Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przerwie od remontu mam chwilkę czasu by wrzucić fotki już 18 - tygodniowego baniaczka. Ogólnie życie się rozwija chyba tak jak powinno. W ostatnich dniach nie mam w ogóle czasu na pielęgnacje akwarium i niestety na szybach jakiś nalot, na piasku jak widać nadal się utrzymuje ten brązowy nalot. Może przez okres trwania remontu sam się wycofa :) a jak nie to go za jakieś 2 tygodnie sam usunę wężykiem przy podmiance.

A teraz zdjęcia. Zacznę od twardzieli:

Pavony żyją a nawet ta zielona zakleiła się na skale :)

pavona

pavona1

pavona2

A teraz miękkasy:

Zoa

Zoa Kol

Zoa

Tubipora musica zaczyna się mocno rozrastać - niedługo będzie trzeba ją przyciąć.

tubipora1

tubipora

Podobna sytuacją będzie się miała do lobophytonów, bo coraz bardziej się pompują.

lobo

Ricordea też ładnie się pompuje:

rico

Rhodactis coraz większy:

Rho

A teraz życie. Błazenki pływają i mieszkają w rhodactisie.

Krewetka pięknie wybarwiona:

kreweta1

kreweta

Rurówka też daje sobie radę:

rurowka

Na koniec zdjęcia całości od frontu:

front

cale

To na tyle. Kolejna relacja pewnie za tydzień.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wypełnione koralami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ta Twoja kosteczka ;) Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wypełnione koralami :)

Bardzo ładna ta Twoja kosteczka ;) Trzymam kciuki :)

Dzięki za słowa uznania.

A tak w krótkiej przerwie remontowej zauważyłem, że mam jeszcze jednak żywego korala twardego:)

Ale od początku: Kiedyś dostałem takie dwa kawałeczki korali twardych i po pewnym czasie niestety padły (tak mi się wydawało). Szkielety wykorzystałem jako podstawki do sarkophytona. Dzisiaj oglądając akwarium zauważyłem, że te niby podstawki posiadają polipy (żywe polipy, bo jak je dotknąłem to się schowały). Widać jak się od nowa zalewa ten twardziel i mam nadzieję, że nadal tak będzie.

A tak na pokazanie, że nie zmyślam fotki:

koral2

koral1

koral

A więc kolejny twardziel zaczyna żyć u mnie - oby tak dalej. Więc i chyba warunki są nie najgorsze:)

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku co tu taka cisza? Przydałaby się jakaś aktualizacja :) Korale już wychodzą z baniaka? :smiling: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku co tu taka cisza? Przydałaby się jakaś aktualizacja :) Korale już wychodzą z baniaka? :smiling: Pozdrawiam

Witam Karol.

Cisza jest, bo jestem w trakcie remontu i nie mam czasu na nic. A w niedzielę odpoczywam i nic mi się nie chcę:)

Co do akwarium - wszystko żyje i rośnie. Sporo kurzu dostało się też do akwarium, ale póki co nie zauważyłem by źle to wpłynęło na stan baniaczka. Oby tak dalej. Z braku czasu wszystkie szyby ledwo przejrzyste :) Czeka mnie sporo skrobania. A co do nalotu na piasku - sam powoli znika:) Jednak chyba był problem z częstymi podmianami wody, bo od 3 tygodni nie podmieniam i widać jak ten nalot sam się wycofuje.

W następny weekend zrobię jakieś zdjęcia i filmik.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r-33 przymierzam się do takiego litrażu, zadowolony jesteś z tej kaskady? Jakie masz tam wkłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r-33 przymierzam się do takiego litrażu, zadowolony jesteś z tej kaskady? Jakie masz tam wkłady?

Witam.

Z kaskady jestem jak najbardziej zadowolony. Ma dużą pojemności, bo jakieś 3l:) prawie jak sump hahha ;)

A co do wkładów to mam węgiel, purigen, phosguard, ceramikę.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwa super mam nadzieje, że moje tez kiedyś takie bedzie :thumbup:

Btw mam tylko jedno pytanko odnośnie odsysania brudnego piasku jak to robisz ?? Ściągasz wężykiem płuczesz w spuszczonej wodzie odlewasz wodę a piasek do akwa i dolewka świeżej solanki czy jakoś inaczej ?? U mnie na piasku mam trochę glonów nitkowych i się zastanawiam czy tak je wyczyścić jak napisałem czy ślimaki same sobie poradzą ??


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwa super mam nadzieje, że moje tez kiedyś takie bedzie :thumbup:

Btw mam tylko jedno pytanko odnośnie odsysania brudnego piasku jak to robisz ?? Ściągasz wężykiem płuczesz w spuszczonej wodzie odlewasz wodę a piasek do akwa i dolewka świeżej solanki czy jakoś inaczej ?? U mnie na piasku mam trochę glonów nitkowych i się zastanawiam czy tak je wyczyścić jak napisałem czy ślimaki same sobie poradzą ??

