Skocz do zawartości
weapon0077

Ostra temperatura w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Moje biuro składa sie z dwóch pokojów połączonych przejściem, pomieszczenia są o jednakowych wymiarach. Jedna czesc ma split druga część biura przenośny klimatyzator. Powiem Wam, że lepiej i to o weiele dzisla split . No i jest cichszy nieporownywalnie.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no ale nie porównuj klimy "split" która składa się z 2 oddzielnych jednostek (za jakie +/- 3,5 tyś) ... z przenośnym za cenę poniżej 1 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Masz rację. Ale gdyby ktos chcial wiedziec czy roznica jest duża - jest duza.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w sumie to patrzę po sobie :) - blok niedawno wyremontowany

o zgodzie na montaż CZEGOKOLWIEK na ścianie zewn. nie ma co marzyć :)

więc w grę wchodzą tylko przenośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze balkon :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jasne że masz - zapakowany czym się da :) poza tym nie mam zamiaru przebijać się przez ścianę a co najważniejsze wymieniać instalacji - w ścianach są stare aluminiowe kable

w OBI widziałem kilka dni temu takie ... coś koło 800w miały (tyle kable wytrzymają bez problemu) i chodziły dość cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do małego pomieszczenia(25-30m2) split 2kW wystarczy. On ciągnie prądu nieco ponad 1kW

to jeszcze zależy przy jakim COP. Podejrzewam, że nawet może schodzić poniżej 1 kW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne że masz - zapakowany czym się da :) poza tym nie mam zamiaru przebijać się przez ścianę a co najważniejsze wymieniać instalacji - w ścianach są stare aluminiowe kable

w OBI widziałem kilka dni temu takie ... coś koło 800w miały (tyle kable wytrzymają bez problemu) i chodziły dość cicho

Zebys sie nie zdziwil z ta instalacja mi sie wyjarala puszka :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to patrzę po sobie :) - blok niedawno wyremontowany

o zgodzie na montaż CZEGOKOLWIEK na ścianie zewn. nie ma co marzyć :)

więc w grę wchodzą tylko przenośne

Można na balkonie agregat powiesić nisko przy podłodze. B)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pomimo tego ze temperatura dzisiaj w cieniu na polu 39stopnia a w środku 37 to w akwarium 25,5 ^^

a to dzięki zastosowania nad akwarium wiatraka o średnicy 50 cm i mocy 120w (marki ALASKA ^^ :) )jak się go włączy na maksa to aż robi fale na wodzie taka ze po jednej stronie akwarium poziom wody jest wyższy o 1 cm :)

wiatrak stoi na stołeczku i strumień powietrza jest skierowany bezpośrednio na tafle wody i lampę

i problem z temperatura wody rozwiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zebys sie nie zdziwil z ta instalacja mi sie wyjarala puszka :)

to fajnie bo odkurzacz + czajnik razem 2kw (TV komp lodówka zbiorniki itp. nie liczę) i jakoś nic się nie dzieje - a mieszkam tu .. ładne naście lat

raz wygrzała się kostka przy lampie w kuchni - słabo dokręcone było

Można na balkonie agregat powiesić nisko przy podłodze. B)

już napisałem że taki u mnie odpada (i dlaczego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie zrobilem fotki kabli zjaranych od tygodnia nie mam w kilku miejscach pradu w domu ciagne prad przedluzaczami do ryb i tak kilka rzeczy nie chodzi bo nie mam pomyslu jak to podlaczyc :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wymieniłem dziś wieczorem went. komputerowy 12cm - na większy: 20cm 220v (taki z klipsem 2 stopniowa regulacja obrotów) na 1 "biegu" temp. wody : około 19-tej było 29,2', teraz jest 27,5 i spada (zbiornik 60l)

koszt wymiany - 0 :) zajumałem dzieciakowi z biurka :p

edit - w pokoju 29' a teraz w zbiorniku już 27,3

edit-2

---------------------------------

południe minęło

za oknem w cieniu 35,8' , w pokoju 32,6' (cyfrowy term. z auta - z zewn czujnikiem)

zwykły term. w pokoju pokazuje 32

w zbiorniku 27,1

praktycznie niesłyszalny, kupowany w zeszłym roku :) (o ile pamiętam niecałe 40zł)

odpinana podstawka - zero problemów z "instalacją" - szczerze polecam nawet do sporo większych zbiorników

