Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że ten wątek staje się już dość mocno offtopowy.

Uprzejmie proszę Was abyśmy trzymali się tematu(który stricte nie dotyczy sponsora forum - Aquaforest), jeśli ktoś ma pytania do Aquaforest - proszę zadawać je w sekcji sponsora a nie w dziale poświęconemu zbiornikowi Egona. Nie będę wypowiadał się czy taka a nie inna forma "przemawiania" do akwarystów jest słuszna i skuteczna.

Fakt że Egon używa produktów Aquaforest nie zmienia niczego w kwestii tego czy jego akwarium może nam się podobać czy też nie.

Mi osobiście podoba się bardzo(nie tyle zbiornik co wygląd i kondycja koralowców) choć doskonale zdaję sobie sprawę że efekt "tego zbiornika" w 95% będzie nie osiągalny dla większości początkujących lub średniozaawansowanych morszczaków. Oczywiście, dużym uproszczeniem(w dodatku nie uzasadnionym) byłoby twierdzenie że stosując produkty AF gwarantują że Wasze akwaria tak będą wyglądać jednak nie zmienia to faktu że zbiornik egona wygląda tak jak wygląda - czy nam się to podoba czy też nie... ;-)

Jaki wpływ ma na ten wygląd osoba Damiana czy Sewera pozostaje zupełnie inną kwestą i myślę że tak naprawdę nikt poza nimi(łącznie z egonem) nie jest w stanie tego dokładnie określić - nie widzę jednak powodu aby wątek dalej zmierzał w tym kierunku w którym zmierza..(jakkolwiek nie byłby odbierany Egon, jego praca w AF oraz inne aspekty tego akwarium) - musimy się zgodzić że korale wyglądają zacnie - aż za bardzo ... ;-)

Proszę o "wstrzemięźliwość i spokojny język"

Dobranoc. ;-)

pzdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam gdzie można kupić sumpa AF i odpieniacz

Ponawiam

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem ostatnio o sposobie w jaki egon24 podmienia wodę i dochodzę do wniosku że jest to świetna sprawa w przypadku trzymania jakichś wrażliwych ryb typu bialobrody, hepatus. Podmieniajac wode w ten sposób praktycznie eliminujemy stres ryby. To tylko taka moja dygresja gdyż czytam ostatnio o tych pięknych rybach planując moja obsadę i wielu z was pisze ze potrafi obsypac taka rybkę po podmianie....

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę ukrywał, że mnie również zaciekawił taki sposób podmiany wody i zamierzam go wypróbować;)

We wtorek zrobiłem tak 25 litrów na próbę. Pierwsze co się rzuca w oczy ryby nie mają wogole stresa. Z reguły jak robiłem tradycyjnie podmianke wyłączając i potem włączając pompę były mocno zdezorientowane. Widać było że stresują się. A dodam że nie mam nic super wrażliwego w obsadzie w tej chwili (naso, borsuk, żółtek i strigosus).

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze takie cos:

http://www.reefloat.com/

Sorka za OT


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z podmianą wody w locie jest stary jak świat sam stosuję go od wielu lat. Tylko po mojemu to Egon robi to od d... strony, najpierw wlewa później wylewa zamiast odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek no taka drobna różnica, ale kto by tam zwracał uwagę na takie szczegóły :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po mojemu to Egon robi to od d... strony, najpierw wlewa później wylewa zamiast odwrotnie.

No to czekam na przepis, jak wylać 30-40 l wody z działającego obiegu bez wyłączania sprzętu? ;)

Chętnie się dowiem, bo jak dotąd musiałam wyłączać obiegówkę i odpieniacz.... Najwidoczniej jestem 100 lat za murzynami i da się inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od projektu sumpa. Jeśli komora z pompą zawiera załóżmy 10 % wody z akwarium plus tyle aby być zanurzoną, to co za problem. Ja tak mam i bez wyłączania sprzętu mogę zrobić w ten sposób podmianę.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na etapie konstrukcji zbiornika nie przewidziałeś podmiany wody w sumpie, na przykład poprzez zrobienie

obejścia tak by zrzut szedł prosto do komory pompy (wtedy bez wyłączania obiegu masz możliwość wypompowania i umycia

komory odpieniacza i zrzutu, wtedy niestety pozostaje kombinowanie.

Widzisz Kol. Alexo, akwarystyka wymaga myślenia. Na każdym etapie. Wlanie świeżej solanki i odpompowanie nadmiaru, jest wyjściem najprostszym,

jeśli założymy warunek działającego obiegu.

