Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Maxspect nie byl pierwszy :) ok roku 2007 zdaje sie aqua-medic wprowadzilo taka pompe na rynek, ale nie przyjela sie zupelnie i zniknela bez echa. Maxspect dziala cos jak apple :) nic nadzwyczajnego ale genialny marketing porusza masy... nie tylko wody ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cenzurował w temacie "xxx" nazwę gyre :D

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś sponsor wypłakał sie w ramie komu trzeba :(

Wysłane z Tapatalka

Wiesz, zasadniczo złodziejstwa w żadnej formie nie popieram, nawet w postaci rąbnięcia wzoru produktu i pomysłu. Dlatego mi to nie przeszkadza. Ale myślę że gdyby w grę wchodził mechanizm cenzury z forum, nie ograniczyło by się to do tematu.

ps. na tej zasadzie drugi sponsor powinien poprosić o przywrócenie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak klonuja BK na forum to od zlodzieji nikogo nie wyzywasz.

Gdy jakaś firma na sprzęt z chinskiej fabryki nakleja swoją etykietę(nie mam na myśli zlecenia produkcji własnego projektu a brandowanie chinczyzny) i nazywa to własnym produktem to też nikogo nie oskrarżasz o przywłaszczenie czekokolwiek.

Nie oskarżasz ATI/AM o okradanie klientów, bo sprzedają pompy dozujące jebao z własną naklejką za większą kase.

Jak firma zamawia towar CHRL i ludzie tam składają to za miske ryżu a potem w UE kosztuje towar krocie to lametu też nie słychać.

Firmy swoją pazernością(wiele fabryk przeniosło się do Chin, ceny bez zmian) tworzą z chin potęgę technologiczną.

Do niedawna "Made in Korea" też kojarzyło się z tandetą a teraz?

Niósł wilk razy kilka...

Nie wiem skąd ten żal, wydałeś ponad 1k i nie podoba Ci się to, że "janusz" będzie miał to samo za pół ceny?

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:p a teraz pomyśl ile kosztuje w hurcie albo bezpośrednio u producenta

to samo zaraz będzie z tymi "cudownymi" ledo-świetlówkami E5

Myślę że jakieś 50% tej ceny. No ale hobby "musi" kosztowac;)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz88wroc - wydał to wydał jego sprawa i chwała mu za to. Wszyscy wiemy, że powinno być tańsze ale poczekajmy. Być może faktycznie okaże się, że nie ma co porównywać do Maxspecta. Co nie zmienia faktu, że coś drogo :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o e5 to w chinach u producenta okolo $8 w uk £50 czyli jakies $80


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shellik jego sprawa ale jak ktoś kupi Jebao za pół ceny to też "jego sprawa". Po co lament o złodziejstwie skoro firmy święte nie są.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak klonuja BK na forum to od zlodzieji nikogo nie wyzywasz.

Gwoli ścisłości, proszę wskaż kogo personalnie nazwałem złodziejem? Ponieważ wchodzisz na grząski grunt, choćby zniesławienia.

Dlatego, proszę, albo wskaż personalnie, albo z nicka, żeby nie było nieporozumień.

W temacie odpieniaczy, czy też różnych akcesorii "delikatnie napomykałem", ale "subtelnych aluzji" jakoś nasi garażowi twórcy nie łapali.

Gdy jakaś firma na sprzęt z chinskiej fabryki nakleja swoją etykietę(nie mam na myśli zlecenia produkcji własnego projektu a brandowanie chinczyzny) i nazywa to własnym produktem to też nikogo nie oskrarżasz o przywłaszczenie czekokolwiek.

Kolego, sam napisałeś że zlecasz produkcję własnego konceptu. Czyli wykonanie usługi. Ale jeśli zlecam wykonanie 100 lamp a fabryka zrobi 200 i nadmiarową 100 sprzeda pod własną marką - to jest kradzież.

Nie oskarżasz ATI/AM o okradanie klientów, bo sprzedają pompy dozujące jebao z własną naklejką za większą kase.

A szkoda bo przynajmniej akcent humorystyczny by był....

