Skocz do zawartości
Badgerstone

Zakładam 300l akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam 2000zł do przeznaczenia na morskie akwarium. Jaki litraż widzicie w tej kwocie - nie wliczam w to piasku, soli, pokrywy i oświetlenia ( mam męża z firmą budowlaną) ( świetlówki swoje) ani życia ( poza skałą). Czyli szkło, pompa obiegowa, pompa cyrkulacyjna, skała, ewentualnie stelaż no i algoskrobacz :)

Komuś w ten lekko mroźny dzień się nudzi i chce mi coś podpowiedzieć? :)

Edytowane przez Badgerstone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do firmy budowlanej męża ma się oświetlenie, piasek, sól, pokrywa?

Wszystko musi być specjalistyczne więc firma męża raczej się nie przyda.

Kostka 30x30x30 OW 6MM 105zł ZETLIGHT AQUA 1201 - 16W LED (MARINE) 399zł Kaskada FZN-3 110zł Jager 25W 65zł Koralia 900 100zł Odmulacz 35zł Piasek Samoa Pink 4,5kg 66zł Żywa skała koło 5kg 200zł Filtr RO + DI 260zł Sól Aquaforest 3kg 40zł Hydrometr SERA 35zł Testy NO2 NO3 etc 100zł Purigen 100ml 50zł Phosguard 240ml 32zł Węgiel 500ml 40zł

Razem koło 1700zł. To oczywiście orientacyjne ceny i setup. Można przyoszczędzić na świetle, falowniku etc.

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę kwotę - jakieś 30l...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMax używka


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pośledzić dzuał "Targowisko"

Tam często ktoś sprzedaje cały używany zestaw nawet z zyciem.

Fakt, że za te pieniążki to raczej coś małego ale niekoniecznie 30l

Myślę, że koło 100l tez by coś znalazł.

Pozdrawiam

Edyta:

http://nano-reef.pl/topic/61802-akwarium-112l-komplet-lub-na-czesci/

112l - 650zł

Wiem, że to i owo trzeba dokupić ale można? można :D

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurdę, mówią że nie brak mi inteligencji, ale teraz znalazłam, że są odpowiedzi i głupio jakoś tak.....

Sump będzie 80 litrów, szkło już mam, szafkę ze stelażem i pokrywę też będę miałą DIY - mąż - firma budowlana. Dojdzie mi jakaś kaska z urodzin :D To chyba ogarnę.

mari00sh - tak jak napisałam - mąż mi sklepie szafkę i obudowę, oświetlenie część wezmę ze starego akwarium, resztę dokupię. Soli po prostu nie wliczam w tę kwotę, pójdzie z domowych wydatkó - w końcu to sól ;)

Falownik jeden mam, drugi kupiłam używany ( koralia 2), odpieniacz używany za 600 zł z nową pompą aqua bee, hydrometr i testy mam. Fakt faktem kwota rośnie jak na drożdżach, ale grunt to sprawna druga połówka i brak pośpiechu, bo nie od razu Rzym zbudowano, co nie?

A co myślicie o tym żeby dać 80% suchej skały, resztę mojej, i do tego sam żywy piasek 5cm? A w sumpie włoże Miracle Mud i glony. Zastanawiam się ile dać przegród.

Dzięki, że mi odpisaliście, nawet nie wiecie jak się cieszę :)

Wiem, że takie osoby jak ja, co wiedzy mają mała, mimo że czytają i czytają, to są jak takie kulawe psy w zdrowej sforze...

Edytowane przez Badgerstone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na pewno jeden zasadniczy atut - jesteś kobietą, więc na pewno pomocy nie zabraknie.

Nawet krytyka jakby co będzie delikatniejsza.

Opisuj co masz, co planujesz - a na pewno chętnych do pomocy nie braknie.

I powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ale nie wiem czy ten atut to atut. Kobiety za głupsze uchodzą ;) Może dlatego krytyka mniejsza :D

Ale serio to przestępuje z kopytka na kopytko, w niedzielę odbieram akwarium - 90/60/60(komin+grzebień, rewizja). Pocztą idzie odpieniacz diy bm bodajże, na oko moc większa niż na 300 litrów. I właściwie to pytania mi się chyba zaczną jak to wejdzie już do domu i zacznę kleić.

A jak się ma opcja sucha skała i żywy piasek? Zda egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu masz mocno mylący. Ktoś kogo filtry glonowe nie interesują nawet tu nie zajrzy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu masz mocno mylący. Ktoś kogo filtry glonowe nie interesują nawet tu nie zajrzy.

kolega bardzo słusznie zauważył... niechcący mi się pokliknęło i czytam że treść zupełnie nie w temacie :)

ale z tego co widzę sprawy idą w dobrym kierunku :)

poszukaj kogoś z bliskiej okolicy a na pewno wesprze wiedzą i doświadczeniem a i pieniążki zostaną lepiej rozdysponowane :)

krytyką się nie zrażaj :)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie wiem co z tym tematem.... Może to kwestia tego, że zawarłam jakby dwie myśli w temacie i treści pytania, że zakładam akwarium i chcę mieć tez filtr glonowy :)

Po prostu to moje pierwsze forum, z natury wolę spędzać czas z końmi czy w jakiś inny samotniczy sposób, więc to NOWOŚĆ dla mnie i czuję się jak Tarzan w sklepie AGD...

