Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Byłem, widziałem, piękne. Ale zbiornik z lpsami bardziej mi przypadł do gustu. Pewnie dlatego że wszystko pięknie bujało. Zdjęcia ładne ale to co na żywo tp na żywo. Pozdrawiam i dziękinza kawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem, i widziałem. Moim zdaniem, jednak ten z SPS robi o wiele większe wrażenie. Zbiornik pierwsza liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, laszek napisał:

Byłem, widziałem, piękne. Ale zbiornik z lpsami bardziej mi przypadł do gustu. Pewnie dlatego że wszystko pięknie bujało. Zdjęcia ładne ale to co na żywo tp na żywo. Pozdrawiam i dziękinza kawe :)

Dzięki za odwiedziny .

11 godzin temu, szutarek78 napisał:

Ja też byłem, i widziałem. Moim zdaniem, jednak ten z SPS robi o wiele większe wrażenie. Zbiornik pierwsza liga.

Dlatego właśnie trzymam dwa zbiorniki , dwa różne systemy , oba mi się podobają . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje , zbiornik oszalał .

Kręcę znów pompy na Ca 500 ml , Kh 650 ml , SbS 350 ml . 

Smok chce więcej i więcej  . Jak tak dalej pójdzie zacznę myśleć o reaktorze . 

Coś to za szybko rośnie. afc9ad7a7813216edb051d5ec2c79cbd.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek a nie zmieniałeś coś przy oświetleniu, czasy świecenia, doświetlenie ledami. Pytam bo u siebie mam odwrotnie że podawałem kh 400ml i CA z Mg 400ml po zmniejszeniu mocy i czasu świecenia ledami a wydłużenie czasu świecenia świetlówkami po dwóch tygodniach i zmianie dozowania podaje już po 300ml i mam kh 7.3 a Ca 490 i Mg 1410. Nic innego nie zmieniałem a zużycie spada. Teraz zwiększam ponownie moc świecenia ledami. 


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem nic w oświetleniu od dawna , po powrocie z wakacji zacząłem od nowa sypać ProbioF , odpieniacz wywalał codziennie dużo syfu a konsumpcja zaczęła rosnąć i tak aż do dziś . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do 400 możesz dobić. U mnie, w 350l w obiegu, było w którymś momencie 380ml na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan zbiornika na dzień dzisiejszy . 

Balling 650 ml , 650 ml , 350 ml . 

Kh wzrosło do 7.7-8.00

Ca spadło na 380 więc zaraz decyzja o korekcie . 

Powoli szykuję sie do wymiany świetlówek , ciekawe co będzie się działo po wymianie .

Ostatnie ICP oraz duża hanka surowo pokazują P 0,00 , Po4 0,00 . 

Zwiększyłem karmienie przy okazji testuję nowe pokarmy od AF , wieczorem wsadziłem tabletkę by wolno się rozpuszczała i karmiła wszystko . Ryby niekoniecznie skorzystały . 

 

Są przysmaki i jest sos [emoji3] ec91d1dc25a60aca49c846295aa62a90.jpg73005acc1c97aaaa9993a43c4e21b2e1.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy reaktor? Jeszcze trochę i będziesz lać litr dziennie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę już o tym ale po drodze postawię jeszcze małe szczepkarium chyba . Zawsze jest problem jak trzeba coś pociąć czy przesadzić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, egon24 napisał:

 

Powoli szykuję sie do wymiany świetlówek , ciekawe co będzie się działo po wymianie .

Ostatnie ICP oraz duża hanka surowo pokazują P 0,00 , Po4 0,00 . 


 

Przy takiej biomasie to korale juz ostro zerują azotany i fosforany


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon24 czy zauważasz wzrost zasolenia po tygodniu jeśli wlewasz dziennie 1,5 litra dodatkowych płynów albo inaczej jak sobie z tym radzisz ?

Mam sytuację analogiczną lecz w mniejszej skali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie raczej nie powinno rosnąć? Wlewane składniki są wbudowywane w organizmy korali/ zużywane na budowę szkieletu? Dobrze kombinuję?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2017 o 13:33, egon24 napisał:

 ec91d1dc25a60aca49c846295aa62a90.jpg
 

Siema 

Są już w ofercie ? 

Jak są możesz podać linka 

Pozdr. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , zdarzają się zbiornik i gdzie jest ten problem , kolega odlewa od 5-7 l solanki tygodniowo by utrzymać zasolenie a mimo to jest mu ciężko.
Dziś musiałem podnieść dawki na pompach na 700, 700 , 400 . ml. Kh zaczyna zbliżać się do 7 znów a Ca 390 . U mnie zasolenie bez zmian , sprawdziłem jeszcze dla pewności. Zbiornik żre co popadnie , zobaczymy na jakiej dawce się zatrzymam .

Kilka zdjęć z serii Blue
499060e7491278013942eac2b8080684.jpga419a9ffccd246598409d06f56a65a2d.jpg25deb671d96676575923ac7da2bff456.jpg7fe19ff19d705e8b49a4a9d03c94a80f.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon a dlaczego lejesz płyny nie równo skoro AF zaleca lanie wszystkiego tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wyniku na tym sprzęcie to woda moze byc zarówno 1.024 jak i 1.028. Rozważałem zakup ale odniosłem wrazenie ze taki pomiar nic mi nie daje.

Zadowolony z niego jestes? Porównywałes wyniki z labem AF? Moze datasheet troche nad wyrost zrobili z tym rozrzutem +\- 0.002

 

2da86ff47bff807aa351c691b806662f.jpg

 

Konsumpcja ballinga na taki litraż imponująca!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AnT napisał:

Siema 

Są już w ofercie ? 

Jak są możesz podać linka 

Pozdr. 

Już są , na dniach na sklepach , http://aquaforest.eu/pl/product-category/fish-foods/

3 godziny temu, ilarios napisał:

Kosmos, 700ml !!!

Jestem przerażony , dziś skalibrowałem pompy dla pewności .

2 godziny temu, Walker napisał:

Egon a dlaczego lejesz płyny nie równo skoro AF zaleca lanie wszystkiego tak samo?

Nowy Component 1,2,3, ma Mg w 3 zamiast w 1 po to by móc regulować , wcześniej był z tym problem  , ostatni wynik Mg mam na poziomie 1333 mg/l , coprawa K mam za nisko bo 367  mg/l ale dodaję z ręki . 

28 minut temu, Coltrane napisał:

Przy tym wyniku na tym sprzęcie to woda moze byc zarówno 1.024 jak i 1.028. Rozważałem zakup ale odniosłem wrazenie ze taki pomiar nic mi nie daje.

Zadowolony z niego jestes? Porównywałes wyniki z labem AF? Moze datasheet troche nad wyrost zrobili z tym rozrzutem +\- 0.002

 

2da86ff47bff807aa351c691b806662f.jpg

 

Konsumpcja ballinga na taki litraż imponująca!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeszcze mnie nie zawiódł , jak się mu to trafi to wylot , czuwam nad tym i mam ograniczone zaufanie . Obecnie pokrywa się to z innymi pomiarami więc Nasza współpraca przebiega bez zakłóceń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dawno powinieneś mieć reaktor - teraz to chyba tylko działanie aby uzupełniać dolewkę :) bo inaczej to już bezsens 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egon24 napisał:

 

Nowy Component 1,2,3, ma Mg w 3 zamiast w 1 po to by móc regulować , wcześniej był z tym problem  , ostatni wynik Mg mam na poziomie 1333 mg/l , coprawa K mam za nisko bo 367  mg/l ale dodaję z ręki . 

 

No to trzeba chyba zmienić opis produktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.