Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Telefony Komórkowe Zwykły/ czy System opinie problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio doszedłem do wniosku że nie ma co brać żadnego telefonu na systemie więcej z nimi problemów niż pożytku, mam SE Satio,N8 XPERIE X10 oraz K550I z tymi na symbianie stale się coś dzieje problemy z kartą pamięci ogólnie z połączeniem Komputer-telefon zaniosłem ostatnio Satio do serwisu w Zgierzu żeby zobaczył co jest to zamiast go naprawić to zrobił jeszcze gorzej niż było i przyciski wszystkie raz działają a raz nie podejrzewam że wgrał nie takie oprogramowanie jak trzeba ale chociaż się przyznał że nie mógł już sobie z tym poradzić i nie wziął ani grosza , Android z kolei też sprawia problemy ciągnie z Baterii strasznie, również na nim bywają problemy z kartą pamięci, jedyny sprawny w mojej Kolekcji tel to jest K550I :) i nie myśleć że mam cztery numery bo mam tylko jeden po prostu się tych aparatów nazbierało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga Galaxy S2 na androidzie i jest spoko:-) Na razie nic sie nie zawiesza, a android super smiga. Minus to faktycznie ta bateria bo codziennie trzeba ladowac. Ale przynajmniej mozna forum przegladac:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno iPhone chodzą bez zawiech i płynnie. Ale ile w tym jest prawdy, to nie wiem.Ale z drugiej strony, Nokia 6310i, albo E52 wystarczą do dzwonienia, a bateria trzyma dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie wygodniej mi uzywac zwykle telefony, na co dzien jednak doceniam smartfona. Kupilem chinski Jiayu i mam wszystko co mi do pracy potrzeba.

Edit: mi chinczyk tez chodzi bez zawiech i plynnie :)

sent from my Jiayu G3S

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno iPhone chodzą bez zawiech i płynnie. Ale ile w tym jest prawdy, to nie wiem.Ale z drugiej strony, Nokia 6310i, albo E52 wystarczą do dzwonienia, a bateria trzyma dłużej.

Potwierdzę - choć długo było przeciwnikiem ogryzków, to jak mi padł ostatnio Samsung Galaxy II - to korzystając z okazji zmieniłem telefon na Iphona.

Galaxy miał super aparat oraz bardzo fajny wyświetlacz(jak na te czasy) - jednak wkurzała mnie słaba bateria(próbowałem różnych) oraz niestabilna czasem praca - "przymółka"...

Ogólnie oceniałbym go na 7 w skali 10 - teraz z ogryzka zadowolony jestem bardzo - nawet rzekłbym 9/10.

Nie sądziłem ze to kiedyś napiszę... :blushing:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecę nokię 500 na symbianie belle lub Lumia 800 i nowsze to zalezy do czego używac telefonu 500 dobra do pisania sms dzwonienia a lumie to szczególnie nawigacje gry internet


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lat iP 3GS i służbowego Galaxy SII. iP jest fajny ale tylko dopóki pilnujesz aktualizacji. I pilnujesz ich inaczej niż zwykle - ja nie doczytałem i zrobiłem aktualizację ze sprawdzonego 4.1.x do 5.1 i póxniejszych i się zaczęło - cegła nie smartphone:( Dodali jakieś pierdoły do softu ale już go nie zoptymalizowali pod starsze modele:( Obecnie gdyby nie to że mam kilka gadżetów w domu i samochodzie do odtwarzania muzyki z iP to pewnie już bym się przesiadł na androida.

Fajny tutejszy watek o iPhonach...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomnielismy o Sony Xperia Z. Wyglada spoko, parametry tez dobre i aparat wymiata:-) no i oczywiscie wodoszczelny:-) tylko nic nie pisali czy robili testy na solance:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku używam "ogryzka" i ... nie wyobrażam sobie nic innego :)

zamoczy się... odkładasz na szafkę na 1-2 dni potem odkręcasz tylko klapkę bierzesz suszarkę i działa :)

przez 5 lat raz mi się tylko zawiesił :)

teraz jestem niepocieszony, bo uderzyłem w coś ogryzkiem i pękł mi wyswietlacz... i musze wymienić, a niestety nie ma już w sprzedaży 4s

bede musiał brać 5, a wydaje mi się, że 5 nie jest juz taka pancerna.

niby jest lepszy wyswietlacz niż w 4s, ale... jakiś plastikowy mi się wydaje


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac doświadczenie również ze wszystkimi popularnymi OSami w telefonach (WM, Android, iOS, Symbian), to jednak najbardziej przypadl mi do gustu iOS. Latwy w obsłudze, dosyć stabilny, multum aplikacji. Miałem kilka z nim numerow... np. nie obudzil mnie 1 stycznia do pracy (ktoregos tam roku), ale to maly problem uwzgledniajac to, ze blad w oprogramowaniu spowodowal, ze ludzie spóźnili się na samoloty itd. :D No i jeszcze kwestia nieopanowania wylaczenia transmisji danych... ale to już mój blad.