Witam. Dzięki za opinie.

Co do brunatnego osadu na piasku: a więc odsysałem go wężykiem i za przeproszeniem do kibla:), gdyż ja tego piasku mam duuzzoo bardzo. Na starcie akwarium było około 5cm grubości - więc jak sam widzisz było go sporo. Aktualnie mam remont w domu i w tym czasie akwarium poszło na boczny tor:\ (nie podmieniam wody a dolewki robię z wody kupionej w markecie takiej do żelazek itp) ale chyba tylko to na dobre wyszło. Brunatny osad sam schodzi z piachu a w dodatku twardziel, którego uznałem za martwego odżył i znów od nowa się zalewa. Wygląda na to, że akwarium chyba w tej chwili dopiero kończy dojrzewanie..:)

Jeśli tego piachu trochę masz to wężykiem odciągnij i do kibla;)

A jeśli masz go w deficycie to poczekaj i myślę, że sam się wycofa. Albo spróbuj odessać i wypłukać - może się uda.

Ale tutaj nie zachęcam tylko taka myśl. Popytaj na forum innych, którzy coś wiedzą na temat akwarystyki morskiej.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Według moich obserwacji to po prostu trzeba czasu i cierpliwości i ten nalot sam zniknie.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich obserwacji to po prostu trzeba czasu i cierpliwości i ten nalot sam zniknie.

Ale ja nie mam nalotu żadnego tylko glony nitkowe i chyba nic nie będę robił i poczekam jak kupie ślimaki to je zjedzą.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam nalotu żadnego tylko glony nitkowe i chyba nic nie będę robił i poczekam jak kupie ślimaki to je zjedzą.

Sory o ten nalot - remont, zmęczenie i sam sobie dopisałem ten nalot hehe:)

Nitki na bank same znikną, bo u mnie były na początku działania zbiornika i teraz ich już nie ma. Same odeszły w niepamięć.

Więc czasu trochę i będzie pięknie.

Powodzenia

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z kaskady jestem jak najbardziej zadowolony. Ma dużą pojemności, bo jakieś 3l:) prawie jak sump hahha ;)

A co do wkładów to mam węgiel, purigen, phosguard, ceramikę.

W takim razie będę musiał poszukać takiej używki :D oczywiście ma regulowany przepływ prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał poszukać takiej używki :D oczywiście ma regulowany przepływ prawda?

Tak przepływ ma regulowany.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoją kostką. Wygląda niesamowicie. Chciałbym by kiedyś moja wygladała podobnie :)

Sam niebawem bede zaczynał przygodę solną i wiele Twoich wpisów podniosło mój poziom wiedzy. Z pewnością będę obserwował Twój temat.


Solniczka 63l + Sump + dolewka w trakcie budowy http://reeftankgdansk.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Twoją kostką. Wygląda niesamowicie. Chciałbym by kiedyś moja wygladała podobnie :)

Sam niebawem bede zaczynał przygodę solną i wiele Twoich wpisów podniosło mój poziom wiedzy. Z pewnością będę obserwował Twój temat.

Miło, że prowadzenie tego tematu pomoże Ci w prowadzeniu swojej kostki. Póki co kostka fajnie funkcjonuje, wszystko rośnie - nawet twardziele (czyli pavony i powstająca z martwych montipora digitata chyba). Jeśli nadal będzie się zalewać i polipować, to na pewno dorzucę jeszcze jakiegoś innego twardziela do baniaczka.

A co do aktualizacji to już niebawem nastąpi. Dziś było czyszczenie szyb, które były bardzo zarośnięte i podmianka wody. Prawie nic nie było widać;) Na szczęście po czyszczeniu korale, ryby, krewetka i krabik żyją. Woda jak na razie bardzo mętna. Jutro mam nadzieję, że znajdę chwile czasu to zrobię kilka fotek tego co jest aktualnie u mnie w akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy :-)


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak obiecywałem kolejna długo oczekiwana aktualizacja:)

To już 21 tydzień jak dobrze liczę hehe. Akwarium ma się jak najbardziej dobrze co pokazują zdjęcia:

Zoaski i rórówka mają się chyba dobrze:

Zoa Rur

Pavony też się ciągle żyją. Jedna z pavon ta zielona niestety się odłamała wczoraj jak czyściłem szyby - dopiero dzisiaj zauważyłem, że leży na piasku. Ale chyba póki co nadal powoli ale rośnie.

pavony Zoa

Tubipory rosą jak szalone, niedługo muszę je przyciąć.

