Skocz do zawartości
tadzik443

Jakiego "karpia" polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chcialbym kupic jakas rybe ktora plywa po akwarium a nie przy dnie w ukwiale lub w skalach albo w piachu. Mam kilka ryb ale tak naprawde ich nie widac.

Zbiornik aktualnie 135l w styczniu bedzie zmieniany na wiekszy prosze o sugestie

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudochromis fridmani


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podobaja mi sie wiesz o tym

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

a cos bardziej kolorowego cos w stylu Nemateleotris decora

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik - obawiam się że to czego szukasz, to taka dwudziestoletnia sekretarka z czterdziestoletnim stażem. :smiling:

Większość ryb z naszych baniaków pływa blisko skał, bo albo tam żeruje, albo tam się chowa przed zagrożeniem.

Na pływanie w toni to raczej tylko duże drapieżniki mogą sobie pozwolić.

No, ale cuda się zdarzają - choćby i wspomniane przez zielonego mintaja margaritifery - i mnie zachowują się zupełnie odwrotnie? I gdzie tu logika natury?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będzie nowy zbiornik. Osobiście podobają mi się pokolce, a i pływają po całym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak zbiornik duzy I dlugi, to pokolec. Spokojny piesek-naso elegans, wariat- acanthurus lineatus :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po środku akwa zawsze pływa nemateleotris decora


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak podobaja mi sie pokolce zoltek, hepcio ale boje sie o ospe a akwa bede bral co najmniej 300l. Mam kilka karpi ale one nie plywaja po baniaq bo blazny sa w ukwialach solarias gdzies sie chowa mandaryn na skalach babka przy piachu gobidon na koralach i pterapogon w miejscu no i najwiecej co "plywa" to krewetka czyszczaca :)

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

u mnie po środku akwa zawsze pływa nemateleotris decora
no wlasnie o niej mysle bo kolorowa

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halichoeres chrysus

cały czas w toni i przy szybie - kolor jak żółtek (czyli piękny).



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chromis margaritifer, u mnie nie tłuką się jak viridisy, wszędzie ich pełno :)
najchetniej kupilbym tego konika i skrzydlice karlowata ktora by nie zjadla mi domownikow :)

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde myślałem że pisząć karpie masz na myśli konkretne ryby a tu gadka o mandarynach w 135 :p

Jak będziesz zakładał nowe szkło i chcesz np hepka to niestety musisz sie liczyć że nie jest to ryba do 300 a 500-600 litrowego szkła o długości najmniej 150cm, ta ryba MUSI mieć miejsce do pływania. Dopierko w takim litrażu można bawić się w pokolce a w aktualnym akwa polecam decore, magnifice może jakiegoś wargacza np Paracheilinus mccoskeri lub podobny, duży nie rośnie a na prewno będzie ciekawym obiektem obserwacji. Opcja są ryby ławicowate np Ostorhinchus parvulus lub Zoramia leptacantha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje z 2 ryby to max w moim baniaku stawiam na koralowce wiec lawice odpadaja

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Siganus vulpinus powiedzcie mi czy on lubi zjadac rurowki lub euphyllie? bo teraz nie pamietam ktory pokolec lubi sobie wciagnac rurowki

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S. vuplinus to popularny borsuk. Należy do rodziny Syganowatych a nie Pokolcowatych. Wszystkożerny ze wskazaniem na rośliny.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S. vuplinus to popularny borsuk. Należy do rodziny Syganowatych a nie Pokolcowatych. Wszystkożerny ze wskazaniem na rośliny.

Ale trafiają się egzemplarze lubiące sobie skubnąć acroporkę. Sami widziałem. No i jego rozmiar to raczej nie na 135 litrów, bo nawet mała sztuka jak jest wpuszczona to nie mam miejsca żeby rosnąć i się raczej męczy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podobają mi się pokolce, a i pływają po całym akwarium.

Nie zawsze , więc nie prawda.

hepcio ale boje sie o ospe a akwa bede bral co najmniej 300l.

no wlasnie o niej mysle bo kolorowa

Hepatus w 300l to moim zdaniem porażka

halichoeres chrysus

cały czas w toni i przy szybie - kolor jak żółtek (czyli piękny).

Potwierdzam u mnie najbardziej aktywna rybka, ale preferuje dużo piachu lub miejsc z górkami.

Nikt nie wie jakie kolega ma ryby ale wszyscy polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam halichoeres chrysus. kupione dwie same dobiora się w parkę. Bardzo aktywnie pływaja w toni Piękny kolor i elegancja pływania. są też minusy-potrzebują piasku,żeby zakopać sie na noc, i bywaja strachliwe- wiec korona lub przykrycie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zapobiec ospie, mysle ze z zakupem wiekszej rybki warto sie powstrzymac, zanim nowy, wiekszy zbiornik dojrzeje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie tzw piżamki nawet 4 szt nie rosną duże apływają w toni no i nie są ani agresywne dla ryb ani szkodliwe dla korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizamke juz mialem czekam na wieksze akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik a ja polecam picasso,kupiłem jedną od znajomego ze względu na plagę ślimaków osiadłych i dzikich rurówek.Akwarium i sumpa wyczyściła w dwa tygodnie do czysta. Śliczna rybka przyjazna dla innych mieszkańców i od rana do wieczora pływa przy przedniej szybie i się na ciebie gapi.Zjada wszystko co się wrzuci i bierze pokarm nawet z ręki. Jak byś chciał zobaczyć na żywo to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picasso fajna rybcia. Myśląca, ale rządzi w baniaku, ja się jej pozbyłem ,z powodu agresywnego uposobienia.ale nemateleotris decora rzeczywiście wszędzie ich pełno, trochę płochliwa, ale zawsze na pierwszym planie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picasso do takich litraży? To chyba przesada, przecież ta ryba dorasta do 30cm i faktycznie dorosłego osobnika można wielkością przyrównać do dorodnego karpia.

Decora, potwierdzam- fajna ryba, ale jej płochliwość zależy chyba od egzemplarza, moja wciąż kręci się wokół centrum przedniej szyby, a czyścikiem muszę ją popchnąć bo inaczej nie odpłynie w trakcie czyszczenia.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria kolego Greg ryby te rosną tylko w warunkach naturalnych,w akwariach trzymają wymiar z odłowu.To opinia hodowcy który trzyma je od trzech lat jako ekipę porządkową.Mój egzemplarz ma wymiary błazna i podobno w tym czasie nie urósł nawet o centymetr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.