Skocz do zawartości
ReefHub

ReefHub.pl - rozmowy o blogu

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jest gitara :)

jeszcze tylko przetłumacz formularze :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule o DSB dorzuciliśmy nową wersję kalkulatora rozbudowaną o moduł DSB wyliczający ilość piasku potrzebnego do zasypania konkretnego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy, że na portalu jest dostępna Mapa, na której możemy zaznaczyć każdego z Was, sklepy akwarystyczne i inne firmy związane z akwarystyką morską. Kto wie, może najbliższa rafa koralowa jest nie w Morzu Czerwonym, a tuż za rogiem.

http://reefhub.pl/mapa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uznamy ze sie czepiasz... ;)

W tym wypadku nie ma bledu tylko po prostu poprzedni design nie przerobil wszystkich artow na ciemna czcionke. Tak wiec dzieki za informacje. Poprawie jak tylko usiade do komputera


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cala strone bym musial przerabiac by na mobilkach dzialala. Nie ma szans..."

No ino sie fochnac :D

Klasa panie :) pierwyj sort :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester mam pytanko czy dało by się zrobić test odpieniaczy

Czy była by możliwość przetestowania odpieniaczy tych firmowych jak i znanych DIY. Dlaczego odpieniaczy ?, ponieważ ostatnio się rozglądałem za zakupem do swojego akwarium i co mnie zdziwiło to rozpiętość cenowa bo jak by nie patrzył to polowa wygląda tak samo na pierwszy rzut oka a różnice cenowe są straszne i ciekawi mnie za co przepłaca się nie raz kilka tys zł ? Wiem ze nie będzie to łatwe zadanie( tanie )ale może jacyś sponsorzy serwisu by udostępnili sprzęt do testów.

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o tym. Technicznie jest to stosunkowo łatwe do wykonania i w zasadzie mam wszystkie dostępne narzędzia oprócz... miejsca w domu, no i odpieniaczy oczywiście :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było, bo naprawdę rozpiętość cenowa odpieniaczy jest magiczna i ciekawi mnie czy ta rozpiętość cenowa pokrywa się z praca i wykonaniem danego odpieniacza, bo sam oglądałem kilka i naprawdę w wykonaniu ciężko doszukać się aż takich różnic,najczęściej to w pompie jest różnica


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wyjść od porównania metod filtracji, zebrać wszystkie plus i minus. Może to pozwoli dobrać odpowiedniejszą metodę naszego zbiornika. Przyznam szczerzę dzięki RH dowiedziałem się że nie tylko odpieniacz istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak byłem jednym z tych którzy namiętnie korzystali z wyszukiwarki i teraz bardzo mi jej brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, moge zrobic wszystko, ale niestety znaczna wiekszosc materialow przygotowuje sam. Bardzo chetnie przygarne ludzi do pomocy, ktorzy mogliby pomoc w prostych tlumaczeniach, pisaniu krotkich artykulow czy opisow do leksykonu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.... Z wykształcenia jestem chemikiem...kiedyś w swoim czasie tłumaczyłem kupę artykułów naukowych z chemii, biologii, biochemii, medycyny, farmacji i innych pokrewnych. Wiem, że jak się czyta i tłumaczy coś o czym się ma jako takie pojęcie to tłumaczenia są bardziej przejrzyste, przyjazne no i sensowne dla czytelnika:)

Możesz na mnie liczyć jakby co;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mapie RH pojawiło się kilka nowych osób i jeden sklep - zapraszamy więcej osób i sklepów do zaznaczenia swojej obecności wśród społeczności akwarystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ukaże się kolejny artykuł.

Jeśli Wam się spodoba, ten czy każdy inny, to poproszę o lajka, komentarz czy udostępnienie. Naprawdę to motywuje do dalszej pracy. Są niestety wydawałoby się, dobre teksty, które mimo wieluset wejść, mają tylko jeden czy dwa lajki... Wtedy łatwo o doła, że bzdury wypisuje :p Wiem, ma prawo się nie podobać. Proszę w takich sytuacjach o konstruktywną krytykę...

Druga sprawa to taka, że do ekipy dołączył Bartek.

Bartek jest po studiach chemicznych i na razie zdeklarował chęć pomocy w tłumaczeniach materiałów.

Jest to super wiadomość i mam nadzieję, że przełoży się na jakość (i częstość) publikacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak tak:D

Nieskromnie przyznam się, że to ja:D

Zgadza się ... mam nadzieję, że mój potencjał zostanie spożytkowany na ciekawe artykuły z zakresu życia morskiego i chemii czy biochemii:) Niestety albo i stety chemikiem jestem już tylko z wykształcenia. No może trochę i z zamiłowania w końcu morskie akwarium to jak laboratorium:D

Pozdrawiam i miłej lektury:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wyjazd nie będzie mnie przez kolejne 3 niedziele. Nie wiem jak będzie z internetem na miejscu więc mogę mieć trudnosci na odpowiadanie na liczne widomosci i emaile od Was.

Następne artykuły, które zostaną opublikowane w trzy kolejne niedziele to:

  • Mandaryn – Synchiropus picturatus
  • Refugium – filtracja biologiczna cz.2
  • Caulastrea sp.

Przypominam również o giełdzie na RH i wyszukiwarce artykułów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na wstepie super strona/blog. Duzo lepiej wyglada teraz niz miesiac temu.

W ostatnim artykule mamy temat Synchiropus picturatus a na wszystkich zdjeciach jest splendidus.

Oba mandaryny ale jednak chyba troche rozne. Pozdrawiam.

Ps. Sorry za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, moge zrobic wszystko, ale niestety znaczna wiekszosc materialow przygotowuje sam. Bardzo chetnie przygarne ludzi do pomocy, ktorzy mogliby pomoc w prostych tlumaczeniach, pisaniu krotkich artykulow czy opisow do leksykonu.

Chętnie pomogę w opracowaniu materiałów. Większość czasu poświęcam na anglojęzycznych portalach/forach, więc mógłbym przemycić trochę praktyk spotykanych w tych stronach. Proszę o kontakt na PM jeśli to jeszcze aktualne.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek bo tak czytam to dość często piszę się o różnych przypadkach zatrucia poprzez to co trzymamy w akwarium i niektóre mogły się skończyć nawet śmiercią, może by tak zrobić mały leksykon najczęściej spotychanych w akwarium trucicieli ze zdjęciami, opisem objawów i można by napisać gdzie dzwonić i jak się zachować, bo jak wiadomo wiele osób kupuje pod wpływem chwili i nawet nie wie co im grozi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.