Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz robię na power ledach i działa. Jak wrócę do domu i nie zapomnę to wyślę Ci co potrzebowałem


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówiłeś ze samorobka. Opisz zasilacze. Jak są 24v to tylko drivery i wschody gotowe


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest spec zasilaczy

Dimmable LED driver transformer

feature: IP66

Current: 680ma , Power output:3-6*3W=18w

Input: 100-240v 50/60Hz

Output: DC 9-24V

Dimension:95*25*20

Case:Aluminum case

diody są 3W czyli musiał bym kupić drivery 680-700mA .

Ja teraz robię na power ledach i działa. Jak wrócę do domu i nie zapomnę to wyślę Ci co potrzebowałem

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokupisz 2 driwery z możliwością sterowania PWM to można je sterować bezpośrednio z arduino. Zasilacz niestety będziesz musiał dokupić lub wykorzystać jakiś np. od pompy jebao czy cyrkulatora. Wszystkie mają po 24V i jakieś 2,5-4A. U ciebie do 6 diód po 3W=18W wystarczy zasilacz 25W czyli 24V/1A.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokupisz 2 driwery z możliwością sterowania PWM to można je sterować bezpośrednio z arduino. Zasilacz niestety będziesz musiał dokupić lub wykorzystać jakiś np. od pompy jebao czy cyrkulatora. Wszystkie mają po 24V i jakieś 2,5-4A. U ciebie do 6 diód po 3W=18W wystarczy zasilacz 25W czyli 24V/1A.

ja mam dwa rzędy po 18W czyli mogę zastosować jeden zasilacz 24V i 60W

Dobra zakupie wszystko i otworze nowy temat bo nie będę tutaj zaśmiecał

Lista zakupów

2 drivery 24v

zasilacz 24v 60w

Arduino Nano

RTC DS3231

wyswietlacz

coś jeszcze będzie mi potrzebne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa rzędy po 18W czyli mogę zastosować jeden zasilacz 24V i 60W

Dobra zakupie wszystko i otworze nowy temat bo nie będę tutaj zaśmiecał

Lista zakupów

2 drivery 24v

zasilacz 24v 60w

Arduino Nano

RTC DS3231

wyswietlacz

coś jeszcze będzie mi potrzebne ???

Wujek go..... I dobre chęci i wystarczy ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszek chodzilo mi o to ze masz juuz wszystko to teraz tylko dobre chęć do poskladania tego na goog......masz różne modele oswietlen łącznie z zmierzchami i wschodami masz biblioteki do wgrania spokojnie dasz rade a skoro cie urazilem to Sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszek chodzilo mi o to ze masz juuz wszystko to teraz tylko dobre chęć do poskladania tego na goog......masz różne modele oswietlen łącznie z zmierzchami i wschodami masz biblioteki do wgrania spokojnie dasz rade a skoro cie urazilem to Sorki

Spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam kolego na ten program pod Androida ;-)

Panowie Panowie %29.gif

Oczywiście naskrobię i jak najszybciej podzielę się z Wami. Tylko teraz z czasem kaplica, po nocy kończyłem moją lampę ;)

@Magu - przepraszam nie zapytałem się Ciebie - czy nie masz nic przeciwko jeśli napisałbym aplikację na androida pod Aqme Led Control?

Moje wyszło cosik takiego:

https://www.youtube.com/embed/B5CdMIobUsc

Pewnie fotorelacja będzie ale ogarnąć się nie mogę :/

96 diód - 8 driver'ów - 2 zasilacze 24 V.

Niestety aparat sobie nie radził z kolorkami :/

Mam do Was pytanie z innej beczki i wybaczcie za offtop - mam do sprzedaży wymiany (na sprzęt do solanki) dyski SSD - GDZIE UMIEŚCIĆ MOGĘ TAKIE OGŁOSZENIE?

Pozdrawiam Was! %29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście naskrobię i jak najszybciej podzielę się z Wami. Tylko teraz z czasem kaplica, po nocy kończyłem moją lampę ;)

@Magu - przepraszam nie zapytałem się Ciebie - czy nie masz nic przeciwko jeśli napisałbym aplikację na androida pod Aqme Led Control?

Jeżeli udostępnisz za darmo, to masz moje błogosławieństwo i służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udostępnisz za darmo, to masz moje błogosławieństwo i służę pomocą.

