Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam który byście polecili reaktor do 1000l w obiegu z tych trzech?

1. Schuran - Jetstream 1

2. Reaktor DELTEC PF 601S

3. Reaktor Red Skim 250

Edytowane przez weapon0077 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden :)

Napisz do Twistman-a


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden %29.gif

Napisz do Twistman-a

Kolego możesz trochę jaśniej. Też myślę o reaktorze i jestem ciekaw wszystkich opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Dastaco własnej produkcji, wychodzi najtaniej :)


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze reaktory produkujeTwistman. Sam używam takiego i jestem mega zadowolony.

Zapytaj jego


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Deltec jak dla mnie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do mniejszych baniaków też warto? Np. do takich gdzie jest 400-500L w obiegu?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do mniejszych baniaków też warto? Np. do takich gdzie jest 400-500L w obiegu?

warto

jechałem na ballingu i lałem ok 300 ml płynów dziennie. jak się ma dużo sps-ów to nie ma co, idź w reaktor


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T

Tylko Deltec, na 1000 l wystarczy też zwykła 601.

Zgadzam się z Jarkiem, jak się nie chce samemu dłubać to tylko Deltec.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego , że reaktora używam od kilku dobrych lat , czyli od samego początku jak powstał mój zbiornik mogę napisać na co warto zwrócić uwagę.

  • Po pierwsze zakładamy , że zbiornik jest SPS więc konsumpcja będzie spora bezpiecznie jest wówczas przyjąć przelicznik 1kg zasypu na 100 litrów wody przy takim przeliczniku i zasypie KNOP możesz spokojnie przyjąć ph 6,5 , to natomiast nie powoduje dużego spadku PH w zbiorniku.
  • Po drugie jeśli decydujesz się na reaktor , pompa która powoduje recyrkulacje musi być na ośce ceramicznej !!!! To gwarantuje spokój na lata i błogą ciszę :).
  • Po trzecie reaktor musi być zasilany pompą perystatyczną , to zapewnia tobie stabilne parametry

O całym osprzęcie nie będę się rozpisywał , napiszę tylko tyle ja mam reaktor AM 1000 i nie zamieniłbym go na żaden inny , ale jaja co :).

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość zasypu na ilość litrów wody to cecha reaktora, dobre konstrukcje pozwalają na prawidłowe wysterowanie reaktora nawet poniżej 0,5kg zasypu na 100l wody z dużą obsadą. Z obecnych na naszym rynku reaktorów wg mnie Deltec bije resztę na głowę ( miałem PF 500, 501, 601 i 601S )

A od ponad 2-ch lat mam 601 na ponad 600 w obiegu.

Darek miałem też ten Twój , ale plastikowe zapinki i ta kwadratowa uszczelka zawsze mnie wkurzały, albo ciekło albo pękało no i ta pompa zintegrowana z pokrywą, jedna padła kupiłem nową, czyli całą górę i pozbyłem się tego przy pierwszej okazji :)

Za to inną konstrukcję AM - KR5000 mam i bardzo ją chwalę, do dużych zbiorników 2000+ jest idealna, ale tam nie ma pompy "wynalazku" tylko klasyczny niezniszczalny Ehaim:)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje cenowo zrobienie takiego dastaco na 1000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam konstrukcji zamawianych, robionych przez kogoś. Co prawda reaktora nie zamawiałem i nie miałem też styczności z produktami Twistman-a ale swego czasu zamówiłem odpieniacz u innego użytkownika forum.

No i tak - kasę daj na początku a będzie Pan zadowolony. Odpieniacz miał być zrobiony szybciutko, fakturę miałem dostać na niego i co z tego wyszło...

Na odpieniacz czekałem 2 miesiące - a to problem z pompami, a to kubek pękł przy pakowaniu a to coś. Na fakturę nie doczekałem się do dziś. W końcu przyszedł, zrobiony na pompie od fontanny ogrodowej :). Niedługo po uruchomieniu popuszczały klejenia, które były zanurzone pod wodą tak że całe body oderwało się od podstawy, rura wylotowa też odkleiła się od body...

Wysłałem na reklamacje, zobaczymy jak długo klejenie wytrzyma.

Innym razem zamawiałem filterek przepływowy do peletek, gość sprzedawał już zrobione. Filterek miał kręcić peletkami a był tak zrobiony że rowaphosem ledwo mieszał. Średnica rury doprowadzającej wodę miało może w przekroju 5mm a zewnętrzna 10. Do tego sito dolne było ponawiercane wiertłem może fi 1mm - nie miał on zupełnie możliwości przepływu aby ruszyć zasypem. A gość sprzedawał to badziewie do kręcenia petetkami. Olałem sprawę bo zapłaciłem z ten filterek sto kilka złoty nie chciałem robić już afery za takie pieniądze.

