Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hehe , nie no zamowielme po to by jej zamydlic oczy :) i zeby patrzyla nie na baniak itd..tylko w TV :):):)

SMK powiedz mi jeszcze tylko , czy w takim ukladzie mozesz sobie tam w sofcie ustawic sterowanie pompka podobne do tego ktoro ma falownik TUNZE ? ciekawi mnie poprostu co potrafi jeszcze ten Profilux .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu - już ci mówie - masza w profiluxie 2 wtyczki po 2 kanały do sterowania. Kanały nazywają się L1, L2 (na 1 wtyczce), L3, L4 (na drugiej wtyczce) i Lx... na kartach rozszerzeń (max L10 bo 3x po 2 kanały na kartach rozszerzen)

i teraz nie wiem dlaczego ale pewnie jakoś inaczej piny są podłączone masz inny kabel (ale tylko do tunze) na kanały parzyste i inny na kanały nieparzyste.

Jakies takie niepotrzebne skomplikowanie - jednym słowem jak chcesz 2 pompy to musisz miec 2 rodzaje kabli

Swir - ustawiasz sobie normalnie na komputerku PC (lub w menu profiluxa ale to mniej wygodne) interwał lewej i prawej pompy, od jakiej do jakiej mocy ma sie przełączać no i czy obie na przemian czy jak - wszystko jak w multikontrolerze tylko ze klikasz sobie myszką wygodnie na ekranie PCta


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che, che, ja nie mam wyjścia pozostają mi dwie opcje Aquamedic pH komputer + sterowanie temperatury albo Profilux. Taniej za te wdie opcje wychodzi Profilux więc wszystko jasne:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie do końca tak - jeden z forumowiczów zadał mi temat kiedyś - sterowania rurami T5 w sensie ich ściemniania przy użyciu statecznika z wejściem 1-10V (czy nie tak samo jak w Profiluxie ??) wyskrobałem sobie zatem taki modulik który za chwile pódzie do drukarni

4bffc3f74d2acb8cmed.jpg

6c778b31a6708758med.jpg

i bede sie nad nim pastwił podłączając go do statecznika z wejściem 1-10V i do np skalara :) Na razie czekam na stateczniki i na ten własnie modulik.

tymczasem dowiaduje sie ze takie wejście 1-10V mają również i pompy tunze wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby w oparciu o to wyżej, po statecznikach T5 pobawić sie w falownik - oczywiście jesli to prawda.

I tak powoli te moduliki powstają po to żeby któregoś dnia to w całość zebrać i może coś zbliżonego do profiluxa zrobić. Ale kiedy to bedzie?? Bozia wie - ja nie :)

A co do wysyłania SMSa - bierze sie starą nokie z serii 5510 :) podłacza kabelek i wio - robiłem dawno kiedyś takie cuda ale odtwórczo (nie był to mój projekt) - z tymże do akwa nie polecam. Nurkując na rafie gdzieś na wakacjach dostać takiego smsa z infem że pH w baniaku spadło do 5ciu (bo sie elektroda popsuła - a tego już nie byłow smsie) to i zawał pewny i wakacje do d... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - no nikt nie zmusza do kupowania od razu full opcji. w standarcie macie juz bardzo duzo (elektryczne szyby, lusterka, szyberdach - o sory to nie ten sprzet :) )

na poczatek moim zdaniem mus to:

- komp z czujka temp w zestawie

- elektroda PH

- 2szt belek 220V (1 to za mało - grzałka, odpieniacz, dolewka,reaktor i już d*pa, więc lepiej kupcie od razu 2 zeby nie placic 2x za przesyłke)

- kabel RS232 do kompa (uwaga nie jest to standardowy kabel z komputerowego, ma inne podłaczenia)

z tym juz mozna poszalec, a reszte mozecie dokupic z czasem

dobrze do profi II dokupic od razu

- 2 czujki do poziomu wody (sa mechaniczne i optyczne - jakies grosze)

- kabel rozdzielający do 2 czujek


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swir moduł PH i temp masz juz standardowo w profiluxie - chyba ze potrzebujesz 2szt do rekatora to tak


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze bede i tak wszystko zamawial u siebie , bo raz ze clo drugi raz ze mam prawie pod noskiem to przesylka mnei wiele nie bedzei kosztowala , ale jak piszesz zamowie najpeirw to co najwazniejsze i to juz lada dzien tylko niech jeje ta puszka przyjdzie to zazcynam dzialac :)

