Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek. Jest moc ale statyw by Ci się przydał . Bo szybko to wiesz co?

To są zdjęcia z akwa czy sklepu ? Pewnie znowu przepłaciłeś ;)

Co to za kranik tam Ci buszuje po akroporach ?

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś temat Fiji , odpaliłem stary sprzęt i zrobiłem kilka fotek makro i nie tylko . Zainspirował mnie kolega @panoramiks oraz nowy sprzęt w postaci Maca 27 cali , idealny do przeglądania zdjęć i grafiki . Zdjęcia z ręki i jak zwykle na szybko . Nie obrabiane ani barwione . Wrzucam bo mi się podobają .

u2648_1475782797_thumb.jpg

u2648_1475783227_thumb.jpg

u2648_1475783279_thumb.jpg

u2648_1475783333_thumb.jpg

u2648_1475783430_thumb.jpg

u2648_1475783485_thumb.jpg

u2648_1475783578_thumb.jpg

u2648_1475783638_thumb.jpg

Koniec przynudzania idę nakarmić zwierzynę .

1,2,6,8 to jest jedna i ta sama acropora ? Zamordowałbym za nią. To nie przypadkiem Acropora Nasuta ?

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek. Jest moc ale statyw by Ci się przydał . Bo szybko to wiesz co?

To są zdjęcia z akwa czy sklepu ? Pewnie znowu przepłaciłeś ;)

Co to za kranik tam Ci za....a po akroporach ?

Obawiam się że znów nie poniosło .

To jest krabik sumbiotyczny i mam jego zgodę na papierze na fotografowanie .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

1,2,6,8 to jest jedna i ta sama acropora ? Zamordowałbym za nią. To nie przypadkiem Acropora Nasuta ?

Możesz mieć rację , piękna jest . Muszę uważać teraz na Siebie .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie , dziś zainstalowałem nowe lampy od firmy wiadomo jakiej . Tym samym poprzednie idą po wyczyszczeniu i serwisie na rynek wtórny. Po zamontowaniu lamp i pierwszym odpaleniu muszę się przyznać powiedziałem , a rzadko mi się to zdarza WOOOW !!! .

Tak naprawdę teraz to wygląda imponująco. Są to wiadomo pierwsze chwile ale jestem zaj.....fajnie zadowolony z tej zmiany. Czekam teraz na osoby które widziały wcześniej mój zbiornik by się też wypowiedziały.

zdjęcia z pierwszych chwil .

Wkrótce nagram też film jak się ogarnę z bałaganem który tu powstał .

8ce9a8bd4338cf5a04e7758bd05bbe99.jpg

3877438ec4dd1e4264fb3b47795d75da.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie. Kolory uwydatnione, woda kryształ.... Wiem że akwarium to ciągły rozwój, ale ciężko będzie Ci przebić to. Osobiście wolę akwaria bardziej "białe" i z większym udziałem falujących korali. Ale nie zmienia to faktu iż utrzymać taki zbiornik, w takiej kondycji i dodatkowo jeszcze z taką ilością ryb (a pokolce do czyściochów nie należą) to sztuka.

Napisz coś więcej o lampie. Przy okazji, zauważyłęm chelmona i co najmniej 3 żółtki. Od jakiego czasu pływają w tym składzie i czy nie zauważyłeś agresji między nimi? Bo znany mit miejski mówi iż żóltek zawsze zaatakuje chelmona, zagania go, to tylko kwestia czasu. A u Ciebie widzę że sobie śmigają razem (u mnie też pływały, ale rozdzieliłem je bo boję się o chelmona).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , pracuje obecnie nad wybarwieniem więc póki co w zbiorniku jest jeszcze buro prócz kilku wyjątków . Jest to mój zbiornik z zasady only SPS więc tu nie będzie ruchu falowania jak przy obsadzie mieszanej . Mam na szczęście drugi poligon i tam jest dla odmiany wszystko co mi się zachce , łącznie z niefoto.

Jak wiadomo w Grudniu przeniosłem wraz z ostatnim żółtkiem jakąś zarazę i cała obsada wyjechała do rodziny lub na wieczną rafę jak kropka woli . Obecna obsadę zacząłem kompletować od Stycznia br. Najpierw 1 żółtek tester . Później cała reszta .Chelmon został przeniesiony gdzieś po drodze ale nie pamiętam czy to był Luty czy Marzec . Na przeniesienie zasłużył sobie załatwieniem dwóch Acantrastea. Przekładając go miałem obawy czy poradzi sobie w zbiorniku dość świeżym i na dodatek na skale która się zasiadla życiem , co gorsza zbiornik bez piasku i mniej jest robactwa. Co do agresji to jest jej brak . Helmon został wypuszczony na noc przy zgaszonym świetle i rano pływał jakby był tu zawsze . Od nieszczęsnego Grudnia nie padła mi żadna ryba co mnie niezmiernie cieszy . Ryby kupuje wszędzie. Oczywiście pod warunkiem że mam w miarę blisko sklep . Nie chce tu zbytnio siać reklamy ale jest to forum i dzielimy się doświadczeniami więc mogę pochwalić sklep Murena z Lublina . Ryby zawsze zdrowe i co ciekawe wcinaja zawsze suche nawet z ręki , od nich jest Białobrody. Tu ciekawostka , przywiózłem go , wrzuciłem bez aklimatyzacji , dałem płatki po 15 min . jadl jak wściekły. Żółtki z Akwa Marin pierwszy , potem Coral House , brzydkie Antiasy mam z śp. Akwa Światu . Jak widać mam chyba szczęście do zakupów , często czytam że są z tym problemy .

