Skocz do zawartości
guzalki

Guzalki - "Powrót do przeszłości"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że ze względu na mój wyjazd musieliśmy zlikwidować większe akwarium powstał pomysł aby z powrotem powrócić do naszej kosteczki.

Jako że sprzęt zostawiamy a życie zostało sprzedane plus trochę trafiło na przetrzymanie do kolegi decyzja zapadła.

Z części tego co pozostało plus graty jakie były w domu powstała kosteczka.

e5ae9aff31313c35m.jpg

c85f45903f3db13em.jpg

Setup:

Kostka Aquaela 30l

Kaskada FZN 3

Grzałka krótka 50w z termoregulatorem wsadzona do kaskady.

Dodatkowa cyrkulacja Carolia nano 900

Oświetlenie Lampa 120 w chińczyk skręcony na minimum (prawie),

Automatyczna dolewka.

W kaskadzie na razie tylko glony spaghetti i inne właśnie robię dla nich oświetlenie z różowych ledów.

Skała ( z naszego dużego akwarium ) i tu sam nie wiem ile bo nie ważyłem ale może i nawet 10kg.

Korale to troszkę SPS, miękasów

8d8b684796dddeb2m.jpg

707325a3c4571f13m.jpg

5eafc3fd7da6111dm.jpg

d73821544c9e6537m.jpg

Ryby: garbik, ślizg, doktorek i malutki kudemi

4eafc6d715b9df2bm.jpg

Skorupiaki: krab pustelnik, pompon krab, krewetka czyszcząca

Plus całe życie w skale jakie było łącznie z małżami i gąbkami.

bbf3aae3652d6466m.jpg

4d3c4b81bac193d2m.jpg

Akwarium prowadzone na co tygodniowych podmianach po 5 litrów. ( zastanawiam się czy nie za dużo ).

Korale jeszcze troszkę zestresowane ale były łamane brane w łapy wielokrotnie. Trzeba im dać trochę czasu.

Zdjęcia z 4 dnia od zalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka bardzo ładna, martwie się tylko o doktorka. To jednak specjalista pokarmowy, bez pokolcow długo nie pociągnie raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka bardzo ładna, martwie się tylko o doktorka. To jednak specjalista pokarmowy, bez pokolcow długo nie pociągnie raczej.

U mnie zajada się pokarmem dla korali nie pamiętam nazwy taki grubszy proszek i rybą mrożoną. Ryba drobniutko posiekana ( najlepiej w blenderze ). Od początku jest na takiej diecie i do tej pory nie było z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek bez pokolców sobie poradzi. Martwi mnie co innego, a mianowicie ilość miejsca do pływania. Jest to bardzo aktywna ryba i w tak małym akwarium po prostu się męczy. A w dodatku w tej 30-tce nie jest jeszcze sam (to samo tyczy się garbika). Trzymanie tych ryb w takim litrażu to jest czyste znęcane się nad nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybki pływać będą chwilowo ( czasowo ) w tak małym akwarium. Są pamiątką i nie mogłem ich oddać z tego względu. Niedługo będzie restart dużego baniaka to trafią do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ułożyłeś tą skałkę kleiłeś ją czy tak ustawiłeś ???

Ułożona nie klejona na sam spód poszły drobne kawałki. Nie kleiłem bo będzie za jakiś czas przekładana do dużego po moim powrocie.

Dodatkowo małe kawałki w kaskadzie. W akwarium ułożone są tak że nie ma ryzyka że krab czy inny zwierzak zrzuci którykolwiek kawałek

Dziś udało się zrobić podświetlenie w kaskadzie co by glony miały światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie skała ułożona prawie pod taflę :)

Jak możesz to daj zdjęcie tych glonów w fzn-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie skała ułożona prawie pod taflę :)

Jak możesz to daj zdjęcie tych glonów w fzn-3.

Zgadza się bardzo mi się podobają akwaria gdzie skała jest pod samą taflą albo nawet ponad nią wychodzi.

Mogłem zaszaleć bo sporo skały miałem. Kaskada prawie całą zawalona skałą i glonami spaghetti. Od wczoraj chodzi oświetlenie w kaskadzie :).

10c041c577fb6216m.jpg

Wreszcie coraz częściej pokazuje się "obrażona" rurówka. Co ciekawe ta akurat jest białą w odróżnieniu od pozostałych.

