Skocz do zawartości
mario18s

Moje pierwsze morskie 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku miesiącach wahania, przeglądania i czytania forum przyszedł upragniony dzień. Zebrałem się i postanowiłem podjąć wyzwanie odpalenia swojego pierwszego morskiego "baniaczka". Kostka AQUAELa została zalana 3 stycznia wodą z działającego zbiornika, a w środku znalazło się około 3 kg piasku z działającego już zbiornika i 4,5 kg żywej skały.

A tak prezentuje się zbiornik dziś, czyli dwa dni po zalaniu

post-22743-0-92634600-1388935956_thumb.jpg

post-22743-0-40745100-1388936095_thumb.jpg

Edytowane przez mario18s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ze zdjęciem Ci nie wyszło ...

Wstaw linka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sobie jakąś małą cyrkulację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw też jakieś tło, poprawi to efekt wizualny.


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie z takim baniakiem...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że z tą cyrkulacją to poczekaj. Ja w ogóle nie mam cyrkulacji dodatkowej a korale bujają się jak należy. Obsadzisz baniak życiem to zobaczysz czy potrzebna będzie cyrkulacja. Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korale bujają się jak należy.

szczególnie spsy które ci padły :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sps-ow nie miałem - no chyba, że mówimy o małych kikutach które miałem przez hmm kilka dni i rzeczywiście padły. I tam był problem chyba nie tylko z samą cyrkulacją tylko raczej z pozostałymi warunkami w akwarium i ze sprzętem którego nie mam. A miękkie śmigają jak tralala, bo w 30 to ciężko o coś innego. Choć jeden forumowicz tutaj pokazał, że można i z twardymi (chodzi mi o forumowicza sasz5 http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_2731/gallery_11117_2731_130083.jpg)

A sps-ów nie będę miał, bo wiem, że się u mnie nie utrzymają. A kolega się nie określił do końca co tam chce trzymać. Więc jak będą tylko miękkie korale to ta cyrkulacja może wystarczyć.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sps-ow nie miałem - no chyba, że mówimy o małych kikutach które miałem przez hmm kilka dni i rzeczywiście padły.

miałeś stylophore fioletowa i montipora digitata która powinna byc stalowa jak sam wiesz obydwie były

brązowe a dla czego???? dla tego że w takim baniaku nie utrzymasz dobrych parametrów łącznie z ph


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie i to napisałem, że miałem takie małe kawałki twardych korali i chyba nie doczytałeś do końca to co napisałem we wcześniejszym poście.

Ja sps-ow nie miałem - no chyba, że mówimy o małych kikutach które miałem przez hmm kilka dni i rzeczywiście padły. I tam był problem chyba nie tylko z samą cyrkulacją tylko raczej z pozostałymi warunkami w akwarium i ze sprzętem którego nie mam. A miękkie śmigają jak tralala, bo w 30 to ciężko o coś innego. Choć jeden forumowicz tutaj pokazał, że można i z twardymi (chodzi mi o forumowicza sasz5 http://nano-reef.pl/...2731_130083.jpg)

A sps-ów nie będę miał, bo wiem, że się u mnie nie utrzymają. A kolega się nie określił do końca co tam chce trzymać. Więc jak będą tylko miękkie korale to ta cyrkulacja może wystarczyć.

i teraz Twój post:

miałeś stylophore fioletowa i montipora digitata która powinna byc stalowa jak sam wiesz obydwie były

brązowe a dla czego???? dla tego że w takim baniaku nie utrzymasz dobrych parametrów łącznie z ph

Więc napisałeś to co ja napisałem wcześniej. Wnioskuję - albo jesteś złośliwym, zarozumiałym wszystko wiedzącym forumowiczem albo leniwym nie czytającym do końca postów forumowiczem, bo poniekąd spapugowałeś mój wcześniejszy post - bez obrazy.

Tak dla podsumowania: Nie zamierzam trzymać twardych korali - bo wiem , że nie dam rady ich utrzymać :)

Pozdrowionka dla Ciebie

A w dodatku to post kolegi zaczynającego przygodę z akwarium morskim. Trochę otuchy a nie obuchy z prawej i lewej strony:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję - albo jesteś złośliwym, zarozumiałym wszystko wiedzącym forumowiczem albo leniwym nie czytającym do końca postów

w tej kwestii nigdy ci nie dorównam....... tyle w temacie.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej wiedzy o akwarystyce morskiej to jest rzeczywiście praktycznie żadna - więc brawo wygrałeś główną nagrodę. A z pozostałymi przymiotnikami to już można polemizować;)

