Skocz do zawartości
Arduan

"Bądź RH+", o co chodzi???

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na wstępie chcieliśmy podziękować za ciepłe słowa, które dostaliśmy od Was w PW i emailach na temat nowego portalu. Na Facebooku dochodzimy do 160 "lajków" co jest dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Traktujemy Wasze "lajkowanie" jako informacje, w którym kierunku mamy rozwijać portal i jakie artykuły Wam się najbardziej podobają. Dlatego nie przestawajcie "lajkować" jesli umieszczony artykuł Wam się podoba. To naprawdę motywuje do pracy:)

Przypominamy również o mapie na RH. Mapa jest również miejscem, gdzie firmy czy sklepy mogą zaznaczyć swoją obecność, tak , aby akwaryści mogli łatwo je znaleźć. I to za darmoszkę :) Więc zapraszamy wszystkich do pokazania się na mapie. PS - GG odpada jako forma zaznaczania danych ponieważ serwer GG wycina część informacji od nieznajomych. Formularz kontaktowy czy email działają bezbłędnie.

Czekamy również na zdjęcia z Waszych zbiorników do galerii i do leksykonu.

W najbliższym czasie pojawi sie artykuł Damiana Pogorzelskiego na temat znaczenia błot namorzynowych w odżywianiu korali NP. Zaraz potem powiesimy artykuł pt "PADI - okiem początkującego" - W weekend jedziemy do Egiptu gdzie Grzegorz zmierzy sie z kursem PADI OW - będziemy zdawać relacje prawie "na żywo"

W przygotowaniu jest również obszerny artykuł o bardziej rodzimej tematyce. Mamy zgodę Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na opisanie ich badań nad reintrodukcją foki szarej na polskie wybrzeże. Oprócz tego będzie parę niespodzianek i konkurs, ale na razie opanowujemy logistykę (i się pakujemy na urlop)

Pozdrawiamy serdecznie,

Redakcja ReefHub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wspomnieć odnośnie kursu nurkowania to jest tak podobno,że lepiej to zrobić w Polsce bo naucza naprawdę a kursy na wczasach przypuszczam,że są prowadzone jak to się mówi po łebkach.Wręcz odradzano mi bym na wczasach się nie uczył jeśli chcę żyć.Ja myślę,że dużo w tym prawdy,ale z drugiej strony nauka w basenie lub w naturalnym środowisku przemawia z korzyścią na to drugie.

Chętnie tą relację będę śledził,co by Prezes odwiedził Wdzydze. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje OW robiłem w Egipcie i z ręką na sercu mówię, że akurat ten klub ma wysokie standardy szkolenia. Materiały szkoleniowe po polsku, włączając nawet sam egzamin na którym nie było szansy na ściąganie. Obliczanie grup ciśnieniowych na tabeli RDP mogę robić w środku nocy. Ćwiczenia były robione do skutku. Trener był dość wymagający i pamiętam na przykład, że mojej żonie kazał robić ćwiczenia ze zdejmowaniem maski pod wodą kilkanaście razy bo miała problem z długimi włosami.

Nurkowałem parę razy w Turcji - tam to dopiero dzicz. Przy egipskim centrum nurkowym w Nabq Bay byli jak amatorzy. Dawno temu paręnaście razy nurkowałem w Hiszpanii nie mając jeszcze PADI. Tam amigos się zupełnie mną nie przejmowali. Na Sri Lance podobnie. Paradoksalnie więc w Egipcie miałem najlepszą opieką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to bedzie w praktyce. Rozsadek i zimna krew wazna jak w kazdej dyscyplinie.

Jak na razie mam same kolorowe sny, troche inne niz ten.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instruktor.jpg

Tylko się Prezes po kątach nie chowaj.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedzie weselej :thumbsup:

Co do samego ReefHub, wlasnie ukazal sie ciekawy wpis

http://reefhub.pl/blota-namorzynowe-ich-znaczenie-dla-raf-koralowych/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo fajny, gratulacje, ale

ten wpis/artykuł, wybacz @Tester ale znacznie poniżej twoich możliwości, zasobem trochę za ubogi.

Skup się chłopie, bo naprawdę stać Ci na więcej

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie moich możliwości jak i za Twój szczery komentarz.

