Skocz do zawartości
rafik350

coś na detrytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam troche zalagającego detrytusu, probowałem już rożnych ustawień pomp jednak nie do końca da je się idealnie usatwic i powstają "martwe strefy"

Poszukuje jakiegos środka który pomoże mi chociaz w niewielkim stopniu zmniejszyć ilośc zalegającego detrytusu

Znalazlem coś takiego: http://erybka.pl/product-pol-6977-Fauna-Marin-Marine-Bakto-Therapie-Nutri-Reduct-1000-ml.html

Myslicie ża da radę?

Może polecicie cos innego?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie bakterii BioGro jest butelka nr 3: Sludge. Ja stosuję od miesiąca i zauważyłem że trochę mniej mam osadów.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym poznać taki środek najlepiej przyjazny dla systemu. Stosuje biogro ale i tak mam trochę dużo detrytusu w sumpie, który oczyszczam przy podmianach. Jednak wydaje mi się, że poprostu nie ma co marudzić tylko wziąść się do roboty trochę popracować i odsysać na bieżco.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwa w 100% ale pomaga redukować nalot ze skał... Przy regularnym odsysaniu pozwala na zachowanie czystości. To opinia mojego znajomego który z tego korzystał. Korallen-Zucht: Bio-Mate


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że sceptycznie podchodzę do różnych specyfików potrafiących zdziałać cuda, to muszę przyznać, że Bio-Mate faktycznie działa. Używam od dawna.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za wszystkie posty,

Zdecyduje się na na bio - mate. Dam znać jak efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ultra marine bakto therapie. bardzo sobie chwale, odkad zaczelam uzywac problemu juz nie mam a nie da sie ukryc walalo sie tego sporo.

Edytowane przez Mehi (wyświetl historię edycji)

pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sie na odmulacz np. elektryczny eheima.

wielu akwarystow morskich ( glownie zeo ) stosuje z powodzeniem.

Prosto, lato i przyjemnie


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzej starego kotleta zastanawiam się nad preparatem jw. Myślę pomiędzy ATM Outbreak, a tropicalem bacto active. Czy ktoś testował przez dłuższy czas ? Chcę oczyścić zbiornik przed przenosinami :)

Przy okazji co myślicie o ATM colony czy faktycznie zablokuje dojrzewanie ? Przenoszę zbiornik który ma jakieś 17 lat i myślałem nad zbieraniem starej wody z podmian i zakończyć dolewką 20-30% aby proces wyeliminować do zera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hery napisał:

Odgrzej starego kotleta zastanawiam się nad preparatem jw. Myślę pomiędzy ATM Outbreak, a tropicalem bacto active. Czy ktoś testował przez dłuższy czas ? Chcę oczyścić zbiornik przed przenosinami :)

Przy okazji co myślicie o ATM colony czy faktycznie zablokuje dojrzewanie ? Przenoszę zbiornik który ma jakieś 17 lat i myślałem nad zbieraniem starej wody z podmian i zakończyć dolewką 20-30% aby proces wyeliminować do zera :)

Z tych wszystkich preparatów to chyba Bio Mate się sprawdza, lecz to trzeba systematycznie i długo dozować. 
Na detrytus najlepsza dobra cyrkulacja, filtracja mechaniczna i drobne życie które wyjada to co zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

Na detrytus najlepsza dobra cyrkulacja, filtracja mechaniczna i drobne życie które wyjada to co zostanie. 

I odsysanie przy podmiance.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, katani napisał:

I odsysanie przy podmiance.

Jak jest piasek to nie ma gdzie odsysać, do sumpa mały cyrkulator i wiecznie czysto. 

9 minut temu, mazmaciek napisał:

w życiu nie odsysałem i jakoś nie widzę problemów z detrytuszem, ja co kilka dni zruszam podłoże a tumany pyłu idą do filtra

Ja jestem zdania że podłoża się nie rusza samemu. Ślimaki i inne żyjątka robią to doskonale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.