Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złapałem kraba na szklankę z krewetką , tylko nie wiem co to za krab jak by ktoś wiedział to z góry dziękuje

post-23041-0-22417500-1430461432_thumb.jpg

post-23041-0-35323400-1430461443_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Łobuz. Lubi mięso :) eksmisjia


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takiego krabika ( moja domowa płeć piękna jak go zobaczyła to od razu nadała mu imie Arnold - z powodu tak fajnego umięśnienia krabika ) - na początku był spokojny fajny wcinał sobie glony - więc byłem zadowolony. Po jakimś czasie gdy posmakował mięsa musiałem go regularnie dokarmiać żeby był spokojny. Zrobił się jednak zuchwały i zaczął zaczepiać ślimaki - które w dość szybkim tempie zaczęły znikać. Historia z naszym Arnoldem skończyła się tak że krabik ze swej łapczywości próbował wciągnąć całego ślimaka wraz z muszlą do swej norki gdzie w dzień spał i to w taki pechowy sposób że muszla tak wejście zaklinowała że za chole...... nie dało się jej usunąć. Jednym słowem łakomstwo go zgubiło.

Tak czy inaczej co byś nie postanowił w jego sprawie to go nie spuszczaj w kiblu - ktoś na pewno go chętnie przygarnie.

Edytowane przez marcinos75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego musi odejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ale dla mnie źle mu się patrzy z oczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nabroił trochę, wyrzucał różne rzeczy ze skały, polował na ślimaki. Przegiął, jak pożywił się błazenkiem (wcześniej zamęczonym przez drugiego błazna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi w dzień w skale a w nocy sobie chodzi , może złapał jakiegoś ślimaka ale musi być równowaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intruz, lepiej się go pozbyć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do sumpa z nim - albo oddaj komuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sumpa ale co on tam będzie robił musiałbym go dokarmiać , nie wiem na razie jest w szklance i sobie siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium nie rozrabiał, jednak jak tylko nadarzyła się okazja, to go przeniosłem do sumpa. Moja żona z kolei nadała mu ksywkę "Ruski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka czy tego kraba w/w mogę dać do sumpa bez skały i dawać mu krewetki koktajlowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej komory :) Jak nie ma tam odpieniacza ani pompy obiegowej i nie przelezie nigdzie, można dać, ale kawałek skały, zawsze się zmieści. A nie myślałeś o złożeniu jakiejś małej kostki dla niego ? Małe akwarium można kupić za grosze - z tego co widziałem choćby na olx, za 50-80 zł można skompletować zestaw, a zwierzak ciekawy - można poobserwować. Skałę i glony dorzucić i masz fajny biotop :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh też byłem podjarany tym krabem :p ale bandyta z niego:D cieszyłem się jak dziecko, że przytargałem kraba na skale i co... kosztował mnie z dobre 150 PLN jak podliczyłem tectusy, które mi wrąbał ;):D

Jestem przeciwny spuszczania w kibelku więc następnym razem taki pasażer na gapę ląduje w sumpie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego musi polecieć na dół , chyba ze ktoś go weźmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslesz mi:)

??????????

Spojrz jaki domek mu zapewnie.

Tylko czy mi nie zje makroglonow?

11188414_896826520369839_5571876917384928150_n.jpg?oh=e22f7ec6d18f9ff8088e17354822668d&oe=55D78763

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko sprawie kraba , a mianowicie wpuściłem go do sumpa i siedzi tam gdzie pompa odopieniacz tylko ze pompe chciałbym położyć głębiej bo mi słabo pieni i tu moje pytanko czy muszę łapać kraba czy może tam być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nikt nie odpowiada na w/w pytanie, a tu drugie dziś wyciągałem pompę od pieniacza i patrze kraba nie ma i nie wiem gdzie jest , albo jakoś wszedł po pompie i wsuną się do innej przegrody tam gdzie jest siporax i wata ,nie wiem ????, będę musiał wyciągać i sprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tego co widzę nie powinno go wciągnąć a jak by go wciągło to coś by było nie tak chyba ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go zmielilo to ma pecha po co wszedł do pompy napewno go nie wyciągnęło bo szpary nie są takie duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.