Magu oczywiście że za free :)

Możliwe że będę potrzebował pomocy, wyjaśnienia, postaram się wyłuskać z kodu Arduino to co mi potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt mojej pracy ;-) ile to nerwów i popołudni zjadło. Juz praktycznie na wykończeniu. Pozostało tylko włożyć w pudełeczko i podpiąć do akwarium. Steruje:

- 3 lampami DIY Power LED,

- grzałką

- wiatrakami

- dolewką

Do tego połączenie Bluetooth z komputerem.

Wielkie podziękowania dla Magu za pomocną dłoń przy doborze podzespołów i przy edycji kodu. Bez niego to raczej by się nie udało.

664e196859789be49bfad18be8dd9c24.jpg


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt mojej pracy ;-) ile to nerwów i popołudni zjadło. Juz praktycznie na wykończeniu. Pozostało tylko włożyć w pudełeczko i podpiąć do akwarium. Steruje:

- 3 lampami DIY Power LED,

- grzałką

- wiatrakami

- dolewką

Do tego połączenie Bluetooth z komputerem.

Wielkie podziękowania dla Magu za pomocną dłoń przy doborze podzespołów i przy edycji kodu. Bez niego to raczej by się nie udało.

664e196859789be49bfad18be8dd9c24.jpg

Podziel się schematem podłączenia i lista potrzebnych rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłeś tworząc takie piękne skrętki z przewodów. W takich pięknych cewkach mogą indukować się jakieś dziwne napięcia. Zrobil bym to raz jeszcze, od nowa, ale na normalnych przewodach. Oczywiście zrobisz jak zechcesz :)

Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłeś tworząc takie piękne skrętki z przewodów. W takich pięknych cewkach mogą indukować się jakieś dziwne napięcia. Zrobił bym to raz jeszcze, od nowa, ale na normalnych przewodach. Oczywiście zrobisz jak zechcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pewne nie jest to profesjonalnie zrobione, ale robiłem to pierwszy raz z tego co miałem pod ręką.

Mam problem z wiatrakami, które podłączone do przekaźnika ssr, nie wyłączają się raz włączone.

a764b9d03de1c3557fc569fcc36f14fb.jpg

Tak to jest podłączone. Czy dioda 1N4004 rozwiąże problem? Sam przekaźnik jest sprawny. Po podłączeniu i bez pierwszej aktywności wiatraki stoją, czyli jest ok.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRami nie można sterować urządzeń na napięcie stałe (chyba że masz specjalne, dedykowane do takiej pracy). Do włączania wentylatorów użyj tranzystora. Albo SSRami załączaj obwód 230V a tym zasilaj zasilacz 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatraki do lampy ? czy do chłodzenia wody

do lampy - na radiator daj taki włącznik i masz z głowy

Włącznik termiczny norm otwarty NO 5A 250V - 30 albo 35 stC

http://allegro.pl/wlacznik-termiczny-norm-otwarty-no-5a-250v-30-c-i5655797721.html

http://allegro.pl/wlacznik-termiczny-norm-otwarty-no-5a-250v-35-c-i5655798206.html

Wiatraki do wody.

SSRami nie można sterować urządzeń na napięcie stałe (chyba że masz specjalne, dedykowane do takiej pracy). Do włączania wentylatorów użyj tranzystora. Albo SSRami załączaj obwód 230V a tym zasilaj zasilacz 12V.

Nie wiedziałem. Jutro mała przeróbka niestety i projekt będzie skończony.

No chyba że jakimś cudem znajdę miejsce na płytce, aby tranzystor wlutować. Zobaczę na spokojnie co będzie prostsze w wykonaniu. Bo na dziś już mam dość. Hehe

Edytowane przez Darrius87 (wyświetl historię edycji)

539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś próbował doposażyć aqma led control w wyświetlacz LCD? Zakładając że lampa ma 6 kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w kodzie z wersji HCLED jest wpisany wyświetlacz. Tylko jak odpiąć magu? Pod jakie piny?


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko poco?

Ja tak mam, informacja na jakim poziomie jest dany pwm nic nie daje.

Jeżeli bardzo chcesz to zawsze możesz użyć iAqua Lite lub popytaj Gothmog o kod na ten sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.