Skocz do zawartości
Androctonus

Tunze - Niemcy czy Chiny?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a co o Koraliach sądzicie? W tej chwili to już mam wątpliwości co zamawiać, ostatecznie polować w dziale Targowiska :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na orginalnym trafo do Tunze 6055 "stoi": Made in China. Mimo to, wole Tunze niz pozostale.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tunze sie zrazilem kupujac najmniejszy model ich pompy cyrkulacyjnej, uchwyt polamal sie po miesiacu uzywania, napisalem do nich przyslali nowy ale ten tez sie polamal, wiec mam pompe bez uchwutu. Tak wiec wypuscili na rynek produkt nie przetestowany i nie sprawdzony. Jak dla mnie zwykly bubel.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszyscy chyba produkują w Chinach. Dobrze, że na polskich wódkach jest napis MADE IN POLAND. Z tego co widziałem to na produktach EHEIM jest napisane MADE IN GERMANY. Ja używam i sprzęt TUNZE i JVP i jedno i drugie jest OK ale miałem też do czynienia z innymi chińskimi wynalazkami i była tragedia. Kupując TUNZE masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że sprzęt będzie OK. Kupując niesprawdzonego chinola to masz loterię. JA polecam TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było mieć pewność kupując, np. Tunze 6045... to nie są małe pieniądze, nie stać mnie na podróbki i produkty bez porządnej QC. Wystarczy jak mi chłodnica rozszczelniła się... o mało co kompa mi nie zalała...

Niech wszyscy zlecają produkcję w Chinach ale niech to przekłada się na jakość danego producenta. To też nie atrakcja kupić cyrkulację JVP czy Resun i po pół roku wymieniać bo ośki się posypały...

No nic zostaję przy Tunze, ewentualnie AquaMedic całkiem przyjemnie wypada Nanoprop 5000.

JVP zakupię do mieszania solanki przy podmianach.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jvp201 od dwóch lat i żadnych śladów zużycia na metalowych ośkach. Nowe jvp są już na ceramicznych ośkach.

Dobrze by było mieć pewność kupując, np. Tunze 6045... to nie są małe pieniądze, nie stać mnie na podróbki i produkty bez porządnej QC. Wystarczy jak mi chłodnica rozszczelniła się... o mało co kompa mi nie zalała...

Niech wszyscy zlecają produkcję w Chinach ale niech to przekłada się na jakość danego producenta. To też nie atrakcja kupić cyrkulację JVP czy Resun i po pół roku wymieniać bo ośki się posypały...

No nic zostaję przy Tunze, ewentualnie AquaMedic całkiem przyjemnie wypada Nanoprop 5000.

JVP zakupię do mieszania solanki przy podmianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem JVP do mieszania swierzej solanki i plastik nie wytrzymał ,zaczął sie rozpuszczac,solanka zrobiła sie czarna i musiałem wylac wsio do kibla.

Przegladałem kiedys fotki baniaków na chińskim forum i wszystkie akwaria miały cyrkulacje na pompach Tunze i Vortech,takze sami Chińczycy maja w gdzieć ich własnej produkcji pompy,tylko Polakom je sprzedają.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja JVP chodziła w starym baniaku,ale teraz od prawie dwóch lat miesza solankę i jak na razie nie mam z nią problemów,nawet mało buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedz tupu "chińskie nie jest złe" schowajcie w buty... nie porównujcie dobrobytu tego kraju z produktami na których zarabia krocie zdając sobie z tego sprawę jaki bubel wysyła do krajów europejskich.

Szklane domy i autobany 6 pasmowe to ich wyłączny luksus.

Modele Fiata czy Alfy Romeo też projektował Pininfarina i co z tego jak dalej to są buble...

Jeśli ktoś mieszka w złotym domu to nie znaczy że gotuje wyśmienicie.

