Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegoly techniczne:

1. czy podlaczenie Profiluxa do PC to obligatoryjne, czy mozna go programowac z poziomu samego przedniego panelu i wyswietlacza?

A po podlaczeniu do PC po prostu latwiej i szybciej?

(pytanie pewnie retoryczne, ale wole sie upewnic)

2. kabelek Profilux - RS232. Czy ten kabelek sluzy wylacznie do podlaczenia do komputera, czy POD TEN SAM kabel mozna pozniej polaczyc zewnetrzny wyswietlacz?

Tzn. na poczatek tansza opcja polaczenia pod PC jest RS232, ale gdybym pozniej chcial dokupic zewnetrzny wyswietlacz (i USB lub Ethernet) czy zostane z niepotrzebnym kabelkiem?

Czy tez moze ten zew. wyswietlacz to tylko taki "bajer" i w zupelnosci wystarczy to co na wyswietlaczu Profiluxa?

3. Odleglosc komputera od akwarium to u mnie ok. 8-9 metrow (liczac tak "po scianie", a nie w linni prostj:)). Czy RS232 mozna az tak przedluzyc, bez strat sygnalu? Czy trzeba juz z LAN kombinowac?

Jak to jest z USB przy takiej odleglosci?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Programować możesz tak i tak - na PC szybciej i łatwiej . Ściągnij sobie program z ich strony to zobaczysz wszystkie opcje.

3. RS232 miał być z założenia na krótkie odległości jednak czasem działa na kilkanaście metrów (na tym kablu zdajsie udostepniaja klucze z cyfry+)


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel RS232 tak jak wspomniał azmodan nie jest konieczny, jednak kosztuje grosze i sie naprawde przydaje.

Po pierwsze masz możliwość szybkiego programowania profiluxa w formie graficznej na ekranie kompa, po drugie możesz sobie zczytywać dane za ostatnie 500 pomiarów, po trzecie i najwazniejsze potrzebny jest do updateu firmware'u. (w profiluxie II mozna to robic tez za pomoca usb lub ethernetu, jednak jak cos ci sie spitoli to bezposredni update do podniesienia profiluxa jest mozliwy tylko za pomoca kabla RS232)

NIE jest to standardowy kabel jaki kupisz w komputerowym wiec muisz go wziac od niemców lub zrobić sobie samemu (gdzies na forum www.aqua-it.de bylo).

Ja mam tez ok 5m do kompa i musze wypinac profiluxa do programowania, dlatego ethernet jest moim nastepnym zakupem do profiluxa.

Wyświetlacz zewnętrzny się przydaje jak maz duzo rzeczy do sterowania (np. redox, 2 kanały oświetlenia, 2 koanały pomp, PH, temperatura, przewodność itp.) normalnie sie przewija na małym wyświetlaczu profiluxa w ustalonej predkosci (np. co 2 sek) ale jak masz tyle informacji to czasem jest to meczace, a na ProfiView widać od razu 5-6 wartości na raz wiec wystarczy szybki look. Jak to za mało to się też przewija.

Możesz miec tylko ProfiView lub podłączony kabel RS232 do kompa. nie da rady na rozdzielaczach na raz tego stosować bo nie bedzie działało ani jedno ani drugie (tez na niemieckim forum o tym było)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK a co z tym programem jest juz jakas inna wersja niz niemiecka ?? Sam firmware do profiluxa jest w wersji angielskiej a soft do PC tylko niemiecki udało mi sie ściagnać.

Najlepej jakby zrobili języki w plikach *.lng i szło by na nasz przetłumaczyć bez problemu


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ALBO ProfiView ALBO PC. Chodzi mi o to, czy to ten sam kabelek?

Ale skoro @smk piszesz, ze czasem musisz do programowania wypinac wyswietlacz, to rozumiem ze to ten sam?

Czy zle rozumiem?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr - nie, inny. Ten od profiview ma z jednej strony RS232 a z drugiej koncowke jak od telefonu ISDN

@mateusz - kurcze nie wiem, ale gdzies kiedys widzialem na forum niemieckim schemat tego kabla

Przed chwila szukalem na forum http://www.matuta.de i http://www.aqua-it.de i nie znalazlem w archiwum. Moze producent wywalił :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, a szczegolnie Rebciu i smk

juz mniej wiecej wiem, co zamowic (na poczatek)

A teraz zobaczymy, jak dlugo Tomek kaze mi czekac na realizacje zamowienia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze .... ten LBF-AP za 170zl

to do kazdego gniazda 1-10V potrzebny jest taki jeden, zeby np. wiatraczki czy nocne podlaczyc?

