Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przewodność wody słonej mierzy się zazwyczaj w przedziale 0-100 ms. W tym module kombi (przewodność-redox) są 2 wejścia na elektrody. W akwarystyce słonowodnej przewodnością określamy stopień zasolenia wody i naprawdę widać skoki parametrów nawet przy normalnej dolewce.

Co do Wi-Fi to bierz pod uwagę cenę - za***iście drogi moduł:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a ja sie zastanawiam, czy warto mierzyc przewodnosc wody slonej. Informuje to nas o zasoleniu, ale od tego to mam refraktometr.

A zasolenie w akwa nie zmienia sie "ot tak sobie" i sol sie nie zuzywa.

Wiec co? mierzymy przewodnosc wody slonej?

czy moze slodkiej za RO/Di zeby miec pojecie o jej czystosci?

A co do Wi-Fi - sam zaproponowales :D :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wiedziałem, że na biednego nie trafiło :D

Ja mierzę zasolenie, do słodkiej mam TDSa choć wszystkiego to on nie zmierzy niestety.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biednego nie trafilo? Wiesz ile ja mam dlugu hipotecznego w banku? Przez nastepne 25 lat :D sie nie wyplace.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, SMK,

to co? 100mS czy 2mS?

Bo mam refraktometr, a moj TDS to taka troche zabawka z Allegro.

http://www.allegro.pl/item139653530_mierniki_dual_tds_staly_monitoring_superpromocja.html

A LF controllera nie bede przeciez kupowal.

Czy nie ma sensu i tylko pilnowac filtra Di?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100mS.

A kontrola przewodności w baniaku przydaje się w razie "W" możesz sobie ustawić żeby przy zablokowaniu czujki poziomu wody i niekontrolowanej dolewce profilux włączył alarm lub odciął dopływ wody RO.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr pomyśl jeszcze o wolnych gniazdach do sterowania pomp dozujacych, zawsze fajnie jest zautomatyzowac mikroelementy czy pokarm. Nie bedziesz musial kupowac grotecha czy reef-dosera. Kupisz sobie AM SP 1500 czy 3000 i masz fajny zestaw dozujacy. Te pompki sa naprawde dosc dokladne, u mnie dozuja po 5 ml pokarmu i to stale i dokladnie.

Z tą kontrola przwodnosci to, jakbys chcial zrobic pierwsze w Polsce w pelni automatyczne akwarium, to moglbys wykozystac ja do automatycznego mieszania soli z ro i podmiany, wszystko na pompkach,zegarach czy profiluxie. Kanaliza, jakies elektrozawory. Mysle ze jest to mozliwe do zgrania:wink.

Fajna bylaby taka zabawka.

Widze, ze masz to samo co ja w domu. 1000zl na akwarium, 500 dla zony:). I tak nie jest tak zle, bo moglaby chciec rownowartosci, a tak do ceny sprzetu czy zycia doliczam "tylko" 50%, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że trzeba przekupić? :D Bo już moja luba zapowiedziała że jak się przeprowadzi to się skończą wydatki na akwarium i widze że trzeba bedzie ją sposobem podejść :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D:DRemik dobrze ze choc z gory wiesz co Cie czeka. No ale mogla chociaz z Toba porozmawiac o tym ze sie do Ciebie przeprowadza, a nie tak zapowiada:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze z gory powinienes wynegocjowac procent, jaki bedziesz doliczal do sprzetu:)

Sluchaj sie chlopakow z forum, bo w milosci nie ma to tamto, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma w miłości nic za darmo to ja wiem od dawna :D ale chciałem być przygotowany na negocjacje ile procent doliczać :D

a tak na marginesie przypomniało mi się jak kiedyś w jakimś angielskim CKMie czy czymś takim widziałem test:

"how much do you pay for sex" i bynajmniej nie chodziło tu o "sex pozazwiązkowy". Była bardzo prosta ankieta:

- ile w miesiącu kosztują cię: kolacje / kino / kosmetyki dla niej / prezenty dla niej / rachunki za nią itp

- to wszystko należało zsumować i podzielić przez ilość bzykań w miesiącu i wychodził "koszt za bzyka"

Wiecie co, zrobiłem szykbie podliczenie i wyszło że spokojnie mógłbym sobie wykupić jakiś karnet do przybytku rozkoszy i jeszcze kupe kasy by mi zostało. A wtedy byłem z moją ex która mnie kosztowała malutki ułamek tego co moja obecna narzeczona.

A mówią że akwarium to drogie hobby :D

P.S. Jesli ona czasem czyta to forum to popełniłem samobójstwo :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze powtarzalem ze najdrozsza "......." to zona , dziewczyna czy tez narzeczona :D

A tak idziesz do PASZY w Oberhausen pukasz cycata z za szyby :0 , za 100 Euro i masz spokoj ....na dzien :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tez inne wyjscie. Robic swoje i miec w d.... reszte.

A jak luba cos bedzie chciala od nas, to musi sobie na to zasluzyc.

Fajnych facetow jest mniej niz fajnych lasek.

Wolny rynek.

