Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dolewka nie jest na gwarce jeszcze? Ślij ją do sklepu jak masz papiery.

Ładny baniaczek :) Gratuluję.

PS: czym robisz foty? Błagam nie pisz, że aparatem...

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda dolewka ma pompkę w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexem ale mam kiepski obiektyw bo jadę na najtańszym kicie i z obserwacji pod t5 łatwiej zrobić fajną fotę niż pod samym hqi.

Pompa do dolewki osobno 30-40zł z allegro.

Akwarium jest już w zasadzie takie jakie chciałem.

Czekam jeszcze aż skała porośnie przez zoa,urośnie sinularia czy gorgonie i wtedy poszukam im jakiegoś miejsca.

Do obsady jeszcze dodam escenius midas i może jeszcze krewetki.

Jest prawie to co miało być.

post-8483-0-36772500-1410630780_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjnie wygląda Twój ukwiał. Mój ma zdecydowanie krótsze macki. Fajne akwarium. Ja teraz poluję na żółtka ale w AM w Poznaniu coś cały czas jest niedostępny.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu podczas polowania wszedł mi pod obiektyw tomi podczas karmienia na jego tle spirulina flakes.

Jest bardzo szybki i jak tylko podejdę do baniaka to ucieka w skały.

Coraz bardziej przekonany jestem że poprzedni osobnik strigo był po prostu słaby i podatny i nie było w tym z mojej strony większych błędów, a wyciągnięcie go z ospy wieloma metodami w tym uv,czosnek,temperatura,leki nie było proste.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twój zbiornik, jest bardzo w moim guście :) Jednak jeżeli mogę pokręcić nosem, to wydaje mi się że jeżeli dałbyś ciemne tło to lepiej byś uwypuklił kolory korali bo narazie moim zdaniem trochę buro jest... Albo więcej niebieskiego światła?

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mój plan z zarastaniem glonami wapiennymi na tylnej szybie zawodzi.

Z tłem troszkę gorzej ze względu na tylny komin.

Jako ze zostało mi czarnej karimaty to przyłożyłem do tylnej szyby i było czarno jakoś tak nienaturalnie nie ładnie to wyglądało.

Niebieskie pewnie było by super.Teraz pewnie bym już olał że są rury i dałbym folie na zewnątrz, do wewnątrz nie chciałem.

Nigdy tego nie robiłem i nie wiem jakby mi poszło a bałbym się zapaskudzić szybę.

Co do światła mam belkę glo 2x39w i w planach jest jej odpalenie 2xblue plus lub blue i super aktynika.

Problem jest w dzień bo wybraliśmy białe zasłony i światła niesamowicie dużo wpada, wydaje się że światło jest cieplejsze w baniaku na wieczór robi się ok.W końcu zmienię te zasłonki na szare...

Dziś zamawiam kamerę ip i mam nadzieje że w końcu będę mógł wyjeżdżać na spokojne weekendy.

Rano miałem przygodę bo rano się budzę i wody w kominie do połowy,pluska itd a ta woda spłynęła do komory z obiegiem gdzie są czujniki z dolewką, nawet jakby jakimś cudem woda wróciła do komina do miejsce czujnika było by uwalone od soli a tam powinna być czysta szyba, dolewka pewnie dała by d*py pod nieobecnością...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z obiegu wyleciał odpieniacz.

Akwarium będzie prowadzone bez odpieniacza i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben jakis powod tej decyzji o wyjeciu odpieniacza?

Co do glonow wapiennych daj im czas, w koncu jak wystrzela to ani sie obejrzysz a bedziesz mial caly panel tylny "zarozowiony"


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało się zbiera w kubku nawet na ustawieniu na mokro (odpieniacz działa poprawnie) , a po odmuleniu piachu 4 dni nic nie wyrzucił.

Doszedłem do wniosku że wolę odmulać dno i usuwać odpadki mechanicznie samemu niż przez pienidło.

Mniej syfu na piasku,mniej czyszczenia,ciszej itd...

Odpieniacz ustawiłem dla próby nawet na hi-power co widać po nadmiarze uciekających bąbelków z reaktora.

Od początku nigdy więcej nie było niż filiżanka przez cały tydzień, a ostatnio jednym odmuleniem całe 15l wiadro wyglądało jak gówienko.

Poczekam jakiś czas i pewnie sprzedam.

http://www.youtube.com/watch?v=JOJKlQn-EM4&list=UUcFuHvC2Zn6ILjCX1Q8DSHA

Dam do komory pewnie jakieś glony i więcej skałek.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie usuwasz nadmiar bialek? Opisz jak to robisz ;)

A jak rozwiazesz czesciowe natlenianie wody?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo wywala bo pewnie masz wodę mega czysta...mam to samo,cały tydzień setka mułu ale czarnego jak smola.Chyba lepiej żeby ta smola jednak wylądowała w kubku.Niż bladzila w obiegu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianą a resztę skonsumują korale miękkie.

Jak widać pomogło a schurana spakuję z piękną wstążeczką bo najwyraźniej nudzi mu się od początku.

Tak to właśnie jest kiedy ma się akwaria dla wczasowiczów.

A jak rozwiazesz czesciowe natlenianie wody?