Nokia niestety obudzila się z reka w nocniku i dla mnie osoboscie ostatnie dobre telefony Nokii skonczyly się wraz z wprowadzeniem smartfonow, dla mnie Nokia i ich symbian którego tak długo starala się rozwijać wbila sobie wlasnie już jeden gwodz do trumny. Ogolnie mowiac symbian już umarl.

Windows Mobile - nie chce mi się tu za wiele rozpisywać gdyż moje doświadczenie opieralo się na meczeniu się z telefonem Xperia X1 i ogolnie nie znalazłem większego zastosowania tego telefonu z tym systemem jak tylko telefon :p bo nawet IE strasznie muli i przeglądanie stron było meczarnia.

Android - oprócz iOS najpopularniejszy system w telefonach. Wszystko byłoby ok gdyby tylko aktualizacje były przemyślane (i tutaj pretensja do producentow telefonow, a nie google). Bo po co wydawac nowa wersje Androida na telefon który po aktualizacji dostarczy nam wiele nerwow.

Na Neo V, android JB lubi się wieszać, muli, czasami bardzo długo reaguje... ogolnie jeśli chcesz jako tako uzywac telefonu to tylko oryginalny soft bez zadnych aplikacji, szczególnie takich które uwielbiają spamowac nas wiadomościami.

Gdyby mój iPhone 3GS był w lepszym stanie to nigdy bym się go nie pozbyl. To na prawde dobre telefony szczególnie od 3GS w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 2. Jakies 6miesiecy. Bierzace aktualizacje wlaczone (typu mail etc). Wiekszosc dnia w necie I na nano;) bateria luzno 2 dni. Do wielkosci sie szybko przyzwyczaimy (juz sa nowe-wieksze). Telefon szybki, bez zawiech. Kilka gadzetow, podwojny ekran etc. Moglby jeszcze kase wyplacac I bylby naprawde super ;)

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nokia niestety obudzila się z reka w nocniku i dla mnie osoboscie ostatnie dobre telefony Nokii skonczyly się wraz z wprowadzeniem smartfonow, dla mnie Nokia i ich symbian którego tak długo starala się rozwijać wbila sobie wlasnie już jeden gwodz do trumny. Ogolnie mowiac symbian już umarl.

Nokia przestała wspierać symbian już jakiś czas temu. Nowe nokie mają już windows phone. Sugerowałbym wyjść z rezerwatu jabłka i zaktualizować wiedzę o świecie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia przestała wspierać symbian już jakiś czas temu. Nowe nokie mają już windows phone. Sugerowałbym wyjść z rezerwatu jabłka i zaktualizować wiedzę o świecie ;p

Sugeruje czytac ze zrozumieniem. Dzieki symbianowi Nokia przespala boom na smartphony, gdy iOS jeszcze raczkowal mieli czas aby pomyslec nad nowym rozwiązaniem, albo ostatecznie przyjąć Androida, a nie ladowac się w nowa platformę ktora i tak uważam, ze nie stanowi konkurencji dla iOS i Androida.

Może Nokia niech lepiej zacznie produkować aparaty fotograficzne, bo z tego co wiem to każdy ich ostatni przełom polega na zwiększeniu cyferki przy specyfikacji aparatu fotograficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gnom, tak. I seria lumia nigdy w tym równorzędnym świecie nie powstała ;)

Proponuję jednak wyjść na chwilę z rezerwatu: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2013/05/android-miazdzy-konkurencje-ios-traci-a-windows-phone-goni