Kia lepsza od BMW.... :) Tego to w ogóle nie skomentuje... :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem JVP do mieszania swierzej solanki i plastik nie wytrzymał ,zaczął sie rozpuszczac,solanka zrobiła sie czarna i musiałem wylac wsio do kibla.

Przegladałem kiedys fotki baniaków na chińskim forum i wszystkie akwaria miały cyrkulacje na pompach Tunze i Vortech,takze sami Chińczycy maja w gdzieć ich własnej produkcji pompy,tylko Polakom je sprzedają.

Ciekawe spostrzeżenie! Dzięki.

Heh, coś w tym jest nawet Chińczycy mają nas gdzieś :D


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywałem JVP do mieszania swierzej solanki i plastik nie wytrzymał ,zaczął sie rozpuszczac,solanka zrobiła sie czarna i musiałem wylac wsio do kibla.

Przegladałem kiedys fotki baniaków na chińskim forum i wszystkie akwaria miały cyrkulacje na pompach Tunze i Vortech,takze sami Chińczycy maja w gdzieć ich własnej produkcji pompy,tylko Polakom je sprzedają.

O pierwsze od jakiegoś czasu Chiny są potęgą w rozwoju to już nie te chiny z przed 10laty...., a ci co mają baniaki tam na pewno na siano nie narzekają.

Nie bardzo rozumiem dlaczego Kazio miałby kupić poloneza fso przecież jest kierownikiem w orlenie...

Tunze ładne i niezawodne ale wciskają ludziom jakieś wałki z przed 10 lat za tą cenę warto by było zaoferować coś nieco nowocześniejszego.

Nie chwale nigdzie jvp ale chyba nie lubią ciebie te jvp , nie potrafię sobie tego wyobrazić ale wiem że paliły się kable w tunze i to nie jedna czy 2 osoby pisały a mieli tyle czasu mogli by chociaż tutaj jakiś lifting zrobić....

Myślę o zakupie jakiejś cyrkulacji do baniaka , pomyślałem poszaleje może odrobinę przeglądam tunze i myślę że nie jest to warte tej ceny, chociaż jest żywotne i za to się płaci tylko za to, BMW robi postępy tunze zatrzymał się jak rover czy jaguar.

Właśnie chińczyk zrobił jebao kilka razy taniej , jak padnie zakup nowego dalej będzie tańszy jak te tunze, a przy 3 razie dopiero się wyrówna albo zbliży cenowo.

Normalnie jedzenia chinskiego nie kupuje , ale jem na q.wa chinskich talerzach z ikei przy japonskim(niskim)stole i nie ma tragedii i co zrobić?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz TUNZE nie kupie.

Pompy ciche, wydajne, ale kable robia ze szmelcu.

Myslalem ze to tyko pech przypadek, ale moje kilkuletnie podsumownie jest takie

Tunze Reef Pack 9002 filtr i odpieniacz pekly kable

Tunze obiegowka pekl kabel

Cyrkulacja 2x6055 pekly kable

Gdyby robili sprzet uzywajac dobrych kabli i kazdy

moglby uzytkiwac sprzet lata to firma pewnie by nie zarobila.

Ale ze maja gdzies bezpieczenstwo ja juz im dziekuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zbytnio alternatyw nie ma dla tunze bo w podsumowaniu ocen i komentarzy lepiej wypada od new jeta czy korali.

Na szczęście rynek daleko wschodni się rozrasta w szybkim tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja uzywałem JVP do mieszania swierzej solanki i plastik nie wytrzymał ,zaczął sie rozpuszczac,solanka zrobiła sie czarna i musiałem wylac wsio do kibla.

Przegladałem kiedys fotki baniaków na chińskim forum i wszystkie akwaria miały cyrkulacje na pompach Tunze i Vortech,takze sami Chińczycy maja w gdzieć ich własnej produkcji pompy,tylko Polakom je sprzedają.

Jasne a świstak owija je w te sreberka.

Używam JVP od lat i poza tym, że czasem startują w drugą stronę to nie miałem z nimi problemów...