U mnie krzywa podłoga jest i woda jak spada do ostatniej komory to ładnie ładnie natlenia , wystarczy.

Nie mówię nie , chodzi bardziej o sprawdzenie, jak będzie źle to wróci w swoje miejsce.

post-8483-0-31122900-1411228947_thumb.jpg

post-8483-0-72596900-1411229029_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo wywala bo pewnie masz wodę mega czysta...mam to samo,cały tydzień setka mułu ale czarnego jak smola.Chyba lepiej żeby ta smola jednak wylądowała w kubku.Niż bladzila w obiegu.

Ale czy Schurany są w stanie aż tak wyjałowić wodę? I to 120 w 400L?

To takie luźne pytanie, żaden atak żeby nie było. Bo już mnie wieszają za moje wywody, że jednak troszkę szkoda trzymać parki Błaznów w 30L... tak profilaktycznie to piszę... :D

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma co odpieniać to nie odpienia i tyle. U mnie nie ma jak widać zbyt wiele roboty i obserwuje to od dłuższego czasu.

W kubku po tygodniu max filiżanka kawy i to nie smoły tylko tak pomiędzy mokra-suchą.

Nie wiem jak to niektórzy robią że w 500l mają pełne kubki po tygodniu... Jestem nie w smaku bo z jednej strony cieszyłem się w końcu z porządnego pienidła a w zasadzie mógłbym trzymać tylko miniflotora asekuracyjnie...

A podmiany to 90l miesięcznie na ok.500l obiegu nie wiem czy taka ilość może wyczyścić do tego stopnia wodę w końcu w ankiecie ludzie wymieniają podobnie. http://nano-reef.pl/topic/46422-jak-czesto-robicie-podmianki-ankieta/page__mode__show

Ja karmię tak że ryby mają pełne brzuchy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jakoś brakowało mi tego syczenia i włożyłem na próbę schurana.

Zawór na wylocie otwarty , pompa przykręcona i już zaczęło dymić,powietrze 100% filmik minuta od startu, ustawienia na minimum bez naginania i powiedziałem sobie jeśli nie ruszy to pieprze to.

No i miło patrzeć naprawdę...

Najwyraźniej szuran czasem odbija, jak się odmula dno...

Podejrzewam że też byście się wkurw...li jakby kilka dni do kubka nic nie wpadło.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na ranem dzielił się ukwiał w zasadzie już się prawie oderwał , to będzie już 3ci.

Niewygodnie było się dostać w te zakamarki aparatem stąd też filmik takiej a nie innej jakości.

http://www.youtube.com/watch?v=b-x4f8-mkjM&feature=youtu.be

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran zaskoczył...

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kleiles szklo i czemu nie opti?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że float od pilkingtona jest to taki guardian jak masz lampę t5 która świeci do krawędzi szyb to na pierwszy rzut oka powiesz że to opti.U mnie nie ma tego efektu z racji że mam inny kąt padania światła.Zobacz sobie polerowane float pinkingtona u kogoś z T5.

Kolejny powód to cena a mam też inne pasje wszystko kosztuje.

Opti też bardziej się rysuje z relacji użytkowników.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mając kilka pasji/zainteresowań zawsze brakuje kasy albo nie wszystko jest wystarczająco dobre... coś kosztem czegoś.

Jak kamerka ip? :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziła się , ten tani d-link dopy nie urywa ale poziom wody i światło widać w sumpie, i jeszcze kawałek baniaka.Zdecydowanie spokojniej śpię za domem. Pewnie raspberry pi byłby fajniejszy ale

zawsze brakuje kasy albo nie wszystko jest wystarczająco dobre...

Albo nie brakuje ale mało czasu bo jeśli nie brakuje i jest czas to są wyjątki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak efekty bez odpieniacza?zauważyłeś różnicę?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , bo wprowadziłem ponownie i zaczął szaleć ze zdwojoną siłą.

Schuran po odmuleniu piachu pierwszy raz od ponad pół roku zgłupiał.

Najwyraźniej jeszcze słabo znam ten odpieniacz.

Po wyjęciu pierwszy raz wyszorowałem w środku węza sznurkiem i wyczyściłem zaworek.

Nie dość że odpieniacz zaczął pracować , to do tego cały czas mam przykręcony zawór a od początku był zawsze odkręcony.

Wydajność poprawiła się bardzo.Mam taki zapas mocy że nawet mi się nie chce go czyścić.

Oczywiście znów bez grzebania w skale się nie obyło dlatego doczekałem się wędrówki 20cm w lewo i z powrotem z błaznem na burcie.

post-8483-0-28242300-1412547538_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostateczne ustawienie skały i tym razem najbardziej mi odpowiada ze wszystkich.

Walczę z cyjano na piachu mam nadzieje że za jakiś czas samo zejdzie.

Niektóre korale rosną szybciej a niektóre wolniej niestety nie uda mi się zachować oczekiwanej proporcji.

Brerium brązowe,xenia rośnie szybciej niż pozostałe mnie się to podoba ale trochę zmieniło koncepcje i będzie bardziej szaro.

post-8483-0-86937000-1412784357_thumb.jpg

post-8483-0-34253000-1412784361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.