Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

No jak pisałem na początku tematu nie mam RO i nic z tych rzeczy. Niedaleko mam sklep i tam kupuje wodę na podmiany.

Po wczorajszej podmianie postanowiłem, że będę teraz to robił co 2 tygodnie. Wydaje mi się, że korale reagują na te podmiany nie zawsze pozytywnie. Wkońcu podmieniam jakieś 20% tygodniowo. Wydaje mi się, że to sporo i korale chyba to czują. Myślę, że jak będę podmienial te 5 litrów co 2 tygodnie będzie lepiej. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę kupić RO i DI. A korale tak reagują, bo są wrażliwe na zmiany w wodzie. Ja będę podmieniał jakieś 10% na dwa tygodnie, ale to jeszcze daleka przyszłość, na razie faszeruję się wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o faszerowanie się wiedzą to raczej u mnie jej nie znajdziesz hehe ;) W akwarystyce słodkowodnej to coś tam powiedzmy, że wiedziałem a tutaj to trochę na ślepo, na czuja i oczywiście pomoc forumowiczów (choć z nią to różnie jest, bo co forumowicz to trochę inne podejście do akwarystyki i trzeba swoją drogę znaleźć i nią podążać). Ta moja kosteczka to taki poligon doświadczalny, bo zapewne za jakiś czas będę się starał mieć jakieś większe troszkę akwarium (za jakiś czas to chodzi mi za jakieś 2-3 lata). A jeśli utrzymam taki długi czas tą kosteczkę to będę debeściak haha:P

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz kostkę 30l słodkowodne, i swego czasu myślałem, że dużo wiem na ten temat, a teraz według mnie, wiem więcej na temat solanki ;) Ja też kiedyś będę miał dużego morszczaka, kiedyś, bo mam dopiero 14 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z nowym rokiem wieczorkiem wypatrzyłem ślimaka jakiegoś. Wydaje mi się, że to jest Cingula trifasciata lub Volvarina sp. albo Oliva carneola ale pewności nie mam. Jak myślicie, który to z tych wymienionych a może jeszcze jakiś inny? Możecie napisać o nim coś więcej - czy nie jest _szkodnikiem?

I zastanawiam się skąd się on wziął w moim akwarium, z czym go mogłem przynieść a może był od początku.

8yy0.jpg

q91d.jpg

95oc.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że smiga po piachu, po skałach. Pewności nie mam bo widzę go pierwszy raz no i chodził po piachu, potem wlazl na szybę a po chwili poszedł chyba w skały :) Więc wydaje się, że raczej w piachu nie siedzi.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się wszystko rozwija, trzymam kciuki ponieważ podobną 30- steczkę miałem. Troszkę dużo piachu jak dla mnie, moje babeczki miały by raj :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba. Co do piachu to prawie wszyscy mi to mówią:) Więc podczas każdej podmiany sciagam trochę piasku i może za rok albo i dłużej zostanie warstwa ok 2 cm.

A teraz jeszcze raz ponawiam pytanie co do slimaka. Który to z tych wymienionych we wcześniejszym poscie? I czy to szkodnik czy koles z ekipy czyszczacej?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda faktycznie jak Volvarina albo Oliva, obserwuj go, jak będzie rozrabiał to go eksmitujesz najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polując na wieloszczety, też takiego złapałem na spacerze po szybie akwarium. Ja wyjąłem, bo nie wiedziałem co to za jegomość?


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie planuję go usuwać. Po pierwsze uciekł gdzieś w skały i nie mam pojęcia gdzie jest a po drugie to w końcu kolejne żyjątko w akwarium i trochę mi szkoda i po trzecie fajnie wygląda:) Będę starał się go wypatrywać i obserwować jego zachowanie, to napiszę coś więcej o nim jak wyjdzie na powierzchnię :)

Mały update. Dawno nie robiłem zdjęcia tylko w niebieskim. Niestety korale trochę pozamykane przez krewetkę, bo niedawno karmiłem i podrażniła korale - w szczególności zoa (tzn czerwone po ostatniej podmianie są pozamykane znów - coś się dzieje chyba z nimi złego). Nie będę teraz robił podmian, więc zobaczymy czy się otworzą w 100%.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 11 tydzień od startu akwarium. Co do życia w akwarium strat nie stwierdziłem - wszystko żyje i ma się chyba dobrze.

