Skocz do zawartości
sivczenko

Ocelarisy -nie wiem czy parka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko ponieważ kupiłem 2 błazny w jednym sklepie ale nie pływały razem i jeden jest większy ok 4 cm,który pływał sam a z drugiego akwa wybrałem ze stadka tez jedna z większych ale ona ma ok 3 cm. Po wpuszczeniu razem do mojego akwa od razu obie wleciały do ukwiału :) . Na drugi dzień ta mniejsza siedziała cały czas w ukwiale a wieksza tylko tam doglądała ale wypływała często na srodek zbiornika. I znów ciemno i znow razem na noc w ukwiale !! Czy to parka?? i czy np. jakby były dwie samice lub 2 samce czy siedziały by razem w ukwiale podczas kiedy swiatło zgaśnie ??Czy jeszcze się zrobi z tego para ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą kwestią jest to ze błazny potrafią zmieniać płeć.

Z tego co pamiętam samica okupuje ukwiał.

Co do twoich rybek, zapewne stworzą parke.

Pozdro


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One zapewne czytały co to gender :)

Potrafią zmieniać tak jak napisał Cergoth


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując drugą sztukę z innego zbironika gdzie było wiecej błazenków, trzeba było wybrać najmniejszą nie największą sztukę.

Samice są zawsze większe od samców.

No chyba że miałeś farta i kupiłeś dominującego samca.

Moi skromnym zdaniem szanse na parkę sa pół na pół. Dlaczego?

Ta sztuka która pływała sama to pewno na bank samica. Była jedynym i dominującym osobnikiem w zbiorniku, więc nawet jak była samcem to pewnie zmieniła płeć. Ten drugi to możliwe że też samica skoro były w zbiorniku mniejsze od niego, no chyba że tak jak wspomniałem miałeś szczęście.

Ale niedługo się o tym przekonasz, jeśli są dwie samice to nie będą się tolerować w jednym ukwiale.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kolejny dzień i wieksza w toni cały czas a mniejsza przez cały czas w ukwiale. Duża czasem zagląda do ukwiału ale w stosunku do mniejszej zero agresji ,jak i zero jakiegoś love :) Tak wiec jak myślicie będzie z tego para bo ja czarno to widze :(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ukwiała ale u mie mniejszy samiec cały czas okupuje Euphylie a samica sobie pływa po baniaku, po złożeniiu ikry większą część czasu również samiec spędza przy euphyli pilnując ikry, za to samica nie pozwala się zbliżyć innym rybom za blisko ikry. Śpią również osobno samiec w euphyli ,samica opatulona sinularią.

Więc to czy trzymają sie blisko siebie czy nie ,moim zdaniem nie określa czy masz pare czy nie . Jeżeli nie ma agresji to czas pokaże czy to para.

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy podmianie wody wyłączyłem cyrkulacje i udało mi się nagrać zachowanie błaznów :) po którym może zauważyce coś kluczowego w tym zachowaniu i oceńcie co o z tego będze :) (chyba kluczowa jest 1:02 min :) ) Ale zobaczcie cały filmik i oceńcie fachowym okiem :) dodam tylko że pływają u mnie razem od czwartku tj 02.01 z góry dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wygląda na delikatną rywalizację, tak jakby większa samica chciała przegonić tą mniejszą...ale potrzeba trochę czasu, aby po zachowaniu poznać płeć . Jak poobgryzają sobie płetwy to trzeba będzie odłowić, teraz tylko życzę cierpliwości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tez wydaje ze to będą dwie samice :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie kombinuj dostaw je samym sobą, niech sie przyzwyczaja do siebie,nie wygląda to zle ,umnie samica konkretnie jak to kobieta młodego gania ale jak jaja składają to juz potem razem sie nimi zajmują,kiedyś czytałem ze mozna, gdy sie nie jest pewnym ze blazny zmieniły płeć żeby sie dobrać ,dokupić malucha jako samca,i w tedy samica głowa stada wybierze tego który jej pasuje,a tego który jej nie pasuje przegonił z ukwialu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja i z nowym filmikiem ,który ma niby stwierdzić czy to parka :) czy dwie samice !! Szczerze to ja dalej nie wiem czy to wojny czy zaloty tak więc proszę o obejrzenie i wypowiedzenie się bo nie wiem czy dokupywać dwa samce żeby zrobiły się dwie pary czy tylko jednego samca :) Co robić??

Tu ten filmik :

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już właśnie minął miesiąc tak więc chyba raczej się nic nie zmieni tym bardziej że jak są dwie samice to pozamiatane tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to byly 2 samice, to tak by się nie zachowywaly. Jedna zabilaby druga, albo siedzialyby naprzeciwko z dala od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie masz juz parke,ten mniejszy samiec trzyma sie bliżej ukwiala a samica odwarzniejsza bada teren wokół niego.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde fajnie by było ale jakoś te zaloty dziwne :( ma ktoś jakiegoś linka jak się błazny godują ?? popatrzałbym i upewnił się :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku siedza zazwyczaj razem w nowym zbiorniku, odruch stadny jednego gatunku, potem sie tastuja ktory jaki gagatek, wtedy zaczynaja sie pierwsze przepychanki o teren, pokazanie dominacji, zaczynaja sie prac, slabsze ustepuje, czyli ustalenie dominacji, zmiana plci na samice osobnika silniejszego, nie koniecznie wiekszego, to sie zmieni w czasie, no oczywiscie jesli jeden nie zdazy zaganiac na smierc drugiego, co w przypadku tylko dwoch osobnikow w akwarium zdarza sie nie za czesto z zameczeniem do zgonu. Po ustaleniu plci zaczna sie pierwsze zaloty lub uznanie dominacji czyli charakterystyczne podrygiwanieprzypominajace porazenie pradem:) I jak tester napisal, po miesiacu bedziesz mial parke:)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czekaj, tydzien, dwa, moze miesiac - bedziesz mial swoja parke.

Nie w każdą stronę to działa.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Moje błazny od 3 może 4 miesięcy podrygują (sa rażone prądem) obok siebie, ale nie zaobserwowałem składania ikry. Po jakim czasie zwykle składają ikrę?

Moje robią to samo :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.