Skocz do zawartości
mariuszchełm

aquaforest Reef Salt wadliwa sól?

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad miesiąca mam problem z zakwitem bakterii, pomogła lampa uv oraz woda utleniona.

nic nie dodawałem do akwarium żadnych bakterii , jedzenie ograniczone do min. po miesiącu wszystkie korale wymęczone zoa pozamykane część korali padła. ale widać niewielką poprawę.

w niedziele przygotowałem wodę na podmiankę ale wykorzystałem tylko część a pozostałe 12l do dziś się mieszało w wiadrze. po podmianie gluty na szybach powracają.

nie wiem o co chodzi bo w wiadrze z solanką pojawiła się masa glutów takich jakie pojawiają się mi w akwarium. możliwe że pompka do mieszania miała na sobie bakterie z akwarium bo wykorzystywałem ją do przedmuchiwania skały. ale jakim sposobem się aż tak namnożyły w świeżej solance?

mam tą sól:

aquaforest Reef Salt przeznaczoną do akwariów z bardziej wymagającymi koralowcami SPS&LPS. Nie zawiera bromków i może być stosowana przy filtracji wspomaganej ozonem. Ponadto nie zawiera ona bakterii probiotycznych ani żadnych pożywek.

Jak sądzicie wadliwa partia soli?

bo ten problem w akw. pojawił się 2 tygodnie po zmianie soli, z kenta.

soli mam jeszcze prawie 20 kg, zareklamować ją?

bo po tym co widać w świeżej solance nie ma sensu jej lać do akwarium.

miał ktoś podobny przypadek?

https://plus.google....665516867/posts


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do producenta najlepiej, ale skoro sól co masz, nie zawiera probiotyków to ona nie powinna być przyczyną zwiększenia się ilości bakterii w systemie, tak mi się wydaje, a ta woda co kręciła ci się była podgrzewana i natleniana?????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda była w wiadrze z włączoną pompką, pompka wielkiego wiru nie robi ale cały czas kręci solankę, w pokoju mam stałą temp22C więc grzałki nie wkładałem. nie natleniałem bo wiadro nie przykryte było.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zajrzałem do wiadra z solanką, która się miesza. Nie, u mnie nie ma takich glutów. Tak, używam soli Aquaforest Reec Salt. Dziwnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariuszchełm nie strasz mnie bo kupliśmy z kolega 25kg w superpromocji ...

na razie jakiś zmian na gorsze nie widzę, ale podmieniłem dopiero 2 razy

póki co jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że tak zostanie


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostałeś priobiotyczną omyłkowo i stąd te problemy ,pisz do producenta.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, aby nawet sol probiotyczna miala takie gluty.

Daj wiecej informacji na temat owych "glutow" - moze jakas fotka?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję od 2 miesięcy tą sól i wszystko z nią ok. Mam zakupione 2 kartony na zapas .

Kiedy raz zostawiłem resztkę solanki w wiadrze na cały tydzień bez żadnej cyrkulacji czy grzałki, też zrobiły mi się takie gluty. Wylałem to i zapomniałem . Aczkolwiek nie było ich tak dużo jak u Ciebie i nie były takie białe.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pisal do producenta i reklamowal. Mozliwe ze ostalo sie gdzies wiadro z parti ZONK ktora mialabyc wycofana.

Jak siegam pamiecia ze dwa lata temu byly podobne sygnaly.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gluty w wiaderku pojawiły się w ciemnym kącie więc światło raczej nie ma z tym nic wspólnego, świecę cały czas tak samo a w akwarium po podmianie widzę nawrót tych glutów na szybach więc sól sprzyja temu, są przeźroczyste o słabym mlecznym zabarwieniu

zdjęcia wychodzą kiepsko, na filmiku widać najdokładniej,

sól kupowana w reefshopie.

Edytowane przez mariuszchełm (wyświetl historię edycji)

akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od dwóch miesięcy Aquaforest z probiotykami i jestem zadowolony, żadnych problemów. Troszkę dziwna historia z tymi glutami


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust przyczyn szukałbym gdzie indziej. Przeczytałem stopkę jaki masz sprzęt, a czy masz gdzieś jakies zdjęcie całości akwarium by zobaczyć ogólnie jaką obsadę - co tam masz? Odsłaniając kawałek po kawałku trudniej dojść niż jesli wyłożysz całą kawę na ławę.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a czy masz gdzieś jakies zdjęcie całości akwarium by zobaczyć ogólnie jaką obsadę - ...

pisał, ze gluty ma w wiadrze do podmian ! co oczywiście nie przeszkadza aby zobaczyc foto akwarium , to tez może pomóc


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gluty w wiaderku pojawiły się w ciemnym kącie więc światło raczej nie ma z tym nic wspólnego

sól kupowana w reefshopie.