Czy jeden LBF-AP jest "przejsciowka" dla 4 gniazd?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie , rozbieraliscie juz swojego Profilux`a Plus II ? .. dzisiaj znalazlem troche czasu i checi , chcialem zobazcyc jak tam sie te karty w nim zaklada , szukam srubek ale nic tu nie widze :) czy te niebieskie kapsle z boku nalezy jakos podwazyc srubokretem i ta pokrywa gorna zejdzie ? nie chcial bym mu krzywdy zrobic ?:D

1545-profilux.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie tym profiluxem , wlasnie kalibrowalme Ph elektrode i troche zdezorientowany jestem bo w tych Tunze Ph Kontrollerach ustawialo sie manualnie Ph 7 i Ph 9 , szukalo w ten sposob "punktu zerowego " i mialo sie jakies porownanie ze jest wszystko okey , kalibracja przebiegala ze tak powiem naocznie a w tym profiluxie rach ciach fiku miku i gotowe , jeszcez nie zdazylem dobrze obetrzec z plynu kalibracyjnego (ph7) elektordy juz kalibrujemy kalibrantem Ph9 , ciach minutka nie wiecej gotowe skalibrowane :) i co gotowe i czy dobrze ? wszystko inqgnito panie :] albo toteraz taka technika albo ...heh

jesli bedzie cos zle z elektroda to co ? nie bedzei tego rach ciach mega power kalibrejszyn ?:D kiedy bede wiedzial ze w elektrodzei nalezy zmienic plyn KCl3mol w Tunze moglem widziec co sie dzieje z elektroda a tutaj nic doslownie wyswietlacz wyswietla ze kalibracja ukonczona zapisz zmiany itd .. heh wogole mi sie to nie podoba prawde powiedziawszy ... bo z kad mam wiedzeic ze mi ten wyswietlacz glupot nie wyswietla ja tam wiem co oni to splodzili :D ja wierze tylko sobie :D wyskakuja tam panie jakies numerki , po chwili gotowe , poznije to samo przy Ph 9 :] elektroda potrzebuje z 5 minut sie uspokoic po kalibracji wczesniejszym plynem Ph7 a tu cyk pyk w minute doslownie skalibrowane zatwierdz , gotowe :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wsadzeniem elektrody do pirwszego płynu kalibracyjnego ustawia się stopień zużycia elektrody miedzy 1-3. Jeśli elektroda jest w jakimś stopniu zużyta to po pierwszym płynie Profilux kalibracyjnym powinien o tym poinformować i zalecić zmianę ustawień np. na 2.

Dla Ciebie jednak pozostają testy kropelkowe lub nauka mierzenia pH na węch :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek można podrobić tylko trzeba wiedzieć na jakich pinach idą sygnały RxD i TxD z profiluxa a to sie sprawdzi otwierając drania i zerkając w okolice złącza gdzie na 99,9% siedzi scalak typu MAX232 :)

Czy ktoś mi wreszcie powie czy to ma procesor AT128 w środku czy inny :D hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Przed wsadzeniem elektrody do pirwszego płynu kalibracyjnego ustawia się stopień zużycia elektrody miedzy 1-3. Jeśli elektroda jest w jakimś stopniu zużyta to po pierwszym płynie Profilux kalibracyjnym powinien o tym poinformować i zalecić zmianę ustawień np. na 2.

Dla Ciebie jednak pozostają testy kropelkowe lub nauka mierzenia pH na węch :)

Zlosliwy probujesz byc ?:D elektrode mam nowa wiec ustawien zmieniac nie musialem :] i wlasnie zastanawiam sie ktora tak naprawde kalibracja jest dokladniejsza :]

kropelki moga sie przydac Tobie ale walerianowe :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir - jak elektroda jest rozjechana to profilux napisze ze nie moze uzyskac stabilnego wyniku i ze elektroda nie da sie skalibrowac

jak to ustrojstwo otworzyc to masz dokladny opis w instrukcji :) trudno raczej cos polamac jak ktos nie stara sie za bardzo


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr - 1 LBF-AP jest na 2 kanały 1-10V, czyli podpina sie pod to 1 gniazdo (2 kanały) wyjscia z profiluxa (L1/2 lub L3/4). Zerknij na tył profiluxa to oświeci cie o co mi chodzi :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Swir - jak elektroda jest rozjechana to profilux napisze ze nie moze uzyskac stabilnego wyniku i ze elektroda nie da sie skalibrowac

Kurde ale technika poszla o przodu;)

Nie wiem czy to tak fajnie, pewnie trzeba czesto kupowac nowa elektrode.

