Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie kiedys co zrobic jezeli bym sie "nadzial" na jadowitego zwierzaka np: skrzydlice, jerzowca, murene, borsuka lub inne zwierzaczki :)

Czy zadzwonic odrazu po karetke ?

Przemyc goraca woda ?

Lub moze czekac na cos ?

Moze cos innego zrobic :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do borsuka to miejsce uklucia polewac caly czas goraca woda. Tak mi polecil sprzedawca ktory nadzial sie na borsuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ze skrzydlica ma bardzo niebezpieczny jad :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzą bakterie z wody/raczej obstawiam podłoże ruszone

czasem może być niezła jazda - nie życzę nikomu

widziałem na żywo co może się stać przy czyszczeniu akwa :(

dokładnie to efekt już na drugi dzień widoczny - lekarz/szpital

co do ryb

gorąca woda - polecam

jeżowiec to samo pod warunkiem że nie zostanie kawałek kolca

parę razy już moczyłem palce w gorącej wodzie ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jezowcem to wiem ale skrzydlica mnie interesuje, jednak nawet jak jest mala nikt jej nie zaatakuje. Zastanawiam sie bo mam kilka gatunkow jadowitych i akwa mi sie zapelnia, coraz blizej mojej reki sa te urocze stworzonka, a czasem trzeba powierzyc akwa komus zeby nakarmil.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem jakiś czas w gujanie i na szkoleniu wpajano nam że miejsce ukąszenia należy natychmiast obłożyc mokrą gliną lub ziemią,jeśli nie ma takiej akurat pod ręką należy napluć,nasikać i jak wyżej, wszelkie podwiazywania i wysysania ran to mity

tadzik, ziemię masz w doniczkach, mocz w cycku to spokojnie możesz grzebać w akwarium :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczypce moga spasc do akwarium trzeba cos zrobic to nie jest mozliwe zevy rak tam nie wkladac :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem ale nadal nie wiem co zrobic w razie gdyby jednak cos takiego sie stalo :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dotknąłem przy czyszczeniu akwarium otwartych zoanthusów. Poparzenie mocne, krwawiło i bolało niesamowicie.

Wizyta w szpitalu. Ręka opuchnięta. Mimo że miałem oparzonego palca.

dwa zastrzyki i poszło :p

Ale sama ranka goiła się ponad 2 tygodnie.

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz dotknąłem przy czyszczeniu akwarium otwartych zoanthusów. Poparzenie mocne, krwawiło i bolało niesamowicie.

Wizyta w szpitalu. Ręka opuchnięta. Mimo że miałem oparzonego palca.

dwa zastrzyki i poszło :p

Ale sama ranka goiła się ponad 2 tygodnie.

albo masz jakieś super jadowite albo ... alergię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadowite i na pewno z zębami :D:D:D kurde nie chce mi się w to wierzyć:p ja swoje dotykam bez problemu. Może użarło Cię coś innego albo coś co żyło w kolonii zoa?

Te korale nie parzą, ani nie gryzą... czasami wydzielają toksynę - palytoksynę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadowite i na pewno z zębami :D:D:D kurde nie chce mi się w to wierzyć:p ja swoje dotykam bez problemu. Może użarło Cię coś innego albo coś co żyło w kolonii zoa?

Te korale nie parzą, ani nie gryzą... czasami wydzielają toksynę - palytoksynę...

Pewnie w zoa mieszkał wieloszczet.


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie w zoa mieszkał wieloszczet.

też może mieć alergię - po spotkaniu z wieloszczetem objawy są przeważnie jak po .. pokrzywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak po pokrzywie,nic strasznego.Z 10 razy dziabnął mnie wieloszczet.Jednego dnia wsadzałem jedną dłoń to 2 palce...Zaraz chwila po tym jak zostawił mi te swoje włoski z jadem w tych 2 palcach wsadziłem drugą rękę i rwałem makroglony no i kolejne 3 palce ,ha:)pikuś.

Mam też borsuka i nieco się już boje tych jego płetw ..Dużo gorzej niż wieloszczet ?Kogo dziabnął ,gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem stycznosc tylko z jezowcami, diadema i greckie :D pierwsze uklucie mialem od diademy, w sumie nic strasznego, ignorowalem to i po 2 dniach nie czulem ze cos mi bylo. Teraz w Grecjii jak bylem to stanalem na jakims w wodzie jak wchodzilem ma klif, bolalo kilka dni, moze z 3 ale slady byly widoczne z tydzień. Moze dlatego ze musialem doplynac jakies 50meteow do ladu zeby wyjąć kolce z nóg. Ogolnie ciekawe doswiadczenie i zupelnie inny rodzaj bolu niż np pokrzywa.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.