Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że tak poźno, ale nie zaglądam zbyt często na forum.

Węgiel używam non stop, ale nigdy nie trzymam go dłużej niż 28 dni, tzn. staram się nie przekraczać miesiąca. Jaka ilość? Ok. 300 gramów. I jak zwykle w woreczku, niekoniecznie czarnym :-)

Czyli mam przekonać całe forum aby znaleźć wielkość akwarium ? Wstyd, panie ! Stopkę czas wypełnić!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie dwa szybkie pytania : :)

1.Napisz prosze jak wyglada u ciebie proces przygotowania węgla aktywnego ?

2.Czy te 28dni to nie zadługo?

Moczę węgiel w osmozie, kilka razy zmieniam wodę poruszając woreczkiem, lekko wygniatając go, aż uzyskam w miarę czystą wodę. Nie sparzam go wrzątkiem, gdyż zauważyłem, że wtedy wypuszcza pył przez cały czas. Być może jest to zależne od rodzaju węgla. Używam Fauna Marin.

Węgiel trzymam w woreczku. Wiadomo, że zewnętrzna powłoka pokrywa się algami, więc poruszam woreczkiem co jakiś czas. Jest to węgiel długotrwały, więc 28 dni to czas ok.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przekonać całe forum aby znaleźć wielkość akwarium ? Wstyd, panie ! Stopkę czas wypełnić!

Robi, matka zawsze mi mówiła, że wstyd to kraść i z d..y spaść i tego się trzymam.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - bez paniki :)

odp. red skim - model ?

litr.- 750 L ;)- wymiar ?

ošw. T5 x 10 - tak sie domyślam 80 W ;)

tyle znalazłem po paru stronach

nie mam ksiązki Coral .. II tom. .przed sobą to bym mógł cały zbiornik opisać co tam jest :)

ale jak z google polecisz to znajdziesz cały opis :)

panie Krzysztofie - ładny baniaczek :)

Daniel

Dzięki, Daniel.

Prawdę mówiąc nie wiedziałem, że informacje w stopce są tak ważne. Zmieniamy wiele rzeczy i nie pamiętamy o tym, żeby wprowadzić te zmiany w stopce. W związku z tym nie sądziłem, że ktoś czyta stopkę. Przepraszam, zrobię stopkę.

Dopóki nie mam stopki, prostuję:

odpieniacz: BK 250

wymiary akwarium: 160x80x60

oświetlenie: 10 x T5 80W

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - jakaś aktualizacja zdjęciowa ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - jakaś aktualizacja zdjęciowa ? :)

podłączam się pod zapytanie :)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy filmik z 2 kwietnia. W systemie nic się nie zmieniło.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BEZ KOMENTARZA.... :queen:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap:

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ten film oglądać bez końca. Mnie się udało tylko 5 razy, dopóki moja ładniejsze połowa powiedziała że powinienem się leczyć......

I tak się gdzieś schowam i obejrzę jeszcze raz.

Śliczne to akwarium p. Krzysztofie. Nic tylko podziwiać i uczyć się.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak napisać WOW!! :blink:


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem sporo pokolców,a i widzę że korale już ścielą się po szybie dna bez piasku , kolorki mega

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra doszedłeś do perfekcji, to chyba max jaki można osiągnąć w tym hobby. Co dalej ? Jake wyzwania :)?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ładny baniaczek, ale nie w moim guście :D

Ja wolę jak jest ruch, jak korale się bujają, falują :) to bardziej mnie kusi :p

W tym kierunku ja pójdę i mam nadzieję iż będę miał tak wspaniałe efekty jak w Twoim akwarium już panuje na tych koralach :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem popatrzyłem na swój i się rozpłakałem.

Piękny zbiornik w który na pewno oprócz wiedzy

zostało włożone całe serce i dusza

GRATULACJE

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniemówiłam...Cudo


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś zbiornik jak zawsze pierwsza liga a czy zauważyłeś jakąś różnicę po wywaleniu piasku? i oczywiście czy zamierzasz kiedyś dosypać nowy?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż , po ponad roku z `solniczkami` jak nie lubiłem `twardzieli` - tak teraz jestem chory na nie :D

Te kolorki u Krzyśka mnie rozwalają i tyle :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim.

No dobra doszedłeś do perfekcji, to chyba max jaki można osiągnąć w tym hobby. Co dalej ? Jake wyzwania :)?

Myślę, że cały czas to samo. Nie planuję niczego nowego, pielęgnuję to, co mam. Na pewno pozostanę przy sps-ach, bo te korale najbardziej mi się podobają. I zawsze są przy nich jakieś wyzwania.

Krzyś zbiornik jak zawsze pierwsza liga a czy zauważyłeś jakąś różnicę po wywaleniu piasku? i oczywiście czy zamierzasz kiedyś dosypać nowy?

Tak, teraz jest czyściej, gdyż łatwiej usuwa się detrytus. Zauważ jednak, że miałem stary piach - ośmioletni. Nie wiem czy będę dosypywał nowy.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... Gratuluje. To sie nazywa wyczucie:)

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pacific Sun BP 160W + 4x24w T5, Deltec SC1455 , Jebao wp-40 , NewJet6000 , 40kg LR , Soft, LPS ,SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Krzyśku już nie dawaj fot bo potem człowiek ma doła :( .Jest to najładniejsze akwarium i chyba nikt Ci nie dorówna przez następne kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w stolicy :thumbsup: widzilem , wyszedlem ze spuchnieta glowa, ale i torba :ice:

Akwarium inne niz wszystkie, nie tylko ze wzgledu na kolory ale i na gatunki. Czesc nigdy w zyciu nie widzialem. Sproa ilosc rzadkosci jak i mega trudnych.

Krzysiu mam krotkie pytanie na dluga odpowiedz: :queen:

Jak piasek koliduje z kolorami, ze na razie jestes na nie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Krzysztofie. Było kilka tematów o podmiankach na wodzie z oceanu ( u mnie Atlantyk, W-y Kanaryjskie). Co Pan o tym sądzi, czy to się mija z celem czy raczej jest zgodne z naturą, zakładając że ta woda ma zasolenie1,025, NO3,PO4 niewykrywalne, Ca 430, Mg 1350,PH 8, KH 8. Testy Salifert. Kuszą mnie podmianki na wodzie z oceanu zwłaszcza że mam 50m do wody, ale tu nie o wygodę chodzi tylko o całą resztę która jest w Oceanie. Pozdrawiam, Pański baniak bajka.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.