Skocz do zawartości
rafal19

Rozszczelniło sie akwarium 1000L :(

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam mały problem, cała boczna krawędż akwarium sie rozszczelniła, aktualnie ratuje co sie da i gdzie sie da. Jak ktoś chce nabyć korale/ryby zapraszam. Tel 509 238 307 Wszelka pomoc mile widziana jak ktos dysponuje dużym zbiornikiem w okolicach Białegostoku.

obsada widoczna w tym poście

http://nano-reef.pl/...l/page__st__460

gallery_7521_2702_463534.jpg

:crybaby:

Tel 509 238 307

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra.. obyś znalazł jakiś sposób.. może basen z marketu budowlanego? stara wanna? albo chociaż dmuchany basen ogrodowy dla dzieci?? Baniak na gwarancji jeszcze ??


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz na jakiej wysokości jest przeciek?

Ja miałem podobnie, ale spuściłem wodę do połowy i przestało lecieć, wtedy zrobiłem od zewnątrz taką łatkę ze szkła i przykleiłem silikonem na całej wysokości. Do dnia dzisiejszego trzyma.

Może sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przenieś życie do zbiornika z marketu, namierz przeciek i może uda się pomóc.

Strasznie współczuję, choć niewiele pomogę bo za daleko z Opola.. Trzymam kciuki za ratowanie życia.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik, moze warto podjac sie proby ratowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kalfas do rozrabiania zaprawy,gruby wytrzymały plastik format prostokąta, wszystko przełożysz

w praktikerze są różne pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki kalfas ma zaledwie 100 litrów więc nie wiele on sobie tam przełoży z 1000 litrowego baniaka.

Ja za 100zł kupiłem taki basen, który ma 2400litrów

http://nano-reef.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=52490

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupi sobie trzy ,próbuje tylko pomóc

bez urazy, ale jak się chcesz licytować na baseny...to mogę ci zrobić zdjęcie mojego za oknem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe życie nocą trafiło na różne baniaki z cyrkuklacją, ryby w 270L sumpie z odpieniaczem, tam tez część korali jest :) Skała w beczkach z tunze 6105. Do 6 rano walczyłem z opróżnianiem baniaka.... zabieram sie za rozklejanie akwarium. Rozkleiła się cała tylna lewa krawędź akwarium, całe szczescie na tej krawędzi był doklejony komin który przytrzymywał szybę przed mocniejszym rozchyleniem szczeliny co uniemozliwiło szybki wyciek wody, woda tylko kapała na całej wysokości krawędzi - tak więc obyło się bez powodzi.

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w jakim mieście było klejone? (Hint: pytanie z rodzaju zawoalowanych)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech straszny.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia w szybkim powrocie do normalności bez strat :animier:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.