6fcaa18ffe847252m.jpg

W starym akwarium miałem multum stomatellek i większość się przeniosło więc po zgaszeniu światła wyłazi ich multum :). Dziś jeszcze z sumpa w starym akwarium wyławialiśmy mysis krill i wężowidła. Szkoda było je zostawić ( w końcu w pierwszej kostce pierwszym życiem które wyszło ze skały były mysis ).

Z tego co widzę korale zaczynają się przyzwyczajać do nowych warunków.

Parę zdjęć robionych telefonem jakość odwzorowania kolorów marna ale coś widać.

af4beac09328a949m.jpg

25c9e496f59242e1m.jpg

8419c3d75ff48732m.jpg

Zdjęcie kaskady w środku wrzucę jutro.

Edytowane przez guzalki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać akwarium od 1.5 tygodnia jest prowadzone na soli Aquaforest i wszystkim " nano kostkom " polecam tą sól jeśli myślą o koralach sps w tak małym zbiorniku. Spróbujecie i będziecie wiedzieć o czym piszę. Jutro wrzucę zdjęcia ale jesteśmy bardzo miło zaskoczeni w porównaniu do poprzedniej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale której soli ?

Czy to jakaś tajemnica?

Sól konkursowa w fioletowym wiaderku.

reef salt

Co do naszego akwarium to przeżyliśmy katastrofę :(.

Wpadł do kaskady miedziany kabelek który się rozpuścił. W jedną noc większość korali jak i innego życia zeszło.

Po ciężkiej walce udało nam się odratować korale. Straty to seriatopora hystrix, krewetka czyszcząca, tectus, ślimaki. Dobrze że szybko zareagowaliśmy i resztę udało się uratować. Talerzówka ta ze zdjęć była totalnie goła (sam szkielet) , jednak zaczyna odrastać.Co ciekawe odrosty w dwóch miejscach są koloru pomarańczowego super fluo, zaś w innym miejscu takie jak była przedtem tylko polipy zielone fluo. Zastanawiamy się jak to możliwe.

wyglądała tak

00f18eca25ec94e0m.jpg

Teraz odrosty

1f8feb6d0fea13bem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze rekinowi chodziło jak sol była przed Aquaforest. Fajna kosteczka. Duży szacunek bo utrzymac w takiej małej ilości wody korale i kolory to jest cos. Cieszę sie ze sól AF działa :)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jak to się stało, że ten miedziany kabelek wpadł do kaskady. Może to pomoże innym ustrzec się tego typu wypadkom. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to napisz jak to się stało, że ten miedziany kabelek wpadł do kaskady. Może to pomoże innym ustrzec się tego typu wypadkom. :)

Mój błąd bo zrobiłem oświetlenie kaskady ledami dla glonów. Z braku czasu oświetlenie przykleiłem do pokrywki taśmą klejącą. Taśma pp z powodu wilgoci odkleiła się i kabelek wpadł do wody ( w nocy ) Rano było pozamiatane :(. Moja głupota.

Jeśli chodzi o sól to stosowaliśmy wcześniej h2o teraz używamy AF i powiem że jest zarąbista. Kolorki piękne, talerzówka totalnie zaskakuje i z dnia na dzień coraz więcej nowej tkanki. Sól mogę polecić osobą które myślą o sps w małej kosteczce ( 30l ). Z tego co zauważyliśmy korale wolą jak podmiana jest co 2 tygodnie ( nie co tydzień ). Skały jest jakieś 10 kg więc wody powiedzmy 20l. Do kaskady doszedł odpieniacz na kostce lipowej. Wielkość podmiany 5l. Sps mają widoczne przyrosty więc widać że nie jest źle. A i przy tak małym akwarium niezbędnym urządzeniem jest automatyczna dolewka jeśli chce się trzymać SPS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium, miałem taka samą sytuację, przerabiałem kable w koronie i nie zauważyłem, że jeden koniec kabelka od wiatraka zanurzył sie w wodzie gdy wróciłem od akwarium - pienił sie jak tabletka musująca - był pod napięciem 12V z tym że u mie to trwało jakieś 2 min , szkód nie było,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzalki, możesz wstawić zdjęcie filtra glonowego w twojej kaskadzie? Oraz jak zrealizowałeś oświetlenie. Zastanawiałem się nad kaskadowym algae scrubber'em, coś w ten deseń :


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.