Skocz do zawartości
MarcosB

1800L - SPS, SPS, SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Petarda , jest moc :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo :clap:

MarcosB, nie masz za nisko lamp ? Przy niskiej wysokości w mniejszym zakresie mieszają się widma, tym bardziej, że ATI stosuje odbłyśniki skupiające światło.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uła, ale mi dołożyłeś.

Piękny, po prostu piękny


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. Zdjęcia pewnie robione w nocy i dlatego może nie ma ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma, nie zaskoczyłes mnie, niezmiennie pierwsza liga!!! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik :) ale gdzie sa rybki? :(

Przecież są, ja tam widzę minimum trzy pokolce, ustnika, wargacza, stadko squamiponisów. Mało?

Poza tym Marcos nie raz pisał, że woli korale od ryb i z tymi drugimi to zawsze miał jakiegoś pecha więc się skupia na sps-ach.

No i skupił się jak to zwykle On, petarda po prostu.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc a ta niebieska formosa czy jak ją tam zwał robi niesamowite wrażenie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska akra ma już 3 lata, w sumie te trzy lata temu chciałem mieć taką gdy tylko zobaczyłem zbiornik Pana Tryca :). No i wyrosła,

terez mnie powoli wkurza :)

Odnośnie lamp, hmm ciekawe spostrzeżenie! Ostatnio obniżyłem lampę ponieważ nie chciałem uruchamiać grzałki to po raz, drugi to iż akwarium wraz z szafką ma jakieś 170cm wysokości więc światło z boków jest dosyć widoczne i trochę razi co mnie wkurza. Mam w planie jakąś delikatną koronę ale nie ma czasu się za to zabrać, chciałbym to zrobić estetycznie.

Sam już nie wiem czy lepiej dać lampkę wyżej i światło z wszystkich świetlówek jest bardziej "zmieszane" a ogólna strata na wysokości jest rekompensowana tym iż świetlówki świecą szerzej ? Mam gdzieś fotometr, postaram się to dzisiaj zmierzyć.

Ryby są ale przy zdjęciach staram się ich unikać żeby nie zasłaniały...korali :) Białobrody, Xanthurum, Żółtek, Auriga, 12 anthiasów, parka mandarynów, parka wargaczy, babka, dwie fridmani, doktor. Mam w planie Chciałbym dokupić z 10 anthiasów i stado chrysiptera hemicyanea, no i Loricule. Udało mi się trafić zdrowego Białobrodego, który jest spokojny i dogadał się z moimi pokolcami co mnie bardzo cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos jak byś był tak strasznie ale to strasznie wkurzony niebieską acrą oraz pozostałymi daj znać :)

balans bieli ok a fotki jak i akwarium za***iste


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat do tej niebieskiej szczęścia nie miałem jak do tej pory i po dwóch próbach sobie odpuściłem, może kiedyś ale u Ciebie na serio robi ona wrażenie zresztą jak i pozostałe korale i tylko ten bałagan na dnie psuje wygląd całości ale domyślam się że to tak tymczasowo.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos - jak się sprawuje Auriga? Nie skubie ci korali?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos - jak się sprawuje Auriga? Nie skubie ci korali?

Przy tylu koralach ona nie skubie korali, tylko je stymuluje do większego wzrostu :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją aurigę miało kilka osób w tym dwie osoby z Krakowa, potem AnT i potwierdzali oraz ostrzegali że skubie SPS`y, poszła do innego Krakusa gdzie...też podobno skubala SPS`y. U mnie wycięła las aiptazji. SPS`ów nie skubie. Przynajmniej nie zauważyłem. A jeżeli skubie to może faktycznie jest to niezauważalne. Brzydal przy tej rybce to amator... Ta auriga pływa z pokolcami i zachowuje się jak pokolec. Dziwna sprawa.