Inaczej trzeba kombinować... Wszystko zależy od tego, jak bardzo mało przewidująca byłaś na etapie projektowania.

Bo może się tak zdarzyć, że mimo wypompowania z systemu 30 - 40 litrów, nadal będzie działał obieg. Może się tak zdarzyć, że np.

wyjęcie grzebienia sprawi że będziesz mogła te 30-40 l zlać bez stresu.

Ale wlanie świeżej solanki i potem zlewanie starej mija się z celem, ponieważ wtedy podmieniamy jedynie część pojemności

jaką operowaliśmy. Zauważ że podmiana 20% wody zmniejszy Ci ilość szkodliwych substancji w wodzie jedynie o 20%

i również o tą wartość zwiększy Ci się ilość substancji jakie system skonsumował z mieszaniny jaką jest woda w zbiorniku.

To w wypadku kiedy najpierw odejmujemy a potem dodajemy.

A teraz policz proszę ile substancji % usuniesz i ile dodasz, jeśli najpierw wlejesz a potem odlejesz wodę.

Widzisz Koleżanko, taki sposób jest, powiem delikatnie, mało optymalny, co zauważyło już kilka osób przede mną, dlatego

też coraz trudniej jest uwierzyć w te szczere zapewnienia o samodzielnym prowadzeniu zbiornika. Widzisz, natura

nie wybacza błędów, a takie korale mają wąski margines błędu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to trochę inaczej, dodatkowa komora przed odpieniaczem. Przy normalnej pracy spływ był do tej komory w razie podmiany przestawiamy spływ do komory odpieniacza wypompowujemy wodę zalewamy świeżą solimy i włączamy w obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon żyjesz ? Czy wisisz ? :bang head

Jak coś to biorę akwarium :rofl:

Sorry za hardcorowe OT, nie łam się poruszyłeś tłumy i rozpętałeś nie złą wojnę, fajny temat się zrobił, ciekawy. A ile emocji :rant:

Ah lubię to forum :vava:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon żyjesz ? Czy wisisz ? :bang head

Jak coś to biorę akwarium :rofl:

Sorry za hardcorowe OT, nie łam się poruszyłeś tłumy i rozpętałeś nie złą wojnę, fajny temat się zrobił, ciekawy. A ile emocji :rant:

Ah lubię to forum :vava:

Oczywiście żyje , ludzie zaczęli mnie pytać po co sie wogole udzielam , inni gratulują wytrzymałości , zaciętości .

Oba akwaria zabierają mi sporo czasu , parowanie wody się zwiększyło , produkcja ro idzie pełna parą . Testy , codziennie testy , oprócz Kh i Ca które mierze teraz codziennie aż do odwołania zmierzyłem potas , jod , żelazo . Kolega @gajcy który niestety powiedział że to forum to za duży stres i już nawet nie czyta , pożyczył mi jakiś zestaw z Red Sea test kit . Za kilka dni porównam wyniki i napiszę jakieś wnioski . Wczoraj też dostałem na testy kamerkę IP Polskiego producenta , oczywiście od razu konfiguracja i znów zeszło do późna w nocy , ale działa , jakość oczywiście HD .

Oprócz pracy w AF posiadam swoje firmy ktore tez trzeba doglądać , wiec latam tu i tam .

Cieszę się że piszecie swoje opinie na temat zbiornika , spostrzeżenia , wnioski , komentarze . Proszę jednak zrozumcie ze używam produktów AF , mam lampę innej firmy , cyrkulację tez innej i wiele innego sprzętu .

Użyłem produktów tej firmy mając wiele do stracenia , pierwszy zbiornik miał sporo już dużych korali , bałem sie , nie pracowałem jeszcze w AF . Zdecydowałem sie użyć produkty widząc ze kolega @gajcy idzie w ciemno , był na rozmowie u Damiana , wyssał z niego trochę wiedzy i wracając zadzwonił że wie w czym rzecz i co zle robimy , był mocno podniecony faktem że wreszcie ktoś mu wyłożył i co tu chodzi . Postaram się wrzucić jego zbiornik do mojego wątku skoro on sie aż tak zniechęcił do zaglądania tutaj . Nie miałem nigdy powodów do odstawienia żadnego z produktów . Przerobiłem płynne przejście z innej firmy . Pokonałem ogniska obu wersji cyjano bez użycia chemii . Osobiście ufam tej firmie nie tylko jako pracownik ale tez jako akwarysta .

