Skocz do zawartości
messaya

NAT GEO WILD "Specjaliści od megaakwariów"

Rekomendowane odpowiedzi

skoro nie maja wiedzy... a o jaka wiedzę ci chodzi oglądałem co prawda dwa odcinki i to co tam mówili na temat chemi wody to akurat była prawda więc nie bardzo rozumiem, a skoro nie maja wiedzy to jak to im w takim razie działa, w sieci znalazłem kilka takich programów jak ten podobnych też z USA i wszyscy kasę na tym robia my możemy o takich wielkich akwariach pomarzyć proponuje odwiedzić hotel w Karpaczu tam to jest dopiero brak wiedzy i wymieszanie światów tj. własnie Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma mowy w tym przypadku o braku wiedzy. Jetem przekonany że swoją wiedzą i doświadczeniem mogli by pogrążyć niejeden "autorytet" ale....

No właśnie jest jedno "ale", zapominamy chyba że żeby firma usługowa się rozwijała musi robić to czego oczekuje klient a nie to co chce właściciel czy pracownicy. Tak więc chłopaki lepią takie baniaki za jakie im klient płaci i trzepią na tym zdrową kasę o której niejedna firma może tylko pomarzyć (tak myślę przynajmniej).

Natomiast boli mnie co innego, nie rozumiem takich uogólnień postał wątek w którym kilka osób skrytykowało jakiś program i zaraz zaczyna się najazd na forum. Jeśli się komuś program nie podoba to ok ja to rozumiem i ma prawo napisać to na forum. Ale kolego @manieko twój post jest bardzo krytyczny w stosunku do całego forum a powstał po przeczytaniu kilku negatywnych opinii o programie w TV. Naprawdę Cię nie rozumiem. Czemu wrzucasz wszystkich do jednego wora? Przecież całe forum nie może być odpowiedzialne za to że np. Konradowi się nie podoba program? A z drugiej strony skoro mu się nie podoba to ma prawo o tym napisać tylko że pisze za siebie nie za forum.

PS

Rozumiem że z kolegą Kivi znaliście się jeszcze przed urodzeniem? ( :clowning żarcik dla rozluźnienia atmosfery :clowning )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atmosfera jest jak najbardziej ok wiem że kiwi ma 39 lat jest o rok starszy a mieszkaliśmy na przeciwko siebie kilkanaście lat od urodzenia wracając do tematu chciałem tylko żeby mi ktoś kto pisze że nie mają wiedzy wyjaśnił o co mu chodzi bo po prostu ja nie wiem to że jest to komercja to wiadomo ale gdzie oni się mylą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Living Color napisali że 1 Czerwca była premiera 2 Serii, Specjalistów od Mega Akwariow, w Polsce za pewne się opóźni, a co ciekawe ich produkty są też u nas dostępne Chyba że to "Living Colors" co Oferuje Zoo Fokus to coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam nie chodzi o to ze sztuczne korale maja , nam chodzi o brak im jakiejkolwiek wiedzy .

Nie to co ty ze swoją wiedzą prawda, tamci to leszcze i powinni wpaść na nano-reef na nauki od prawdziwych specjalistów :googleye.

Żeby w taki sposób się wypowiadać, najpierw trzeba by sobie samemu zadać pytanie, co osiągnąłem ja sam w danej dziedzinie, a co ktoś o kim twierdzę tak a nie inaczej.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie to co ty ze swoją wiedzą prawda, tamci to leszcze i powinni wpaść na nano-reef na nauki od prawdziwych specjalistów :googleye.

Żeby w taki sposób się wypowiadać, najpierw trzeba by sobie samemu zadać pytanie, co osiągnąłem ja sam w danej dziedzinie, a co ktoś o kim twierdzę tak a nie inaczej.

Tylko jednak w akwarystyce i słodkowodnej i morskiej nie chodzi o sztuczne tylko o prawdziwe. Owszem super jak robią transport zwierząt bo to wymaga wiedzy z wielu różnych dziedzin głównie z biologii ale plastikowe korale to jeszcze aż się prosi by ryby z dykty dali i biologa tam nie trzeba tylko dekoratora. Wtedy nie będzie problemów żadnych. Byłem zawiedziony jak to usłyszałem i ten program stracił swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jednak w akwarystyce i słodkowodnej i morskiej nie chodzi o sztuczne tylko o prawdziwe. Owszem super jak robią transport zwierząt bo to wymaga wiedzy z wielu różnych dziedzin głównie z biologii ale plastikowe korale to jeszcze aż się prosi by ryby z dykty dali i biologa tam nie trzeba tylko dekoratora. Wtedy nie będzie problemów żadnych. Byłem zawiedziony jak to usłyszałem i ten program stracił swój urok.

