Skocz do zawartości
weapon0077

Ostra temperatura w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie masakra 29 stopni w baniaku

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jak dzwigłem lampę do góry aby przewiew powietrza był większy , jest masakra z tą pogoda a tu jeszcze cały tydzień ma grzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27,5 w baniaku i 30,5 w mieszkaniu ..... masakra jakaś z tymi upałami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 C w Akwarium, ale skwar daje się we znaki nie tylko zwierzętom w Akwarium, jak nie popada to wszystko co żyje w rzece Bzurze na odcinku od Źródeł w Łodzi do Stawu Zgierskiego padnie bo wody jest jak na lekarstwo nic tam tej rzeki dodatkowo nie zasila jak przejeżdżałem to widziałem jak Ryby się grzbietami wyłaniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 C w Akwarium, ale skwar daje się we znaki nie tylko zwierzętom w Akwarium, jak nie popada to wszystko co żyje w rzece Bzurze na odcinku od Źródeł w Łodzi do Stawu Zgierskiego padnie bo wody jest jak na lekarstwo nic tam tej rzeki dodatkowo nie zasila jak przejeżdżałem to widziałem jak Ryby się grzbietami wyłaniały

Witam

Na zewnątrz 36* , w pokoju 32* , w akwarium 26* przy pracujących 2 wentylatorach .

Jest godz. 17 50 . Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 stopni w baniaku i nieustannie walczę z 29... Włączam wiatrak który wieje na frontową szybę + butelki z wodą 1,5 L do komina wsadzam na zmianę i mrożę ciągle.Jak taka temp ma być przez ok. 2 tyg to ciekawe jak zareagują nasze baniaki...Masakra jest ...

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak baniak przeżyje 30st ( taką mam obecnie temperaturę w akwarium - jeden wielki wentylator na szybę , dwa w szafce 12x12 i cztery 12x12 pod lampą ) to na następny sezon inwestuje w chłodziarkę. W stosunku do tego co mam w akwarium a co mogę w momencie stracić chłodziarka używana za kilka stówek to mały pikuś.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kiedy tak ostra temperatura była..Masakra jest 36 stopni za oknem....Niby przetrwa temperature ale czy po jakimś czasie sypać się nie będzie baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po południu narazie dochodzi do 27

pracuja wiatraki 2 x 12cm i od dziś dodatkowo wiatrak na biurko taki wiekszy . w domu 27.5 . ale co dzień to cieplej w domu wiec i w akawa pewnie bedzie rosło. Widze że inni maja znacznie gorzej no ale to moje pierwsze lato z morszczyzną wiec itak chodze i zagladam ciągle na termometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Caulastre'e bordową z niebiesko-zielonym oczkiem i już jedna główka zrobiła się biała. Nie umarła ale jakby wyrzuciła zooxantelle. Żyje ... w nocy normalnie wypuszcza polipy do jedzenia ale zrobiła cię biało/przezroczysta. Już raz tak miałem i doszła do siebie ( złapała kolor) - zobaczymy czy tym razem będzie tak samo. Całe życie wygląda OK , wszystko jest po staremu ale już butelki chłodzą się w zamrażarce. Temp. spada bo światło gaśnie ... ufff.....

Jeszcze takiej temperatury nie miałem nigdy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem czemu dopuszczacie do takich temperatur.

O upalach wszyscy hucza od miesiąca i wystarczyło kupić zwykłe wentylatory.

Uważam, że dmuchanie na szybę jest niewydajne i zdecydowanie lepiej wiatrak skierować na tafle wody.

Nie mam ani klimy, ani chłodziarki a mimo to temperatura w akwarium dzisiaj wynosi 26,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30C - na razie wszystko wygląda ok. Zrobiłem akcję z torbami z zamrożoną wodą i spadło o 1 stopień.

Od jutra chyba ogranicze godziny świecenia - bo to główne źródło temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rekord pobity 29,7 dmucha na tafle 7 wentylatorów 80x80 i dwa 12x12. Moim zdaniem trzeba rozgraniczyć jak ktoś mieszka na parterze, a jak ktoś na ostatnim pod dachem bo różnice są ogromne. Doglądam teraz baniaka sąsiadowi z pierwszego piętra, ja na ostatnim i różnica jest kolosalna.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora - a jaką masz temperatury w pokoju gdzie stoi akwarium?

