Skocz do zawartości
MarcosB

1800L - SPS, SPS, SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie wieje nudą, te same koraliki, trochę podrosły. W przyszłym tygodniu szykują się zmiany.

Ciężko wyciągnąć na aparacie kolory, to spora sztuka. W rzeczywistości są lepsze, im więcej mam niebieskich świetlówek tym trudniej zrobić dobre zdjęcie. Tył ciemny bo druga lampka nadal w naprawie.

Jak przyjadą nowe korale mam zamiar troszkę namieszać.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z nowej metody. Była lekka wtopa która o dziwo zakończyła się bez jakichkolwiek konsekwencji.

Jakieś 2 miechy temu temu podłączyłem starego profiluxa na do nowego akwarium i...na szczęście podłączyłem też stare baniaki z ballingiem. NaHCO3 było jakies 3 litry lub 5 litrów (już nie pamiętam) , Ca było 5-6 litrów. Pomyliłem gniazda i wsadziłem wtyczkę z pompy dozującej do gniazda które jest zaprogramowane na lampy. Rano o 10 profilux rzucił napięcie na lampę a była tam podłączona pompka. Wpompował całość do baniaka w przeciągu nie wiem ? godziny ? dwóch ? Pomijam moją reakcje jak zorientowałem się co się dzieje. Ale parametry - KH z 7 na 14, Ca nie chciało mi się nawet mierzyć...

Straty ? Brak! Zresztą widać w moim wątku iż wszystkie korale są na miejscu i mają się dobrze. Co Wy na to ? Bo ja do dzisiaj nie mogę w to uwierzyć. Zrzuciłem KH z 14 do 7 przez kolejne dni ( nie podawałem ballinga). Korale zżarły wszystko. Jak KH spadło do 7 ponownie uruchomiłem pompy. Czy korale zatrzymały wzrost ? Wątpie skoro KH spadało standardowo 500-600/ dobę.

Ale - gdyby skok nastąpił w drugą stronę - KH z 14 na 7 w godzinę ? Pół ? - myślę iż to byłby już zgon.

Nie raz zabrakło mi ballinga przez ostatnie trzy lata i objawem jest podwijanie tkanki. Także moje doświadczenie mówi iż skoki KH są niebezpieczne ale raczej te w dół. Oczywiście każdy zbiornik jest inny, moje korale są już w zbiorniku 2-3 lata, więc raczej są już dotarte %29.gif.

Tak czy siak, postanowiłem to tu wpisać gdyby ktoś popełnił podobną gafę...

DSC_0968.jpgDSC_0969b.jpgDSC_0976.jpgDSC_0972.jpgDSC_0973.jpgDSC_0974.jpgDSC_0975.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wszystko wygląda w większym baniaku, urzeka mnie osobiście ta niebieska akra. Patrzeć tylko jak za pół roku zacznie się problem z miejscem na skałach na korale. Ryb dość mało widać na zdjęciach, przy takim litrażu można się pokusić o jakieś ślicznotki.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie brawo za nowy baniaczek


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne szkło, fajne zwierzaki ale uważaj na tę różową talerzówkę między acrami. To nie potrwa długo a po skale do nich dojdzie i pójdzie do góry męcząc je. Idzie Ci po skale więc odrywanie nie będzie raczej proste...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium marzenie :thumbup:

Montipory faktycznie moga byc plaga, lepiej gdyby byly na osobnych kamolach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit cały czas? Co i w jakich dawkach aktualnie dozujesz? Przy takim ustawieniu skały problem z organiką w zakamarach praktycznie całkowicie wyeliminowany.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta montipora to foliosa więc nie rośnie tak szybko jak zwykłe talerzówki. Korale które aktualnie są w systemie znam jużna pamięć więc bardzo ale to bardzo chcę już coś pozmieniać i dokupić.

W systemie jest tylko 3L kamyków ZeoVit. Ryb jest mało więc narazie to wystarcza. Chciałem lekko wystartować, tak aby wszystko przeżyło i ustabilizowało się. Nie chciałem nic kupować w pierwszych dwóch miesiącach bo bałem się zachwiania

równowagi biologicznej. Jak widać było na forum kilka przekładek, które skończyły się fatalnie. Dlatego zdecydowałem się wlaśnie na Zeo.

ZeoVit pod tym względem jest na prawdę rewelacyjną metodą. Żadnych nalotów, żadnego cyjano, skała oczyściła się w miesiąc. No jestem pod wrażeniem - odpukać. W piasku mam tylko 10 nassariusów i 3 rozgwiazdy, utrzymują go dosyć fajnie. W planach miałem minimum 30-40 nassariusów, ale i tak dokupie.

Ryby planuje dokupić przed świętami. Ale wiecie jak jest z tymi rybami...ja nie lubię ich kupować bo zwykle jest to niewiadoma. Moim priorytetem są korale SPS, więcej gatunków, więcej kolorów. Ryby idą na dalszy plan.

Co leje- B-Balance ,XTRA,AA,Sponge Power ,KalJodFlu , EISEN, JOD. Codziennie ZeoStart2 - rano i wieczorem, czasami zapomnę. ZeoBak - raz lub 2 razy w tygodniu, jak mi się trafi. Czasami Snow. ZeoZym mam ale jeszcze nie dozowałem. Spura nie dozuje bo korale są jak na mój gust wystarczająco jasne,b żeby się z nim bawić a system jest zbyt młody. Uczę się. Nie kupowałem tylko tych wszystkich nowości KZ.

Skoro najlepsi dali radę bez tego to po co kombinować.