Kiedy robili projekty ze sztucznymi to robili, ale byli klienci którzy chcieli mieć zbiornik z żywymi koralowcami i takie też chłopaki robili. Także nie generalizujmy tylko dlatego, że w większości przypadków robią sztuczne rafy.

Poza tym jeżeli dostają zlecenie na zrobienie zbiornika ze sztuczną rafą, bo np.komuś to się podoba, albo ten ktoś nie ma czasu zajmować się prawdziwą, a chce mieć choć namiastkę akwarium morskiego dajmy na to z naciskiem na ryby to dlaczego nie? i dlaczego mają tego klientowi nie zrobić jeżeli tego właśnie oczekuje? Jednocześnie nie oznacza to, że są ludźmi bez pojęcia.

Co do sztuczności w akwarystyce, to osobiście nie podoba mi się, bo mimo wszystko to widać! Chyba wolałbym mieć same skały z rybami niż gumowe koralowce (bo i tak zawsze podobało mi się malawi tylko, że ryby nie te :)). Ale przecież są gusta i guściki.

Jednak co do sztucznej skały to widząc jaka często dziadowska jest w sprzedaży ta niby "prawdziwa żywa z oceanu" i za jakie pieniądze, to jak bym miał okazje zakupić jakąś z żywicy nie wydzielającą chemii do wody i z wyglądu nieróżniącą się od prawdziwej to sam ani minuty bym się nie zastanawiał nad zastosowaniem właśnie sztucznej w ilości tylko dla odpowiedniej dekoracji + jakieś złoże typu sioprax do filtracji biologicznej.


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Potwierdzasz, że jednak sztuczne elementy widać. Może będę osamotniony w swoich poglądach a może nie, ale twierdzę, że gdy celem jest tylko dekoracja to świetnie sprawdzają się obrazy znanych bardziej lub mniej mistrzów pędzla lub grafiki, ewentualnie świetne fotografie - tych tez nie brakuje. Mistrzów obiektywu jest sporo na świecie. Można tez stosować ogromne wyświetlacze LCD/LED na których pokazuje się wszystko co tylko komputer wygeneruje lub kamera nakręci. Na rynek wchodzą też świetne holoprojektory.Wtedy jest wszytko czysto milo i bez kłopotów, poza tymi z prądem i kurzem. Jeśli w grę wchodzą akwaria to można tez już zamówić 100% sztuczne z rybkami. Jeśli ktoś chce mieć żywe to wygląda super ale ma wszystkie i zalety i wady tego czyli organizmy mogą zachorować lub umierać. I jest to naturalne i nie do uniknięcia. Dlatego należy się z tym liczyć i zapewniać fachowców do opieki a i ci niektórym rzeczom nie są w stanie zapobiec. W końcu urządzić akwarium to 1 razowa sztuka. Większym wyzwaniem jest ciągłe utrzymanie ekosystemu zbiornika w dobrej kondycji i reprezentacyjnym wyglądzie.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracają "Specjaliści od mega akwariów" na NAT GEO WILD od 15 września godz. 18.00. Życzę miłego oglądania wszystkim zainteresowanym.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Czytaj powracają spece od plastiku i sztuczności. Jak chce coś takiego oglądać nie muszę siadać do tv. Centrum Ogrodnicze Żurek Świerklaniec serwuje to na żywo.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, a z tego co się orientuję są i tacy i nie każdemu musi odpowiadać, "...wolnoć Tomku w swoim domku..." ;). A to czy są od sztuczności czy nie, to raczej nie istotne, robią min. to na co maja popyt i pewnie nieźle na tym wychodzą ;). Ich klienci chyba też nie narzekają, to chyba polska domena na wszystko co inne ;).

