Skocz do zawartości
luft

Kolorystyka tła - głębsze rozważania

tło  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki kolor t?a preferujesz?

    • bia?y
    • prze?roczysty
    • czarny
    • niebieski
    • poro?ni?ty "?yciem"
    • fototapeta morska
    • inne
    • nie mam zdania
      0
    • nie mam jednoznacznie sprecyzowanego
  2. 2. Wolisz ogl?da? zbiornik z wyczyszczon? tyln? szyb??

    • Zdecydowanie tak
    • tak, ale mi si? nie chc?/nie mam czasu
    • jest mi to oboj?tne
    • w zale?no?ci od zbiornika
    • nie lubi? ogl?da? zbiorników, które s? zbyt "sterylne"
    • inne
    • nie mam zdania


Rekomendowane odpowiedzi

Było bardzo wiele tematów nt tła, które przejrzałem przed chwilą. Zaczynam nowy temat od innej strony.

Po roku czasu w końcu zebrałem się by przykleić tło. Poczatkowo było białe, a w zamyśle miało być czarne. Jest niebieskie, a właściwie to fioletowe od alg wapiennych. Także i czarne i niebieskie przymierzane od tyłu widać słabo, ale Kalina wybrała niebieskie ponieważ lepiej współgra z fioletem alg. Zaraz machnę ankietki, a tak powiedzcie mi proszę co myślicie o kolorystyce tła w solniczce (plusy, minusy, przemyślenia), a przede wszystkim ciekawi mnie wyższość/słabość powierzchni szyby skolonizowanej przez algi wapienne nad czystą szybą. Temat jest Wasz

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarne tło daje głębie i większość sprzętu jest w tym kolorze dlatego ja zawsze kleje takie w morskim czy roślinnym .Oczywiście kolor tła ma sens gdy się czyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie czarne, o wiele lepiej kontrastują zarówno rośliny, i zwierzęta. Jedynym minusem zdaje się być uwidocznienie cząstek które są zawieszone w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z wyborem i padło na tło przypominające pofalowane lustro wody widziane od strony wody (coś co widzi nurek) ;-).

Fajnie wyglądało... Na tylnej ścianie akwarium mam kaskadę i odpieniacz zewnętrzny, a od środka oparty jest kawałek płaskiej skały. No i wyglądało, bo czyścić się tego nie da, więc problem z kolorystyką już nie mam. Glony, głównie różowo-fioletowe.

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko.

W obecnym mam niebieskie. Nowe juz wkrotce. Dylemat miedzy niebieskim, a czarnym.

Czarne ladnie kontrastuje, tzn zycie w akwa (wszystko co kolorowe), ale musi byc czyste caly czas. Niebieskie, to taki akcent morski... tydzien bez czyszczenia I juz widac same "buzki" salariasa.

Ogolnie podoba mi sie "czysta" tylnia szyba baniaka.

Who's next?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie niebieskie - wtedy w akwa jest jakby jaśniej. I wydaje mi się że lepiej pompują się korale.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym mam niebieskie. W słodkim miałem czerne.

Oba fajne, ale w następnej delcie będzie czerne

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta szyba koniecznie (jak już chce mi się czyścić :D) Długo miałem czarne, jakiś czas temu zmieniłem na białe mleczne (delikatnie przezroczyste) które IMHO sprawdza się w minimalistycznych kompozycjach. Ale parę dni temu znowu wróciłem do czarnego. Niebieskie natomiast nigdy mi się nie podobało :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebieskie i takie mi się podoba. Tylną szybę czyszczę ale jeśli bym miał jakąś trawkę to dlaczego nie.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że preferuje korale np to czarne naj lepiej pasuje .Natomiast gdybym miał koniki to zielone a przy normalnym akwarium rafowym to czarne a naj lepiej to ściana porośnięta algami wapiennymi ale co do alg to nie mam szczęścia :/ , w np rosły jak wściekłe a na starej rafie to była lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło potęguje głębie i mniej zwraca na siebie uwagę niż niebieskie tło czy zarośnięta algami tylna szyba.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie zwracam uwagi na tlo jak w akwarium jest na co popatrzec. Tlo nie ma znaczenia o ile nie jest to podrapana sciana


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czarne;)

Kiedyś myślałam,że bede miala sterylne tlo i nawet algi będę zdzierać, żeby było czyściutko

Ale jak już jest fajne życie,które się podziwia to na tło już nie zwracam uwagi;)

Zaraz będzie fioletowe nawet nie wiem kiedy to minęło.

Do niebieskiego mam wstręt po tle reefmaxowym.

Niebieski dla mnie zabardzo zwraca na siebie uwagę

Wydaje mi się lufcie,że do Twojego akwarium pasowałoby czarne tło- masz taki troche mroczny klimacik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarne, chialbym zeby bylo czyste, ale nie czyszcze. Glownie dlatego bo mi sie nie chce ze wzgledu na trudny dostep (dotyczy to rowniez bocznych szyb). Jednak drugim waznym aspektem dla mnie to to, ze taka zarosnieta szyba jest super stolowka dla wielu organizmow czy to ryb, czy to jezowcow czy innych.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebieskie ale teraz zarośnięte.

W miejscach gdzie są jeszcze prześwity tła wygląda jak przebijające się światło w labiryncie jakiś formacji skalnych.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie,bo mam teraz czarne i zaluje,brak głebi oceanu tylko czarna dziura.

Proszę sobie teraz wyobrazić to akwarium z czarnym tłem-

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=21495865&postcount=1534

Kolejny przykład ,zdjęcie z prawdziwej rafy-

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Coral_Outcrop_Flynn_Reef.jpg

Czy tu jest czarne tło?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.reefcentr...&postcount=1534

Jak dla mnie to szpitalna sterylność.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również obstaje przy niebieskim.

Miałem w 30 litrach niebieskie to ładnie to wyglądało. Teraz mam czarne w większym zbiorniku i żałuje ze takie wybrałem. Wszystko co unosi się w wodzie widać, po drugie w zbiorniku mimo oświetlenia jest jakoś tak ciemnawo. Przy niebieskim tle było znacznie jaśniej.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.reefcentr...&postcount=1534

Jak dla mnie to szpitalna sterylność.

W końcu to akwarium na zeovicie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos idzie na fototapetę morską (sam się na taką zdecydowałem). W mniejszych zbornikach dodaje głębi.

Pozdr.,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne bo takie mi się najbardziej podobało dopóki nie zarosły go glony wapienne i nie tylko. Czyścić nie mam jak , za dużo gimnastyki a poza tym uważam, że taka zarośnięta szyba ( oczywiście tylko ta przez którą nie podziwiamy naszej rafki ) to środowisko wielu przydatnych mikroorganizmów. W moim wypadku dodatkowo komin porośnięty jest zieloną łąką- brarierum ( trzeba pilnować żeby nie wlazło na skałę ) a tylna ściana zoantusami a nawet monti talerzowa się przyjęła.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czarny jest nienaturalny. Nawet podczas nurkowania jeśli patrzymy w otchłań pod nami to nie jest czarno.

Poza tym mając niebiesko tło dodatkowo zyskujemy jakiś tam procent odbitego i rozproszonego światła od lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czy ja wiem ,jak nurkujesz w jaskiniach to jest czarno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wszystkich moich 4 akwariach miałem niebieskie tła. Z tym że za każdym razem ciemniejsze. W tej chwili mam tzw granat królewski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.