Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię sam sobie F2. Mam pewność że nie leje jakiś niepotrzebnych związków jak może mieć miejsce przy hodowli na nawozach do kwiatków. Tabele stężeń znalazłem w necie i po prostu łącze odpowiednie związki po konsultacjo żonka która z zawodu jest technologiem uzdatniania wody. Szkoda tylko że nie pracuje w zawodzie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki brzęczyk polecacie do napowietrzania - mieszania fito? Chodzi mi o cichą pracę - wydajność minimalna (jeśli dobrze rozumiem).

Edytowane przez Amphiprion (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki brzęczyk polecacie do napowietrzania - mieszania fito? Chodzi mi o cichą pracę - wydajność minimalna (jeśli dobrze rozumiem).

Ja mam jakiś profesjonal Trent 4.5w z dwoma wyjściami. Jest zdecydowanie za mocny i mam go skreconego. Kupilem taki bo znajomy sprzedawał po kosztach. Nie zależało mi bo hodowlę mam w piwnicy więc jej nie słychać

W sumie to bardziej będzie słychać bąble powietrza jak bulgocza niż pompke chyba w każdym wypadki.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy, do hodowli fito mozna dodawac kranowki ;)

Z czystej ciekawości... Ile tek kranówki lać na 1l fito :)? - na oko?


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości... Ile tek kranówki lać na 1l fito :)? - na oko?

Tester chyba bardziej teoretycznie to napisał... Myślę że sam tego nie stosuje. Pewnie zależy to od stężenia związków jakie masz w kranowce. Fito urosnie na wszystkim co ma w sobie azotan fosfor i żelazo. Nie możesz za bardzo rozcieczyc fito bo zawartość soli ci spadnie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o tym na jakims angielskim blogu. Woda kranowa ma wszelkie potrzebne mineraly wlaczajac azotany, fosforany i zelazo. Musi tylko odstac 12 h w celu uwolnienia chloru. Ilosc zalezy od "gestosci" fito. Trzeba dawac na tyle malo aby byla jak najszybciej przetwarzana i nie trafiala do akwarium. Co do ilosci to nawozenie kranowka mialo byc jednorazowo jako ratunkowe w przypadku braku odpowiedniego nawozu. Mysle ze ilosciowo przy obfitym fito okolo 5 % objetosci. I zapewne jie czesciej niz co 4-5 dni.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy wody z kranu to ci wyjdzie jakie są stężenia. W każdym kranie inne...

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości... Ile tek kranówki lać na 1l fito :)? - na oko?

Bartkowi chodziło chyba by solankę robić z kranówki ,bo tak to ci zasolenie spadnie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba pamiętać że to czego fito nie zje no się tym nie żywi trafi do zbiornika a po coś stosujemy przy uzdatniania wody do podmian filtry RoDi

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie w temacie, a jednak trochę nie.

Podpowiedzcie czy jak dołożę 20l DSB z refugium jako panel do działającego i w miarę stabilnego zbiornika wielkości 96l może wywrócić się wszystko do góry nogami? Bo wiadomo ze te 20l muszę uzupełnić świeża solanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobilem kranik w bialym wiadrze po soli w ktorym hoduje fito i zwyczajnie nalewam sobie szklaneczkę co wieczór :)

Zastanawia mnie tylko czemu nie mam w piasku bombli a dsb juz miesiąc się kręci a w nim troche spagetti które rośnie a z zwierząt tylko wężowidło.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie w temacie, a jednak trochę nie.

Podpowiedzcie czy jak dołożę 20l DSB z refugium jako panel do działającego i w miarę stabilnego zbiornika wielkości 96l może wywrócić się wszystko do góry nogami? Bo wiadomo ze te 20l muszę uzupełnić świeża solanka.

Możesz sobie zebrać np. 10 litrów albo i więcej z podmian do jakiegoś baniaka w ciągu np 2 tygodni i wtedy DSB zalać swoją własną już dojrzałą wodą. Nawet jeśli będzie to świeża solanka to nie powinno się nic zdarzyć.

Jeśli jednak uda Ci się zebraćte 20l, a nawet chodzić 10 l z podmian (co tak na prawdę nie powinno być problemem) to już na pewno będziesz spać spokojnie;)

Ja sobie zrobilem kranik w bialym wiadrze po soli w ktorym hoduje fito i zwyczajnie nalewam sobie szklaneczkę co wieczór :)

Zastanawia mnie tylko czemu nie mam w piasku bąbli a dsb juz miesiąc się kręci a w nim troche spagetti które rośnie a z zwierząt tylko wężowidło.

1 Miesiąc to może być jeszcze za wcześnie na denitryfikację beztlenową :)

Wszystko zależy od setupu i prądu wody -- od tego jak życie rozwijające sięw głębszych warstwach DSB wyczerpie tlen i przygotuje środowisko dla bakterii beztlenowych. jak dla mnie 1 miesiąc to stanowczo za wcześnie,

Z tym fito to fajny patent... ja właśnie szukam źródła Fito na start hodowli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wlasnie zastanawiałem nad woda z podmian, tylko powiedzcie czy ja ja moge tak normalnie przechowywac bez grzania i bez ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kilka pytań co do dsb i refugium:

1. czy wam tez śmierdzi z niego,mam dość niski poziom wody a glony się rozrastają i te na powierzchni trochę śmierdzą

2. jak sie pozbyć tego zapachu bo akwarium mam w pokoju gdzie śpię i muszę wietrzyć a zima

