Skocz do zawartości
afgi

Pompy dozujące - porównanie i możliwości rozbudowy

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Czy możecie powiedzieć troche informacji nt. pomp dozujących jakie używacie? Jest kilka pomp na rynku, a ich ceny wahają się od 300 zl do 3 000 zl.

Bardzo ogólnie myślę tu o poniższych pompach, ale jeżeli macie jakieś inne, to chętnie wysłucham:

  • GroTech TEC 4
  • GHL Doser 2 SA
  • Jebao DP-4
  • Kore 5th ULTIMATE PACK
  • ebTech
  • ARKA Vida
  • DOSER ONE Evolution 4CH
  • Reefdoser EVO 4

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję dopisać jeszcze : http://www.ebtech.pl/

Dozownik niedrogi - ja swój składałem z części, a potem jeszcze rozbudowywałem. Bardzo przyjemna maszynka.

Fajny program do obsługi z poziomu PC. Dziś właśnie, po pół roku sprawdziłem kalibrację, przy okazji

zmiany dozowania. Trzyma idealnie. Można rozbudować do ośmiu pomp poprzez dołożenie dowolnych pomp dozujących 12V

Soft po polsku, program też. Kontakt z firmą - idealny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję dopisać jeszcze : http://www.ebtech.pl/

Dozownik niedrogi - ja swój składałem z części, a potem jeszcze rozbudowywałem. Bardzo przyjemna maszynka.

Fajny program do obsługi z poziomu PC. Dziś właśnie, po pół roku sprawdziłem kalibrację, przy okazji

zmiany dozowania. Trzyma idealnie. Można rozbudować do ośmiu pomp poprzez dołożenie dowolnych pomp dozujących 12V

Soft po polsku, program też. Kontakt z firmą - idealny.

Dopisałem :) A miałeś kiedyś jakiś inny dozownik. Jak ma się on do konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zerknąć na pompę dozujacą ARKA Vida również istnieje możliwość rozbudowy do ośmiu dozerow. Oprócz tego wyposażona jest w mieszalniki magnetyczne które mieszają substancje wymagające "wstrzaśnięcia przed użyciem " Pompa co prawda do tanich nie należy ale za to otrzymujemy jakość i gwarancje niezawodności a to bardzo ważne w naszym hobby. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zerknąć na pompę dozujacą ARKA Vida również istnieje możliwość rozbudowy do ośmiu dozerow. Oprócz tego wyposażona jest w mieszalniki magnetyczne które mieszają substancje wymagające "wstrzaśnięcia przed użyciem " Pompa co prawda do tanich nie należy ale za to otrzymujemy jakość i gwarancje niezawodności a to bardzo ważne w naszym hobby. Pozdrawiam

dopisane :)

Magnetyczne mieszacze ma jeszcze jedynie PC Kore 5th.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam eb techa od jakiegoś czasu i sprawuje się super. Dla mnie najważniejsze że nie muszę łap i głowy wsadzac w stronę sumpa by skorygowac jakieś zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje zerknąć na pompę dozujacą ARKA Vida również istnieje możliwość rozbudowy do ośmiu dozerow. Oprócz tego wyposażona jest w mieszalniki magnetyczne które mieszają substancje wymagające "wstrzaśnięcia przed użyciem " Pompa co prawda do tanich nie należy ale za to otrzymujemy jakość i gwarancje niezawodności a to bardzo ważne w naszym hobby. Pozdrawiam

U mnie też dozuje ARKA H4 i opcja mieszania płynów to fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aquamedic Reefdoser EVO 4 i tez jestem zadowolony łatwa kalibracja i obsługa, cicha praca, mało zajmuje miejsca, można rozbudować do 8 pomp no i cena jest atrakcyjna.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ebtecha i wygoda w połączenu bluetooth jest świetna i cena dozownika niska, dawki dzielone automatycznie nie trzeba klepać na urządzeniu. Zależy też czego wymagasz od dozera.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ebtecha. Cichy to on nie jest ,ale za to dokładny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pompy od Przemka kupic, będziesz miał cicho :)

Inne dozowniki oglądałem u znajomych jednie. Podpytywałem o takie rzeczy jak kalibracja, ustawianie dawki, podział jej.

Ebtecha kupiłem także z uwagi na to że mogłem sobie samemu złożyć całość :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JimBim jak długo używasz Reefdoser EVO 4 ? Interesują mnie te pompki dozujące bo są w bardzo dobrej cenie - aż podejrzanie tanio jak na względnie markową pompę...

