Skocz do zawartości
Krzysiek31

błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanko ostatnio dwa moje błazny pływają cały czas przy samej górze akwarium, czym to jest spowodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzień też? bo nasze na przykład większość czasu spędzają u góry i tam śpią równie (nie mamy ukwiału) ale w dzień pływają też niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie prawdopodobnie zwierzęta hodowlane które zazwyczaj nie wykazują zainteresowania ukwialem/koralowcem ale wczesniej czy później to zrobią. Często pływają w rogu akwarium gora-dol.

wysłałem z tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w nocy śpią razem na samej górze , w ciągu dnia pływają po całym akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nowe ? znaczy kiedy wpuszczone - może jeszcze w stresie

mój "szalał" przez 3 czy 4 dni zanim wybrał sobie "bazę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze to akurat dziki :) a nie wykazują zainteresowania ukwiałem bo go nie mamy :)

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po paru dniach znalazł sobie miejsce tuż pod powierzchnią wody za przedluzka wlotu do kaskady i tam śpi. W dzień pływa po całym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazenkinoc spędzaje pod powierzchnia a dzień całe akwarium jest ich.


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam błazny , które tak się zachowywały.Też spały w górnym rogu akwarium.W dzień pływały po całym akwa.

Niedawno kupiłem trzeciego , który pływał w całej grupie w ukwiałach w sklepie ( podobno 200 sztuk).Ten trzeci po przywiezieniu ze sklepu od razu wpłynął do rodactisa , a po gdzieś trzech godzinach zadomowił się w ukwiale. Następnego dnia te moje pierwsze też zaczęły się ocierać o ukwiał... . Teraz wszystkie trzy nocują w ukwiale.....

Akwarium mam od Pażdziernika 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, błazny śpią za cyrkulatorem pod powierzchnią. W dzień pływają po całym akwa i mimo że mają ukwiał przez półtora miesiąca nawet się o niego nie otarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Rhodactis moje w nim się wycierają i nie ma takiego problemu jak z ukwiałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ukwiałami to chyba jest różnie jedni mówią że wędrują inne siedzą na d*pie. Mój od 2,5 miesiąca nie ruszył się nawet o cm, według mnie jest bez problemowy.. Cycuszków nie wymienił bym na nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka mieś temu jak nie miałem Quadri - to błazen cały czas siedział w Rhodactis

teraz siedzi w ukwiale - ale .. siedzi CAŁY CZAS :p nawet o 3cm - dosłownie TRZY sie wychodzi - żarcie musi mu wpłynąć prawie do pyska leniwy jakiś mi się trafił ? - nawet jak go przegonie patyczkiem "na spacerek" to po max minucie wraca "do domu"

troche mnie to denerwuje bo 60L do dyspozycji a on siedzi .. dosłownie jak w szklance ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka mieś temu jak nie miałem Quadri - to błazen cały czas siedział w Rhodactis

teraz siedzi w ukwiale - ale .. siedzi CAŁY CZAS :p nawet o 3cm - dosłownie TRZY sie wychodzi - żarcie musi mu wpłynąć prawie do pyska leniwy jakiś mi się trafił ? - nawet jak go przegonie patyczkiem "na spacerek" to po max minucie wraca "do domu"

troche mnie to denerwuje bo 60L do dyspozycji a on siedzi .. dosłownie jak w szklance ...

Ha :)

Chcesz się wymienić ??? Mój od prawie roku nie chce się zadomowić dosłownie nigdzie tylko pływa po całym zbiorniku. Postanowiłem że dołożę Quadri , wsadziłem ukwiał do pojemnika złapałem błazenki i wpuściłem razem myśląc że jak będą razem i w małym pojemniku to ocierając się o ukwiał zaczają bazę i zamieszkają razem , po czterech dniach w pojemniku wpuściłem ryby i ukwiał do zbiornika i ??? NIC ukwiał sobie a błazny sobie :( wolą poocierać się o cyrkulację :( Irytująca sytuacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do Wa-wy trochę daleko - spróbuj w jakim sklepie się dogadać

uparłem się i go "wytresuję :p od mniej więcej 2tyg co dzień go "ganiam" po akwarium żeby sie treochę rozruszał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silwia ty zamiast go tresować lepiej kup ode mnie już sprawdzonego,a on zajmie się wychowaniem twojego :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a wiesz że chodzi mi drugi po głowie ?

PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie również śpią zaraz pod powierzchnią, ale by było dziwniej głową w kierunku dna. Rano oczywiście się poziomują :)

Przy okazji samica jakiś tydzień temu zaczęła dostawać czarnych kropek na ciele, czy to jest normalne i czym może być spowodowane. Oczywiście jest żywa, chętnie pobiera pokarm i nie widzę nic podejrzanego. Zdjęcie poniżej:

edit: o.k. już wyczytałem o co chodzi.

post-24347-0-33844400-1423521722_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha :)

Chcesz się wymienić ??? Mój od prawie roku nie chce się zadomowić dosłownie nigdzie tylko pływa po całym zbiorniku. Postanowiłem że dołożę Quadri , wsadziłem ukwiał do pojemnika złapałem błazenki i wpuściłem razem myśląc że jak będą razem i w małym pojemniku to ocierając się o ukwiał zaczają bazę i zamieszkają razem , po czterech dniach w pojemniku wpuściłem ryby i ukwiał do zbiornika i ??? NIC ukwiał sobie a błazny sobie :( wolą poocierać się o cyrkulację :( Irytująca sytuacja :(

na japońskich forach piszą że musisz je dłużej trzymać niż 4 dni :)

nieraz ponad 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błazenek, którego mam od 4 dni upatrzył sobie przednią szybę i pływa tak od lewego do prawego.

Kiedyś jak miałem parkę błazenków to uwielbiały quadriego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje blazny początkowo zadomowily sie w Sinularii a od paru miesięcy mieszkają w Euphylliach a w nocy śpią przy szybie nad termometrem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

silwia ty zamiast go tresować lepiej kup ode mnie już sprawdzonego,a on zajmie się wychowaniem twojego :yes

he he jednak mój wygrał :) siedzą teraz oba

choć jak dam papu to się ruszą .. do max połowy zbiornika - ten od Ciebie jest ciut trochę śmielszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj im jeść jak najdalej od ukwiała,jak zgłodnieją to w końcu ruszą na obchód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień i moje błazenki nie chcą wejść sobie do euphylli glaberescens :(

mam nadzieję, że wejdą i będą się w nim taplać :)

Obecnie śpią w piasku w rogu akwarium, w ciągu dnia szaleją po całości - małe rybki z full ADHD


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.