Teraz Lampy . 2 szt . 6x54W plus 6x10W Led Cree blue . Ledy są w dwóch paskach co dwie świetlówki , po 3 szt na pasku więc równomiernie .

Długość lampy 118.5 cm .

Szerokość 35.5 cm

Grubość 7cm .

Chłodzenie to 4 potężne wiatraki .

Z lampy wychodzą dwa przewody. Później kostka i robią się nam trzy przewody plus wejście na zasilacz do 8wiatraków.

1 przewód 2 świetlówki.

2 przewód 4 świetlówki.

3 przewód ledy 6 szt .

Lampa posiada zabezpieczenie termiczne . Jeśli wiatraki nie będą chodzić lampa się wyłączy .

Zdjęcie przy full oświetleniu.

Świetlówki T5 Arctic blue 8 szt , 3 białe , jedna różowa , 6 szt Led.

722d620495e9f599f6181455440ce346.jpg

1eed02e4229386c8e64d264190100495.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium, ładne niebieskie światło. Korale piękne. Tylko te 2 zółtki bym wymienił na jakieś inne kolorowe rybcie. Przyjemnie się czyta, a jeszcze lepiej ogląda. :thumbup:


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz :thumbsup::thumbup:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film przy 4 świetlówkach niebieskich i ledach .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

... film przy zapalonych Ledach 6x10W ultra Royal Blue.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ledy mogą działać jako oświetlenie nocne. I czy można ustawić aby zciemniały się automatycznie ze 100% do np 20% i świeciły tymi 20% przez całą noc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampie 6x54W jest 6szt Led po 10W , są one rozłożone równomiernie i dają dość jasne światło , uważam że za mocne jak na nocne oświetlenie . Lampa nie ma żadnego sterownika . Kanał Led ma osobny kabel i można podpiąć sobie go pod komputer który steruje jasnością oświetlenia i wtedy może służyć jako nocne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia i filmik super. Jestem ciekaw jak na żywo i co się stanie z Ballingiem no chyba że wymieniłeś rury to się nie da porównać.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampie 6x54W jest 6szt Led po 10W , są one rozłożone równomiernie i dają dość jasne światło , uważam że za mocne jak na nocne oświetlenie . Lampa nie ma żadnego sterownika . Kanał Led ma osobny kabel i można podpiąć sobie go pod komputer który steruje jasnością oświetlenia i wtedy może służyć jako nocne .

Brak sterownik uważam za duży minus. Fajnie by było gdyby na koniec dnia zapaliło się 100% LED i powoli przygasało. Dawało by to fajny klimat. Oczywiście jeśli odbywało by się to bez obsługi ręcznej.

A jak bliki przy tych ledach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa , czym więcej funkcji tym sprzęt bardziej wypasiony ale jest to konstrukcja Low Tech . Może kiedyś ewoluuje i dojdą takie funkcje jak światło nocne i komputer .

Bliki rewelacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas wynurzyć się na chwilę . Doszły mnie słuchy że mój zbiornik już ponoć nie istnieje . Jest i nadal cieszy , uczy. Poczyniłem sporo zmian w tym czasie. Największą zmiana jest sump. W miejsce akrylowego który był dla mnie porostu za mały wsadzilem duże szkło z komorą na piach . Piach zasilam przepływem wody od dołu . Dołożyłem trochę żywej skały na którą nie miałem wcześniej miejsca . Zbiornik miał więc trochę huśtawkę parametrów . Obecnie widzę stabilizację. Dziś podmiana i czyszczenie dna . A na dnie według planu Monti . Przy tej okazji kilka zdjęć.

e11862b976f698da599652cf2f2c1b70.jpg
0ee14c16cd5bc293b0095668ab0d2ebd.jpg
9d40ce79fce0c8d3324b7f1715f5ff6c.jpg
b424585b4f18036e4870716a0b506919.jpg
6767c81f258d698a6967eace90a549c9.jpg
f4122ee88544c277b9e3c2fd83b58865.jpg
4101009a47a9b83ec33a616068f81d02.jpg
23523a04dc1fc376cd2f1c4a2feb8d10.jpg
53beb3071b787814d2ef06602bb50adc.jpg
5560afff3ea46df69bd7d6df23206127.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.