Jak firma zamawia towar CHRL i ludzie tam składają to za miske ryżu a potem w UE kosztuje towar krocie to lametu też nie słychać.

Firmy swoją pazernością(wiele fabryk przeniosło się do Chin, ceny bez zmian) tworzą z chin potęgę technologiczną.

Firma zamawia towar - gdzie taniej zaś sprzedaje za maksymalną cenę, za jaką zdoła - normalne prawa rynku - powie ci to student ekonomii pierwszego roku - za piwo. Lamentu też nie słychać tutaj z powodu dziury ozonowej i emigrantów. Nie znaczy że ich toleruję.

Do niedawna "Made in Korea" też kojarzyło się z tandetą a teraz?

Kolego, widac zaściankowe myślenie. Osobiście wiele razy wybierałem produkt - właśnie ze względu na w/w napis - wolałem Koreańskie niż "europejskie" - chodziło w tym wypadku o optykę do broni.

Niósł wilk razy kilka...

Nie wiem skąd ten żal, wydałeś ponad 1k i nie podoba Ci się to, że "janusz" będzie miał to samo za pół ceny?

Kolego - wydałem - co zarobiłem i Tobie nic do tego.

Widzisz .... to kwestia charakteru i zasad. Nie teraz, to za rok. Ale ty tego nie zrozumiesz - jak widać na powyższym przykładzie. Są jeszcze ludzie dla których być, znaczy więcej jak mieć.

Kiedyś dojrzejesz do tego że pieniądze to nie wszystko. Czego ci życzę....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dale

Apropos zniesławienia gdzie napisałem że wyzywasz od zlodziei kogokolwiek? Stwierdziłem, że tego nie robisz :) okularki załóż albo przeczytaj dwa razy ;)

Za piwo każdy student prawa Ci to wytłumaczy ;)

Ty kupiłeś prawilny orginalny "fairy trade" produkt i chwała Ci za to!

@btw piszesz o honorze i zasadach ale jak Ci dziecko za miske ryżu Twoje gyre składało to się zasłaniasz prawami ekonomi i nic w tym złego nie widzisz?

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, wiem ile trzeba włożyć wysiłku by coś opracować, by wdrożyć i sprzedać. A wiem też jak łatwo się kopiuje produkt który jest na rynku. I bardziej ogólnie...

Wiem jak ciężko mają małe firmy - Polskie - dlatego, jeśli mam wybór (podobna jakość) - zawsze wybiorę naszą firmę. Zakupy też robię w Murenie - "za rogiem" - dopiero jak Chłopaki czegoś nie mają, szukam w sieci. Wiem że dany przedmiot mogę kupić taniej w innych sklepach, ale "swoich" trzeba wspierać, bo znikną. Zejsdą z rynku i wtedy po byle mrożonkę będę klikał przez internet. Owszem, czasem słyszę "zamów u Jadwigi, bo my nie robimy zamówienia przez dwa tygodnie", ale wtedy sytuacja jest jasna.

Słowem, myślę globalnie, kupuję lokalnie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne i logiczne tłumaczenie

każdy z nas jak ma sklep pod nosem to zapłaci te kilka zł więcej (kilka a nie kilkadziesiąt czy set) za to samo co można kupić gdzie indziej

a w dodatku jak będzie to rodzima produkcja to poczuje się .. lepiej

tyle że jak rodzima produkcja opiera się na dolepieniu nalepki ... i podniesieniu ceny o 25-225% to - sooory

(taki stary "wic" - wczoraj kot kosztował 20zł a dziś 220 dlaczego ? bo w nocy zeżarł 2 kanarki po 100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne - z tym nie sposób się nie zgodzić. Ale są firmy, np. Twistman, gdzie mimo że korpus jest od pompy Jecod, cała reszta jest frezowana i cięta wg. własnego konceptu. Są też firmy (głównie lamp to dotyczy), gdzie są kupowane gotowe modele, jedynie brandowane. Ale tutaj też należy wziąć pod uwagę np. kontrolę jakości.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wróćmy do tematu - jak się sprawuje ten falownik? Zastanawiam się nad zakupem do swojej przyszłej solniczki (80x50x50) czy nie będzie za mocna? Jak z głośnością tego sprzętu?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pewnie są już tacy co mogą się wypowiedzieć na temat tej pompy. Czekamy na informacje.