Może ktoś z administracji zmieni nazwę tematu lub założę nowy wątek. Chyba że doczytam się do tego czego mi potrzeba.

Ale może ktoś powie jak z tą proporcja sucha skała i żywy piasek? :D

Edytowane przez Badgerstone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 250 l mam 25 kg suchej skały, 9 kg żywego piasku i 2 kg żywej skały w sumpie,

jak chodzi o zmianę tematu to po prostu w pierwszym poście skorzystaj z funkcji "edytuj" i tu powinno się udać bez ingerencji modów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tytuł możesz edytować sama- nie ma potrzeby zakładania nowego tematu.

W razie problemów-zapraszam na PW-zawsze chętnie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zawarłam jakby dwie myśli w temacie...

Ale może ktoś powie jak z tą proporcja sucha skała i żywy piasek? :D

Pierwsza myśl to filtr glonowy, a druga nie wynika jasno z tytułu. Rzeczywiście byłoby lepiej to zmienić i przenieść do innego działu, bo za 2 tysie raczej nie odpalisz zbiornika 250-600l. Jak się nie zgłosi żaden moderator, to zaatakuj któregoś na PW w tej sprawie.

Ale do adremu... A nie chcesz żywej skały i suchego piasku? Wiem, że ludzie boją się tych wszystkich plag, które tylko czekają w skale żeby zaatakować znienacka, ale radości obserwowania pojawiającego się życia na skale, nie zrekompensuje, moim zdaniem, nic.

ed.

O, zgłosiła się Pani Moderatorka, a i ja doczytałem o starym akwarium i skale, którą masz zamiar wstawić do nowego akwarium. Możesz o tym napisać parę słów?

Tu zwracam się do autorki wątku.

;)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dzięki :) całkiem proste :)

Ja w moim 70 litrowym dałam żywe i to i to i właśnie obserwowanie skały było świetne. Nawet mi na tej skale jakiś twardy koral w dwóch miejscach wyrasta i gąbki. Jedna aiptasia się tylko pojawiła, dwie ładne rurówki i jedno małe wężowidło. Ogólnie nie mam NIC do żywej skały poza ceną przy tym litrażu, a na raty nie za bardzo dokładać...

Ale w sumie żywy piasek nie wyjdzie wiele więcej niż żywa skała więc może faktycznie warto to odwrócić w imię filtracji :yes

rs - planuję na koniec - jak przełożę życie, dołożyć w 3 kawałkach moją obecną skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się pierwszym postem, który wygląda no pytanie osoby zupełnie niezorientowanej. Skoro masz już słone akwarium, to nie trzeba wszystkiego wyjaśniać od początku.

Masz coś z tymi tytułami :)

Nowy jest niezgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mnie zaskoczyłaś

zielony to ja tu jestem i to Ty powinnaś udzielać mi rad :D

a co do suchej skały i żywego piasku to ja lada tydzień tak startuje

18kg piachu i 25 kg suchej skały

woda od znajomych z istniejących akwa i bakterie Biogro w dużej dawce

niestety moi doradcy wybili mi żywą skałę z głowy i może odrobinę żałuję

mam za to podobno bardziej przewidywalny efekt końcowy ;) - oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę muszę się jakoś zorientować. Niezgodny z regulaminem? To jaki powinien być? Ja to napisałam prawie miesiąc temu, już co nieco wchłonęłam. Ale wydaje mi się że co innego 70 l a co innego 300l.

Czy teraz jest dobry, może doradzicie mi jakiś tytuł? :D Mi chodzi o to, że 9 (wielki dzień) marca odbieram akwarium, 7 mam urodziny więc mi nieco talarów wpadnie w garść i chcę zastanowić się co wybrać Suchą czy żywą skałę, w jakiej proporcji itp. I Planuję wklejać zdjęcia z "w trakcie", jeśli to jest w regulaminie i zgodne z nim :) ale z tego co widzę, to chyba jest. Jak córka pójdzie spać przeczytam regulamin do końca.

I każde komentarze mile widziane, bo dużo można z nich wynieść.

Edytowane przez Badgerstone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry i pewnie może zostać, chociaż nieustanne zmiany tytułu pewnie by zwiększyły liczbę odwiedzin :)

Przecież wiesz jakie zalety ma żywa, a jakie sucha - sama wiesz na czym ci bardziej zależy. Wystarczy wybrać racjonalnie albo rzucić monetą.

Nalesnick napisał, że postawił na przewidywalność. Moim zdaniem, jeszcze nie raz się zdziwi skalą nieprzewidywalności akwarium postawionego na suchej skale ;)

Ja z kolei za żadne skarby nie zrezygnowałbym z bioróżnorodności jaką daje żywa. Wolę akwaria mniej sterylne, ale tętniące życiem.

Każdy może znaleźć swoją ścieżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz liczyć na całość żeby wystartować 4000-5000zł i to tak bez szaleństw.

Z budżetem 2000zł i tym co napisałeś pomyśl o góra 200l.

Wolałbym wyciśnięte 100l niż wyżyłowane 300l.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już wiem wiem, że 2 patyki to mi na waciki wystarczą :)

Nie będę się spieszyć po prostu i kawałek po kawałku dozbieram. Ale link fakt faktem - przyjęłam z pokorą, choć krótki jakiś taki.

Tylko nie wiem czy mi wolno zmienić treść pierwszego posta... Bo z czapy taki, drażni w oczy :)

Edytowane przez Badgerstone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.