tubipora

Ricordea się pompuje i liczę na to, że się podzieli.

rico

Rhodactis coraz większy - wchodzi coraz bardziej na skałę.

rhodactis

A tutaj jedna z części twardziela, który powstał z popiołów (druga większa część rośnie za sarcophytonem i ciężko uchwycić)

stylo

Krabik też śmiga po akwarium jak szalony.

krabik sarco grzyb

Tak samo ma się z krewecią.

krewecia

I na koniec całość:

cale

cale1

Muszę wspomnieć, że po podmiance xenia coś opadła ale mam nadzieję, że się szybko podniesie. A co do reszty korali to jeszcze do końca się nie napompowały ale jak dla mnie i tak wyglądają super. W szczególności chodzi o grzybki i jest ich bardzo dużo.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tą ricordeą co się odnalazła blada po kilku tygodniach?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tą ricordeą co się odnalazła blada po kilku tygodniach?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Witam Marek. Sam chciałbym wiedzieć co z tą ricordeą:) Przyczepiłem ją do skałki i zapomniałem o niej. Potem na tej skałce położyłem zoa (tam gdzie rurówka) i ostatnio jak sprawdzałem nie było jej tam. Więc ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie..;)

A na koniec jeszcze ujęcie z nocy:

calen

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Żeby nie było zbyt pięknie - pierwsza chyba ofiara w moim akwarium czyli xenia.

Po generalnym czyszczeniu po remoncie, podmianie wody opadła jakoś ale myślałem, że się podniesie. Niestety nie podniosła się zostało tylko to po niej:

xenia

Po cichu liczę, że jeszcze jak twardziel odbije i powróci do żywych:) Możliwe, że coś jej zaszkodziło z remontu, bo ze dwa razy z powierzchni wody ściągałem sporo kurzu, pyłu itp.

A tak poza tym wszystko inne żyje. Twardziele żyją i ten co od nowa się zalewa nadal do przodu:

twardy1

twardy

Pavony również:

pavonax2

pavona

Jeden z grzybków to już taki wielki, że na tubipore wchodzi:

grzyb

A dziś zauważyłem z tyłu na skale ładną gąbkę chyba:

gabka

A na koniec jeszcze jedno może głupie pytanie. Czy to są glony wapienne??::

glony

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 tydzień. Niedługo minie już pół roku!!

Ostatnio robiłem małe przemeblowanie i przez to są małe straty:(

Zieloną pavonę troche pokruszyłem (ale liczę na to, że nadal będzie rosnąć):

pavona

Twardziela (chyba montipora digitala) , który był podstawką pod sarcophytona postanowiłem w końcu go oderwać od niego. No i oderwałem i wyjąłem z akwarium na chwilę - chwila zmieniła się w jakąś 1,5-2h (bo o nim zapomniałem) i trochę mi wysechł :\ Umiejscowiłem go na skałce i niby nadal coś polipuje ale nie tak jak polipował wcześniej (ciekawe czy odbije i będzie polipował jak ostatnio).:

monti

Pozostałe zycie już bez strat:

Bok

bok1

cale

cale1

Powoli zastanawiam się nad kupnem jakiegoś SPS-a. Jeszcze nie wiem jakiego wybiorę ale na pewno coś dojdzie i zobaczę czy dam radę utrzymać.

Aaaa i jeszcze zapomniałem wspomnieć o majano. Robiłem ich eksmisję jakieś dwa miesiące temu i chyba sukces od tej pory żadnego nie zauważyłem - chyba się udało.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

23 tydzień działania zbiornika.

Dzięki koledze VDR moje akwarium wzbogaciło się o 2 rodzaje twardzieli. Jest to montipora i coś jeszcze ale nazwy nie pamiętam:

Montipora

monti

monti3

monti2

monti1

A to ten drugi twardziel - proszę o pomoc w identyfikacji;) Nie jest on chyba w szczytowej formie ale liczę, że uda mi się go utrzymać:

Tw

Tww

Tw2

Tw1

Tutaj też montipora, którą uznałem za martwą:

montid

monti4

Jedna z pavon bardzo ładnie ostatnio zaczęła rosnąc - myślę, że podwoiła ona wielkość odkąd ją dostałem:

pavona

pavonap

pavona2

pavona1

Ricordea żyje i czekam kiedy się podzieli:)

ricordea

rico1

rico

A na koniec zdjęcia całości od frontu z prawej i lewej strony:

front

bokp

bokl

To na tytle w tym tygodniu. Następna aktualizacja za tydzień, chyba że coś się wydarzy ciekawego na tygodniu.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi twardziel to chyba seriatopora. Ładnie sie kręci ta Twoja kosteczka ;).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.