Skocz do zawartości
Tester

Metoda Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Darek , na jaką chemię  będziesz przechodził?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek , na jaką chemię  będziesz przechodził?
PK

Chce podnieść sobie poprzeczkę i spróbować powalczyć o pastelowe kolory z chemia KZ.
Sól Balling i pokarmy zostanie tak jak jest tylko chemia będzie ta.
https://erybka.pl/product-pol-12927-Korallen-Zucht-Coral-System-4x-500-ml.html
Oczywiście do tego zeobak i zeostart + Coral Snow +
Zrobilem badania wody żeby mieć punkt wyjścia.
Akwarium wygląda w tej chwili bardzo dobrze korale rosną nawet bardzo i są w naprawdę dobrej kondycji więc to dobry moment żeby powalczyć z kolorami korali.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez kamieni będzie ciężko.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić filtr do kamieni najpierw.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a Ty czemu wycofales sie z zeovitu?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem każda metoda z użyciem zeolitów jest bardzo agresywna. Ciężko ją wdrożyć w już działającym akwarium bez wstrząsu dla systemu ( zmiana pożywki , bakterii - biologii ). Nie widziałem również działania niektórych produktów ( np. zeostart3 ) i musiałem się posiłkować innymi preparatami ( i tu zaczynają się właśnie problemy ). Wiele lps'ów zaczęło schodzić pomimo pięknego wybarwienia i indywidualnego dokarmiania. Przy każdej zmianie kamieni obserwowałem zachwianie systemu. Ciężko jest działać  w przypadku  jakiegoś problemu z koralami bo nie wiadomo co jest jego przyczyną ... czy coś przelane czy niedolane.

... a że są prostsze metody uzyskania ULNS i wybarwienia korali ( które mnie akurat satysfakcjonują )  zakończyłem przygodę z Zeovitem. Dla mnie to zbyt skomplikowany system prowadzenia zbiornika uzależniający od produktów jednej firmy.

Nie zniechęcam nikogo do wypróbowania tej metody bo efekty są powalające ale nie jest to takie proste jak się wydaje i jak jest opisane w przewodniku.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stosuję metodę Ballinga i do tej pory stosowałem Seachem Reef Stron-wg. zaleceń producenta.

Ze względu, iż mam ok 600l w obiegu- butelka 500ml na długo nie wystarczała ;-(

Generalnie znam zasadę, iż Strontu dodajemy 1% konsumpcji CA.

Kupiłem tym razem Pure Strontium firmy Reeflowers 250ml.

Niestety opis dawkowania jest niezrozumiały.

W opakowaniu jest proszek a nie płyn a miarka ma oznaczenia 1,4 1,2 3,4 - bez jednostki miary.

Opis z opakowania :  1ml Pure Strontium = 1,4 gr. per 100lt for 30ppm calcium consumption.

 

Ile gram tego proszku powinienem rozpuścić np. w 100ml RO i ile dawać(do sumpa) na zużyte 1L roztworu Ballinga?

 

Nie posiadam testów na obecność tego pierwiastka ;-(

Obecnie rozpuściłem 20gr w 100ml i podaję 1ml na konsumpcję 1L Ballinga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie barwy roztworu Ca. Mam proszki od AF i zastanawiam się czy dobrze rozpuszczam Ca. Po wymieszaniu kolor jest lekko mętny (lekko mleczny). Po odstawieniu na 2 godziny opada pył i płyn jest klarowny. Mieszam całość około 0,5 godziny. Czy jest to zjawisko normalne?


6ad47df66cba0527afc3f8d6454146c2u949a1087.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Dnia 27.06.2017 o 18:20, papryk1 napisał:

Witam,

Stosuję metodę Ballinga i do tej pory stosowałem Seachem Reef Stron-wg. zaleceń producenta.

Ze względu, iż mam ok 600l w obiegu- butelka 500ml na długo nie wystarczała ;-(

Generalnie znam zasadę, iż Strontu dodajemy 1% konsumpcji CA.

Kupiłem tym razem Pure Strontium firmy Reeflowers 250ml.

Niestety opis dawkowania jest niezrozumiały.

W opakowaniu jest proszek a nie płyn a miarka ma oznaczenia 1,4 1,2 3,4 - bez jednostki miary.

Opis z opakowania :  1ml Pure Strontium = 1,4 gr. per 100lt for 30ppm calcium consumption.

 

Ile gram tego proszku powinienem rozpuścić np. w 100ml RO i ile dawać(do sumpa) na zużyte 1L roztworu Ballinga?

 

Nie posiadam testów na obecność tego pierwiastka ;-(

Obecnie rozpuściłem 20gr w 100ml i podaję 1ml na konsumpcję 1L Ballinga.

 

Też masz końcöwkę reeflowersa i tragedia zanim doszedłem co i jak. Jak masz ustawioną dawkę ballinga to powinieneś wiedzieć ile np dolewając 100ml ca ci podniesie w zbiorniku i na tej zasadzie przeliczyć stosowanie tego preparatu reeflowersa.

Czyli jak Ci uzupelni Ca o 30 to powinieneś dodać 8,4 gr lub 6 ml preparatu strontu.

Jeżeli stosujesz standardowego ballinga Ca z 10%mg to żeby w Twoim litrażu podnieść o 30ppm Ca powinieneś użyć 980ml płynu czyli 8gr preparatu strontu lub 6 ml.

