Skocz do zawartości
ssj44

ssj44-Białystok-amok dino

Rekomendowane odpowiedzi

Woda w Wilkowicach mierzona TDS prosto z sieci 045

woda po membranie 002 po DI 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszło wreszcie do spotkania? bo i ja bym się pisał...


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie spotkanie ? Może bym wpadł jak można ?

Wysłane z mojego FreeTAB 9704 IPS2 X4 przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jeszcze nie doszło. Ale może czas wrócić do tematu. może w następny piątek czyli 24. Miejsce już wcześniej ustalone - czyli chińczyk

Witam,

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów akwarystyki morskiej z Białegostoku i okolic. Termin spotkania bardzo dobry, jeżeli mogę zaproponować godzinę to 18.00 lub później.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parę fotek z zakładania zbiornika, wrzucam by były i każdy mógł zobaczyć początki.

zak%C5%82adanie+akwa.jpgzak%C5%82adanie+akwarium+morskiego.jpgzak%C5%82adanie+akwarium+morskiego1.jpgzak%C5%82adanie+akwarium+morskiego2.jpg

glony+akwarium+morskie.jpg

Co do spotkania to mi pasuje 18 ale muszę jeszcze datę ustalić w domu bo nie wiem czy nie mam już jakiś planów o których nie wiem :p

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pasuje i 18-ta i 24-ty :)

Wysłane z mojego FreeTAB 9704 IPS2 X4 przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby cos się zmieniło to dajcie znać na pw

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6040D przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać co się u mnie dzieje w akwa a nie dzieje się dobrze. W weekend trochę poszalałem w walce z dino. Cały zeszły tydzień stosowałem H2O2 jak się spodziewałem nie pomagało(tak jak i przy poprzedniej wygranej walce), w międzyczasie pomyślałem może to nie dino tylko cyjano może się mylę, ogarną mnie kompletny amok, zapodałem chemicleen. Oczywiście nie pomógł. Z racji problemu z dziećmi nie mogłem zrobić podmianki na czas i zamiast zrobić ją w piątek wieczorem zrobiłem w niedziele wieczorem. To oczywiście nie wszystko bo popadłem w taki amok, widząc że H2O2 trochę działa gdy leję ją na skały, że zaczołem zwiększać dawki do takich że w zyciu bym nie pomyślał że zrobię coś tak głupiego. Robiłem to jak w transie, naszczęście woda utleniona się skoczyła zanim wszystkie życie wykończyłem. Lałem całą butelkę czyli 100g na moje akwa czyli mniej więcej 0,5g na litr wody. Efekt był tego taki że dino faktycznie się rozpuszczało szczególnie po zgaszeniu światła, schodziło ze skał i piachu. Rano oczywiście gdy włączałem światło powoli wychodziło. Co do wpływu na korale to raagowały raczej pozytywnie lub wcale, tylko xenia odczuła ten niefortunny i głupi experyment. Skurczyła się i jej główki prawie poznikały. Co do życia innego to ryby-brak wpływu, kraby-brak wpływu, wężowidła pouciekay ze skał i kilka z nich padło, większość przeżyła, krewetki - padły dwie sztuki, jedna przeżyła. Parametry wody tak jak się spodziewałem skoczyły, wcześniej NO3, NO2, PO4 miałem niewykrywalne obecnie coś tam się pokazuje ale spodziewam się wzrostu puki flora bakteryjna się nie odbudowuje. Obecnie zrobiłem podmiankę, węgiel i czekam.

A teraz morał tej całej opowieści myśleć myśleć i nic nie robić jak nie trzeba, jak czujecie że wpadacie w amok to po prostu zostawcie i spokój tylko spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak tam plany z nowym większym akwarium. Ja zrobiłem przesiadkę na nowe (250 + 80 l sump) ale nie tak duże jak planowałem wcześniej. Ostatnio pojawiły mi się glony na skałach i mam pytanie czy jeżowiec, którego widziałem na zdjęciu Twojego akwarium był skuteczny w walce z glonami. Jak z terminem spotkania morszczaków z Białegostoku i okolic, może coś w lipcu ?

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz morał tej całej opowieści myśleć myśleć i nic nie robić jak nie trzeba, jak czujecie że wpadacie w amok to po prostu zostawcie i spokój tylko spokój.

Jak dla mnie morał jest taki że albo się zabieramy porządne za robotę albo nie zabieramy się wcale...

Sprawdź sobie Kh po takiej "akcji anty dino" bo coś mi mówi że jest daleko w lesie :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek39 jak chcesz to mam jezowca na sprzedaż

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.