Skocz do zawartości
robi

Nowe rozwiązanie w cyrkulacji - Maxspect Riptide Gyre Generator

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz a te lampki

MAXSPECT Celestial


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko czekamy na ruch dystrybutora ;)


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na generator fal się pisze


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę słabo wyszła realizacja założeń w stosunku do zapowiedzi na tym stanowisku (Maxspect Trading Ltd. -hall 9 stand 244-), co do pomp laminarnych to jakieś póki co wielkie nieporozumienie, pomysł genialny ale wykonanie póki co dalekie od ideału, pozostałe produkty firmy zgodne albo powyżej trailerowanych oczekiwań

tutaj taki filmik co jak się prowadzi

http://blog.aquanerd...aNerd RSS Feed)

pomysł zacny ale niestety nadal mimo to nie jest to

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja bym taki jeden u siebie ustawił do "wyczesania" przestrzeni między skałą, ścianką - idealne uzupełnienie.

Poza tym, mamy na rynku kilka rodzajów cyrkulacji - pompy zwykłe, wszelkie zmiennoorbotowe (regulowane), typowe falowniki (pulsatory - w tym waveboxy),różne dysze rotacyjne...

Raczej trudno jeden system uznać za panaceum dla każdego zbiornika. Najczęściej różne systemy uzupełniają się. Myślę że ten produkt wpasuje się doskonale w nasze potrzeby. Ale ja prawdopodobnie poczekam na "chińską wersję popularną", no chyba że cena będzie na poziomie sprzętu popularnego marki tunze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, technika idzie do przodu, ale swiat akwarystyki sie co raz bardziej cofa.

Ludzie co raz czesciej koncentruja sie na nowosciach, gadzetach niz na tym co w akwarium naprawde sie liczy.

2-3 lata i milosnik nowosci staje sie pustym nickiem.

Akwarytyka morska staje sie co raz bardziej krotkoterminowa. To bardziej prestiz niz pasja i chyba dlateego co ra mniej ludzi na zlotach.

O co w tym wszysgkim chodzi ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ tą lampkę celestial bym chętnie przetestował :)

Jeżeli cena będzie przyzwoita to ja zakupię 2szt. :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, ale popełniłeś offtopa

Myślę, że z wiekiem stajemy się po prostu malkontentami - świat prze do przodu, zmienia się. Podczas, gdy my byśmy chcieli widzieć go inaczej, być może takim jaki był "wczoraj". Narasta zgorzknienie :) Targi w Norymberdze ponoć gorsze pod wieloma względami od poprzednich w 2012r. Dla mnie przeciwnie. Jestem zadowolony, odczuwam satysfakcję. To o czym piszesz Ty, to o czym piszę ja i tak ocenią hobbyści, którzy na własnym etapie zaangażowania ocenią i wyciągną wnioski co dla nich w danej chwili będzie najbardziej odpowiednie. Niezmiennie napiszę do znudzenia "cieszę się, że mamy coraz większy wybór" narzędzi pomocnych w prowadzeniu naszego hobby.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft sorki za offtopa, moze nie dokonca sie wyrazilem tak jak chcialem by to odebrano. Postep techniki tak, tylko kiedy faktycznie nam jest on potrzebny? Kiedy ukazuje sie nowosc najczesciej testuja ja ludzie nowi bo sa bardziej "podjarani" gadzetem niz tym co w akwarium jest wazne. Sprzet akwarystyczny niestety nie ma czasu byc testowany przed wejsciem na rynek. Zazwyczaj my akwarysci to robimy i dopiero kolejne modele wychodza jakie byc powinny.