13 minut temu, koteczny napisał:

Mam pytanie odnośnie barwy roztworu Ca. Mam proszki od AF i zastanawiam się czy dobrze rozpuszczam Ca. Po wymieszaniu kolor jest lekko mętny (lekko mleczny). Po odstawieniu na 2 godziny opada pył i płyn jest klarowny. Mieszam całość około 0,5 godziny. Czy jest to zjawisko normalne?

Z tego co pamiętam jak ludzie pisali o af ballingu. To nie kazali się osadem przejmować.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanie: leję w tej chwili 80ml dziennie af component 123 w 2 dawkach po 40ml co 12 godzin (rano 8-10 i wieczorem 20-22 - odstęp 1h).

Robiąc testy w ciągu dnia KH się nie zmienia - utrzymuje się na poziomie 7,3 - 7,4 - nie ważne czy test zrobię o 12 czy 19.

Czy to jest normalne ? Czy to co wlewam zostaje od razu zagospodarowane przez korale, czy jest buforowane przez skałę ?

Bo skoro w moim litrażu 80ml powinno podwyższyć KH o jakieś 0.8dKh, to robiąc testy między dawkowaniem powinienem zobaczyć spadki - czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się cieszyć że nie widzisz skoków , jak lejesz 40 to wedle twoich obliczeń powinno zmienić o 0.4  , konsumpcja + błąd pomiaru to nie widzisz różnicy . Ale nie chce mi się liczyć ale te 80ml to hyba nie zmienia az tyle w tej pojemności . Ja leję 40 ml na 80L zbiornik .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1170 Mg z kalkulatora wychodza mi straszne ilości do dodania. 

Pytanie uzupełnić to jakimś stezonym roztworem magnezu? 

Skąd takie braki jak ca mam 420. 

Moze cos z pomiarem? 

Drugie pytaniem to z tym nie laniem po równo przestrzegają a na opakowaniach piszą zeby uzupełnić przy niedoborze kazdego osobno

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jeżeli to świeże akwarium i sucha skała, to ona może wciągać. Jak lejesz w różnych dawkach nic się nie dzieje, ale powinnym być regularne podmiany w celu wyrównania równowagi jonowej. To tak samo jak lanie stężonych roztworów wg zapotrzebowania np. Fauna marin gdzie zaznaczone są regularne podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jasiu napisał:

Mam 1170 Mg z kalkulatora wychodza mi straszne ilości do dodania. 

Pytanie uzupełnić to jakimś stezonym roztworem magnezu? 

Skąd takie braki jak ca mam 420. 

Moze cos z pomiarem? 

 

Duże prawdopodobieństwo przekłamywania testu. 

zmierz solankę i bedzie odpowiedz.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie podejrzenie albo sam cos test zmascilem bo CA mierze regularnie a parametry nie mogly mi sie rozjechac bo pierwsza moja dawka bailinga. 

Czy sa jakies zagrozenia o ktorych nie wiem np ze jak nie dodam tyle samo sodki to mi kh kogos zabije w akwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie podejrzenie albo sam cos test zmascilem bo CA mierze regularnie a parametry nie mogly mi sie rozjechac bo pierwsza moja dawka bailinga. 

Czy sa jakies zagrozenia o ktorych nie wiem np ze jak nie dodam tyle samo sodki to mi kh kogos zabije w akwa?  

Tak jeszcze myślę o tej calej suplementacji. A B C to z różnych firm po 3-4 produkty czy ten bailing nie wychodzi podobnie cenowo jak zwykła podmianka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jasiu napisał:

Mam takie podejrzenie albo sam cos test zmascilem bo CA mierze regularnie a parametry nie mogly mi sie rozjechac bo pierwsza moja dawka bailinga. 

Czy sa jakies zagrozenia o ktorych nie wiem np ze jak nie dodam tyle samo sodki to mi kh kogos zabije w akwa?  

Tak jeszcze myślę o tej calej suplementacji. A B C to z różnych firm po 3-4 produkty czy ten bailing nie wychodzi podobnie cenowo jak zwykła podmianka? 

baling to baling a podmianki należy robić i tak :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie że nie robicie rzadziej podmian jak wszystko w parametrach się zgadza :) podobno trzeba robić regularne nadal ale ja nie mam az tyle korali nawet na bailinga więc bardziej jako taką suplementacje chcialem dodać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, jasiu napisał:

Tak jeszcze myślę o tej calej suplementacji. A B C to z różnych firm po 3-4 produkty czy ten bailing nie wychodzi podobnie cenowo jak zwykła podmianka? 

Balinga wymyślono po to żeby nie robić podmianek - a na pewno nie tak często i nie w takiej ilości,

--//-- EDIT SORY .. późno było :)

 prochy do balinga można też dostać za niewielkie pieniądze ... w sklepach z chemią czy na allegro

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Na balingu robiłem podmiany ażeby zasolenie trzymać w ryzach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie robiłem podmian przez pól roku i korale wyglądały po pól roku kiepsko,teraz robię podmiany co 2 tyg oraz leje  Balinga i moim zdaniem jest dobrze 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, silvia napisał:

Balinga wymyślono po to żeby nie robić podmianek - a na pewno nie tak często i nie w takiej ilości, - są zbiorniki co od lat nie widziały podmianki i wyglądają pięknie, jak kupisz firmowe "Ą - Ę produkty" to wyjdzie to samo jak nie drożej niż podmianki - tyle że prochy do balinga można też dostać za niewielkie pieniądze ... w sklepach z chemią czy na allegro

Gdzie można przeczytać o tym, że Ballinga wymyślono aby nie robić podmianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.