Po tych doświadczeniach każdemu odradzam kupno niesprawdzonych konstrukcji DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam konstrukcji zamawianych, robionych przez kogoś. Co prawda reaktora nie zamawiałem i nie miałem też styczności z produktami Twistman-a ale swego czasu zamówiłem odpieniacz u innego użytkownika forum.

.......

........

Po tych doświadczeniach każdemu odradzam kupno niesprawdzonych konstrukcji DIY

A ja nie polecam kupowania na giełdzie forumowej, bo były przypadki oszustw. Dlatego nie wiadomo co się dostanie (znaczy wiadomo - pewnie cegłę - tylko kolor niepewny do końca). Absolutnie nie polecam stosowania się do rad z forum - bo ktoś kiedyś napisał że, żeby były ładne kolory sps, należy dodawać miedź, a poza tym ludzie się nie znają...

Łapiesz już Kolego co chciałem powiedzieć :) ?

Widziałem reaktor Twistmana - to nie jest DIY. Naszym forumowym producentom, nawet Sebastkowi (w odróżnieniu od Twojego reaktora - ja mam jego odpieniacz :) ), mogę powiedzieć że wykonanie jest o całe lata świetlne bardziej profesjonalne :).

Tutaj masz Jego starsze wyroby http://www.twist.lublin.pl/oferta/wyroby-plexi/

A reaktor jest jeszcze ładniej zrobiony. I staranniej. Poza tym pracują już w kilku zbiornikach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na ile się orientuje to gotowe sztuki stoją na półce u Krzyśka.. kupujesz i wysyła a nie dopiero ktoś idzie szukać rury..

Nie porównujmy jakiegoś garażowego amatorskiego dłubania do produktów Twistmana - nie ta liga.

Widziałem osobiście ten reaktor, macałem itp - wykonanie i rozwiązania jak w starej, dobrej niemieckiej wytwórni..

Reszta tego co pisał Dale - święta prawda..

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia. Jednemu lekarz pomoże, inny będzie go odradzał. Ją akurat kupilem odpieniacz od człowieka, którego wiele osób na forum chwaliło (nie będę tu pisał od kogo, ale to stary wyjadacz forum z ponad 1000 postów) i niestety nie jestem przekonany że był to dobry interes. Czy dobrze pieni to nie wiem bo nie mam do czego sie odnieść bo nie miałem innego odpieniacz tej wielkosci. Mam nadzieję że tak...

Wysłane z mojego LT25i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie znamy się osobiście, nie wiem jaką masz osobowość w realnym świecie, dlatego też nie chciał bym Ciebie obrazić, ale pisząc o Twistmanie w kontekście DIY, przez pryzmat własnych doświadczeń z kimś klepiącym wyroby po kątach, palnąłeś kulą w płot - to staramy się Ci wyjaśnić. To jest osoba prowadząca działalność, z fakturami, fiskusem i tym podobnymi atrakcjami. Jego wyroby stoją na przysłowiowej ladzie (a także np. w Murenie w Lublinie - z tego co pamiętam mieli tam jego reaktor na składzie). Dlatego nie brnij dalej, należało by się przyznać do niewiedzy i sprawę zamknąć :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realnym świecie jestem bardzo wyrozumiały i uczciwy. Nie pisze tu absolutnie o wyrobach Twistmana bo ich nie znam. Pisze o swoich doświadczeniach jakie miałem zamawiając odpieniacz u człowieka, który robi je od wielu lat. Nie wiem czy jego wyroby stoją na półkach sklepowych. Mój duży na pewno musiał robić indywidualnie. Dobrze że ten odpieniacz nie był mi pilnie potrzebny bo gdybym w potrzebie miał czekać 2 miesiące na urządzenie to na pewno w akwarium została by tylko aiptasia. Ok. Nie będę więcej dążył tematu bo to nie o to chodzi. Opisalem swoją historię z odpieniacz em zrobionym na zamówienie i niech każdy sobie sam podejmuje decyzję gdzie kupić/zamówić urządzenie.

Wysłane z mojego LT25i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze a możecie mniej wiecej wyliczyc koszt takiego reaktora średniej klay wraz z zasypem??? Powoli się rozglądam i nie wiem ile muszę zaoszczędzic by coś mądrego zakupic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze a możecie mniej wiecej wyliczyc koszt takiego reaktora średniej klay wraz z zasypem??? Powoli się rozglądam i nie wiem ile muszę zaoszczędzic by coś mądrego zakupic??

Podłączę się pod pytanie bo uzupełnianie ballinga mnie juz wkurza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor z wtórnego obiegu 800 (lub DIY na zamówienie :)). Bultla CO2 używana 6kg 180zł, pompa perystaltyczna 400, kontroller pH 350, sonda 150, zasyp 120zł/4-5kg. Czyli 2kPLN na używanym sprzęcie, na nowym 2x


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.