Odpieniaczy Tunze używam natomiast od lat i nie mam z nimi żadnych problemów.

Myślę, że nie ma znaczenia gdzie jest fabryka - ważne jest to jak jest zaprojektowany i z jakich materiałów wykonany jest dany produkt.

Wszystkie produkty robione seryjnie są wykonane tak żeby po pewnym, określonym czasie trzeba było je wymienić na nowe. Żadnych produktów, nawet maszynek do golenia nie robi się tak żeby były jak najlepsze. Robi się je tak żeby jak najwięcej na nich zarobić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Peniek jaką ty tą solanke robisz jak ci pompe rozpuściło .... heh sory ale rozbawiło mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne a świstak owija je w te sreberka.

Używam JVP od lat i poza tym, że czasem startują w drugą stronę to nie miałem z nimi problemów...

Po 2 czy 3 latach zobaczyłem właśnie taką przypadłość w jednej pompie 3000l/h.

Druga 5000l/h chodzi i nie do zdarcia, sam się dziwie bo zdarzały mi się w przeszłości jvp które przestały pracować.Gryzę się z myślą że starych magnesów nie mogę znaleźć.... :(

Dziś chciałem zamówić tunze albo tunze z controllerem ale stwierdziłem ze to i ta jvp no może brzydszy design ale jeden pies pracuje podobnie między 4500 tunze a 5000l/h nie widzę większej różnicy.

Miałem taki etap że już chciałem klik kup teraz , ale w sumie nie potrzebuje jakiegoś wydłużenia moje inne marzenia sie spelniaja heheh.

Ostatecznie zdecydowałem się na jvp i jebao i an - sama chińszczyzna, ale przez tanią produkcje chiny zyskują, u nas tylko plac plac plac a gdzie jeden zyskuje drugi traci.Szkoda że jakiś Polskich cyrkulatorów nie ma w chinach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie z Jebao u Ciebie. WP25?

Nie myślałeś o Newa Wave?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta , newa jest chyba na przyssawkę a jestem uprzedzony do przyssawek.

JVP tanie dziś zamówiłem 3 sztuki 5000l/h poj wirnik myślę że kilka lat z głowy, liczę że przy średnio minimalistycznym ustawieniu skały uda się 1xjvp,obieg,i te jebao ale praktyka pokaże (obsada bez sps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie WP śmiga aż miło kilka miesięcy.

Dodatkowo mam zapas - wirnik i kompletną pompę ( bez sterownika i uchwytu - za... 20$ z wysyłką.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie WP śmiga aż miło kilka miesięcy.

Dodatkowo mam zapas - wirnik i kompletną pompę ( bez sterownika i uchwytu - za... 20$ z wysyłką.....

pozdrawiam

I to jest interes :) Coraz bardziej jestem za Jebao.

Wie ktoś coś nt. Blau czy Boyu? To wszystko pochodne od Vortechów?

http://www.aquariumsklep.pl/boyu-wm-4-sterownik-2-falowniki-p6744.html

Też ciekawe.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zobaczyłem w fabryce FOXCON w Shenzen ( to tam gdzie jakiś czas temu pracownicy masowo skakali z okien) śmiem twierdzić że jeśli chodzi o jaką kolwiek elektronikę to są tylko Chinole leprze i gorsze.

Produkują tam większość laptopów dla Apple łącznie i Iphonem 4 i 5S

Sony robi tam PS3 i PS4 o telewizorach nie wspomnę

Produkują tam dla Dela wszystkie laptopy

Pioneer również tam produkuje

JBL, Tetra, Eheim tez tam produkują........ a naszym Aquaelu nie wspomnę

Panowie nie ma co dywagować. Cena produktu zależy w większość od tego ile dział marketingu wydał na jego promocję i reklamę

Sa chinole bardzo dobre i po prostu kiepskie


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem jednego ze sklepów w Warszawie (tego lepszego :) ) i powiedział jedno zdanie które tak naprawdę zmieniło mój tok myślenia odnośnie równej jakości artykułów firmy TUNZE na świecie.

cyt.