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W który post nie zaglądnę wszędzie "dale, dale, dale", poprostu jest to już denerwujące. Gościu ty wszystko wiesz najlepiej i w każdym temacie jak nie obrażasz kogoś to się wymądrzadz. Mam dla ciebie propozycję napisz swoją książkę i daj trochę nam wszystkim odpocząć:). Jeśli wychodzi nowa pompa to bardzo dobrze dla wszystkich nas, a szczególnie naszych portfeli. Dajmy czas jak już będzie wszędzie dostępna to i cena spadnie. Jak będzie to fajny produkt to też rozważę zakup bo jak się okazało pompa maxspecta nie była doskonała i było masę reklamacji. Miałem maxspect razor i przecież są to rzeczy też robione w Chinach więc nie wiem w czym tkwi problem. Chińczycy mają najnowsze technologie i to nieraz nieosiągalne dla innych, niektóre ich produkty są naprawdę bardzo wysokiej jakości i nie sposób było by ich tu wymienić. Pożyjemy, zobaczymy pozdrawiam wszystkich:)


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co Chińskie jest złe, IPhone 6S też jest składny w Chinach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98% rzeczy jest skladane, produkowane w chinach i nie ukrywam ze nue potrafie odroznic ala kopii od oryginalu... Sprzedaje buty adidas, kupilem raz online ze sklepu adidasa za £340 tylko tyle by sprawdzic roznice ta niby kopia, nie ma zadnej! Wszystko to samo, a w sklepie musialem czekac 3tyg za nim dojda, tyle samo czasu ja czekalem az z chin przyszlo, nawet krocej... Jesli chodzi o buty, ubrania, sprzet no name to wyglada to tak: siedzi sovie koles w fabryce adidasa i skleja buciki, zaklada konto na strince w chinach i sprzedaje te same buty, ale za prawie cene produkcji bo koles pojecia nie ma ze te buty np w uk sklepie kosztuja 300x drozej i tak jest ze wszystkim... Nie pamiętam kiedy ostatni raz kupilem buty ze sklepu, po co, jak z chin mam za 20x taniej a to jest to samo, sprzedalem od cholery butow i nikt mi nie powiedzial/napisal ze to kopia, bo jak moze byc kopia skoro wygladaja identycznie ;) kopia by byla wtedy jakby napisali "adidos" nie adidas ;)

Tyle ode mnie, jak dla mnie niech kopiuja i robia o polowe tansze, mniej boli jak sie placi ;) a jak ktos ma kase i go boli ze sa kopie to niech jeszcze doplaci do oryginalu, moze mu sie polepszy ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wszystko co Chińskie jest złe, IPhone 6S też jest składny w Chinach

Podobnie jak HP, Toshiba, MacBooki, konsole PS4 czy Xbox. Ta sama montownia. Foxconn się nazywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa ?? W porównaniu do oryginału ?? Wygląda bardzo podobnie. Tylko ciekawe czy ta wydajność 17.5k jest realna bo coś ciężko mi w to uwierzyć.


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jutro dotrze ta nowa pompka do mnie to zarzuce filmik dla ciekawskich ;)

na gyre kobitka nie zgodzila sie ale na chinczyka bez problemu :) mam nadzieje , ze wart byl targowania sie z kobitka i bede zadowolony


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pompa dotarła

Działa bardzo dobrze na 135cm natomiast mam bardzo duże uwagi do głośności

W ustawieniu W2 czyli obieg cyrkulacyjny pompa udaje traktor pyrka strasznie.

Obawiam się że po 10 dniach będzie skrzeczeć masakrycznie

Pozostałe programy są w miarę ok

https://youtu.be/FmhOG2ld-Wk

Edytowane przez CzipuS (wyświetl historię edycji)

d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik, Jadwiga Morska pisała, że pompa jest bardzo cicha, wiec trochę mnie to dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.