Tak jak pisałem wcześniej w tym tygodniu bez podmiany wody - tylko przeczyszczone szyby. A w następnym tygodniu zrobię podmiankę o połowę mniejszą niż zwykle czyli jakieś 2,5-3 litry wody i zobaczę jak akwarium będzie się zachowywać.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobo piękne :) ogólnie podziwiam to Twoje akwarium .. jest przepiękne ! . Jednak te małe akwaria mają w sobie to coś ;D


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cyprian - lobo to gratisy od forumowiczów (jaszczomp, Miklas) i nie spodziewałem się, że będą się tak ładnie pompować.

Poluje jeszcze na dwa jakieś miękkie korale i kończę z obsadą - i oby się kręciło:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś w nocy krewetka czyszcząca przeszła pierwszą wylinkę :) Od razu wygląda o wiele lepiej, bo od kilku dni była taka jakby brudna:)

lja3.jpg

Grzybki zaczynają się mocno rozrastać i nawet nie zauważyłem, że zakryły mi jedne zoa i musiałem je przenieść w inne miejsce. Cięzko było je oderwać od skały, ale jakoś się udało.

Zdjęcie z miejscem gdzie rosły pod grzybkami - tzn wegetowały

4h5a.jpg

No i nowe ich miejsce - trochę zmarniały ale jak widać otwierają się więc chyba będzie dobrze.

7ppe.jpg

A co do zoa o których pisałem wcześniej (co je pogniotłem trochę) postanowiłem usunąć całkowicie te, które uszkodziłem z akwarium (na brzegach były takie czarnawe choć otwierały się). Zrobiło się trochę pusto na skałce a le mam nadzieję, że szybko znów zarośnie. Na szczęście zachowały się dwa czerwone i liczę na przyrost ich.

Skałka zoa po czyszczeniu:

gg0p.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że grzybki przeniesiesz i dopiero doczytałem, że zoa przeniosłeś.

Bardzo fajny jest ten niebieski grzybek. Też bym takie chciał :D W rzeczywistości jest niebieski czy może fioletowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej było mi oderwać te zoa niż te grzybki i niech sobie zarastają ten szczyt skały.

Bardziej niebieski - prawie typowo niebieski daleko mu do fioletu (niewiele się różni na żywo) :) Też mi się bardzo podoba ten grzybek (to podarek od VDR-a) i czekam aż w końcu się podzieli. Zielone i czerwone się dzielą a ten jeszcze nie.

A jutro jeszcze dojdzie mała capnella (umiejscowiona będzie na lewym boku akwarium niedaleko rury od filtra) i mały sarco z zielonymi polipami (ten będzie gdzieś pośrodku pomiędzy lobo).

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dlugo im zajelo zanim sie podzielily. Igor255 za jakis czas jak mi rozrosna sie w sumpie, albo jak zrobie porzadki i oderwe pare z baniaka glownego to moge Ci wyslac te niebieskie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, bardzo chętnie :)

r_33 a to co masz teraz na samym szczycie to Anthelia? U mnie wszystkim najbardziej się Xenia podoba (łącznie ze mną) :D I wydaje mi się, że tego typu koralowce zyskują na bliższym poznaniu (czyli krótko mówiąc na fotkach nie powalają, ale fajnie się na nie patrzy na żywo)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym szczycie jest tubipora musica (podarek od jaszczomp-a). Mam jeszcze jedną tubiporę - ta wpada w zielony kolor (podarek od Miklasa) - szczerze ta zielona (czyli ta niżej po lewej stronie) bardziej mi się podoba;)

A co do xenii to też mi się bardzo podoba.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta Tubipora. Doczytałem, że to kokrowiec... Nie wiem o co chodzi oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest ta tubipora, muszę poszukać szczepki do swojej kosteczki;)


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego i ja nie wiem co to są te korkowce hehe ale fajnie wyglądają i u mnie rosną bardzo szybko:) Jak dojdą jutro te wspomniane wcześniej korale to kończę z obsada. No chyba, że trafi mi się ricordea - najlepiej czerwona.

Kupilbym z chęcią ricordee czerwoną. Może ma ktoś do ohandlowania?

Super jest ta tubipora, muszę poszukać szczepki do swojej kosteczki;)

Jeśli utrzyma się tempo wzrostu tej tubipory u mnie to niedługo ułamię Ci szczepkę małą jakąś.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.