Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne sie do pytania o plenum. Czy chodzi tylko o mozliwosc mierzenia parametrow w strefie beztlenowej, czy odciaganie tej wody ma inny cel? Oczyszczanie? Odswierzanie?

Wysłane z mojego GOCLEVER przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial zapach z odpieniacza ;) u mnie wali z kubka az milo ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne sie do pytania o plenum. Czy chodzi tylko o mozliwosc mierzenia parametrow w strefie beztlenowej, czy odciaganie tej wody ma inny cel? Oczyszczanie? Odswierzanie?

Wysłane z mojego GOCLEVER przy użyciu Tapatalka

Wszystkiego po trochu i do tego zabezpieczenia przed jak to ludzie opisują "bomba z opiluznuonym zaplonem" Bo w momencie nagromadzenia w strefie beztlenowej szkodliwych związków wystarczy ja zalać od góry i DSB startuje od zera. Było juz o tym pisane.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Ja bym obstawial zapach z odpieniacza ;) u mnie wali z kubka az milo ;)

Też mi się tak wydaje bo u mnie jest tak samo. Najgorzej jak kapnie mi gdzieś w łazience podczas opróżniania wali masakrycznie całą lazienka. Hejtaler może jak opróżnisz kubek nie włączając odpieniacza na kilka np dwie godzinki na próbę zobaczysz czy dalej wali w szafce.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Albo gdzieś syfem kubeczka z szafkę oblales to też może być to.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego po trochu i do tego zabezpieczenia przed jak to ludzie opisują "bomba z opiluznuonym zaplonem" Bo w momencie nagromadzenia w strefie beztlenowej szkodliwych związków wystarczy ja zalać od góry i DSB startuje od zera. Było juz o tym pisane.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Też mi się tak wydaje bo u mnie jest tak samo. Najgorzej jak kapnie mi gdzieś w łazience podczas opróżniania wali masakrycznie całą lazienka. Hejtaler może jak opróżnisz kubek nie włączając odpieniacza na kilka np dwie godzinki na próbę zobaczysz czy dalej wali w szafce.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Albo gdzieś syfem kubeczka z szafkę oblales to też może być to.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

tak zrobię w końcu mam trochę wolnego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do pytania o plenum. Czy chodzi tylko o mozliwosc mierzenia parametrow w strefie beztlenowej, czy odciaganie tej wody ma inny cel? Oczyszczanie? Odswierzanie?

Wysłane z mojego GOCLEVER przy użyciu Tapatalka

Odciaganie wody z plenum jest dosc delikatnym tematem.

Niewiele jest informacji od uzytkownikow

Napewno wiemy ze pozwala na testy.

Realnie ile korzysci plynie z plenum jest pod znakiem zapytania

Ja spuszczam doswiadczalnie okolo 100ml co tydzien

Czy dobrze niewiem, plenum traktuje jako dodatkowe zabezpieczenie na wypadek

Jakiegos problemy jakiego ???


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to mnie zaskoczyłeś z taką ilością wody odciaganej z plenum.

Jaki masz w tym cel?

DSB masz młode, zeby nie powiedzieć bardzo młode, więc nic nie wiele się tam jeszcze zdeponowało i pewnie jeszcze długo nie zdeponuje. Nie masz oznak stresu DSB ani sczernień.

DSB może przez kilka lat działać doskonale bez straty wydajności bez żadnego plenum. I tak zresztą działa w dziesiątkach tysięcy zbiorników. Rozumiem jak działa samo plenum, którym jest sama 2cm warstwa wody z niską ilością tlenu pod złożem. Ale nie kumam czemu tak dużo i często odciągasz tej wody. Regularne odciąganie wody z tej warstwy podważa sens posiadania plenum.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsb jak i plenum jest dosc glebokie 100ml nie jest to ilosc ktora moze zagrozic strefie beztlenowej.

Dlaczego to robie ? z mysla o azotanach ktore dzieki temu przedostaja sie szybciej do czesci plenum z warstwy piasku

Przynajmiej tak mi sie wydaje, testy pokazuja zera no3 po4 w plenum

Cale Dsb jest z piasku koralowego zalezy mi na utrzymaniu ph dlatego tak czesto spuszczam wode do testow

Wazny element to dzialanie DSB niewiem na ile negatywnie moze plywac 100ml odcieku ale Dsb dziala poprawnie.