Chce by sytuacja była dla wszystkich jasna i klarowna . Jestem przedstawicielem handlowym na Polskę w firmie Aquaforest . Oba zbiorniki ktore posiadam kupiłem wraz ze sprzętem . Nieukrywam ze odwiedzam duża ilość osób nie tylko w celu wypicia wspólnej kawy , podglądam , zbieram dane , jak coś czuje ze mogę skorygować , robię to , eksperymentuje . Pewnie każdy tak robi .

Mam nadzieje ze mój zbiornik zarośnie lasem korali i nie zaliczę jakiejs kraksy o która w zbiorniku Morskim nietrudno , tego samego życzę wszystkim Wam niezależnie od tego jak i na czym prowadzicie Swoje oczka w głowie .

Pozdrawiam Grzegorz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...wie w czym rzecz i co robimy zle..."

Czyli? Moze ja tez cos robie zle? Moze jednak jest gdzieś haczyk? Moze podzielicie sie ta informacja? Moze wtedy i my będziemy mieli piękny wybarwiony las korali? Pisze to calkiem powznie bez docinek etc


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już skończmy z tym OT - u Grzegorza w temacie

Firma - nie firma - z tym już dajcie spokój - napisał - jest pracownikiem firmy

Czy sam prowadzi jego sprawa , czy ktoś mu pomaga - ok każdy by tak chciał

Może ma swojego Mentora - i się jego trzyma, i tak postępuje - rozumiem - kto by nie chciał


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo może się tak zdarzyć, że mimo wypompowania z systemu 30 - 40 litrów, nadal będzie działał obieg. Może się tak zdarzyć, że np.

wyjęcie grzebienia sprawi że będziesz mogła te 30-40 l zlać bez stresu.

Masz rację, kiepsko mi idzie myślenie i na patent z wyjęciem grzebienia nie wpadłam ;)

Jak dla mnie , to mogą mi wytatuować AF na czterech literach nawet, byle moje korale też tak wyglądały jak u Grzegorza czy Debory :D

Edytowane przez alexa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie , to mogą mi wytatuować AF na czterech literach nawet, byle moje korale też tak wyglądały jak u Grzegorza czy Debory :D

:respect::rofl::question::vava:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już skończmy z tym OT - u Grzegorza w temacie

Firma - nie firma - z tym już dajcie spokój - napisał - jest pracownikiem firmy

Czy sam prowadzi jego sprawa , czy ktoś mu pomaga - ok każdy by tak chciał

Może ma swojego Mentora - i się jego trzyma, i tak postępuje - rozumiem - kto by nie chciał

Daniel pytania na temat w jaki sposób Grzegorz osiągnął swój sukces nie są OT. Wręcz przeciwnie to zupełnie naturalne . Sam jestem bardzo ciekaw tej "recepty na sukces" jednak odpowiedzi na moje pytanie niestety nie otrzymałem a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem,widziałem na żywo

Do "recepty na sukces" - dajcie spokoju zbiornik ma dwa miechy

Pogadamy za rok jak się ustabilizuje

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym tempem za rok, to korale dotkną lampy ;)

moim zdaniem, akwarium piękne, korale śliczne, jedyne co mi się nie podoba to to że Grzegorz cały czas nazywa siebie "amatorem" i mówi że się uczy, wprowadza tym trochę ludzi w błąd... wyczuwam tu raczej coś typu: "wiem ale nie powiem - bo jestem amatorem i się uczę"...

szanuje to, bo na pewno zdobycie tej wiedzy Cię sporo kosztowało, ale nie dziw się że ludzie tak reagują, bo ich to po prostu denerwuje, jak i mnie :) ....

zresztą , skoro piszemy na forum, i chcemy być oceniani, musimy się liczyć i z pozytywnymi opiniami jak i z negatywnymi ;) . . .

mimo to liczę, że Grześ nie poddasz się i dalej będziesz relacjonował życie baniaka, bo jest PETARDOWY - zazdroszczę, tak jak pewnie większość ludzi na forum !

Pozdrawiam i życzę wytrwałości ;)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mam pytanie co do Zeo Mix i Phosphate Minus czy przy takich parametrach jak są w stopce jest sens używania tych produktów,pytam bo wyczytałem w twoim wątku ze używa ich cały czas a problemów z tym co one usuwają nie masz, jakie benefity sa z używania tych produktów non stop ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.