Skocz do zawartości
robi

Nowe rozwiązanie w cyrkulacji - Maxspect Riptide Gyre Generator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy do 130-tki jest przewidziana modyfikacja mocowania tak jak do 150-tki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy do 130-tki jest przewidziana modyfikacja mocowania tak jak do 150-tki?

Pozdrawiam

Wszystkie mocowania Gyre XF-130 jakie trafiły na nasz rynek były i są już w wersji "ulepszonej"

Otrzymujemy bardzo wiele opinii od użytkowników nt obu modeli Maxspect Gyre. Zachęcamy więc do dzielenia się swymi spostrzeżeniami również na forum publicznym. Zwłaszcza w zakresie ustawień sprzętu w Waszych zbiornikach, dzięki czemu wspólne doświadczenia pozwolą użytkownikom jeszcze lepiej wykorzystać Maxspect Gyre.

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie: Do zbiornika 140x70x60 kupować 130 czy 150?

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 150

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beż 150 będziesz miał skręconą 50-60%ale dodatkowa moc się zawsze przyda,czy to do przedmuchania skały czy przy zmianie akwarium na większe.... :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia z użytkowania tego cyrkulatora, lepszy niż "tradycja"? Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w pełni zadowolony, fajnie można go ustawiać :) i łatwo jest go wyjąć do mycia.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Maxspect Gyre XF130 (100-400l) do akwarium 120l 60x45x45.

Czy nie będzie ona za mocna? Nie chciałabym wiru w akwarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150 a wcześniej dwa jebao RW 4 i jebao RW 8. To co robi gyre to bez porównania do nich. Poza tym lata na 50 % skręcony. Super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF 130 ma przeplyw max. 5 a nie 9 tys. l/h ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XF 150 w zbiorniku 150/60/60 może i mocy jej nie brakuje ale z ustawieniem jej tak aby nie było martwych stref to już nie tak kolorowo...Wydaje mi się że dwa lub trzy tradycyjne cyrkulatory robią lepszą robotę ...hmm pewnie to zależy też od ustawienia skały wielkości korali ...mi zależało na tym aby nie było widać cyrkulatorów coś nie mogę patrzyć na taki zbiornik ...wszystko się robi aby stworzyć wycinek z natury a tu kable i plastikowe kule....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej zauważył ,w większym zbiorniku trzeba dołożyć dodatkowe pompy cyrkulacyjne .

XF 150 jest dość ciekawy ale jest jeden duży minus.Dość często nie ma mnie w domu i żona nie zauważyła,że pompa przestała pracować.

Po przyjeżdzie rozebrałem ją i okazało się,że są połamane łopatki w dwóch wirnikach przez ślimaki (których było w środku kilka sztuk).

Niestety , zamówienie nowych wirników w Polsce nie jest możliwe ( dzwoniłem do kilku sklepów).Zamówiłem u sąsiadów za miedzy.

Aby zabezpieczyć ostatnie dwa wirniki kupiłem specjalne gąbki ale po dwóch dniach pracy wydajność pompy radykalnie spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie: w akwa 85x45x45 od kilku miesięcy używam wersji 130. Przy dodatkowym cyrkulatorze Jebao RW-4 ustawionym za skałami jest w sam raz, ale w zbiorniku typowo SPS-owym działa na 100%. Opowieść kogoś kilka postów wyżej o przewracaniu skał można włożyć między bajki. Dodatkowy zapas mocy na pewno by się więc przydał. Gdybym kupował jeszcze raz, to brałbym wersję 150. Ogólnie działa zdecydowanie lepiej niż kilka mniejszych pompek. Ja w pewnym momencie z racji ułożenia skały miałem jednocześnie uruchomionych 5 pomp (2xJebao RW4, Koralia Nano 1600, Tunze 6040, Tunze 6045) i było dużo gorzej niż przy jednym Maxspekcie 130 z uwagi na szeroki strumień tej drugiej. Jedyny minus jest taki, że z racji krążenia wody dookoła akwa ciągle w tą samą stronę wszystkie acry z czasem przekrzywiają się w jedną stronę.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jest taki, że z racji krążenia wody dookoła akwa ciągle w tą samą stronę wszystkie acry z czasem przekrzywiają się w jedną stronę.

Jest ustawienie w ktorym mozna zmianiac kierunek co kilka minut. Czy nie sprawdza sie to w Twoim zbiorniku ?

Mozna tez zalozyc dwa takie same wirniki, co spowoduje ze gdy jeden kreci sie w prawo to drugi w lewo. Powoduje to dodatkowe zawirowania?


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zbiorniku mam 150tkę, jest to lepsze rozwiązanie według mnie, niż masa satelit z kablami.

Ustawione mam tak, że bez problemu owiewa akwarium :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy akwaryści.

W ostatnich dniach nasza dystrybucja Maxspect otrzymała kilka zapytań o dostępność cyrkulatora Gyre.

Maxspect Gyre - XF 150 oraz XF 130 są niemalże nieprzerwanie dostępne od momentu wprowadzenia na polski rynek. Jeżeli w ostatnich dniach jakikolwiek sklep w Polsce, posiadający produkty Maxspect w swej ofercie twierdził, że nie ma w Polsce Maxspect Gyre - mógł celowo wprowadzić Was w błąd.

Maxspect Gyre zarówno wersji XF 150 oraz XF 130 dostępne w sieci naszej dystrybucji.

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie czy przy akwarium 130x75x54 lepiej kupić 1 szt. Maxspect xf-150 czy 2 szt. EcoTech MP40

Doczytałem porównie - 2 szt. Tunze model 6095 i model 6105 na plus Maxspect xf-150

ale jak te lampy wypadają w porównaniu do 2 szt. EcoTech MP40.

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie czy przy akwarium 130x75x54 lepiej kupić 1 szt. Maxspect xf-150 czy 2 szt. EcoTech MP40

Doczytałem porównie - 2 szt. Tunze model 6095 i model 6105 na plus Maxspect xf-150

ale jak te lampy wypadają w porównaniu do 2 szt. EcoTech MP40.

Pozdrawiam

Daniel

Popraw na cylkulatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw na cylkulatory.

Dziękuje za korektę polonistyczną, a jak to się ma do mojego pytania natury akwarystycznej?

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eco tech będzie głośniejszy i to nie ta bajka co gyre...

Maxpect da Ci jednorodny, szeroki, laminarny przepływ przez cały baniak, eco tech, jak klasyczna pompa, da Ci walec pozostawiając po bokach strefy o prawie zerowym ruchu wody, zaś w środku prąd zbyt silny dla zwierząt.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.