Skocz do zawartości
kosiarek84

Ktory powrot loc line polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie wlasnie nad wylotem do akwarium i ktory byscie zestaw loc line polecili? ten "normalny" z dwoma dyszami wylotowymi czy zestaw blau?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscei z zadnymi, bo to za duza strata dla pompy obiegowej. Potem przeklada sie na syf w zbioniku.

Od cyrkulacji sa pompy cyrkulacyjne


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Zwykła rura wchodząca do akwa? Pompę mam aqua nova 6500 do 460l akwarium wiec nawet z loc line powinno być ok.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykla rura wchodzaca do akwa. Z niej tez bedzies zmial dodatkowa cyrkulacje bez zbednego ograniczniaa mozliwosci pompy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale jak dam sama rurę to i tak będę musiał dac kolanko 90 stopni aby skierować rurę do akwa z komina wiec strata mocy tez jakaś bedzie a walory estetyczne przemawiają za lockiem.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montujesz to na wylocie wody do akwa dzięki temu oprócz

obiegu masz też cyrkulację sterowaną.

Mam takie rzwiązanie z obu stron zbiormika i sprawdza

się w 100%


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiarek zrobisz jak uwazasz, zapytales ja napisalem osobiste zdanie.

Ale podam Ci przyklad. Akwarium aqua-one, pompa 3500l na koncu lockline. W praktyce obieg wyszedl ledwo ponad 500L, po zdjeciu wynalazku 1500. Skoczyly sie problemy z paprochami w akwarium i poprawily parametry.

Jak chcesz miec dodatywa cyrkulacje mozna ewentualnie zalozyc specjalne dysze, ale tego juz nie testowalem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak lock line ci poddusi trochę pompę to możesz zdjąć dysze,ja mam LOC line podwójny i nie wiem czy blokuje obieg nie sprawdzalem nawet.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie ale moim celem nie jest uzyskanie dodatkowej cyrkulacji z obiegówki tylko estetyczne wykończenie wylotu oraz możliwość jego ułożenia tak jak mi sie podoba. Zdecyduje sie na blau i zobaczę czy da radę jak bedzie za bardzo przycinać to pomyśle nad sugestiami Grzegorza. Dzięki

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale jak dam sama rurę to i tak będę musiał dac kolanko 90 stopni aby skierować rurę do akwa z komina wiec strata mocy tez jakaś bedzie a walory estetyczne przemawiają za lockiem.

Pozdrawiam

- mozesz dać łuk 90 stopni

- co do estetyki: jak będziesz miał las pieknych korali to nikt nie zauwazy twojej rurki

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym lasem to bym sie tak nie zapedzal:) jak uda mi sie utrzymać przy życiu pare badylkow to to juz bedZie mój akwarystyczny sukces zważywszy ze nigdy nie miałem nawet glupika:P

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam. Nie wiem czy ktokolwiek, kiedykolwiek hodował "głupiki" :w00t:


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Czy na powrocie pompa NW1700 i rura 20mm z zastosowaniem lockline 1/2 bardzo zdławi powrót.Zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1.powrót lockline 1/2

2.powrót przy zastosowaniu łuków 95stopni 20mm

Proszę o porady i sugestię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki beda lepsze

Dzięki za odpowiedz.Czyli pozostaje w opcji powrót 20mm na lockline 1/2 pojedyńczym :thumbup:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem łuki x2 z komina do akwarium i wyglądało to jakoś mało atrakcyjnie rzekłbym obciachowo mimo że możliwie w opór było schowane (mało wystawało nad akwarium)

Ostatecznie wybrałem kolanka 90stopni a na sam wylot kolanko 45 ale nie jest wklejone tylko końcówka od wewnątrz usmarowana silikonem czy klejem tak żeby na wcisk wchodziło można regulować kierunek wedle woli.

Na wylot lepsze 45 od 90 - może pryskać na lampę chyba że głęboko wejdzie a wtedy dużo spłynie.

45 łatwiej idzie skierować w skałę ale zawsze można przymierzyć po zalaniu co pasuje i zrobić na stałe lub na niestałe...

Lock line jest droższy i w sumie teraz nie widzę ani jednego powodu dla którego miałbym go montować albo polecać.Giętkie rury i co z tego.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Zawsze jak lock line ci poddusi trochę pompę to możesz zdjąć dysze,ja mam LOC line podwójny i nie wiem czy blokuje obieg nie sprawdzalem nawet.

Zmieniłem z podwójnego 1/2" na pojedyńczy 3/4" i pompa dostała takiego kopa że wyjąłem cyrkulatory.

Jeśli koniecznie ma być LL to jak największej średnicy a czy pojedyńczy czy podwójny to obojętne bo przelot w trójniku i tak ogranicza przepływ wody więc finalnie jest taki sam w podwójnym i pojedyńczym.

PS:

W następnym zbiorniku będę robił na łukach i rurach bez LL, szkoda wydajności pompy.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dyskretne, tak jak Ben Sage (na koncu rury kolanko 45°, "luzem") i to chyba najprostsze rozwiazanie. Te wiszace LL nigdy mi sie nie podobaly.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rurkę do "przedostatniego" kolanka 90 stopni polecam przykleić już po zalaniu wodą i później zlać bo poziom wody może być inny od oczekiwanego wpływa na to(szerokość komina,gęstość grzebienia,wydajność obiegu itp). Zawsze lepiej mieć krótszą i ewentualnie rurkę dać na ostatnie kolanko 45 niż mieć za głęboko sklejone bo może się okazać że za dużo wody spłynie w przypadku braku prądu lub jak się nie ma zaworu, ale co za zawór jak prąd zniknie pod nieobecnością ? nic.

Cieszę się że nic od góry komina nie kleiłem przy przymiarce bo można się rozczarować.Jedynie co to LL wybaczy te błędy, ale jak ktoś wie o co chodzi to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany,będę miał do sprzedania locline z fishstreet.

Wraz z adapterem klejonym na 20mm

U mnie chodzi super,ale po restarcie będzie inny wylot

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.