Mozliwe ze masz racje. Jest wiele teorii zastraszajacych metode Dsb Zwlaszcza z siarkowodorem dlatego u mnie czeste tesy

jeszcze fotki glonarium rosna jak szalone wiadro miesiecznie przyrostu

IMG 1145

IMG 1149

IMG 1150

IMG 0954 (2)

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy Hany i saliferta pokazuja zera licze na to ze w piasku zwlaszcza gornej warstwie jest wiecej fosforanow czy azotanow

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. To swiadczy o dzialaniu dsb. Plenum jako takie nie redukuje azotanow, tylko wlasnie hamuje powstawanie substancji takich jak H2S. Po to wlasnie jest.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie to wyglada super gloniska


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artur tokajuk witaj,napiszesz cos wiecej na temat "zieleniny",gratki.jest sliczne i robi wrazenie,waw :thumbup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine przypomnij proszę jaki wymiar Refugium i ile tam świecisz? bo ja przez 3 miesiące nie zapełniłem jeszcze DSB na tyle aby już kosić wiadro glonów miesięcznie :baby:

Siemka. Ja bąble w piasku miałem po jakiś trzech tygodniach. Jak chcesz to wyśle ci trochę swojego fito na start tylko oddasz za przesyłkę. Będziesz miał prezent pod choinkę. MoGe nawet paczkomatem ci wysłać bo jest ciepło to nic mu nie będzie. W końcu gotowe trzyma się w lodówce.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Po tak krótkim czasie to nie musi być azot... to mogą i zapewne są inne gazy rozpuszczone w wodzie, które się "wytrącają"

S wracającdo Fito to PW:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiece 30 w Ledem

Wymiary refugium to

60x30x 30 wysokosc


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko glony czy dsb tez


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać krótko na temat :)Podcinanie,żelazo,pierwiastki,odpowiednie światło.Każdy makroglon inaczej rośnie i inaczej wyciąga.Polecam lać do takiego glonowiska fito :)Jeśli chodzi o no3 i po4 to nie wszystko czym makroglon się karmi ...sporo osób twierdzi ,że te parametry bliskie zeru to śmierć dla glonów...Jeśli chodzi o mnie to akurat najmniejszą uwagę poświecam dla no3 i po4 bo wiem,że to nie klucz do tego aby glony fajnie rosły,szczególnie te czerwone a tym bardziej te z korzeniami :)

dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie żelazo podajesz i w jakiej ilości?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko glony czy dsb tez

Mam i DSB i Refugium...

Bardzo długo miałem dużo wyższe zasolenie niż powinienem mieć... ostatnio zszedłem z nim trochę w dół i możliwe, że zachwiałem trochę baniak... bo zaczęły mi się pojawiać gloniska jak przy dojrzewaniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zalania DSB do dzis nigdy sie nie pojawilo po4 czy no3 zera od poczatku

ale mam tylo trzy ryby moze to jest powodem.

Nie wiem dlaczego ale najczesciej problemy z glonami maja osoby z no3 po 4

Tak jak Artur napisal one rosna bez jak szalone

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zganiam to wszystko jeszcze na młody system... Sprawdziłem i zalany został 05.09.15 więc mija "dopiero" 4 miesiące. Mam wrażenie, że już minęła całą wieczność... muszę trochę zwolnić:)

Artur,

Szukam Fito na start... jeden kolega z forum się zaoferował, ale coś cicho siedzi.. może na Święta gdzieś wyjechał:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko będzie ale dogadamy się w niedziele. Jestem na wyjazdach ;-)

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zganiam to wszystko jeszcze na młody system... Sprawdziłem i zalany został 05.09.15 więc mija "dopiero" 4 miesiące. Mam wrażenie, że już minęła całą wieczność... muszę trochę zwolnić:)

Artur,

Szukam Fito na start... jeden kolega z forum się zaoferował, ale coś cicho siedzi.. może na Święta gdzieś wyjechał:p

Wyślij mi dane to wyśle ci troche fito na start . Tylko za transport.

Czy ktoś na tym forum moźe mi odsprzedać lub odstąpić za piwko troche zielska oprócz spagetti do mojego dsb?. Chetnie bym wsadzil cos z plytkimi korzeniami.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.