Robert - niebeiska to jeden z najmocniejszych korali, jeżeli pojawiają się objawy niedoborów lub jakieś problemy, po niej widać to na samym końcu.

bałagan niestety psuje wrażenie jak cholera, muszę w końcu zrobić sobie szczepkarium z prawdziwego zdażenia ale koniecznie chciałem

je zrobić na wspólnym obiegu co jest to troszkę problematyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie niebieska tez padała 2 razy, ale ja do tej pory błądziłem. zółta raz do 1 polipa z ktorego odrosła do kawalka gałązki. ale niestety potem byly upadki i wzloty i sie zawinęła całkiem.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niebieska ktora mam od Ciebie rośnie jak szalona ale niestety nie chce być niebieska, cały czas ma poświatę fioletu i brazowe tipy, nie wiem czego jej brakuje, może masz jakiś pomysł ?

Edytowane przez Michalevo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko porządne odpienianie i mocne światło powinno wystarczyć, w poprzednim baniaku nie stosowałem żadnych metod redukcji NO3/PO4 a ta akra była niebieska, oczywiście nie tak błękitna jak teraz ale coś pomiędzy granatem a niebieskim. Dzisiaj prawie każdy ma peletki więc moim zdaniem to jedna cholera czy biopeletki czy zeovit. Być może ledy jej nie pasują? Za słabo ? Za wysoko?

Światło i odpieniacz to moim zdaniem 90% sukcesu w utrzymaniu SPS`ów. Masz w akwa 280W Led, jeżeli uznamy iż ledy są dwa razy mocniejsze niż standardowe źródła światła to dalej masz 560W, ja miałem w poprzednim 500W HQI i 200W T5 na zbiornik trochę mniejszy, może tutaj tkwi problem. Po aktualnym zbiorniku widać doskonale różnicę w wybarwieniu korali a ilości światła, które do nich dochodzi. Jeden koral w dwóch różnych miejscach ma zupełnie inne wybarwienie. Duża żółta akra z prawego przodu ma jasno żółty kolor, ta z prawego tyłu to ten sam koral, jednak troche bardziej z boku i już leci w ciemniejszy odcień. Nawet od wewnątrz jest inna bo tylna lampka 8x80W ma juz zniszczone odbłyśniki i już widać różnicę. Plątają mi się jakieś małe szczepki różnych korali w dolonych częściach zbiornika,tam gdzie jest mało światła czyli na dnie (zbiornik ma 75cm) są one po prostu brązowe. Nie pomoże ani zeovit ani żadne cuda. Światło!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie tak. swiatło dlatgo jak ktoś chce ograniczac budzet to nizszy zbiornik, wtedy taniej sie to opedzi, taniej na rachunkach za prąd.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Odnośnie lamp, hmm ciekawe spostrzeżenie! Ostatnio obniżyłem lampę ponieważ nie chciałem uruchamiać grzałki to po raz, drugi to iż akwarium wraz z szafką ma jakieś 170cm wysokości więc światło z boków jest dosyć widoczne i trochę razi co mnie wkurza. Mam w planie jakąś delikatną koronę ale nie ma czasu się za to zabrać, chciałbym to zrobić estetycznie.

Sam już nie wiem czy lepiej dać lampkę wyżej i światło z wszystkich świetlówek jest bardziej "zmieszane" a ogólna strata na wysokości jest rekompensowana tym iż świetlówki świecą szerzej ? Mam gdzieś fotometr, postaram się to dzisiaj zmierzyć.

...

Z oświetleniem, to bardziej moje dywagacje niż oparcie naukowe :turned:

U siebie zauważyłem, że jak miałem bardzo nisko lampę T5, to spsy zatrzymały swój wzrost w pewnej wysokości akwarium, zupełnie bez stożków wzrostu, zaczęły się krzewić na boki. Po dźwignięciu lampy zaczęły pojawiać się stożki wzrostu do góry. Tłumacze sobie to tym, że własnie brak pełnego widma był przyczyną. Pewnie Przemek by mógł coś więcej na ten temat powiedzieć.

Sam pomiar PAR chyba nie odda do końca tego co koralowce lubią najbardziej - ale ciekaw jestem jaki wynik będziesz miał :yes


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, dokładnie tak. swiatło dlatgo jak ktoś chce ograniczac budzet to nizszy zbiornik, wtedy taniej sie to opedzi, taniej na rachunkach za prąd.

Ledy były wyborem raczej z wygody a nie oszczędności :) obecnie doświetlam 4x t5 ale to opisze niedługo w moim temacie jak znajdę chwile czasu, nie zaśmiecając marcus kolorki super pozdrawiam


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.