Co do przełomu... Miałeś lumię w ręku ? Z Twojej wypowiedzi da się zauważyć iż nie. Cóż więc chciałbyś mi polecić w tak cudownym sprzęcie jak iphone ? Mapy apple ? ;p Slot na kartę (który jest standardem w praktycznie każdym telefonie), LTE działające w niektórych krajach ? ;p Możliwość wymiany baterii bez użycia połowy średnio wyposażonego warsztatu mechanicznego ? ;p Czy może słynną Siri ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecę nokię 500 na symbianie belle lub Lumia 800 i nowsze to zalezy do czego używac telefonu 500 dobra do pisania sms dzwonienia a lumie to szczególnie nawigacje gry internet

co do Nokii 500 trzeba mieć szpileczki zamiast palców ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to logiczne, ze jesli Nokia - potentat w tym rynku wymienia na swoich urzadzeniach os to sila rzeczy.wzrost w WM z automatu wzrosl bo ludzie kupuja Nokie jako producenta dobrych (niegdys) telefonow. Ja nikogo nie zniechecam do nokii, ale bez watpienia przespala ona wazny etap w ewolucji telefonow kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja użwywałem i symbiana i androida

Teraz mam Iphone4 8gb i jest super

Android tez jest w porządku ale bateria często gęsto pusta

A na iphonie kilka dni nawet mi trzymam przy ciągłym korzystaniu z youtuba internetu

System sam w sobie dopracowany nic nie krzaczy raz moze przez rok może coś nie zaskoczyło

Minus brak flesha i wszystkie fajne apki płatne

Czesto nie ma darmowej alternatywy

Dotyk także na plus wszystko ładnie i płynnie

działa

Edytowane przez Skala (wyświetl historię edycji)

Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Nokii 500 trzeba mieć szpileczki zamiast palców ;)

Ja mam raczej paluchy a nie szpileczki i sobie bardzo dobrze radze :)

Co do Windows Phone nie zgodzę się z przedmówcami u mnie zawsze był stabilny najpierw w wersji 6 w HP a teraz nowszy w Lumii jego wadą jest to że nie da się zainstalować aplikacji spoza marketplace-u, w sieci są tysiące darmowych aplikacji których nie da się zainstalować bez odblokowania telefonu czyli bez ingerencji w jego system lub płytę główną.

Symbian- najlepszy system jki do tej pory był stosowany w smartfonach, zawsze dało się coś w nim zmienić. Miałem do czynienia z nim w 3 telefonach najpierw w N80 potem w 5800XM a teraz w 500. Gdy telefon przymulał wystarczyło flashowanie które zajmuje 15min i może to zrobić każdy kto ma komputer i kabel usb do telefonu. Niestety symbian został wyparty przez androida i ios i tak umarł śmiercią naturalną.

IOS - system najbardziej dopracowany dopóki żył Jobs. Teraz im nowszy tym większe kłopoty są w jego w serwisowaniu np odblokowanie w 5 jest nie możliwe za czym idzie instalacja aplikacji tylko autoryzowanych.

Android - najbardziej rozbudowany system w którym można zmienic prawie wszystko. Ale te aktualizacje sprowadzają go na złą drogę i jak tak dalej pójdzie skończy tak samo jak symbian


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iOS z definicji będzie chodził szybciej i stabilniej, bo tworzony jest pod konkretny hardware, gdzie Android musi sobie radzić z czasami dość egzotycznymi konstrukcjami :)

Jestem z mojego HTC Sensation zadowolony do tego stopnia, że kiedy przyszło mi zmieniać po 2 latach telefon... wybrałem tablet, a do Sensation dokupiłem tylko nowy akumulator. Na razie nie widzę na rynku nic, co skłoniło by mnie do zmiany telefonu na nowszy, jeśli chodzi o smartfony to producenci doszli chyba do ściany, no bo co można jeszcze zapakować do smartfona? Jeszcze szybszy procesor? Jeszcze więcej RAM-u? To wszystko są zmiany ilościowe a nie jakościowe, a rewolucji żadnej na horyzoncie nie widać...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to przypomina dyskusje o wyzszosci jednych swiat nad drugimi..

Dla mnie sprawa prosta - chcesz tylko dzwonic czy smsowac to kupujesz tradycyjny telefon. Chcesz miec przedluzenie PCta - kupujesz smartfon.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku nieudanych próbach ze smartphonami pierwszej generacji długo broniłem się przed zakupem kolejnego. Ale teraz, po kilku miesiącach użytkowania, nie wyobrażam sobie jak mógłbym funkcjonować bez tego urządzenia. Pisanie E-mail/sms w 3 językach z opcją rozpoznawania mowy od google to sama przyjemność(tylko najnowsza wersja systemu, na starych to niestety tragedia). Do tego stały dostęp do internetu no i jeszcze kilka ciekawych aplikacji, które zdecydowanie ułatwiają życie jak np. mapy.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.