Staramy się zapewnić naszym czytelnikom szeroką gamę informacji i sprawiedliwie rozporządzać zasobami. Niestety, nie każdy wpis może być wstępem do pracy doktorskiej, pełnym wzorów chemicznych czy dywagacji na temat struktury molekularnej białek fluorescencyjnych. W naszym zamyśle, portal RH ma trafiać do szerszej publiczności niż nasza forumowa wspólnota. Oprócz oczywistych zadań jakie sobie narzuciliśmy jako akwaryści zależy nam na podniesieniu świadomości ekologicznej tych, którzy słowo korale kojarzą tylko z wyrobami jubilerskimi. Chcemy aby portal, oprócz informacji stricte naukowych dla wymagających czytelników, dostarczał ciekawostek i podstawową wiedzę tym, którzy weszli tam tylko pooglądać zdjęcia. Dlatego staramy się, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

Gaber - Zapewniam, że w przygotowaniu są opracowania dla bardziej wymagających czytelników, wymaga to jednak trochę czasu, który wypełniamy "luzniejszą" tematyką. Jednak RH to portal otwarty, co oznacza, że jeśli napiszesz dobry artykuł związany z tematyką bloga to chętnie go powiesimy poza kolejnością.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester jeszcze jedna mała kwestia

Cytując za waszym blogiem

"Jako miłośnicy raf koralowych jesteśmy też za nią odpowiedzialni - jako akwaryści, nurkowie czy zwykli turyści. Dlatego chcemy, aby nasz blog podnosił świadomość ekologiczną wszystkich tych co tutaj zaglądają."

mały temat, czy nie warto zajrzeć najpierw na własne podwórko i zacząć robić rzeczy wielkie zaczynając od tych maluczkich

W jakich litrażach nasi forumowicze trzymają naszych podopiecznych

przykład jeden z wielu

http://nano-reef.pl/topic/61273-aquamedic-cubicus-125l/page__st__120#entry666340

a może to nie istotne?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber - trochę ci się pomieszało prowadzenie bloga z krucjatą i misją dziejową. Czego oczekujesz od autorów bloga, że co, mają tam się udać do tego gościa i spuścić mu łomot za taką obsadę?

Tego typu zbiorniki były już piętnowane nie raz, na tym i na innych formach, ale jak ktoś nie chce zmienić swojej świadomości, to nie zrobisz tego na siłę. To tak jak z koniem. Możesz postawić przed nim wiadro wody, ale jak nie będzie chciał pić, to go nie zmusisz.

Dlaczego akurat ten blog ma to zmienić? Przecież sam zacytowałeś "...wszystkich tych, co tutaj zaglądają...". A jak ktoś nie zajrzy, to co?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber - trochę ci się pomieszało prowadzenie bloga z krucjatą i misją dziejową. Czego oczekujesz od autorów bloga, że co, mają tam się udać do tego gościa i spuścić mu łomot za taką obsadę?

Tego typu zbiorniki były już piętnowane nie raz, na tym i na innych formach, ale jak ktoś nie chce zmienić swojej świadomości, to nie zrobisz tego na siłę. To tak jak z koniem. Możesz postawić przed nim wiadro wody, ale jak nie będzie chciał pić, to go nie zmusisz.

Dlaczego akurat ten blog ma to zmienić? Przecież sam zacytowałeś "...wszystkich tych, co tutaj zaglądają...". A jak ktoś nie zajrzy, to co?

No tak, rekin bez płetwy jest bardziej medialny.

Czy sądzisz, że delikatne informowanie forumowiczów o tym, że np 3 pokolce w 200 litrach nie jest żadnym osiągnięciem, nie stanowi formy krucjaty, ale daje sygnał, że coś jest nie tak. Na tą chwilę taka sygnalizacja jest napiętnowywana w postach, a takie przypadki spotykają się z opisami zachwytu, jaki fajny baniak. Czy sądzisz, że ludzie, którzy z natury swojej lubiący być chwalonymi pakowali by ryby nieadekwatnie do swojego litrażu, jeżeli w społeczności było by to postrzegane jako coś niewłaściwego.

Nie piszę o krucjacie, ale piszę o odpowiednim poziomie świadomości, że chęć posiadania nie upoważnia do czynienia krzywdy.

Osobiście wolę wolę oglądać w stosownych baniakch, nawet jeżeli nie są one moje, by jak to napisał

jeden z forumowiczów w swojej stopce

"Ryby myślą, że są w oceanie"

Ryba potrzebująca przestrzeni w małym baniaku, to jak trzymanie wilczora w 40 metrowym mieszkaniu na 8 piętrze i wyprowadzanie go 2 x na spacer na czas dwóch fajek. No to to już przesada napisze wielu.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz artykuł o dobieraniu zwierzaków do litrażu akwarium to chłopaki wrzucą go na bloga


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gaber dokładnie tak jak tomiooo napisał - napisz fajny tekst na poziome o którym sam wspomniałeś i jakiego oczekujesz a ja Ci gwarantuje że zawiśnie na blogu. Batrek podkreślał nie raz że blog ma charakter otwarty wiec w czym problem? Każdy może napisać fajny wpis każdy może przysłać faje frotki czy linki tak naprawdę im więcej tym lepiej. Na pewno natomiast nie jest to miejsce do piętnowania kogokolwiek ani też żadna loża szyderców ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... maile do Was nie dochodzą na adres podany na stronie :)

Dochodzą ale bez zgody autora nie chce zmieniać tekstu ;-). Dzięki za czujność ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gaber dokładnie tak jak tomiooo napisał - napisz fajny tekst na poziome o którym sam wspomniałeś i jakiego oczekujesz a ja Ci gwarantuje że zawiśnie na blogu. Batrek podkreślał nie raz że blog ma charakter otwarty wiec w czym problem? Każdy może napisać fajny wpis każdy może przysłać faje frotki czy linki tak naprawdę im więcej tym lepiej. Na pewno natomiast nie jest to miejsce do piętnowania kogokolwiek ani też żadna loża szyderców ;).