A tak poza tym to troszkę wyluzowania by Ci nie zaszkodziło - pozdrowionka i do siego Roku..;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kilka rad. Co do tła to będzie na pewno błękitne, a jeśli chodzi o cyrkulacje to zobaczy się z czasem. Z tego co mówiło mi kilka osób którzy mają już założone akwaria morskie to przy takim litrażu wystarczy kaskada, dojdzie obsada to zobaczymy jak będzie się wszystko bujało. Dziś jest trzeci dzień od zalania, coraz więcej grzybków zaczyna się pompować, dwa małże które trafiły ze skałą też już filtrują na dobre. No i czekam cierpliwie na dalszy przebieg i dojrzewanie zbiorniczka. Jeszcze mam pytanie. Co to za organizmy które zaznaczyłem na zdjęciach.

post-22743-0-28693700-1389036173_thumb.jpg

post-22743-0-79799000-1389036186_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu wygląda jak rurówki.

Na drugim nie wiem. Pewnie palnę - gąbki :D

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim prawdopodobnie to są gąbki, niestety wyglądają na umierające. Pewnie zapowietrzyły się podczas transportu skały. Pierwsze zdjęcie zbyt niewyraźne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od startu minął piąty dzień. Wszystko na chwilę obecną żyje. Zoa pompują się w coraz większej ilości. Kolega Lurthel pisał że te gąbki wyglądają na umierające, natomiast mi wygląda na to że one zaczynają odżywać, uformowały się na niektórych takie stożki z dziurkami w środku :p Na piasku zaczyna pojawiać się delikatny brązowawy nalot, rozumiem że to glony i jest to oznaka dojrzewania zbiorniczka. Do obecnej chwili nie ingerowałem z życie w kostce, ale mam pytanie czy już powoli mogę zacząć wrzucać jakieś pojedyncze miekasy i czy mogę już pomyśleć o ekipie czyszczącej? Czy może jeszcze cierpliwie czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką kosteczke, witam w klubie hehe!! moja ma juz 2 miesiące i azotany mam równe 0,Taka kostka wymaga wiele cierpliwości!!! ja nie mam nawet ekipy czyszczącej jeszcze- tylko korale miekkie, dopiero bede kupował ślimaki turbo i krewetki na aiptasie ale oczywiscie zeby nie przeciążyć akwarium , narazie tylko karmie korale tzn zacząłem 2 dni temu i zobbacze jak bedzie z parametrami.

Wracając do początków to co tydzień dolewałem bakterie uzupełniałem odparowaną wode a pierwszą podmiane zrobiłem po 1,5 miesiąca wiec nie radze szalec z ekipą czyszcząca po 5 dniach bo moze paść a szkoda kasy i zwierzaków. Taka moja rada ale kazde akwarium jest inne. Na początku glony brązowe- okrzemki a pożniej cała gamma nitek zielonych i dino hehe powodzenia trzymam kciuki

Edytowane przez falcza (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mojej kosteczki trafiły na próbę 3 miękkie i zobaczymy czy dadzą radę. Na początek chyba niezbyt wymagające bo xenia, capnella i majano który wędrował po całym zbiorniku, był już nawet pięknie napompowany aż w końcu wlazł w dziurę w skale i nie chce wyjść :p No i nie mogłem się oprzeć i musiałem kupić malutkiego Calcinus elegansa

post-22743-0-33130700-1389657350_thumb.jpg

post-22743-0-31902900-1389657365_thumb.jpg

post-22743-0-26539100-1389657374_thumb.jpg

post-22743-0-42485000-1389657387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie mogłem się oprzeć i musiałem kupić malutkiego Calcinus elegansa

W twoim przypadku chyba trudno o gorszy wybór.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten krab to u mnie 128l robi niezle zamieszanie, juz w pierwszy dzien po wpuszczeniu(fakt ze duzy) podniusl mi cisnienie niemilosiernie, przestawianie muszlą skalek korali itd masakra ;/


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten krab nie wygląda na elegansa. Elegans ma niebiesko czarne nogi z fioletowym "futerkiem" na końcach. Chyba ze to światło na zdjeciu tak zmieniło jego wygląd.

A z tym majano to odważnie. Większość traktuje go jako plagę.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz?

Jak wspomnieli koledzy, to taki akwariowy czołg, a juz w małym akwarium może szczególnie dać się we znaki. Ładny ale i pożytek z niego umiarkowany, poza tym morderca ślmaków. Z jakiegoś powodu często bywa na forum w dziale "oddam'.

Ale daj lepsza fotkę bo i mi się wydawał jakiś dziwny.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.