Skocz do zawartości
rybak195

akwarium duże ok 2500l pomocy w wymiarach

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie dylematy się mnożą niedawno był problem z zagospodarowaniem powierzchni ale materiały się przydały Heniutek obiecał pomoc jest dobrze . Pomocy jaki wymiar wysokość 60 czy 80 głębokość 100 czy 120lub inne uzasadnione propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wszystko zależy od miejsca. Jak bym miał możliwości to zrobiłbym 300/100/80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokość 80 może być mało wygodne przy jakichkolwiek pracach szczególnie jak będzie korona jakaś - może wartość środkowa byłaby optymalna czyli 70. a głębokość - jak masz mieć dostęp tylko od jednego długiego boku to też raczej 100 niż 120.

Jakie oświetlenie planujesz i co ma być w środku?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wszystko zależy od miejsca. Jak bym miał możliwości to zrobiłbym 300/100/80.

ale wiesz niższe jest tańsze i lepiej doświetlić sam już nie wiem stąd te dylematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320x80x70 będzie pięknie i tanio.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65wys i 80gł. i uważam że to max, chyba że jest możliwość obsługi z dwóch stron. Na wysokość 65 wystarczy szyba 12, powyżej 15 i cena za zbiornik 2 lata temu razy 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokość 80 może być mało wygodne przy jakichkolwiek pracach szczególnie jak będzie korona jakaś - może wartość środkowa byłaby optymalna czyli 70. a głębokość - jak masz mieć dostęp tylko od jednego długiego boku to też raczej 100 niż 120.

Jakie oświetlenie planujesz i co ma być w środku?

wszystko co ładne i światełko ledy mojego pomysłu już testuje

Mam 65wys i 80gł. i uważam że to max, chyba że jest możliwość obsługi z dwóch stron. Na wysokość 65 wystarczy szyba 12, powyżej 15 i cena za zbiornik 2 lata temu razy 3.

z jednej strony tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320x80x70 będzie pięknie i tanio.

Tomek zastanów się to pisze producent (wykonawca).

P.S. Przemek wyślę Ci za niedługo nowy projekt do wyceny :)

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 80 cm wysokości i przy moim wzroście (195) ciężko dostać tylko do środkowych partii dna zbiornika (głębokość 100 cm, akwa widoczne z trzech stron). Ale niższego bym nie chciał. Moim zdaniem ładniej wygląda wysoki słup wody niż niska (płytka) sadzawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 80 cm wysokości i przy moim wzroście (195) ciężko dostać tylko do środkowych partii dna zbiornika (głębokość 100 cm, akwa widoczne z trzech stron). Ale niższego bym nie chciał. Moim zdaniem ładniej wygląda wysoki słup wody niż niska (płytka) sadzawka

Dzięki to mi pomaga 60 cm to trochę za mało masz racje.

Tomek zastanów się to pisze producent (wykonawca).

P.S. Przemek wyślę Ci za niedługo nowy projekt do wyceny :)

Michał twój pierwszy pomysł jest dobry czyli posłuchał byś Przemka i poszedł na kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzeba wziąć pod uwagę koszty wykonania zbiornika to na pewno posłuchałbym Przemka, w końcu jest fachurą, który je wykonuje. :)

Z resztą warto poczytać opinie posolonych kolegów i koleżanek, którzy u Niego (Przemka) zamówili swoje szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z checia sie woiem jak cenowowychodzi taki baniak 320x80x70


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z checia sie woiem jak cenowowychodzi taki baniak 320x80x70

Czytałem gdzieś na forum, że samo szkiełko (podobnej wielkości) kosztowało ok. 8 tys. jeśli chodzi Ci o w pełni wyposażone to raczej nie ma górnej granicy, a minimum to 25zł/1L.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie cena samego szła


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze w jakim pomieszczeniu ma stać zbiornik. Jeśli duży salon to 300/100/80 będzie się super prezentować. Natomiast w małej kawalerce taki baniak może za bardzo dominować i pomniejszać pokój. W małym pomieszczeniu zrobiłbym niskie, ale dłuuuugie i głębokie akwa wciśnięte w ścianę lub regał (tak żeby szyba frontowa była zlicowana ze ścianą/regałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze w jakim pomieszczeniu ma stać zbiornik. Jeśli duży salon to 300/100/80 będzie się super prezentować. Natomiast w małej kawalerce taki baniak może za bardzo dominować i pomniejszać pokój. W małym pomieszczeniu zrobiłbym niskie, ale dłuuuugie i głębokie akwa wciśnięte w ścianę lub regał (tak żeby szyba frontowa była zlicowana ze ścianą/regałem.

będzie stało w naszej restauracyjce którą buduje.

post-16696-0-44581600-1428472906_thumb.jpg

post-16696-0-19188700-1428472930_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przewidujesz karty stałego klienta?Nie dość że taki zbiornik to jeszcze restauracja....Ja się piszę!Mało tego-idealne miejsce na integrację opolskich morszczaków :thumbsup:

Pozdrawiam.Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez podoba wymiar jaki podal Jurek:350x120x60- 65


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przewidujesz karty stałego klienta?Nie dość że taki zbiornik to jeszcze restauracja....Ja się piszę!Mało tego-idealne miejsce na integrację opolskich morszczaków :thumbsup:

Pozdrawiam.Seba

Jestem jak najbardziej tego samego zdania !! ;-)


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 cm przekracza standardową długość tafli 321x225cm . Warto płacić 30-40% więcej za JUMBO- 30 cm długośći ?

Zrobiłem dość dużo akwari o takich wymiarach 320x80x70 proporcje super jak i względy ekonomiczne.Dlatego też taki sugeruję autorowi . Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić szersze .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie stało w naszej restauracyjce którą buduje.

To proponuję 300/100/80 :). Żeby wysocy goście nie musieli się schylać przy oglądaniu. A kurduple jak zadrą głowy do góry to tym lepiej - większe wrażenie na nich zrobi :). I stelaż na 110 wysokości.

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar niezły,mam teraz na stole cos podobnego,deko większe 315x100x85h.Robi wrażenie,

.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar niezły,mam teraz na stole cos podobnego,deko większe 315x100x85h.Robi wrażenie,

.

Na pewno robi wrażenie. Miło popatrzeć na takie szkiełko czy to w restauracji czy to w salonie w domu. :) ahh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.