Skocz do zawartości
robi

Nowe rozwiązanie w cyrkulacji - Maxspect Riptide Gyre Generator

Rekomendowane odpowiedzi

SirNick - proponuję dokładniej czytać i pisać nicki osób których wywołujesz do tablicy ;)

Facet na filmie z FB gdzie pokazany jest zbiornik (rybki, skała ) a nie jakieś kuleczki :) mówi że urządzenie ma 10 trybów prędkości.

Tyle dla WAS!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera w Polsce w tym tygodniu.

Wiem, tydzień się jeszcze nie skończył ale czy można prosić o więcej informacji?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak wygladalaby cyrkulacja z dwoma takimi pompami, ustawionymi naprzeciwko.

Taki laminarny przeplyw za bardzo do mnie nie przemawia.

Rzucilo mi sie tez w oczy to, o czym napisal Edi. To kolejny filmik na ktorym widac, ze powierzchnia jest bardzo wzburzona. Na jednym z poprzednich pan az trzymal nad powierzchnia reke, chyba zeby pokazac ze tam woda az pryskala.

Z przeciwnej strony akwarium tworza sie wiry wciagajace powietrze ? Lataja tam babelki.

Ciekawe, jak z glosnoscia i zuzyciem pradu ? Cena zapewne dla wielu nie bedzie kryterium, wystarczy ze produkt bedzie dobry.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny filmik z Norymbergi byście sami mogli ocenić/podpatrzeć coś więcej

Na targach każdy mógł się "pobawić" przesuwając Riptide (na boki, góra/dół)

ustawiając urządzenie wyżej tafli wody powoduje jej większe wzburzenie, ale nie zauważyłem chlapania, czy bąblowania na powierzchni wody

natomiast to o czym pisze Stani dzieje się w dwóch rogach przeciwległych do położenia Riptide

- tam tworzą się wiry (tytułowy Generator wiru), które jak na udało się złapać na filmie wciągają cyklicznie powietrze.

Targi były okazją do zbierania przez producenta wszelkich opinii, sugestii, komentarzy na temat swoich urządzeń prototypowych oraz będących już w sprzedaży. Także Wasze spostrzeżenia w tym temacie mogą przyczynić się do ostatecznego kształtu produktu, który mam nadzieję spełni pokładane w nim oczekiwania.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie tylko te wymiary :( strasznie to wielkie bydle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent planuje kilka wielkości

Maxspect_Riptide_Gyre_Generator_Sizes.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś filmik, akwa skała korale, ryby i koniecznie piach na dnie.

Puste akwarium za dużo nie mówi na temat tego falownika.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie ten filmik, którego link do FB był podesłany w temacie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale z wielkością związana jest też wydajność tego urządzenia (tak myślę przynajmniej ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim filmie, widac przez pierwsze 8 sekund ze chlapie, czy mi sie wydaje ?

Poziom wody w Norymbergii ustawiony z 8 cm ponizej naszych ? To ze wzgledu na te pompe ?

Fajna jest, ale niech inni sobie potestuja :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak ustawimy na przeciw komina to się chyba zwiększy poziom wody w kominie i trzeba było by ustawiać od nowa,regulować...wydaje mi się czy tak jest?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej taki link.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyne miejsce dla tej pompki to róg akwarium,co by robiła ruch za skałą,z boku szyby jest za wielgachna i nie ma regulacji położenia 3D jak w pompach Tunze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadacie i spekulujecie... jakieś konkrety by się przydały,,,, parametry techniczne poszczególnych modeli no i ceny - wtedy można będzie się zastanowić gdzie ten produkt umieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry techniczne poszczególnych modeli no i ceny - wtedy można będzie się zastanowić gdzie ten produkt umieścić

dokładnie :)

a na to trzeba poczekać jeszcze

http://reefbuilders.com/2014/06/06/maxspect-riptide-pump-specifically-designed-create-gyre-flow/


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea rewelacyjna - szeroki strumien wody moze fajnie dzialac.

Jednak wyglad tego Riptide'a w akwarium jakos mnie uderza.

Moze kolor, moze poprostu oko musi sie przyzwyczaic do czegos innego niz Tunze :D


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena umieszczenia "lokówki" w akwarium pewnie będzie większa niż Tunze :) ale nie ma co na razie gdybać.

U carlosa w akwa nieźle śmiga wg. mnie nawet za mocno. Powinien być kontroler z czujnikiem światła na nocne falowanie - nie wyobrażam sobie, żeby nowy produkt nie miał tego typu ficzerów.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie robi to wrażenia patrząc po filmach, kolejny wynalazek jak by tu uszczuplić portfel klienta.

Filmy na YT to dobry i tani marketing i do tego eksperci w roli głównej. :lol:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zaryzykował w taki sprzęt mam od nich lampę razora 300 w i nie narzekam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena umieszczenia "lokówki" w akwarium pewnie będzie większa niż Tunze :) ale nie ma co na razie gdybać.

U carlosa w akwa nieźle śmiga wg. mnie nawet za mocno. Powinien być kontroler z czujnikiem światła na nocne falowanie - nie wyobrażam sobie, żeby nowy produkt nie miał tego typu ficzerów.

rozumiem, ze czujnik zaczerpniety z jebao?

wystarczy tryb nocny jak w vortech, ale I tak gabaryt jest spory. Osobiscie uzyl bym tego w tylniej krawedzi (pionowo), ale jaki wplyw mialy by pozostale pompy? mysle ze kluczowy...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo coś cicho ostatnio się zrobiło :) - czy dystrybutor ma może już jakieś konkrety? daty? cennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto najnowsze ilustracje Maxspect Gyre. Dual Gyre z podstawowym kontrolerem (wersja 35W z prędkością przepływu 16 000 l/h) ma kosztować wg wstępnych informacji ok 900zł.

1551496_827800700583489_8895949153061162449_n.jpg?oh=2a333fc84cb071db4eda635bb4ad9cb9&oe=544200A1

10418255_827800693916823_8712709782245519217_n.jpg

1380541_827800690583490_3430164418229562922_n.jpg?oh=9f56870832ae8688b4397cd7b7bfa322&oe=5446F986&__gda__=1412702395_03d06c033acd58d08228bad023ae2775

10547550_827800697250156_6125134680557294830_n.jpg

Oficjalna wycena zostanie podana podczas zbliżających się targów MACNA, które odbędą się 29-31 sierpnia br. w Colorado (USA).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35W w cyrkulacji to nie mało ... fakt 16m3/h to sporo ale i tak cena jak dla mnie niestety zaporowa - ciekaw jestem jak pozostałe wielości się w to wpasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.