post-23855-0-12447400-1439461723_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie dane techniczne praktycznie większość klimatyzatorów spit pobiera na chłodzeniu max 0,9kW oczywiscie są i takie 1,1kW ale są też takie 0,7kW średnio jak rozmawiałem z gościem od klimy trzeba liczyć ok 100PLN na miesiąc przy pracy 8/24h. Mi polecił klimatyzator Airwell lub Lg cena ok 2500PLN z montażem chociaż u mnie w pracy są klimy firmy Midea (ok.1700PLN i dają całkiem fajnie i złużycie ok 0,9kW). Po za tym różnica jak wcześniej pisałem między przenośnym a spit jest spora jak mi mówił przede wszystkim spit jest cichszy, więcej opcji regulacji, nie zajmuje miejsca no i jest dużo wydajniejszy. Montaż na balkonie jest bezproblemowy robi lub kupuje się konstrukcje i wiesza na scinie balkonowej wewnątrz lub mocuje się go do barierki balkonowej i ściany bocznej i jest po sprawie.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ludzie zużycie prądu klimatyzatora zależy od jego mocy chłodniczej ... a moc chłodnicza od zysków ciepła w pomieszczeniu - może być oszczędne urządzenie, które pobiera 10kW tylko jest w stanie obsłużyć mały budynek biurowy czy całkiem spory dom ...

co do ceny znów identycznie - co to za podanie - cena 2,5tys za LG bez żadnych parametrów ...

Fakt jest taki, że te przenośne to pseudo klimatyzatory i dobrze pomieszczenia nie schłodzą, bo muszą wyrzucić powietrze na zewnątrz a jak w domu zrobi się podciśnienie to skądś to powietrze musi napłynąć ... a jak napływa z zewnątrz to jest trochę w koło Macieju ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie porównuj klimy "split" która składa się z 2 oddzielnych jednostek (za jakie +/- 3,5 tyś) ... z przenośnym za cenę poniżej 1 tyś

bez problemy za 2,5 założysz i to o mocy 3-3,5 kW - ja mam taką w pomieszczeniu ok 40 m2 - pokój (w nim stoi akwarium ) z kuchnią połączony i bez problemu daje radę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem cene 2500PLN bo tyle mi gosc powiedzial za klime do mojego mieszkania a doklanie do pokoju 18m2. Parametry to moc ok. 2,5kW, pobór max 0,9kW, ok 40dB.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze ze klamiesz. Po prostu nie jest fizycznie mozliwe schlodzic wentylatorem wode ponizej temp. otoczenia. Chyba ze akwa w nocy sie chlodzi.

Widać, że nie próbowałeś. U mnie jest zawsze poniżej temperatury otoczenia. Stary patent jeszcze ze słodkowodnych.

Powiedzcie mi jedną rzecz. Lepiej jak wiatraki są pod kątem np. 45 stopni do wody ustawione, czy jak wieją bezpośrednio pionowo na taflę wody? Mam zmontowane wiatraki pod kątem prostym do wody w sumpie pomiędzy przegrodami a temperatura cały czas dość wysoka (dopiero w nocy/nad ranem termostat wyłącza dodatkowe wiatraki)

Najlepszy efekt uzyskasz dmuchać na tafle pod kątem może być 45 może być 47 stopni ;-) myślę że dużej różnicy nie ma. I zdecydowanie lepiej chłodzić jest akwarium nie sump bo to zwyczajnie wieksza powierzchnia jest a co za tym idzie wieksza efektywność.

Akurat moja "praktyka" mi podpowiada nieco inaczej. Ale w żaden sposób tego "naukowo" nie sprawdzałem - to tylko subiektywne odczucia. Wydaje mi się, że u mnie efekt jest dużo lepszy jak dmucham pod kątem 90 stopni na wodę w miejscu dużego przepływu. Tzn. np. wylot z kaskady (tam woda płynie szybko i jest to płytki strumień), albo przegrodę między komorami w panelu.

Nie wiem jakby było w sumpie, bo zazwyczaj macie je w szafkach, a tam wiadomo...

Nie zmienia to faktu, że dmucham teraz pod kątem około 45 stopni na taflę w akwarium :D Po prostu tak mi wygodniej.

Wentylatory mam na akwarium cały rok podpięte to termoregulatora. W lecie dokładam tylko 1-2 większe, dodatkowe wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem żeby właśnie wiały pod kątem OK. 45 stopni i na wieczór temperatura spadła. Zazwyczaj jeszcze pół nocy działały. Teraz mam tak że wieją pod kątem 45 stopni w stronę otworu z wywietrznikiem który wyciąga powietrze z szafki i chyba się sprawdza lepiej niż wcześniej :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze każdy montuje wiatraki aby zbić temperaturę wody , ja mam 4 wiatraki zamontowane i tem mam 28 st ale minus jest taki ze muszę więcej wody wlewać , ja mam 10 l baniak wody RO-DI za akwarium i praktycznie co trzeci dzień muszę napełniać a u was jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak u nas ? w 60l zbiorniku dziennie jakieś 2 litry (teraz , bo jak went nie chłodzi to max pół litra słowem 3-4x więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ok. 160l w obiegu parowanie to około 1-2l dziennie. Przy tych upałach i wiatraczkach to wychodzi ze 2-3l, troszkę więcej ale działa :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tych upałach i wiatrakach to 3l przy akwarium 200 litrów i sump 40l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.