Ja 33 st C , żaluzje zaciągnięte , okna lekko rozszczelnione , światło skrócone do minimum.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 stopni w baniaku i nieustannie walczę z 29... Włączam wiatrak który wieje na frontową szybę

Jak możesz ustaw wiatrak, coby wiał na powierzchnie wody. Wzrośnie ci zużycie wody w dolewce, ale temp. spadnie. Na frontową działa, ale szyba musi być mokra (musi cos parować i odbierać ciepło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 wentylatory dmuchają na taflę wody, 2 bujają w sumpie. Parowanie masakryczne ale woda ma 27,1 '.

W mieszkaniu piekło.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak baniak przeżyje 30st ( taką mam obecnie temperaturę w akwarium - jeden wielki wentylator na szybę , dwa w szafce 12x12 i cztery 12x12 pod lampą ) to na następny sezon inwestuje w chłodziarkę. W stosunku do tego co mam w akwarium a co mogę w momencie stracić chłodziarka używana za kilka stówek to mały pikuś.

PK

A nie lepiej dolozyc kilka stowek i zalozyc klime? Oprocz zbawiennego wplywu na akwarium, luksus dla domownikow:). Ja juz zaczynam bardzo powaznie myslec o klimie. A zamiast zaluzji,o ktorych piszesz,lepsze sa rolety calkowicie nie przepuszczajace swiatla,takie jakby gumowane,a od zewnatrz pokryte warstwa odbijajaca promienie sloneczne. U mnie takie rolety,w porownaniu do zwyklych,skutecznie obnizaja temperature w pokoju o conajmniej 5 stopni :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w pokoju 31, w zbiorniku 27 - 1 went 12 czy 14cm dmucha w taflę wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz 36

w pokoju 26

akwarium 27,5

Chłodzenia brak.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 stopni wiatrak tryb 1 teraz będzie tryb 2.Parowanie 7-10litrów/dzień 500 obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupic wiatraki nad akwarium dziś wrócilem z urlopu w baniaku 31 masakra mrożę aktualnie wodę..Może podacie linka na jakieś mądre ciekawe wiatraki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dolozyc kilka stowek i zalozyc klime? Oprocz zbawiennego wplywu na akwarium, luksus dla domownikow:). Ja juz zaczynam bardzo powaznie myslec o klimie. A zamiast zaluzji,o ktorych piszesz,lepsze sa rolety calkowicie nie przepuszczajace swiatla,takie jakby gumowane,a od zewnatrz pokryte warstwa odbijajaca promienie sloneczne. U mnie takie rolety,w porownaniu do zwyklych,skutecznie obnizaja temperature w pokoju o conajmniej 5 stopni :).

baszurek nadaje mobilnie...

Jeszcze jakby takie rolety na zewnatrz zamontowac, to juz cud malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma klimę od niedawna i co ?CHORY NA AMEN !!!! Taki ma kaszel ,ze o boże tragedia,chyba szpital będzie.Ja mam przesrane bo mieszkam na samej górze i dach rozgrzany bo byłem dziś na bloku to PAPA tak rozgrzana ,że szok.Mrozcie wode w butelkach i do komina ile wlezie ,do tego wiatrak konkretny i w sumie nie wiem czy nie lepiej na frontową szybę niż na tafle..Aqua Maniac bodajrze pisał o tym aby na frontową o ile się nie mylę .Sory za błędy,spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby takie rolety na zewnatrz zamontowac, to juz cud malina.

Nie byłbym pewny a cena wcale nie mała, teraz słońca nie mam a nie mogę spać mimo wietrzenia chaty.Nie da się zmniejszyć temperatury a na zewnątrz troszkę lepiej.Masakra ostatnie lato bez klimy pier..lę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mieszkam na parterze to nocą moge mieć tylko uchyły w oknach. Ale dziś już od 5:20 pootwierałem wszystko co sie da . wiatrak z balkonu dmucha do mieszkania chłodniejszym powietrzem, dwa wiatraki po 12 cm dmuchaja na tafle wody non stop a w ciagu dnia dodatkowo wiatrak taki biurkowy na tafle wody. akwa 120x40x50. w domu miałem 27.3 ale już widze ze sporo spadło. zobaczymy co bedzie za 2-3 godzinki. potem zamykam okna od strony słońca zasłaniam rolete balkonową taką słomkową ale duzych gabarytów (ona znacznie ogranicza wpływ promieni słonecznych które opierają sie na niej). wczoraj woda miała niecałe 27 st.

Edytowane przez klex80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.