Z mozliwoscia wyboru jestem jak najbardziej ZA. Duze zroznicowanie daje wieksze mozliwosci a konkurencja daje atrakcyjniejsza cene.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft - co do targów to niestety w wielu branżach widać mocny spadek ... mnie bardzo uderzyło to na przykładzie cebitu przez ostatnie kilka lat ... stoiska stawały się coraz mniej okazałe, hostessy nagle zaczęły być zjawiskiem okazjonalnym, łowcy gadgetów zaczęli biegać z pustymi torbami... wielcy zaczęli mówić o wizjach zamiast pokazywać konkrety... mali siedzieli pasywnie w boksach i nie mieli żadnej siły przebicia przez rzednący z roku na rok tłum... no i pustoszejące hale...

zarówno wystawcom jak i reselerom już się powoli nie chce skoro wszelkie nowości publikowane są w ciągu roku online, newsy na bieżąco ogłaszane są za pomocą blogów i portali branżowych... a produkty niszowe... niestety pozostają niszowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fb wrzucili filmik z działającego baniaka. Jest nieźle.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mari00sh nie każdy ma facebooka, wiec jak już podrzucasz jakieś novum to można wrzucić linka, poniżej działanie maxspect raptid'e w wersji roboczej

https://www.facebook...&type=2

w 51 s. generator nie pracuje co widać po gładkiej powierzchni wody w akwarium w 54 s. filmiku włączony jest generator i na powierzchni wody widać powstające fale, z niecierpliwością czekam na kolejne odkrycia i modyfikacje samego pomysu

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


  • SirNick niestety nie znalazłem nigdzie na YT tego materiału więc napisałem o FB, link uznałem za zbędny bo każdy na FB potrafi wpisać "Maxspect" ;-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • SirNick niestety nie znalazłem nigdzie na YT tego materiału więc napisałem o FB, link uznałem za zbędny bo każdy na FB potrafi wpisać "Maxspect" ;-)

Każdy potrafi wpisać, ale niestety/na szczęście nie każdy (czytaj: ja) ma konto na FB.

Nie macie pojęcia, jak mnie wkurza idea FB, czyli próba wmówienia ludziom, że poza nim świat nie istnieje.

A co do samego urządzenia - pomysł wydaje mi się na tyle prosty, że chyba się sprawdzi w działaniu. Pewne jest to, że daje szeroki strumień. Jeśli jego moc będzie odpowiednio dobrana i wystarczająca to tradycyjnych pompek będziemy mogli używać do mieszania zupy na rodzinny obiad ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona z mojej strony z nakręconych materiałów w Norymberdze

Akwarium o dł. 150cm oświetlone Maxspect Razor 300W 16000K (3 sekcje soczewek 90 stopni oraz 3 x 120 stopni)

Za cyrkulację odpowiada 1 x Maxspect Riptide Gyre Generator

(polecam zobaczyć w jakości HD)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje moderatorowi aby sam sobie wymierzył karę za off topa i nie pouczał o tym innych.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje moderatorowi aby sam sobie wymierzył karę za off topa i nie pouczał o tym innych.

nie widzę z mojej strony offtopa.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajne gdyby miało regulacje wydajności jak jabeo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy..

Kiedy ta pompa jest ustawiona tak jak na filmiku, poziomo i przy powierzchni, a nawet jest prawie na środku, widze kilka wad i takiej pompy bym nie kupił.

tafla wody jest bardzo wzburzona, to powoduje duże parowanie wody, hałas, i mocno rozproszone bliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajne gdyby miało regulacje wydajności jak jabeo.

No i właśnie ma. Pan mówi że posiada 10 poziomów prędkości.

Wygląda obiecująco w każdym razie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chuba nie ma sensu przy tej pompie szukać trybu falownika ? Coś jak sterowalne pompy z interwałami mniejszymi niż sek....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze samo kupno takiego wirownika będzie się też musiało w wielu przypadkach skończyć przemeblowaniem w akwa.Ale ciekawy jestem ceny...gdyby była rozsądna to też był bym chętny.Tylko patrząc na alternatywne tanie chińskie ale dające rade to jak ta pompka przekroczy cene 700zł to wolał bym kupić 3 jebao i wymieniać je sobie jak któras się zepsuję.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ma. Pan mówi że posiada 10 poziomów prędkości.

Wygląda obiecująco w każdym razie.

drogi skoczku, a skąd Ty takie parametry wziąłeś ?? poste pytanie - prosta odpowiedź - tyle od nas !:)

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.