U mnie również wiadro stało bez źródła światła , tak samo kupiłem w reefshopie.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj (jak i co tydz. od ponad roku) robiłem podmianę solą na probiotykach AF i nigdy żadnych glutow nie widziałem... Dziwna akcja. Moze w tym wiadrze cos było zanim zalales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia i filmik kiepskiej jakości bo robione starym aparatem.

https://plus.google.com/105531437643665516867/photos?partnerid=ogpy0

jak pożyczę jakiś lepszy aparat to kliknę jakieś fotki bo na tych nic nie widać, i kolory prawie znikneły.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się na żadnej soli gluty nie robiły nawet jak się solanka (wstyd się przyznać) mieszała do miesiąca. Ostatnio tydzień mieszała się solanka na tej właśnie soli AF i nic się z nią nie stało. Piszesz, że wiadro jest odkryte. Nie rozpylasz niczego w powietrzu? Jakiegoś dezodorantu? Może kropelki alkoholu? Lepiej pojemnik nakryć, nie szczelnie, ale żeby bezpośrednio z góry nic nie wpadało rozpylonego w powietrzu.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie rozpylane , odświeżacz powietrza automat pryska 2 razy na dobę w innym pomieszczeniu.

wiadro przed zalaniem wody było suche, używam go tylko do tego.

a poza tym po podmiankach znów te gluty się pojawiają w akw. więc chyba kupię małe opakowanie innej soli i zrobię kilka podmian, zobaczę co będzie.

napisałem do producenta , zobaczę co odpisze.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również stosuję już prawie rok

Mieszałam probiotyczną jak i tę bez bakterii i nigdy glutów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie podstawowe parametry zasolenie itp. bo sól według mnie jest ok


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotyczna miała gluty. Jak rozrobię sól to odlewam zwykle litr, dwa do butelki co by dolewać do fito. I tak w tej butelce sobie stoi. Po ok tygodniu pojawiają się gluty. Teraz używam soli KENTa. Aaquaforest Reef Salt bez probiotyków nie próbowałam. Ale wydaje mi się, ze te probiotyczne zaleznie od partii maja wieksze lub mniejsze skłonności.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie miałem 1026 ponieważ miałem kiepski salimetr ale już od tygodnia jest 1024.

testy wszystkie ok wapń trochę duży 460 ale to raczej nie ma nic wspólnego.

jeśli po podmianach mam nawrót tych glutów to obstawiam sól, w wiadrze z świeżą solanką się robią więc coś w soli im sprzyja a na pompce ile mogło być tych bakterii? muszą mieć jakąś pożywkę w soli (woda ro ok, mierzona sprawdzonym tds), do tej pory obstawiałem słabą cyrkulacje ale po dodaniu następnej pompy 3000L nic się nie zmieniło, myślałem że świetlówki - zmieniłem ale dalej to samo, teraz spróbuje zmienić sól.

Edytowane przez mariuszchełm (wyświetl historię edycji)

akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką odpowiedź dostałem z aquaforest

Nie mieliśmy wadliwych partii tej soli , nikt nie składał reklamacji .

Co do mieszania solanki 6 dni to taka sytuacja raczej nie powinna dziwić jeżeli nie mamy wysterylizowanej wody RO . Po ok 48 godzinach następuje naturalny rozwój bakterii (np cykl azotowy) . Podmiany wody w akwarium rafowym należy wykonywać do 24godzin od rozpuszczenia soli w przeciwnym razie następuje naturalny cykl rozwoju biologicznego środowiska wodnego i przy minimalnej dawce nutrientów (brudna pompa ) jest to normalne zjawisko .

Sama sól jeżeli nie jest probiotyczna nie zawiera bakterii ,ale zawiera np witaminy czy aminokwasy które są substancjami organicznymi.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stosujemy u nas sól af, czego nie zużyjemy to kręci się w beczce czasami nawet tydzień, nigdy nie zaobserwowaliśmy powstawania żadnych glutów ani w beczce ani w akwarium.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.