Skocz do zawartości
Walker

Wyjałowienie wody w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

podejrzewam że woda jest wyjałowiona

[...]

Zawsze z zainteresowaniem czytam jak ktoś pisze że wyjałowił wodę w akwarium - możesz napisać jak do tego doprowadziłeś z chęcią zrobię z tego nowy temat żeby nie robić tu OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z zainteresowaniem czytam jak ktoś pisze że wyjałowił wodę w akwarium - możesz napisać jak do tego doprowadziłeś z chęcią zrobię z tego nowy temat żeby nie robić tu OT

W bardzo prosty sposób. Zero podmian, dodawania jakichkolwiek płynów i dobra filtracja. Chcesz czegoś wiecej?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo prosty sposób. Zero podmian, dodawania jakichkolwiek płynów i dobra filtracja. Chcesz czegoś wiecej?

Poproszę o konkrety a nie ogólniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o konkrety a nie ogólniki.

Co tu bardziej konkretnego chcesz? Mam wymienić cała chemie swiata ktorej masz nie dolewac? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytać dobrze napisałem że nie było mnie jakiś czas i nie było komu dbać tak jak ja to robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu bardziej konkretnego chcesz? Mam wymienić cała chemie swiata ktorej masz nie dolewac? :)

:) Wystarczy jak będziesz na tyle uprzejmy że napiszesz jaka jaka to jest ta dobra filtracja która na dłuższą metę i bezobsługowo powoduje wyjałowienie całego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny temat, dziwne posty. Chyba nie ten dział, bo jest "Chemia" zamiast "Czyściec"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że przy bardzo silnym odpieniaczu szybko znika z wody Mg. U mnie tak było przed dodawaniem ballinga.

W czasie urlopu miałem odpieniacz ustawiony na baaardzo mokro. Zero podmian przez 14 dni.

Parametry przed urlopem

Kh 7,7

Ca 500

Mg 1400

po powrocie

Kh niecałe 6

Ca 400

Mg 1280

Nie było ryb. Tylko dwa lps i miękkie.

Odpieniacz wywalał kubek 1,5 l,na dwa dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Marku ja rozumiem że parametry poleciały to niestety normalne w takich sytuacjach. Jednak choćbyś miał nie wiem jaki odpieniacz nie dasz rady wyjałowić wody w akwa i do tego właśnie zmierzałem zadając pytanie w pierwszym poście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że wyjałowienie to slogan i nic więcej.

Niby w jaki sposób mam wyjałowić wodę , prze dobrze działającym systemie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia biologii termin "jałowy" odnosi sie do jakiejs sfery pozbawionej zycia. Mysle ze termin "wyjalowiona woda" w naszym wypadku oznacza wode bez bakterii i innego zycia, co jak wiemy jest raczej niemozliwe w samym akwarium. Mozemy jednak przyjac na nasze potrzeby ze woda wyjalowiona to taka ktora wyplywa z lampy UV lub z reaktora O3.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia - co znaczy wyjałowienie, bo to bardzo szerokie określenie... :-) Spadek parametrów czy załamanie równowagi? Nadmierne wywalanie przez odpieniacz Mg,Ca,soli - czy brak jakiegoś czynnika, typu jod,stront?

Tak samo. określenie stabilny system - stabilny sam z siebie,od podamiany do podmiany,bez dozowania ballinga,reaktora,dolewania pierwiastków itd,- czy stabilny przy tych wszystkich zabiegach?

Temat rzeka,punktów widzenia tyle,ilu członków forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie sytuację:

1. Silny odpieniacz wytrzepuje mikroelementy z wody (nie mówię o Ca, Mg itd..) + brak regularnych podmian = wyjałowiona woda

2. Dodajmy do tego brak NO3 (fiolka saliferta pod kątem jest przeźroczysta), który jest bardzo potrzebny SPSom = podwijanie sukienek od dołu = wytrzepana woda

3. Jeśli ktoś broń boże np. wleje kapkę bakterii np. biodigest to już w ogóle nie ma co zbierać z korali

To tak na szybko. Generalnie trochę NO3 jest potrzebnych SPSom do wzrostu/życia ale to temat na inne opracowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zanim sie wypowiem, zapytam jaki jest cel tego tematu?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że wyjałowienie to slogan i nic więcej.

Niby w jaki sposób mam wyjałowić wodę , prze dobrze działającym systemie ?

Mnie jakiś czas temu się udało.

Dobry odpieniacz, lampa UV, phosguard,, węgiel, sera silicate clear, dozowane bakterie nitrate.

Wynik? sterylny zbiornik.

Efekt? Bielejące, umierające korale.

Niektórzy z was pamiętają mój problem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zanim sie wypowiem, zapytam jaki jest cel tego tematu?

Ciekawość lufcie, wyłącznie ciekawość ;)

Mnie jakiś czas temu się udało.

Dobry odpieniacz, lampa UV, phosguard,, węgiel, sera silicate clear, dozowane bakterie nitrate.

Wynik? sterylny zbiornik.

Efekt? Bielejące, umierające korale.

Niektórzy z was pamiętają mój problem.

Właśnie jeżeli miał bym stawiać na cokolwiek co mogło by mieć wpływ na częściowe wyjałowienie wody to poszedł bym w kierunku UV i węgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zanim sie wypowiem, zapytam jaki jest cel tego tematu?

Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zanim sie wypowiem, zapytam jaki jest cel tego tematu?

Jak na autora wielu ankiet, czasami dziwnych, kontrowersyjnych i o bliżej niewyjaśnionym przeznaczeniu, to...dość dziwne pytanie.

potraktuje to jako komplement :)

luft


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy nic nie robić. Fotosynteza doprowadzi do "wyjałowienia" wody w zbiorniku. Ja przez "wyjałowienie" rozumiem obniżenie stężenia mikroelementów i makroelementów, które są potrzebne do życia zwierzętom w akwarium. Przez nic nie robienie można doprowadzić do śmierci nawet takie betony jak sarco albo cladiella

Ja mam wieczne problemy ze zbyt niskim stężeniem mikroelementów [np Fe] i makroelementów takich jak np. NO3 w akwarium bez ryb a z dużą obsadą koralowców miękkich.

Lampa UV nie ma wpływu na skład chemiczny wody morskiej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ma, i to w dwojaki spososb.

Ginace bakterie rozkladaja sie na organike, zwiaqzki chemiczne w koncu substancje macierzyste, pierwiastki. Na tym polega obieg materii w przyrodzie.

Natomiast ich ciagle namnazanie odpala poczate lancucha.

Mysle slogan "wyjalowic wode" z powodzeniem mozna przeprowadzic.

Dla korali LPS czy miekkich woda pod SPS bedzie jalowa.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Lampa UV nie ma wpływu na skład chemiczny wody morskiej.

A gdzie jest napisane że ma? :)

Myślę że faktycznie problem tkwi w tym że każdy inaczej rozumie pojęcie wyjałowienia wody - dla jednego to obniżenie parametrów a dla drugiego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to zwierzaki najlepiej definiuja nasze wyjalowienie wody nie my


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.