Ps, SMK o reaktorze myslalem wlasnie :) jak juz go bede mial w rekach to sie do Ciebie zglosze podlonczymy t orazem :) wole bo cos jeszcez spitole i bedzei po imprezie :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu macie opis programu TIMO z mozliwosciami TIMO WEB - obsluguje kilka roznych kompow, profiluxa, IKSa, i ze 3 inne

http://www.matuta.com/include.php?path=content/articles.php&contentid=105&PHPKITSID=cbced4901ca84ec8c3b7c07b52583264


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dobra cena jest na tego Profiluxa , tylko ciekawe czy sofcik jest juz razem czy sie go osobno sciaga z netu czy kupuej CD jak to jest nie wiesz ? zebym nie latal pozniej za softem kilka dni :)

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/aquariencomputer-profilux-plus-p-502.html


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta masz darmowy soft jak tylko wyjdzie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak sie jeszcez wstrzymam z tym Profiluxem , poczytam dokaldnie o jednym sprzecie , o drugim , zastanowie sie i bede wiedzial co kupie :)

Teraz robia fajne przeceny na IKS`a ... pomysle .

PlusPaket.jpg

http://cgi.ebay.de/IKS-AquaStar-Plus-Paket-Aquaristikcomputer-Steuerung_W0QQitemZ320022708540QQihZ011QQcategoryZ126515QQcmdZViewItem#ebayphotohosting


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupuję Profiluxa. Dziś jeszcze muszę troszeczkę poczytać aby zamówić to co potrzeba i jazda :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może to na nasz język ojczysty w przybliżeniu przetłumaczyć?

http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p164_Profilux-Verteiler-mit-Kanaltausch.html

Wiem, że podłączenie tylko do portu L. i rozdzielacz ten zamienia kanały między urządzeniami podpiętymi. Czy dzieki temu "ustrojstwu" z jednego portu L można sterować mocą 2 urządzeń niezależnie?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tresci to bezposrednio nie wynika :)

Moze przetlumacze to doslownie slowo w slowo:

"Do podlaczenia dwoch wspolnie sciemnianych belek do jednego gniazda ProfiLux-a. W drugim gnieździe kanaly sa zamienione i przez to mogą pracowac belki 2 flammig(#) wspolnie na roznych kalanalch sciemniania."

(#) 2 flammig znaczy dosłownie "dwużarowkowo" :)

A teraz sprobuj cos z tego zrozumiec, ja przetlumaczylem i mi juz wystarczy :) Piekny jezyk, bardzo sie precyzyjnie mozna w nim wyrazac :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2 flammig to może chodzi o stateczniki T5 na dwie świetlówki. Tylko jeśli chodzi o ściemnianie to pierwsze zdanie przeczy drugiemu. Nic to, trzeba kupić i wypróbować :)

AquaManiac - bardzo dziękuję za pomoc


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze masz wyprowadzenia na lewy i prawy kanał i mozesz sterowac oddzielnie - dzieki czemu do jednego gniazda podłączysz 2 pompy tunze (co normalnie nie jest mozliwe ze wzgledu ze 1 kabel dziala na 1 pompie i druga para zostaje pusta)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu i skoro już obcykałem profiluxa I to napalilem sie na profiluxa II - przyda mi sie redox, przewodnosc i pozniej bluetooth.

Jak ktoś chce sobie po okazyjnej cenie sprawic mój obecny profilux plus to zapraszam do działu targowisko :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom fajna sprawa ten Profilux i chyba sie jednak na niego zdecyduje , stara juz ma to co chciala nawet wiecej dostala , pojechale mprzywiozlem TV i dodatkowo do lazienki chcialem kupic ale mneijszych nie mieli to wzielem do drugiego pokoju tylko juz nie SONY a PANASONIC ... wow zajefajny maja obraz , chyba zaczne patrzec torcoeh tez i w TV nie tylko w koputer :D

Ps ; zaraz go do sciany przykrece tylko musze pojechac kupic uchwyt :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu powstrzymaj sie z tymi TV bo po pierwsze ci na kompa nie starczy a po drugie bedziesz sie czuł jak w BigBrother :D

Ja już sprzedałem swojego na allegro i zamówiłem profiluxa II plus oraz moduł kombi redox/przewodność. Rebciu z tego co wiem też się skusił na jeden.

Teraz trzeba wyskrobać jeszcze na elektrody :D(

Jakie elektrody polecacie do pomiaru redox i przewodności - wiadomo tanie a dobre hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk gdzie zam?wi?e? (je?li to nie tajemnica) tego profilux'a II ?????

Jaka b?dzie jego cena ???


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.