W kontrolerach na srubokret, kalibrowac mozna bylo nawet mocno zurzyta elektrode, trwalo to caly dzien, ale sie dalo. W lajonach, elektrody z odchylka powyzej 1 ph nie skalibrujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, Zbyszku jaja sobię robię, a nie złośliwości:) Dotyczyło to tego fragmentu Twojej wypowiedzi:

Swir2 :

heh wogole mi sie to nie podoba prawde powiedziawszy ... bo z kad mam wiedzeic ze mi ten wyswietlacz glupot nie wyswietla ja tam wiem co oni to splodzili :) ja wierze tylko sobie :D

Cieszę się, że masz sprawie przęt skompletowany. Na święta podobno ma być odpieniacz to pewnie na sylwestra będzie już wszystko zalane i posolone :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam technika zaraz - po prostu wykorzystuje się fakt, że elektroda daje w pH7 0V jeśli jest nowa. Im wieksze zmiany w jakości łącznika, membrany i elektrolitu tym bardziej napięcie generowane przez elektrode w pH7 odbiega od tego 0V. odchyła o 1pH to już około 60mV w jedną lub w druga strone, tak że mając do dyspozycji logiczną elektronikę stwierdzić czy elektroda jest "teges" można w prosty sposób :)

no i w 80% wystarczy wymienić elektrolit lub poddać elektrode kąpieli w odpowiedniej chemii (nawet w domu) i mamy znów sprawną elektrode :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Swir - jak elektroda jest rozjechana to profilux napisze ze nie moze uzyskac stabilnego wyniku i ze elektroda nie da sie skalibrowac

jak to ustrojstwo otworzyc to masz dokladny opis w instrukcji :) trudno raczej cos polamac jak ktos nie stara sie za bardzo

e no spoko ja juz go rozbieram jak panienke :D a w instrukcji to jest napisane i sa pokazane fotki , ale na zywca to nie takie proste po raz peirwszy :D z panienka po raz pierwszy tez nie bylo prosto ...pamietacie ? :D haha

No z elektroda to tam jest ten przedzial zuzycia elektody od 1-4 podobnei sie dzieje w tych analogowych im elektorda starsza tym dalej tym pokretlem trzeba pozniej zjechac aby ja skalibrowac , tutaj nie mamy pokretelek wiec jest ta skala ten przedzial zuzycia elektordy od 1-4 mysle ze przy 3 juz jej sie nie da skalibrowac trzeba meiniac KCL-3 molowy.

A dlaczego tak sie dzieje ze kalibracja elektordy odbywa sie szybciej niz w analogowym to tez juz wiem bo mi wytlumaczyl ten ktory sie na tym zna :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Ech, Zbyszku jaja sobię robię, a nie złośliwości:) Dotyczyło to tego fragmentu Twojej wypowiedzi:

Swir2 :

heh wogole mi sie to nie podoba prawde powiedziawszy ... bo z kad mam wiedzeic ze mi ten wyswietlacz glupot nie wyswietla ja tam wiem co oni to splodzili :) ja wierze tylko sobie :D

Cieszę się, że masz sprawie przęt skompletowany. Na święta podobno ma być odpieniacz to pewnie na sylwestra będzie już wszystko zalane i posolone :D

ehhh... Rebciu i ja sobie jaja robie :D i nigdy nie biore tak wszystkiego na powaznie :D a juz napewn nie jestem z tych ktorzy sie gniewaja czy tez trzymaj w sobie jaka kolwiek zlosc(?) :D spoko

Nie bedzie jeszez dlugo zalane bo wracam pod koniec stycznia , wyjezdzam do rodzinki ale jak wroce to napewno to zrobie :D

A jesli chodzi o odpieniacz to bede mial dla was mila niespodzianke :D (chodzi o najcichszy i ekonomiczny odpieniacz )


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.