Skocz do zawartości
masters1623

Oceanops Elacatinus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chcial bym kupic kilka sztuk, a nie ma zbytnio o niej informacji, ile szt w akwarium mozemy trzymac, rybka nocna czy nie, czy siedzi w skalach czy plywa po zbiorniku, jak z agresia itd??

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rybka agresywna do innych przedstawicieli swego gatunku, chyba że trafisz na dobraną parkę. Nie jest rybą aktywną, siedzi głównie na tyłku :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedną sztukę była widoczna i dosyć aktywna (na tyle ile jej doktorek pozwolił). Niestety została załatwiona przez ww. osobnika. Przypuszczam, że te ryby się nie tolerują w jednym akwarium ze względu na zewnętrzne podobieństwo i konkurencję pokarmową. Na pewno jeszcze kiedyś tę rybkę zakupię, ponieważ bardziej podoba mi się niż doktorek, a spełnia w akwarium tę samą rolę. Poza tym pochodzi z Karaibów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sklepach jej niestety nie ma :(

Jets łatwiejsza do utrzymania niz doktorek. Fakt w toni wodnej nie pływa, ale siedzi na skałce co chwila przepływa gdzie indziej i ogólnie ja widać.

Mam jedna a chciałam parke

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz w sklepach się pojawia. Ja widziałem w Acroporze. Jednak nie wiadomo na jakiej płci osobnika się trafi i czy stworzą dobraną parę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę kompletować obsadę do swojego akwarium (ok 400 l w obiegu). Ostatnio kupiłem doktorka (Labroides dimidiatus), ale przeżył tylko kilka dni. Może zamiast doktorka wybrać  Oceanops Elacatinus? Z tego co wiem to ta rybka, popularnie zwana neonem gobby, ma zwyczaje żywieniowe zbliżone do Labroides.  Co sądzicie o tej rybce jako alternatywie dla doktorka? Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56miał (ma) tą rybkę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56 napiszesz kilka słów o tej rybce? Zastapi doktorka przy "obsłudze"  dwóch pokolców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

@Jacek56miał (ma) tą rybkę.

Jacek ma i poleca jako stację czyszczącą dla rybek. Kupowanie doktorka to nie etyczne. OK prościej, strata kasy i być może innych rybek, które będzie gonić. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jacek56 napisał:

Jacek ma i poleca jako stację czyszczącą dla rybek. Kupowanie doktorka to nie etyczne. OK prościej, strata kasy i być może innych rybek, które będzie gonić. 

Z doktorkiem to chyba jak z Chelmonem. Mój ugania się tylko za pokolcami i ładnie je czyści. Inne ryby go nie interesują. Poza tym pobiera każdy rodzaj pokarmu. Kiedyś zaginął, myślałem, że już po nim. Znalazłem go w sumpie w komorze odpieniacza, gdzie hasał radośnie. Jak przeleciał przez pudełko przelewowe, do dziś zachodzę w głowę. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jacek56 napisał:

Jacek ma i poleca jako stację czyszczącą dla rybek. Kupowanie doktorka to nie etyczne. OK prościej, strata kasy i być może innych rybek, które będzie gonić. 

Dzięki za info :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.