Duża niebieska akra niestety narazie nie jest w całości mocno oświetlona bo tylna lampa to 120`tka. Przez co ogólnie akwarium wydaje się mniejsze bo na tyłach jest ciemniej. Mam z niej mniejszy kawałek który leży na piasku więc jest bardzo nisko jak na T5 i 75 cm wysokości a kolor ma czaderski.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa nie ma co.

Jakie zasolenie utrzymujesz w akwarium ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. Pięknie wygląda :) Przekroczyło moje przypuszczenia jeśli chodzi o wygląd akwarium w tak młodym wieku. Tam na dnie po prawej jest galaxea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne, zbiorniczek i korale -marzenie.

Lampę Ati masz tak ustawioną zawsze pod katem czy tylko do zdjęcia? Ja także pod nowym zbiornikiem planuję lekko pochylić z przodu.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Zasolenie 35ppt

- Po prawej stronie ? Nie wiem o którego korala Ci chodzi ale po prawej mam tylko euphylie z LPS`ów i Rico z miękkich.

- Lampka jest tak ustawiona bo druga ATI jest w naprawie i chciałem zeby ta oświetliła ciut więcej zbiornika, ale ogólnie

aktualnie nie natomiast w poprzednim baniaku ustawiałem lampę pod kątem żeby mnie nie raziła jak siedzę przed TV :).

Załączam zdjęcie tego brzydala przed kuracją :

I takie wspomnienie - duża niebieska akra - trzy lata temu :)

akra1.jpg

Stylophora 3 lata temu :

26%20czerwiec.jpg

Żółta fluo ....3 lata temu teraz jest w dwóch miejscach i w wielu miastach Polski ;-)

15%20Lip.jpg

Ogólnie w sumie te same korale 3 lata temu, niektóre poszły do Was w całości.

DSC_0047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż miło popatrzeć. Powodzenia.


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :thumbup: :czapki z głów:)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym akwarium jest woda?? ;) Bardzo czyściutko i bardzo estetycznie:)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwialem poprzedni baniak i obecny i jestem pod wrazeniem ogromnym. Gratuluje.

Chcialem zadac pytanie natury czysto technicznej, a mianowicie jak czesto zmieniasz zloze zeolitowe w reaktorze ? I jesli to czy calosc czy czesc ? Zastanawiam sie tez nad zamiana Zeolitu ( samego zloza ) na Seachem Matrix w reaktorze i na ile to byloby lepsze ? Wiem ze pytanie zapewne nie do konca trafione bo z tego co widze to preferujesz "pelna" linie Zeo, ale moze spotkales sie juz z pomyslem zamiany, wlasnie zloza ...

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie wrzucić jakies fotki dzisiaj wieczorem. Dzięki za słowa otuchy, aktualnie nadal borykam się z wyborem finalnego oświetlenia, kupiłem jakies lampy ale szybko z nich zrezygnowałem i zostawie dwie lampy ATI, jedną niestety mam w naprawie i nadal świece z tyłu baniaka starą lampą z poprzedniego akwa co nie pozwala zagospodarować w pełni tyłów akwarium.

Mam masę podciętych korali które muszę sprzedać ale nie moge sie za to zabrać...staram się trzymać akwarium w ryzach ale na porządki niestety juz mi brakuje trochę czasu lub chęci.

Pierwszy raz złoże wymieniłem po 10 tygodniach, teraz mam około 3.2 Litra i mam zamiar przy następnej wymianie dołożyć 0.8 tak aby były 4L. Przy wymianie zostawiam dwie garści starych kamieni. Nowe płukam w kranówce kilka razy, potem raz czy dwa w RO i siup do reaktora.

Jeżeli chodzi o kamienie, nie zastanawiałem się nad wymianą bo po co ? Po co ryzykować i wprowadzać kolejną niewiadomą. Zeolit z KZ jest na poziomie 40zł za litr a jestem pewny że mozna znaleźć taniej, chyba nawet kupowałem po 35 zł jak brałem ponad 5L.

Miałem kupować reaktor automatyczny z FaunaMarin ZeoMatic czy jakos tak ale to kolejna pompa, kolejny element który może szlag trafić, zatnie sie, uszkodzi się cos...Aktualnie mam reaktor z eba`ya zrobiony z fatalnych materiałów i tydzień temu urwałem rączkę.

Zamówiłem oryginał z KZ w rozmiarze M, materiały użyte do produkcji tego reaktora są rewelacyjne, jest nie do zajechania.

Więc podchodzę bardzo sceptycznie do innych reaktorów. Karmie ryby codziennie, w czym problem potrząsnąć porządnym reaktorem, jak jest porządny to nie jest żadna robota. Możesz i tydzień nie potrząsać i nic się nie stanie. Mając świadomość karmienia korali śluzem z kamieni jakoś chętniej nimi potrząsam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o kamienie nie ze wzgledu na cene tylko ze wzgledu na to ze Zeolit absorbuje potas. Seachem Matrix to podobne zloze, ktore rowniez dobrze dziala w reaktorze. Wiem ze uzywasz bogatej soli. Ja tez jestem bardzo zadowolony z TM tylko czy podmiany wystarcza na uzupelnienie tego pierwiastka.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam juz dawno TM. Używałem Preisa a ostatnie 1500L to podmiany na Aquaforest bez probiotyków. KH ma dla mnie idealne przy zasoleniu 35 - Ca,Mg i K ma stabilne - jest OK.

Kupujesz chlorek potasu i sprawa załatwiona. Podmiany jeżeli są regularne a odpieniacz łopatkanie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.