotę za niego. (gdy będziesz miał oba, to nie będziesz tego wiedział).

Z kulek to ja chwaliłem sobie ostatnio produkt Fauna Marine.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam Biopellets na dzien dzisiejszy ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym polecić to duże peletki http://www.zanclus.net/310-np-reducing-biopellets-xl-250ml.html

Nie sklejają się.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym wam zaprezentowac moją wersje reactora na pellety taka jak robi reef dynamics czyli umozliwia ustawienie mieszania pelletów niezaleznie od przepływu wody przes reactor jak i mozliwosć sterowania przepływu osobno to umozliwi wysterowanie pelletów jak i ustanowi kontrole nad ich praca aby za szybko nie zbiły no3 lub całkowicie nie zbiły do 0 np miekasy troche potrzebują jak i lpsy jesli ktos jest takim zainteresowany da sie zrobic . wysokosc całkowita to 45 cm sredinca 110 mm pompa 800l zdjecja na http://nano-reef.pl/...pellet-reactor/


300 l zbiornik 80 l sump obieg 4500 cyrkulacjia 2x 5000 swiatlo 3x 14000 power compact 1x marine blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w erybce i Pan właściciel pokazywal mi jak mówił nowe biopellets, których jak twierdził nie wsadza się do żadnego filtra tylko bezpośrednio do komina można wrzucić.

http://erybka.pl/pro...-XL-250-ml.html

Czy ktoś z Was stosuje?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Już od bardzo dawna są dostępne polimery których nie trzeba wsadzać do żadnego specjalnego "reaktora".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to oznacza, że mogę poprostu wsadzić je do komina i już, tak? Mam siatko spływu przy dnie, czyli rozumiem że będzie ok jeśli te pellety tam sobie będą?

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Z tego co pamietam, ale nie jestem pewny czy to bylo to ze nowe polimery wsadza sie w siateczke i do niej wezyk z powietrzem, ale dokladnie nie pamietam czy to chodzilo o nowe kulki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a kto może wiedzieć bo erybkarz twierdził, że do komina i już....

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do komina i juz... slabo mi ... a powiedzial co bedzie sie tam dzialao jak wszystko przykryje warstewka detrytusu?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm teoretycznie można raz na kilka dni zamieszać w kominie te pellety i ta warstewka spłynie do sumpa.... Na opakowaniu jest napisane, że nie wymaga filtra.... Ktoś na górze napisał, że można wsadzić do siateczki podłaczyć do małej pompki i poprzez napowietrzanie ruch wywoływać...

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Cos mi sie przypomina, ale to nie byly kulki tylko jakies kawalki czegos powkladane do siateczki i napowietrzenie, ale pelnia taka sama role jak kulki... Szukam i nie moge znalezc :/

EDIT: znalazlem, chodzilo mi o to, ale to nie to samo co kulki...

http://www.orcaaqualabs.pl/download/text_images/Nowosci/PLNitraGuardBIOCubesBomb.pdf

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to się na jako reaktor? Ma 15cm średnicy więc powinno być łatwiej (mniejsza pompa) ruszyć całe całe złoże. Akwarium 200l. Planuje 250ml wkładu.

http://allegro.pl/filtr-prefiltr-zewnetrzny-hw-602-nowosc-i2899117633.html


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Mialem takie cos i u mnie sie nie sprawdzilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to się na jako reaktor? Ma 15cm średnicy więc powinno być łatwiej (mniejsza pompa) ruszyć całe całe złoże. Akwarium 200l. Planuje 250ml wkładu.

http://allegro.pl/filtr-prefiltr-zewnetrzny-hw-602-nowosc-i2899117633.html

Absolutnie nie


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie

Może coś więcej, dlaczego nie? Kulki będą źle pracować?


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości kulek nie będą się kulać równomiernie, nie dasz sobie rady z regulacją przepływu no chyba że zastosujesz bardzo mocną pompę i przerobisz dno na takie z lejkiem (ale i tak nie gwarantuje sukcesu). Testowałem takie coś, porażka. Pamiętaj, ze podstawa w kulkach to brak martwych stref i możliwość regulacji przepływu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nowe biopalety nie potrzebują takiej cyrkulacji jak stare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.