Przepraszam, ale mój post nie nosił nawet grama formy napiętnowania kogokolwiek. Było tylko podkreślenie faktu, że od klasy takiej osoby jak Bartek (oceniam po wcześniejszych wpisach na forum) wymaga się trochę więcej aniżeli od "prostego akwarysty". Przepraszam ale jak ktoś swoimi wpisami ustawia poprzeczkę to powinien ładować zawsze ponad nią.

Spokojnie @Walker, @Tester to duży chłopak i sam umie się obronić :)

Ok jestem przyznam się dość marnym internetowcem, raczej człowiekiem pokolenia wyżej jeśli chodzi o komputery.

Rozumiem, że blog to aktywna forma rozwijania treści, podobnie jak forum, jak coś zostanie napisane przez czytającego jako adjuwant do wpisu głównego, po jakiejś formie akceptacji zostanie dodane, czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @Walker, @Tester to duży chłopak i sam umie się obronić :)

Źle mnie zrozumiałeś ja absolutnie nie bronię Testera jedynie zachęcam Ciebie do napisana jakiegoś ciekawego artykułu ;)

Rozumiem, że blog to aktywna forma rozwijania treści, podobnie jak forum, jak coś zostanie napisane przez czytającego jako adjuwant do wpisu głównego, po jakiejś formie akceptacji zostanie dodane, czy tak?

RH+ to blog nie forum ale masz rację jak napiszesz ciekawy tekst to po akceptacji zostanie opublikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wsadzę kij w mrowisko, ale niech tam.

@Gaber, walnij jakiś wzór, nie wiem - (prędkość światła * długość ryby / temperament ^ kolor) / przekrój poprzeczny ryby, dopasuj współczynniki i określ długość, szerokość, głębokość akwarium dla danej ryby i będzie git.

Sam się zastanawiam, skąd biorą się zalecenia, że dana ryba jest do takiego litrażu. Czy jest różnica duża czy mała ryba. Może są jakieś opracowania statystyczne, np. Hepatus częściej wyskakuje z baniaków o wysokości, długości lub pojemności takiej i takiej. Ja nie znalazłem. Jedyne co jest, to zalecenie, ale skąd ono??? Przesłanki???

Może w najbliższym czasie znajdzie się ktoś, kto przeliczy, że ocen jest za mały dla 100 wielorybów i zaczniemy wytrzebianie.

Daję głowę, że większość tutaj ma choć jedną rybę niepolecaną dla posiadanego litrażu, i co? Są problemy?

Nie chcę być źle zrozumianym, ale uważam, że sztywne granice sprawdzają się źle.

Sam mam Hepatusa w 112l, małego, ok. 4-5cm, gania po akwarium aż miło, ani razu go nie wysypało, żyje w zgodzie ze wszystkimi, ani razu nie wyskoczył, o szyby się nie obija. Za 4-5 miesięcy przesiadka na ok. 800l. Uważam, że krzywda mu się nie dzieje. Bez urazy.

Przepraszam za OT.

Bądźmy RH+

Pozdrawiam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gaber, walnij jakiś wzór, nie wiem - (prędkość światła * długość ryby / temperament ^ kolor) / przekrój poprzeczny ryby, dopasuj współczynniki i określ długość, szerokość, głębokość akwarium dla danej ryby i będzie git.

@Arduan - znam jeden taki wzór

"Chęć posiadania dużej ilości dużych ryb jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości posiadanego akwarium."

Co do prędkości światła to wydaje mi się, że nie ma wpływu,

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaję albo nowy artykuł trochę gryzie się z tym co było już wcześniej napisane przez Testera?Ale mogę się mylić

http://nano-reef.pl/topic/62787-metoda-ballinga/

http://reefhub.pl/sol-bez-soli/


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie Karolu masz na myśli? Przeczytalem i poza jedną nieścisłością, nic mi sie nie rzuca w oczy.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą ale bez zgody autora nie chce zmieniać tekstu ;-). Dzięki za czujność ;-)

Szkoda tylko że ciągle brak odpowiedzi na maila (chyba ze nikt nie jest zainteresowany, "jak tak to spoko" :) ) I komentarze czekają na zatwierdzenie już tydzień :p


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......nurkujemy nie gadamy :D juz na 40 metrow

Na rafie nie ma neta, na lodzi 40 w cieniu, rekinow brak.

p.s. Wracamy w weekend, Mintaju i pozostali przepraszamy.

Bedziemy odpowiadac wszystkim po powrocie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.