Ktoś jeszcze używa AM Reefdoser EVO 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam pompy, ktora bedzie cicha, kompaktowa i fajną opcją jest polaczenie bluetooth lub wifi

czyli podsumowując widze, że:

Ebtech jest dobrą, ale glosną pompą, dobry serwis, bluetooth

Jebao - tania, ale z tego co wiem to raczej chwalona

Kore 5th - dokladna, dobry serwis, automatyczna dolewka

GHL - ma wlasna aplikacje, kompaktowa, mozliwosc polaczenia do profiluxa

Grotech - nie za wiele wiem o niej

Nie wiem czy sie pakować w drogie pompy przy 300 litrach. Wiekszosc pracy wykona pewnie nawet taka tania Jebao, ale kusi mnie tez ebtech ze wzgledu na serwis i bluetooth. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności Ebtecha uważam że jest cichy. Mam porównanie do Aquatrend-a, którego kiedyś posiadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ebtecha ,jest to dobra pompa dozująca w rozsądnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc kore 5th masz możliwość rozbudowy o kolejne elementy. A niebawem ten dozownik ma się zmienić w komputer akwarystyczny.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może iAqua lub inny sterownik? iAqua steruje tylko 3 pompami ale otwarty kod daje dużo możliwości rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EVO 4 od ponad miesiąca jak na razie sie sprawuje idealnie sprawdzałem ilości dozowanych płynów i jest ok a tak jak pisałem obsługa prosta fakt jest to nowy model na rynku tak więc za dużo nie da się powiedzieć na tą chwilę ale wg mnie za tą cenę to spox a firma tez jest dobra. Po za tym według mnie płacić tak jak za 5Kore 1200+ za urządzenie które dolewa płyn i może dolewać wodę to wole zapłacić 1/3 ceny za oba urządzenia osobne niż wywalić prawie 2000PLN no chyba że bym miał full kasy na wydanie. Po za tym program na PC czy BT po co kilka kliknięć i mam dawki zmienione nie wiem czy trwa to 30sec.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się zdecyduję na EVO 4 - najtańsza z "markowych" pomp dozujących znacznie tańsza od ebtecha, a Jebao ma opinie "wysadzacza baniaków" :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Doser-One Evolution AT1.

Jebało uwałem 2 tyg syf syf nie polecam tego chińskiego chłamu !!!


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to rozważam 4 pompy, jedna nie byla tu opisywana, ale może ktos sie jeszcze znajdzie:) -

  1. PACIFIC SUN - KORE 5TH V.REGULAR - cena 1 410 zl - technicznie jedna z najlepszych, dodatkowo automatyczna dolewka, ktorą i tak musiałbym kupic za kilka stów. Dodatkowo chodzą plotki o planowanych rozbudowach, co ma uczynić z niej cos na zasadzie komputera, ale obecnie nic jeszcze nie wiemy. Plusem jest magnetyczny mieszacz. Serwis w polsce. Minusem jest jej rozmiar.
  2. ebTech - cena 800 zl - b. dobra, niezawodna. System BT. Brak mieszacza magnetycznego i dolewki. Serwis w Polsce. Kompaktowa.
  3. Doser AT-1 - 600 zl - dobra jakosc za rozsadną cene. Brak mieszacza i dolewki. Tylko 3 pompy, ale mozliwosc rozbudowy.

  4. GHL - cena 1 900 zl - najdroższa, ale najwyższa półka. Najlepsze oprogramowanie, możliwość połączenia do Profiluxa, kompaktowa. Minusem jest definitywnie cena. Rozważałbym chyba jedynie z drugiego obiegu.

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości dlaczego odrzuciłeś AM Reefdoser Evo 4 ? 4 pompy za 520 zł z możliwością rozbudowy do 8, prosta obsługa i najniższa cena pomijając Jebao :whistle:Pytam bo rozważam zakup w przyszłości, a może nie dostrzegam jakiejś wady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości dlaczego odrzuciłeś AM Reefdoser Evo 4 ? 4 pompy za 520 zł z możliwością rozbudowy do 8, prosta obsługa i najniższa cena pomijając Jebao :whistle:Pytam bo rozważam zakup w przyszłości, a może nie dostrzegam jakiejś wady...

Na chwile obecną odrzucilem, ale zobacze jak z kasą. Jezeli fundusze pozwolą, to szukam czegoś co bedzie zajmowac mozliwie malo miejsca i bedzie sterowane mobilnie. Wazną zaletą są takze opcje dodatkowe, jak ATO i magnetyczny mieszacz. Jest jeszcze kwestia mozliwosci rozbudowy lub upgradowania w przyszlosci, ma to GHL i Kore 5th. Wszystkie te pompy wydają sie byc jakosciowo bardzo dobre. Mi na pewno nie zalezy na opcji dozowania co 0,01 mm

Mysle, że na chwile obecną mysle glownie o ebTechu (cena, jakosc i funkcjonalnosc), jezeli wiecej kasy bedzie na koncie, to Kore 5th (biorac pod uwage opcje dolewki, to 1 400 zł za jakosc porownywalną z GHL cena jest ok; do tego jakosc i opcja rozbudowy).

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.