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten program po raz pierwszy to się załamałem bo spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie o tym czytałem, być może na RC (bo jest tam wątek o akwariach z tego programu i ich losach) czy u Mr. Saltwater Tank. Było tam jedno słuszne spostrzeżenie - to program telewizyjny i ma robić show. Jak sobie wyobrażacie 40 minutowy program gdzie pokażą zakładanie dwóch różnych zbiorników w tym czasie z całym procesem dojrzewania, klejeniem szczepek, testami wody itp itd tak jak to się powinno robić? Ja tego nie widzę. Nas morszczaków wśród widowni telewizyjnej jest może 1% - reszta ludzi chce show a nie nudnego gadania o cyklu azotowym czy doborze szczepek do odpowiedniego miejsca, spektrum świetlówek i ich wyższością bądź nie nad LED. To nie jest program dla nas więc nie oczekujmy żeby był merytorycznie poprawny. Inna sprawa że żal mi zwierzaków które lądują w tych baniakach.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz Qlfoniku. Swoją drogą ciekawe jak się potoczyły losy tych mega tanków..?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem by obejrzeć. A oglądam ten program z dwóch powodów pierwszy bo można zobaczyć fajny program w którym coś się dzieje, a drugi bo jednak wiedzy można tam trochę uzyskać (choć trzeba to potem sprawdzić czy jest prawdziwa:P). Co do sztucznych korali to ich nie chcę wolę żywe. Ale są tacy którzy akwa chcą mieć nie dlatego że to ich hobby, nie dlatego że lubią się przy nim grzebać tylko dlatego że jest ładne, i jak będą goście to się będą zachwycać. Mało kto pozna czy korale są prawdziwe czy sztuczne. Z tym programem jest jak z polityką oglądamy ale niekoniecznie zgadzamy się z postępowaniem.

Twistman raz oglądałem jak robili poprawkę baniaka ale nie wiem po jakim czasie to było ale wszystko wyglądało tam żałośnie, a po skończeniu super.

Raz też trafiłem na odcinek z żywymi - ten oczywiście najbardziej mi się podobał - maja dostęp chyba do wszystkich zwierząt.

Edytowane przez Debora
Orfografia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli czerpiesz wiedzę z tego programu to przestań ją czerpać.

Z nauką jest tak że lepiej nie uczyć się głupot bo potem trudniej nauczyć się tego co ma jakiś związek z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że to nie jest program stricte naukowy nie znaczy, że nie można wyłapać fajnych momentów i pocieszyć oczy choć by rybciami, czasami również koralowcami.

Chyba wszystkiego w życiu nie odnosicie tylko i wyłącznie do encyklopedii :surrender:fish:

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie. w tym oto "dziwnym" programie możemy zaobserwować tworzenie "mega" akwariów.

ale nie rozumiem jednego- dlaczego używają sztucznych korali? tak brzydkich moim daniem i tak przerysowanych.

Czy w USA zabronione jest posiadanie prawdziwego życia- oprócz ryb?

Połączyłem wszystkie 3 tematy w jeden i na przyszłość proszę używać opcji "SZUKAJ" zanim zakładacie kolejne identyczne wątki

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , był kiedyś odcinek o gościu który chciał mieć żywe korale ale go zlinczowali że to za trudne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczął się odcineczek na NAT GEO WILD. W dzisiejszym odcinku robią akwarium dla kierowcy wyścigowego.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybierać żywe Twarde kukły i wiedział bym że one prędzej czy później i tak z bieleją, To też bym wybrał ich sztuczne zamienniki i nie musiał bym się martwić że na nie Miękkie wchodzą, bo w tym wypadku mogły by je spokojnie zarastać :) tak więc co Kto woli ale jeśli jest świadomość że się nie podoła to chyba jednak lepiej wybrać zamienniki i nic na tym nie ucierpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem..... według mnie to jakaś amerykańska sieczka, jedno co- to można przez chwilę pooglądać rybki i mieć nadzieję, że kiedy wpuszczają je do akwariów to są one już po jakiejś aklimatyzacji, której nie pokazano z przyczyn technicznych :dizzy: . Kiedy to oglądałem przypomniały mi się programy z cyklu "Odpicuj mi brykę", albo "Odpicuj mi chałupę" czy coś takiego....

Swoją drogą to ciekaw jestem jak te akwaria wyglądają po 3 miesiącach- nie ma tam żywej skały ani w ogóle żadnej skały, nie widziałem też aby gdzieś w sumpach było jakieś złoże siporaxu czy coś. Są tylko plastikowe wytłoczki. Jak tam ma powstać równowaga biologiczna? Ja wiem, że to ma być show, ale jeśli już czegoś nie mają czasu pokazać to niech powiedzą, że powinno być to i to, zrobiliśmy tak i tak. W tan sposób u większości ludzi oglądających ten program tworzą fałszywy obraz rzeczywistości. No ale to takie amerikańskie....

Wczoraj leciały trzy odcinki pod rząd- wytrzymałem półtora... dla mnie to chała.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.