3. czy można było by zastąpić dsb na przykład siporaxem (chyba tak to sie pisze)

4. ile siporaxu będzie miało podobna wydajność co DSB z refugium mam 12cm wysokie na 37x24

5. czy jest jakiś przelicznik ile siporaxu trzeba na ile litrów


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kilka pytań co do dsb i refugium:

1. czy wam tez śmierdzi z niego,mam dość niski poziom wody a glony się rozrastają i te na powierzchni trochę śmierdzą

2. jak sie pozbyć tego zapachu bo akwarium mam w pokoju gdzie śpię i muszę wietrzyć a zima

3. czy można było by zastąpić dsb na przykład siporaxem (chyba tak to sie pisze)

4. ile siporaxu będzie miało podobna wydajność co DSB z refugium mam 12cm wysokie na 37x24

5. czy jest jakiś przelicznik ile siporaxu trzeba na ile litrów

DSB nie smiedzi glony tez nie smierdza niewiem co sie dzieje ale cos jest nie tak.

Ja osobiscie nigdy bym nie zamienil Dsb na siporax no chyba ze nie mial bym innej mozliwosci.

Twoje Dsb jest dosc mlode wiec procesy zyciowe dopiero powstaja daj mu szanse.

Moze swiecisz za mocno na glony duza temperatura, moze brak wentylacji w sumpie.

Zawsze mozesz skrocic czas swiecenia glony spowolnia lub usun glony calkowicie zostaw DSB.

Daj fotki calosci moze na cos wpadniemy.

Tak sie wlasnie zastanawiałem nad woda z podmian, tylko powiedzcie czy ja ja moge tak normalnie przechowywac bez grzania i bez ruchu?

Damian piasek trzeba odpowiednio przygotowac przed zasypem.

zakupic piasek wymoczyc, przeplukac dobrze w Ro sprawdzic czy niema fosforanow.

wsypac do pudelka zalac solanka z podmiany czy swieza i do systemu.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zebrać np. 10 litrów albo i więcej z podmian do jakiegoś baniaka w ciągu np 2 tygodni i wtedy DSB zalać swoją własną już dojrzałą wodą. Nawet jeśli będzie to świeża solanka to nie powinno się nic zdarzyć.

Jeśli jednak uda Ci się zebraćte 20l, a nawet chodzić 10 l z podmian (co tak na prawdę nie powinno być problemem) to już na pewno będziesz spać spokojnie;)

1 Miesiąc to może być jeszcze za wcześnie na denitryfikację beztlenową :)

Wszystko zależy od setupu i prądu wody -- od tego jak życie rozwijające sięw głębszych warstwach DSB wyczerpie tlen i przygotuje środowisko dla bakterii beztlenowych. jak dla mnie 1 miesiąc to stanowczo za wcześnie,

Z tym fito to fajny patent... ja właśnie szukam źródła Fito na start hodowli...

Siemka. Ja bąble w piasku miałem po jakiś trzech tygodniach. Jak chcesz to wyśle ci trochę swojego fito na start tylko oddasz za przesyłkę. Będziesz miał prezent pod choinkę. MoGe nawet paczkomatem ci wysłać bo jest ciepło to nic mu nie będzie. W końcu gotowe trzyma się w lodówce.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Możesz sobie zebrać np. 10 litrów albo i więcej z podmian do jakiegoś baniaka w ciągu np 2 tygodni i wtedy DSB zalać swoją własną już dojrzałą wodą. Nawet jeśli będzie to świeża solanka to nie powinno się nic zdarzyć.

Jeśli jednak uda Ci się zebraćte 20l, a nawet chodzić 10 l z podmian (co tak na prawdę nie powinno być problemem) to już na pewno będziesz spać spokojnie;)

1 Miesiąc to może być jeszcze za wcześnie na denitryfikację beztlenową :)

Wszystko zależy od setupu i prądu wody -- od tego jak życie rozwijające sięw głębszych warstwach DSB wyczerpie tlen i przygotuje środowisko dla bakterii beztlenowych. jak dla mnie 1 miesiąc to stanowczo za wcześnie,

Z tym fito to fajny patent... ja właśnie szukam źródła Fito na start hodowli...

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest, kopiłem wentylator zobaczymy jak będzie,nie jest to jakiś smród ale jak nie otworze okna na dzień jak idę do pracy to jak wrócę to trochę śmierdzi,w moim wątku jest film i widać na końcu całego sumpa Piotr to luknij jak możesz, tez nie chce zamieniać na siporax ale jak sie nie zmieni ten zapach to będę zmuszony coś wymyślić


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa obiegowa daje okolo 2500L/h do tego mam małą pompkę która miesza wodę tam


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest, kopiłem wentylator zobaczymy jak będzie,nie jest to jakiś smród ale jak nie otworze okna na dzień jak idę do pracy to jak wrócę to trochę śmierdzi,w moim wątku jest film i widać na końcu całego sumpa Piotr to luknij jak możesz, tez nie chce zamieniać na siporax ale jak sie nie zmieni ten zapach to będę zmuszony coś wymyślić

Na filmie wyglada byc wszystko oki czy ten zapach nie idzie z kubka odpieniacza?

Jesli nie znajdziesz przyczyny wytni calkowicie glony do minimum i zobaczysz czy nadal bedzie zapach

Dsb bez glonow nadal pozostaje dosc silne czy odpieniacz nie ma dodatkowego powietrza podlaczonego ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz ciągnie powietrze z szafki,teraz będę miał prawie 2 tyg wolnego to przyjże się problemowi bliżej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.