"Niemcy którzy używają urządzeń TUNZE nie wiedzą co to znaczy serwis tej firmy.... A u nas w kraju... o takiej jakości się tylko słyszy jak o mitach i legendach... "

"...oczywiste jest to, że na nasz rynek trafia towar gorszej jakości.."

...i tyle :)

Witam. I ja dodam swoję trzy grosze chociaż z innej dziedziny. Mój serdeczny kolega pracuje w Polkowicach w fabryce silników VW gdzie robią słynne TDI dla całej grupy.

Każdy silnik jest badany na hamowni a następnie określana jest jego sprawność; oczywiście wszystkie muszą spełniać normy. Te o najwyższej sprawności są montowane w Audi, te nieco słabsze w VW a najgorsze w Skodach i Seatach(podkreślam ze wszystkie mieszczą się w normach). No i w cenie jednej audicy mamy dwie skody.

Edytowane przez mali (wyświetl historię edycji)

78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik jest badany na hamowni a następnie określana jest jego sprawność; oczywiście wszystkie muszą spełniać normy. Te o najwyższej sprawności są montowane w Audi, te nieco słabsze w VW a najgorsze w Skodach i Seatach(podkreślam ze wszystkie mieszczą się w normach). No i w cenie jednej audicy mamy dwie skody.

Mógłbyś rozwinąć czym jest dla ciebie lub skody ta sprawność ?

I z czego ma ona wynikać ? zaciekawiło mnie to :yes

Chodzi ci że po wykresach z hamowni decydują się do którego wsadzić który silnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez.

Jak zaniedbana musi byc technologia zeby roznice kocowe byly tak dluze w efekcie trzeba ten produkt dzielic na "leszy i gorszy"

i dokonywac segregacji klientow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co zobaczyłem w fabryce FOXCON w Shenzen ( to tam gdzie jakiś czas temu pracownicy masowo skakali z okien) śmiem twierdzić że jeśli chodzi o jaką kolwiek elektronikę to są tylko Chinole leprze i gorsze.

Produkują tam większość laptopów dla Apple łącznie i Iphonem 4 i 5S

Sony robi tam PS3 i PS4 o telewizorach nie wspomnę

Produkują tam dla Dela wszystkie laptopy

Pioneer również tam produkuje

JBL, Tetra, Eheim tez tam produkują........ a naszym Aquaelu nie wspomnę

Panowie nie ma co dywagować. Cena produktu zależy w większość od tego ile dział marketingu wydał na jego promocję i reklamę

Sa chinole bardzo dobre i po prostu kiepskie

Tutaj kolego masz rację ale:

1. Foxconn to niesamowita korporacja po wieloma względami ale co do masowych samobójstw jest kilka czynników ale nie o tym...

2. Co do produktów Eheim, a JBL. Obydwaj producenci są dobrzy w swoich półkach cenowych... ale jak widzę jakość wykonania w produktach JBL (filtry kubełkowe) to zastanawiam się dlaczego? Na litość wykonanie podobne jak kubełki HW czy AquaNova. Mimo wszystko lubię produkty JBL, natomiast mimo produkcji Eheim'a w Chinach to jak widzę jakość mojego Professionel 3 - 2075 to zastanawiam się czy lepsze materiały i czy faktycznie Chińczycy to zrobili... cena też sporo wyższa...

3. O Applu słyszałem i o Dell'u też ale odnośnie konsol to faktycznie tam robią od początku PS3 i PS4? Wie ktoś jak było z PSX i PS2?

Ja nie jestem przeciwnikiem Chin i ich masowej produkcji WSZYSTKIEGO ale jak słyszę lub widzę Made in China wzdryga mną, szczególnie jak widać, że produkt jest byle jaki, a napisane że robione w DE, NL, etc.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.