Cos czuje, ze zamiast kolczykow kupie wyswietlacz zewnetrzny do Profiluxa


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr - jasne tylko wtedy drastycznie spada rentowność twojego "kosztu za bzyka" :D no przynajmniej u żony hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pozycje autorstwa Josefa Kirschnera pt. "Jak być egoistą – nawt gdy innym sie to nie podoba".

oraz kilka innych z tego tematu.

"koszt bzyka" szybko schodzi akceptowalnych wartosci.

Prawda jest taka, ze "koszt bzyka" jest taki, jaki "nabywca" jest w stanie zaplacic.

Jak kupie Profiluxa z osprzetem to nie bede mial na kolczyki, a jak nie bedzie "bzyka" to do tesciowej (mojej tesciowej) sama sobie pojedzie - pociagiem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te doświadczenia z Profiluxem II :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze ciekawe doswiadczenia.

Zawsze mowilem, ze akwarystyka morska to ogolnorozwojowe :D hobby.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo..., temat się rozkręcił :D

Z tym "bzykiem" to dobry pomysł:D Mam dom - nie ma "bzyka" to w śniegu po kolana w pantofelkach biegamy bo nie ma komu odśnieżyć:D albo siedzimy w futerku w tym domku bo nie ma komu rozpalić w kominku i dziwnym trafem gaz wyłączyli:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, doskonały przykład jak natura balansuje ku równowadze - w tym przypadku równowadze "kosztu za bzyka" do akceptowalnego poziomu :D

A żeby nie było za bardzo offtopicowo to trzeba tu wspomnieć "o wpływie kupna profiluxa na koszt za bzyka, w ujęciu zmiennej wieku" :D

Po kupnie tak drogiej zabawki nie bacząc na "uczucia" partnerki, "koszt za bzyka" wzrasta (częstotliwość spada) co w młodszym wieku i krótszym pożyciu małżeńskim jest oczywiście złe. Za to przy dłuższym pożyciu małżeńskim "koszt per bzyk" maleje (częstotliwość wzrasta) co podobno też jest złe (seks za kare) :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Remik, mam już elektrodę. Posprawdzam i w poniedziałek Ci wyślę komplet - tylko napisz mi adres na prv.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie bedzie off-topicznie

Co to jest za modul -> 1-10V PLM-2L4s ?

A takie cos -> Gniazdko zewnętrzne 1-10V - zawiera Kabel do Profiluxa LF-ABox ?

To sa jakies dodatkowe gniazda 1-10V ?

A cos oznaczone takim symbolem -> LBF-AP ? Co to?

Powyzsze (tajemnicze) symbole zaczarpniete sa z oferty Tomka z erybka.

@Rebciu, a Ty jakie elektrody kupiles do swojego (Remka) komputerka?

No i cena tez wazna.

(bo nie jestem bogaty, licze sie z kazdym groszem i dlatego wole kupic sprzet nawet troche drozszy, ale duzo lepszy. Nie stac mnie na tanie "byle co")

smk :

Po kupnie tak drogiej zabawki

A Ciebie to co? W goracej smole topili, ze sie przyznajesz ile to wszystko kosztuje? :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmedenski :

jakbys chcial zrobic pierwsze w Polsce w pelni automatyczne akwarium, (...) wszystko na pompkach,zegarach czy profiluxie. Kanaliza, jakies elektrozawory. Mysle ze jest to mozliwe do zgrania

Nie, absolunie nie mam ambicji na az tak zautomatyzowane akwarium. Raz na jakis czas mozna "recznie" dorobic solanki do podmiany.

Co prawda mam doprowadzona wode wodociagowa do pokoju, mam elektrozawor przed RO, i mam odplyw wody, czyli kanalizacje.

Ale to z lenistwa :) nie chce mi sie wezykow RO przez pol mieszkania rozciagac, nie chce mi sie wiadrami zuzytej wody nosic, nie chce mi sie kursowac do lazienki aby zuzyte testy wylac i fiolki wyplukac :D.

No mowie - lenistwo motorem postepu :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-10V PLM-2L4s to moduł z dodatkowym gniazdem na kolejną (trzecią) listwę z gniazdami 220V i kolejne 2 dodatkowe kanały sterowania 1-10V (światło, pompy, wiatraczki itp)

http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p86_PLM-2L4S-Erweiterungskarte-2-Dimmkan-le--1-STDL4-3.html

LF-ABox - to jest do sterowania odcinaniem zasilania. Taka ansteuerplatine już zmontowana od razu do obudowy. Moim zdaniem zbędna sprawa jeśli sami robimy oświetlenie. Przydaje się tylko przy gotowej lampie ściemnialnej.

http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p37_LF-ABOX-Leuchten-Ansteuerbox--Fremdfabrikate.html

LBF-AP Klembox to po prostu zacisk pozwalający w łatwy sposób podłączyć jakieś zewnętrzne sprzęta działające na 1-10V, a nie wyprodukowane przez profiluxa i nie mające końcówek.

http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p163_LBF-AP-Klemmbox.html

Na stronie http://shop.aqua-it.de/ masz wszystkie najnowsze dodatki tylko do profiluxa :) sporo tego.

Jak ci zabraknie gniazdek do profiluxa to nie martw się :D - wystarczy kupić drugiego i je podłączyć w sieć, będą działać jak jeden :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiadomo, czemu Swir nie ma czasu na DIY,

jak po takich stronach lazi :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.